forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Децембар 10, 2018, 19:53:39

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1] 2 3 ... 5   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Република Српска...  (Прочитано 66564 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12071

Погледај профил
« послато: Март 16, 2011, 10:15:22 »

Културни центар Пале саопштио је да је "из моралних и безбедносних разлога" отказао приказивање филма Драгана Бјелогрлића. Прави узрок је изјава режисера Драгана Бјелогрлића уочи сарајевске премијере "Монтевидеа", да му је жао што бивши генерал Армије БиХ Јован Дивјак (ухапшен у Бечу по оптужби за убиство 42 српска војника ЈНА у Добровољачкој улици у Сарајеву) неће присуствовати пројекцији. Отказивању премијере допринео је и инцидент са саме сарајевске премијере, на којој се глумац Сергеј Трифуновић појавио у мајици са ликом Дивјака.

-Просто ми је жао што Јово неће бити вечерас на премијери мог филма, а претпостављам да ће се то решити на безболан начин. Непријатно ми је да говорим о нечему што не знам и да дајем неке изјаве. Мени је само жао што неће бити ту вечерас - рекао је Бјелогрлић за Радио Сарајево.
Погођени и увређени оваквим понашањем београдских уметника, грађани Пала су на "Фејсбуку" и порталу "Пале лајв"позвали на бојкот филма. Из Културног центра Пале понудили су онима који су купили карте да дођу по новац.
Није их умирила ни немушта, "покајничка" Трифуновићева изјава "да се ради о случајности, а не о гесту", нити им је било довољно убедљиво "објашњење" глумца да се на журки ознојио и морао своју мајицу да замени "инкриминисаном", која му је "подметнута из црне најлон кесе".
- Мени је личио на папу Војтилу, па сам у шали упитао: - "Је л’ то папа"? Неко је добацио кроз смех: "Није, овај ти је православни", а ја сам се на брзину пресвукао. Атмосфера је била врло пријатељска и ни крај памети ми није било да би могло бити икаквих проблема - изјавио је Трифуновић покушавајући неспретно да извуче кестење из ватре.
...
СРАМОТНЕ ИЗЈАВЕ БЈЕЛОГРЛИЋЕВА изјава и Трифуновићево понашање одјекнули су као бомба у РС. Председник Организација породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила РС Недељко Митровић оценио их је као - срамотне.
- Како је тако брзо Бјелогрлић заборавио да је генерал Армије БиХ Јован Дивјак почино злочин над голобрадим младићима ЈНА у Добровољачкој улици, као и над стотинама Срба који до данас нису пронађени. Изгледа да Бјелогрић жали Дивјака што је мало Срба ликвидарао у Сарајеву - поручио је Митровић.

РОДИТЕЉИ: УМЕСТО ИЗВИЊЕЊА - УВРЕДЕ

Кад чујем како у Сарајеву коментаришу догађаје у Добровољачкој улици и када видим како неки наши људи на својим прсима носе слике оних који су наредили убиство наше деце, душа ме боли. Ко то може да каже да тамо у мају 1992. године није починио злочин? - каже, за “Новости”, Богда Томовић (на слици), мајка 18-годишњег Здравка Томовића који је смртно страдао у Добровољачкој.
- Ово што у Сарајеву чине је у најмању руку потресање костију наших мртвих и разарања наше душе - каже мајка Богда.
- Свако помињање Добровољачке, у мени изнова отвори страшну, незараслу рану за сином. А ових дана, откако сам сазнала да је ухапшен генерал Дивјак, говорим: ако је одговоран, нека га стигне заслужена казна - каже, за "Новости", Сенија Кастрати, из Пожаревца, мајка поручника Нихада (28), страдалог 2. маја 1992. године у колони ЈНА која се повлачила из Сарајева.
Она не може да верује да има оних којима је жао што је Дивјак ухапшен и што не може са њима да гледа филм.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:321946-Pale-Otkazan-quotMontevideoquot

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
peraazdajic
Гост
« Одговор #1 послато: Август 26, 2011, 12:33:40 »

Ћаоске, Зеленко Зеленко Зеленко

Независне новине:

"У Бањалуци плакати подршке Србима на северу Косова

САРАЈЕВО/БАЊАЛУКА - Чланови покрета „Избор је наш” излепили су по Бањалуци плакате са текстом „Куда ћеш: На Косово брате, крв своју да дам”.

Председник покрета „Избор је наш” Дане Чанковић оценио је да је јучерашња изјава председника Републике Српске Милорада Додика да ће РС бранити интегритет Србије, укључујући и Косово, „подстрек за све политичаре у Српској и Србији да јединствено наступају у одбрани Косова и Метохије”.

Он је рекао да је „очигледно политика насиља и агресије над српским становништвом на Косову награђивана од великих сила, пре свега Немачке и САД, а са друге стране није се имало разумевања за српску политику попуштања и настојања да се на миран начин постигне договор Срба и Албанаца”.

Чанковић је рекао да све то показује да је отвореност и храброст потребна српском корпусу, апелујући да институције и народ Српске отворено и храбро крену у независност Српске, те да затраже подршку од Србије, Русије и других пријатељских земаља за статус своје независности.

Чанковић је најавио да ће у септембру организовати акцију добровољног давања крви за Србе на северу Косова и да ће их посетити и разговарати са званичницима Српског националног већа, пишу данас Независне новине."
« Последња измена: Јул 23, 2012, 02:06:39 Модератор » Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Август 26, 2011, 14:10:54 »

Коначно праве речи! Поклик Срба ван граница Србије којима је заиста стало до наше државне целовитости.
Пример који враћа поуздање и наду да ће се талас негодовања на реакције и српских власти али и представника међународне заједнице, пренети на народне масе, да ће храбар корак наше Браће и Сестара у Републици Српској, отворити нову страницу и српске политике!
А та нова политика нам је преко потребна. Србима је доста уцена и претњи. Све су стране намирене, сви се други смешкају својим постигнутим слободама и правима, само се на нас Србе, све заборавља. Никоме није стало ни до истине ни до правде.

На нама је да изјаву Срба ван граница Србије, порихватимо и свету јасно покажемо да смо народ .
Јединстввен и сложан, јер без тих назнака, нећемо успети да преживимо.
У име нас самих и генерација које долазе иза нас..

КОСОВО ЈЕ СРБИЈА
НА КОСОВУ СУ СРПСКЕ СВЕТИЊЕ
НА КОСОВУ НЕМОЖЕ НАСТАТИ И ДРУГА АЛБАНСКА ДРЖАВА
Сачувана
Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 52

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Октобар 28, 2011, 05:02:33 »

28. 10. 2011, 4:13 | Новости
Додик: Захвалност Русији на подршци
dodik i curkin Додик: Захвалност Русији на подршци

Додик и Чуркин

Бањалука – Председник Републике Српске Милорад Додик изјавио је завршавајући посету САД да је она била оправдана, јер се полако разбија стереотип о Српској, и на њу се данас гледа другим очима, као на партнера. Председник Додик нагласио је да је у САД повећан ниво уважавања и разумевања за ставове Српске.

- То је омогућила политика коју смо водили последњих година. Веома интензивно смо радили на стварању наше јасне позиције, нашег партнерства. То је, наравно, видљиво и у разговорима у Стејт департменту и Конгресу. Враћамо се у земљу са додатним еланом да наставимо са афирмацијом наше политике – истакао је Додик.

Председник Републике Српске Милорад Додик на крају посете САД разговарао је у Њујорку са амбасадором Руске Федерације у УН-у Виталијем Чуркином коме је захвалио на објективном и принципијелном ставу Русије у Уједињеним нацијама приликом расправа о ситуацији у БиХ.

Додик се Чуркину захвалио и на скретању пажње на ставове Републике Српске и њиховом аутентичном представљању на седницама Савета безбедности приликом расправа о БиХ.

Како је саопштено из кабинета председника РС, Додик је упознао амбасадора Чуркина са ситуацијом у Републици Српској и БиХ и ставовима представника Републике Српске у погледу отворених питања у БиХ.

Током разговора изражено је уверење да ће добра сарадња бити настављена и подржан Дејтонски споразум као основ функционисања БиХ. Састанку је присуствовала и Жељка Цвијановић, министар за економске односе и регионалну сарадњу у Влади РС. http://www.vaseljenska.com/politika/dodik-zahvalnost-rusiji-na-podrsci/

Nea sta!!! gotive nas ameri i Rusi...jednim zecom , dva metka  Зеленко
Цитат
Gospodine Dodik kako se osjecate? pa osjecam se na ćevape  Превртање очима
Сачувана

Konobar donesi vrata da izađem
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Октобар 28, 2011, 05:17:50 »

Има ли разлике између Додика и Тадића?
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Октобар 28, 2011, 10:42:07 »

Рекао бих да има и то веома велике. Разликују се по много чему. Најпре, према  расту, изгледу и уверљивости коју собом уносе у разговорима са другим. Овај мањи, са оном карактеристичном "флекицом" на глави, очигледно је оптерећен губитком равнотеже у својој можданој маси, очигледно је да се може окретати само према западу. Са те стране, има поуздану подршку, добре савете о новчану помоћ. У правцу истока неможе се окретати и нека нико то не сматра аверзијом према нашем " великом Брату" Напротив, зар човек не тврди да је заљубљен у руске класике, да су му стална забава у доконим сатима!
Дакле, овај први, да му непотребно не помињем име, позер је. Помало наиван и себи наметнут, у многим приликама и театралан, својом изванредном дикцијом, увек је у настојању да се допадне, да увери друге у оно што говори. Понекад делује изгубљено па заиста стичем утисак да је залутао у неком лавиринту његовог сопственог кошмара, по неким реакцијама закључујем да је и прзница, увредљив и некако, погрешно насађен у улогу коју је преузео. Знам да је тврдоглав и самољубљив, препотентан и свој комплекс управо тог изгубљеног лица, надокнађује шекспировским позама из којих црпи спремност да се другом намеће и себе храбри, кад клизи на доле.
Није национално обележен, не придаје многим традициским наслеђима нашег народа, никакву пажњу. Међународни углед му је примаран задатак, другим речима, лизигузац које је спреман и преко лешева да иде. Овај послењи, помало неумесан епитет, не сматрам увредом јер се ради о мом сопственом уверењу, а како потичен од "простог" народа, верујем да ће се то узетикао оправдање, на моје плебејско порекло!

Онај други, можда је и он у неким погледима нападно различит од наших нормалних предпоставки, како би требао изгледати један исправан политичар, но, нека ми се не замери. Све ми се чини да ипак има "муда" и спремност да помиње и неке истине. Не улазим у његове моралне квалитете али по неким показатељима, видим да се битно другачије понаша од оног нижег о коме сам најпре говорио!

Јасним порукама, објавио је свим странама да је Република Српска, држава слободног српског народа у којој има места за све, који су вољни да у миру граде своју будућност. Бачену коску из Сарајева и све покушаје сарајевске муслиманске чаршије, одбацио је као непотребан баласт по интересе српског народа. Тачно је, на слици је загрљен са оним мањим и нижим од себе, али и то је један од видова умешности, на сваком месту постојати, дипломатијом се бавити и не избегавати ни непријатне сате, тим пре ако су везани за добробит српског народа...
Јасно је рекао свима, даље прсте од нас, пустите нас да живимо а једног дана, српски народ ће живети У ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ. Довео је руску привреду у Српску, има са Москвом јасне изражене односе и радо је виђен у тој средини.
Подржао је Србе на Косову, и данас је спреман да се за њих ангажује. Рекао је Америма јасно и гласно, господо, Босна вам је вештачка творевина и наше место није тамо. Остајемо при Дејтону и потписаном споразуму, али желимо да наш народ сам одлучује како ће живети.

Ако је и он мали и ситан преварант, као што се сумња у предходном коментару, онда му ја то опраштам само због једне, али веома битне ствари: Додик заступа и брани српство, свуда и на сваком месту и како среће, да је и онај мањи и нижи од њега, бар мало му сличан.

Дакле, по моме, битно се разликују и та разлика је видљива, -  ако се мирним срцем и без емоција на нашу целу ситуацију, пресуђује овој двојици, онако, народно и по заслугама...
О ономе што нам и даље остаје позанто, најбоље је да сачекамо коначно дељење карата. А то долази, сигуран сам...
« Последња измена: Октобар 28, 2011, 14:41:45 pidikanac » Сачувана
Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Октобар 28, 2011, 15:23:56 »

@pedikanac
slazem se velikim djelom sa onim sto si rekao!
Poredjenje tadica i Dodika je neumjesno jer tadic glumi nekakve velicine a u stvari je obicni zuti papan koji je u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu.
mnogo puta je uvrijedio Dodika i njegovu srpsku retoriku dok je sa parolom "evropa nema alternativu" pokusavao da se uvuce njemackoj koja je dokazani prijatelj Srbije! Dodik je u vise navrata pokazao da je dobar političar tako sto je ostao u dobrim odnosima sa vladajucom strankom...
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Srbi-koji-zele-da-odu-sa-Kosova-dobrodosli-su-u-RS-112178.html
nesrpska zuta koalicija koja je sada na vlasti mora nagodinu da se raspadne inace ce raspasti Srbija po receptu ldp
koalicija koju naprednjaci kreiraju liči na nesto ... nisam oprostio Nikolicu jer sam radikal ali malo sire gledano neuporedivo je realnija njihova politika od ove ds-ove ... hmmm evo pucnjava na americku ambasadu u sarajevu  Зеленко nije valjda...
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Октобар 28, 2011, 16:59:01 »

Тешко српском народу под "јармом" и једног и другог.  Зеленко

За мене између њих двојице НЕМА разлике!!!
Образложићу касније.
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Октобар 28, 2011, 17:23:11 »

nisam rekao da je Dodik svetac  Опуштен , ali porediti ga sa tadicem poltronom i kukavicom je neukusno i neumjesno...nikakve sličnosti izmedju njih dvojice nema , veca je sličnost izmedju ustaše čanka i tadića
Сачувана

peraazdajic
Гост
« Одговор #9 послато: Октобар 28, 2011, 20:11:32 »

Ћаоске,  Љутко Љутко Љутко

Тешко српском народу под "јармом" и једног и другог.  Зеленко

За мене између њих двојице НЕМА разлике!!!
Образложићу касније.

е вала се уопште не слажем са тобом, тадић је нарцисоидни велеиздајник, док је Додик оличење мудрости и бори се за СРБСТВО из све снаге
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #10 послато: Октобар 29, 2011, 04:59:58 »

Свако има право на своје мишљење, а моје је непромењено по питању Додика, а и Тадића.

Да је  Додик донео "бољитак" народу Републике Српске говоре ове чињенице:

* Становници РС  имају највеће трошкове живота у односу на регион! То показују и подаци да основне
прехрамбене производе плаћају скупље и до 30 одсто, док су им месечна примања међу најнижим у окружењу.

* Према подацима Министарства трговине и туризма РС, у Српској је у односу на Србију скупље брашно и
 прерађевине од брашна, прерађевине од меса, млеко, маст, пиринач, купус, лук, грашак и сардине.

* Блокирани рачуни 3.400 фирми, на десетине хиљада радника не прима плату, повећава се износ
 дуга према банкама, као и међусобна дуговања предузећа,..

То је само делић оног "бољитка" који је Додик приредио свом народу,..а
за то време се многи све више питају где је Додик потрошио милијарду и триста милиона марака од продаје
Телекома, зашто је потрошено преко 200 милиона марака за зграду Владе,  зашто су два тунела Лакташи и
Клашнице напрасно скочили са 19,8 милиона КМ на 60,3 милиона КМ,

Да ли се приближно зна шта све од имовине Додик поседује?

Сем велелепне виле у елитном делу Београда, коју издаје, гле коме,...амабасади Изреала...
поседује и два стана и још један у Лакташима,
фискалне касе, апарате за допуну препаид рацуна мобилних телефона чију ‚‚ексклузиву‚‚ за дистрибуцију и
наплату има његов зет, а његов син  је сувласник предузећа, односно воћњака „Фруит еко” у Горњим Подграцима.
 Фирма „Фруит еко” добила је кредит од три милиона КМ из средстава Инвестиционо-развојне банке РС.

Могла бих о овим "биографским" подацима Милорада Додика да пишем неколико дана.

На пример, не допадају ми се његове речи да је  БиХ  држава за чији интерес и улазак у ЕУ се он залаже!

О Тадићу не морам ништа да пишем, о њему и врапци на грани знају колико је ЛОШ и погубан за
целокупни српски народ,.

Додик и Тадић имају поред много сличности и ову заједничку црту,..кад год иду у Америку обојица
држе говоре баш у истом месту, на истом универзитету (Колумбија) Зеленко

Мој закључак да су обојица велике штеточине за наш народ и са ове и са оне стране Дрине и чекам
дан када ћемо се ослободити обојице!!!

п.с.

а то да он брани српство, ма то се теби Перо чини, као што се чини и наивном народу у РС,
Додик је обучен да се савија како ветар дува и то је то,...учио он то још од раних деведесетих,
па све до данашњих дана...

п.с.с

да додам још ово што ме највише нервира,...он много воли да се кити туђим перјем,
тако да се понекада учини, по његовом понашању, да је лично заслужан, за потписивање Дејтонског споразума Cheesy

« Последња измена: Октобар 29, 2011, 05:07:58 Модератор » Сачувана

Ekana
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 633

Погледај профил
« Одговор #11 послато: Октобар 30, 2011, 01:30:08 »

Српски представници у БиХ против признавања Палестине

Предсједник Републике Српске Милорад Додик изјавио је да ће српски представници у заједничким институцијама БиХ бити против тога да БИХ у Савјету безбједности УН гласа за независност Палестине.

Додик је после састанка у Бањој Луци са министром иностраних послова Израела Авигдором Либерманом, рекао да односе Израела и Палестине треба ријешити разговорима.

Он је још је казао да је Либерману пренио да Српска гради свој европски пут, али тај пут не може да угрози аутономију тог ентитета БИХ.

„Ми дугорочно вјерујемо у европски концепт и он представља наш примарни избор у погледу ширих интеграција, а за РС је примарно да задржи своју аутономију”, истакао је Додик.

Предсједник РС и израелски министар посјетиће сутра Спомен-подручје Доња Градина гдје је током Другог свјетског рата било стратиште и дио комплекса усташког логора Јасеновац.

БЕТА,Фронтал.РС

Сачувана
Ekana
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #12 послато: Октобар 30, 2011, 02:05:52 »

Цитат
Додик је после састанка у Бањој Луци са министром иностраних послова Израела Авигдором Либерманом, рекао да односе Израела и Палестине треба ријешити разговорима.

Изјава без преседана, изречена од стране Додика...Најпре, зна ли ко је коме отео животни простор, и какво је понашање Израелаца спрам Палестинаца?!

Мора да је побркао лончиће!
Или су разлози "дубљи" ? Зеленко

Цитат
Сем велелепне виле у елитном делу Београда, коју издаје, гле коме,...амабасади Изреала...(Додик) поседује и два стана, и још један у Лакташима..

Но, и наредна његова изјава ми нешто познато звучи...беше ли то Тадићева мантра Молим?
Наравно, садржај исти, али паковање мало измењено...

Цитат
„Ми дугорочно вјерујемо у европски концепт и он представља наш примарни избор у погледу ширих интеграција, а за РС је примарно да задржи своју аутономију”, истакао је Додик.

Али, да не грешим душу, ипак се Тадић и Додик разликују....и то драстично...у висини и тежини - у корист другопрозваног. Cheesy

Сачувана
Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #13 послато: Октобар 30, 2011, 07:16:54 »

Цитат
зна ли ко је коме отео животни простор
poznavaoče istorije  Зеленко ko je kome kada i koji prostor oteo?
Цитат
Зеленко tačno je da su razlozi dublji a trebalo bi pitati čanka ili čedu  tvoje idejne vodje o dubljem konceptu demokratičnosti ... Izrael bi trebao da dopusti hamasu da im kroji sudbinu a da jevreji budu na milosti dobrim muslimanima koji su kroz istoriju pokazali da nece da osvajaju i otimaju tudje...
Цитат
РС је примарно да задржи своју аутономију”, истакао је Додик.
ne vidim sličnost jer tadić za razliku od Dodika ima okupirani deo teritorije a svoje gradjane koji su pod okupacijom poziva na mir i poslusnost sve u cilju ulaska u nato  Зеленко
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #14 послато: Октобар 30, 2011, 10:10:14 »

30. 10. 2011, 9:40 | Блиц
Додик: РС против Палестине у УН

dodik21 10 10 Додик: РС против Палестине у УН

Бањалука – Председник Републике Српске Милорад Додик поновио је, после разговора са израелским министром спољних послова Авигдором Либерманом, да су представници РС против могућности да БиХ подржи захтев Палестинаца за чланство у Уједињеним нацијама, оцењујухи да односи Израелаца и Палестинаца морају бити решени договором.

Додик је синоћ шефу израелске дипломатије пренео и став РС да је за европске интеграције БиХ, као и да тај ентитет жели да задржи и своју аутономију.

„Дугорочно верујемо у европски концепт и он представља наш примарни избор у погледу ширих интеграција, а РС је примарно да задржи своју аутономију“, истакао је Додик.

Председник РС палестински покушај тражења гласања у Савету безбедности види „више као злоупотребу процедура него допринос решавању овог питања“.

Чланови Председништва БИХ и даље немају заједнички став када је реч о захтеву Палестинаца за пријем у пуноправно чланство у УН.

„Председништво још није усвојило дефинитивно мишљење о захтеву Палестинаца за пријем у Уједињене нације“, изјавио је муслимански члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић агенцији АФП.

Српски члан Председништва БиХ Небојша Радмановић не подржава палестински захтев, док је председавајући Председништва, Хрват Жељко Комшић неодређен по том питању, рекао је Изетбеговић, додајући да он лично подржава захтев палестинске стране.

Израелски и палестински министри спољних послова, Авигдор Либерман и Ријад ал-Малки, посетили су претходних дана БиХ да би разговарали о овој теми са званичницима БиХ. http://www.vaseljenska.com/vesti-dana/dodik-rs-protiv-palestine-u-un/
 Смешко
Цитат
Хрват Жељко Комшић неодређен по том питању
lik je hrvat kolko je čedo ldp srbin  Зеленко
Сачувана

Ekana
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #15 послато: Октобар 31, 2011, 00:07:30 »

Chuck Norris
Цитат
Ekana
Цитат
зна ли ко је коме отео животни простор
poznavaoče istorije  Зеленко ko je kome kada i koji prostor oteo?

Chuck Norris
Цитат
Ekana
Цитат
Зеленко tačno je da su razlozi dublji a trebalo bi pitati čanka ili čedu  tvoje idejne vodje o dubljem konceptu demokratičnosti ... Izrael bi trebao da dopusti hamasu da im kroji sudbinu a da jevreji budu na milosti dobrim muslimanima koji su kroz istoriju pokazali da nece da osvajaju i otimaju tudje...

Познаваоче мене или ме - да ли је питање "о мојим" идејним вођама, твоје лично или Чака Нориса?  
Уколико је Чаково, немам одговор, али ако је твоје лично онда бих рекла да си добар ник одабрао  Зеленко

Поменута реченица није ЧАК ни констатација већ набеђивање, карактеристично за све оне који не могу да парирају аргументима, тако да је излишна (а пропо концепта демократичности ?! чему помињање поменутог ?) ...

А што се тиче мог идејног вође (хајде да ти, ипак, откријем малу тајну), управо га гледаш у очи   Намигивање

Твоје виђење односа Јевреја и муслимана (у овом случају Палестинаца) вуче на једну (Додикову) страну...Можда не би било лоше да се и ти детаљније упутиш у историјске воде њихових сукоба, али и сву додатну литературу, посебно о стварању државе Израел.

А уместо погледа у историју, ево једног свежег снимка...довољно га је погледати, искључиво као људско биће, без национално-верског опредељивања..

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VJAVPe-crNE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VJAVPe-crNE</a>

Chuck Norris
Цитат
Ekana
Цитат
РС је примарно да задржи своју аутономију”, истакао је Додик.
ne vidim sličnost jer tadić za razliku od Dodika ima okupirani deo teritorije a svoje gradjane koji su pod okupacijom poziva na mir i poslusnost sve u cilju ulaska u nato  Зеленко

Реторичка изјава која нема чврсту подлогу, без обзира што мислиш да сте ви у РС, али и у целој БиХ, "слободни" да одлучујете о својој судбини...Као да читам "Барона Минахаузена"  Зеленко

Потврђујем, стоји опаска о Тадићу и његовој камарили...

Једино по чему се разликујете од Срба у Србији, и ту вам најискреније скидам капу и честитам, је што сте и у души али и корењем прави Срби (као наша браћа на Косову и Метохији), за разлику од ових, већ однарођених...Наравно, част изузецима у Србији - жутица је опака болест коју треба што пре искоренити!!!

« Последња измена: Октобар 31, 2011, 04:02:07 Модератор » Сачувана
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1284

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #16 послато: Октобар 31, 2011, 01:20:59 »

Ja o Dodiku imam i pozitivne i negativne utiske.
Podjimo od negativnih:
- politicku aktivnost zapocinje kao reformista Ante Markovica (ovo i ne mora da bude minus, ako se u obzir uzme tadasnje vrijeme);
- rat izmedju BiH i Republike Srpske proveo je vecinom u Srbiji kao vojni dezerter. Pusku nije nosio.
- rat je proveo kao svercer, tj. "bisnismen" sa najvise provedenog vremena uz kamione na carinskom prelazu "Raca".
- kvalitet zivota u Republici Srpskoj, za vrijeme svoje vladavine, nije bitno poboljsao;
- ratne rezultate koje je ostvario SDS, Dodik samo odrzava ili pomalo popusta predajuci neke nadleznosti na institucije BiH (vojska, ministarstvo odbrane, centralna banka itd.)

Pozitivne strane:
- pokazao se kao majstor u osvajanju vlasti i sa samo dva poslanika u skupstini - postao premijer;
- pozitivnom retorikom jos uvijek cuva ime Republike Srpske (a kako bi ostao na vlasti da nije tako);
- obezbijedio je ruski ekonomski uticaj u Srpskoj i ostvario dobru ekonomsku saradnju sa Srbijom;
- javno ukazuje na propuste tzv. "visokog predstavnika" i na nedemokratsko i neprirodno stanje (protektorat) u BiH.
- Ocigledno je premazan svim bojama, flertuje i sa istokom i sa zapadom, a politicar definitivno u balkanskim uslovima i ne moze da bude drugaciji. Zato se uspjesno i odrzava na vlasti.

Ja ga licno ne volim. Ratni profiter i korumpirani politicar koji se ne razlikuje od ostalih danasnjih politicara (grabez, lova samo u svoj dzep) ali bih po prvi put glasao za njega. Nazalost, Republika Srpska po svoj prilici ne moze opstati bez tipa kakav je on, tj. nekog ko lici na "dvostrukog agenta" (ko flertuje i sa Rusima i sa Amerima). Doduse, ove dobre veze sa Izraelom mozda objasnjavaju njegov neobican opstanak na vlasti, jer sjetimo se da su politicari u RS bivali suspendovani i za manje "ispade". Npr. sjetimo se kako je medjunarodni diktator, zvani "visoki predstavnik" na bezazlenim razlozima suspendovao (citaj smijenio) Nikolu Poplasena, legalno izabranog predsjednika Republike Srpske...
Сачувана
Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #17 послато: Октобар 31, 2011, 06:57:08 »

Цитат
Можда не би било лоше да се и ти детаљније упутиш у историјске воде њихових сукоба, али и сву додатну литературу, посебно о стварању државе Израел.

А уместо погледа у историју, ево једног свежег снимка...довољно га је погледати, искључиво као људско биће, без национално-верског опредељивања..

hapsenje teroriste koji tom prilikom maltretira svoje ili tudje dijete  Молим? ako nisi primjetila upravo jevrej snima sporni snimak u kome nevidim nista sporno , malo je neugodno gledati kako dijete učestuje u proceduri hapsenja al et uzgred tamo je rat i neznam koji deo u riječi rat ljudi ne razumeju...
sto se tiče historijske patnje muslimanskog naroda takve patnje isto dozivljavaju i muslimani u Raskoj ili da kazem bosnjaci u sandzaku te bosnjaci u bosni i šiptari na Kosovu pa su onda medjunarodne snage ponjete pravdom doprinjele "pozitivnom rjesavanju situacije" (u Rašku jos nisu stigli) pa te tako molim da ne nasjedas na definicije i prepričavanja surove stvarnosti u kojoj su Izraelci nad kojima je izvrsen genocid (ne tako davno) uspjevaju slogom da oslobode komadic svoje teritorije i nazovu ga Izrael!
Naravno da to smeta muslimanima koji kada pogledaju kartu vide Izrael kao ekser u oku ali takvi su muslimani , sa njima suzivot nije moguć...
Ne kazem da su jevreji melem , ali budi sigurna da svaki udar po Gazi i sl upravo preventiva kako bi se muslimani brinuli o svojim brigama.
hm gledam pre neki dan vjerski kalendar na jutarnjem RTS1 i kaze citat iz kurana :
Цитат
...mrznja ce nestati kada svi budu presli na islam
znači islam mrznju vec ima kao pretpostavku i tako svoje sledbenike koje uči da je laž poželjna uči i kako da svojim ponasanjem ubijede i prevedu na svoju stranu one koji o tome ili nečemu drugom nemaju istančanu ili odredjeno misljenje!
primjeri lazi i drskosti su muslimani demonstrirali i u poslednjem ratu ovdje tako sto su na Markalama postavili eksploziv te ljudima javljali kako je ulje iz humanitarne doslo (prijateljica koja je prezivjela čitav rat u Sarajevu na pitanje kako si prezivjela kaze : "samo bjezi sa mjesta na kom vidis kameru") , na Tuzlanskoj kapiji (imas ovo sve na forumu Nezavisnih novina ) smo dokazali kako je balistički nemoguce da se desi to sto se deslilo , isto tako i Srebrenica je jedna obična muslimanska laz kojom su satanizovali brilijantnu srpsku vojnu pobjedu u kojoj je VRS zbrinula sve vojno nesposobno i deportovala autobusima...
O muslimanskim prevarama ili o kuranu i njihovom učenju ima nekoliko stručnjaka  Зеленко na forumu nezavisnih oni ti mogu dati odgovor na svako pitanje u vezi sa muslimanima..

Цитат
Једино по чему се разликујете од Срба у Србији, и ту вам најискреније скидам капу и честитам, је што сте и у души али и корењем прави Срби (као наша браћа на Косову и Метохији), за разлику од ових, већ однарођених...Наравно, част изузецима у Србији - жутица је опака болест коју треба што пре искоренити!!!
hvala  i u pravu si iskreno se nadam da ce SNS uspjeti da sklopi vecinu bez ovih "preokret" DS i SPS Зеленко
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #18 послато: Октобар 31, 2011, 08:03:15 »

hvala  i u pravu si iskreno se nadam da ce SNS uspjeti da sklopi vecinu bez ovih "preokret" DS i SPS Зеленко

Додик,  па Тома, ...ал`ти избор!..................................................  (Лова до крова)
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #19 послато: Октобар 31, 2011, 14:04:36 »

Зеленко tadić i bosić  Зеленко al ti je izbor  Молим? ili si od onih oportunista koji spadaju u kritičare i  vječitu opoziciju , a budućnost vide u "mladim i neiskvarenim školovanim politolozima"  Зеленко
Srbiju moze da vodi jedino ds ili SNS jer oni realno jedini imaju mehanizme i logistiku za to dakle to su jedine dve velike partije u Srbiji...Ako bi se gledali glasovi srba onda je nosporan poraz ds ali Srbija kao sto znamo ima multietičnu (visestruku etiku) historiju kroz koju su je sve manjine klale kroz istoriju no i dan danas te iste manjine (fasističkih predaka) odlučuju o kreiranj parlamentarne većine...
dakle razmisli jos jednom kada pljujes SNS kao i vladajuća koalicija traziti mu dlaku u jajetu...
Sve je bolje od zutih sluga , sve...
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #20 послато: Октобар 31, 2011, 14:38:01 »

Добро је кад постоје различита мишљења и кад свако покушава да "овери" своје гледиште. Овде смо у дискусији о Додику и РС, па би на тој тематици и требали остати. Уствари, преношење коментара на општу пол. ситуацију у Србији, није погрешно па се ове две теме лако могу претопити у једну, тичу се и у једном и у другом случају Срба и наше судбине.
Наравно да сваки од тих наших политичких савременика, има помало бутера на глави. Неко више, неко мање али у профилисању личних ставова, ипак дајем видну предност Додику, наравно, испред БоТе. Лорка је набројао за и против, добар и реалан поглед и чини ми се да такво гледиште преовлађује. Све оно, што се иза кулиса догађа, мало нам је познато па због тога и глобално гледамо кроз негативности које нас прате, и на сваку нову појаву на пол. сцени. Са моралне стране гледишта, знамо да је Тома, убеђени и проверени радикал, након 14 година битке за радикалну идеју, променио ћурак, преобукао се у друго одело и изневерио своје политичке идеале. Мени лично, је недраг, сноб жељан власти и профилисања у јавности, циник по нарави и арогантан по урођеном менталитету. Али, то је само моје лично схватање. Карте које има у руци су нам непознате. Нешто закључујемо, сумњамо, не верујемо након свега што је за његово име везано.
Добије ли вечину и преузме власт, са сличним опредељењима као БоТа, онда је он додатна агонија која нас као народ дефинитивно води у смрт. Окрене ли лист, отвори ли некакву другу пол. алтернативу, мора имати апсолутну већину, дакле и мoћ, да своје идеје спроведе у дело. У односу на сву зависност која нам одузима слободу за самосталне одлуке, лично сам склон да му не верујем.
Поменута констатација да владати могу само велики и јаки, они који раслолажу логистиком и системом који је у одређеним условима лако преузети, стоји и спреман сам да поверујем да нам се и након избора, неће десити седмо чудо. Да Србија уђе у период другачије политике и неког другог стратешког пута.
Превелик број политичких "тимова" и малих групација попут Двери и сл. нема реалну могућност заокрета сопственом снагом. Сви разговори о неким коалицијама и сличног, пре избора, су замајавање масе која се нада нечем новом, али у исто време, без правог вође и честитог лидера, нема политичку снагу за профилисање нове политике.
Управо је то један од разлога, што Додику ипак придајем потребну пажњу, и са надом гледам на ствари које он решава у ходу и веома лако. Сетимо се немилосрдних напада Силајџића, Изебеговића, сина и других. Ујдурме око Ганића, пресуде Насеру Орићу. Додик је имао слабе карте у руци али је уверљиво добио партију. Његови излети и према западу и истоку ме храбре да иза свега постоји чврста воља очувања Реп. Српске а на политичком пољу, чак и када му је Тадић окренуо леђа, успео је у свему што се као директна претња надносила на Србима у Босни. То је факат и не додирује наше симпатије и обратна осећања када се о њему ради.
Већ сам давно рекао, како среће, да и БоТа бар делићем начина од Додика, брани саму Србију.
Сачувана
Ekana
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #21 послато: Октобар 31, 2011, 14:46:40 »

Чак, читајући твоје одговоре, све ме више убеђујеш да си пресликани Чак Норис...
Не пратиш своје мисли, судараш се са њима, а другоме качиш етикету да лупета глупости (наравно, не овим речима)..

Одустајем од намере да ти гореречену потврду образложим јер би ми требало мнооого простора и времена, што није проблем, већ што си своја размишљања забетонирао, па би то био узалудан посао...

Баш се питам шта те је највише одушевило код Чака...његов глумачки успех или улога политичког активисте (финансијера републиканске партије и евангелистичке хришћанске групе) или ЧАК чињеница да је непоражени карате шампион?

Можда одговор свега до сада реченог лежи у томе..

А СНС??? Кад неко једанпут преврне ћурак, па још куму окрене леђа?..Е, тај ће то чинити кад год затреба, не због народа, већ себе ради! Дакле, странка за једнократну употребу...

Сачувана
peraazdajic
Гост
« Одговор #22 послато: Октобар 31, 2011, 15:04:47 »

Ћаоске,  Зеленко Зеленко Зеленко

е, вала свака част Екана, баш си "Чаку Норису" лепо одговорила...
хе, хе...
Сачувана
Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #23 послато: Октобар 31, 2011, 15:22:20 »

Ma da , sad si ti na tapetu Norise Čače  Зеленко
Nisam impersioniran čak sam razočaran sa povrsnim komentarima u postovima pretrpanim nepotrebnim epitetima i rasipanjem prilozima  Cheesy vokabular ostavljam za drugo mjesto i vrijeme , a komentare u smislu :
Цитат
Чак, читајући твоје одговоре, све ме више убеђујеш да си пресликани Чак Норис...
Не пратиш своје мисли, судараш се са њима, а другоме качиш етикету да лупета глупости (наравно, не овим речима)..
a ja se sudaram sa svojim mislima  Cheesy sta je rekla ili kazala?
Цитат
А СНС??? Кад неко једанпут преврне ћурак, па још куму окрене леђа?..Е, тај ће то чинити кад год затреба, не због народа, већ себе ради! Дакле, странка за једнократну употребу...
ma naravno  Cheesy 5oktobra si gadjana smrkovima od strane rezima Slobodana Milosevica te si oslobodila Srbiju i krenula u "europske integracije" svi ostali su politička sića osim đilasa i tadića ... e pa stara damo neide se tako u europu  Пољубац
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #24 послато: Октобар 31, 2011, 23:46:13 »

Зеленко tadić i bosić  Зеленко al ti je izbor  Молим? ili si od onih oportunista koji spadaju u kritičare i  vječitu opoziciju , a budućnost vide u "mladim i neiskvarenim školovanim politolozima"  Зеленко
Srbiju moze da vodi jedino ds ili SNS jer oni realno jedini imaju mehanizme i logistiku za to dakle to su jedine dve velike partije u Srbiji...Ako bi se gledali glasovi srba onda je nosporan poraz ds ali Srbija kao sto znamo ima multietičnu (visestruku etiku) historiju kroz koju su je sve manjine klale kroz istoriju no i dan danas te iste manjine (fasističkih predaka) odlučuju o kreiranj parlamentarne većine...
dakle razmisli jos jednom kada pljujes SNS kao i vladajuća koalicija traziti mu dlaku u jajetu...
Sve je bolje od zutih sluga , sve...

Очигледно не познајеш добро ситуацију у СНС. То уопште није тачно да је СНС велика партија.
Ови жути медији су тако сами себе убедили ( и још понеког, као што си ти) да СНС има велики механизам и
у људству и уопште.
Лову и све "механизме" манипулисања имају захваљујући истом оном ко Тадићу дува у леђа.

Само је овај народ наиван, па верује све што чује,..а стварност је много другачија.

Све би се то могло уклонити само да народ стави прст на чело и уједини све своје снаге.

п.с.
Не чини ли ти се да смо мало одлутали са теме.
Хајмо мало о Додику.
Је ли у реду да Додик има вилу на Дедињу, а народ у РС скоро на ивици егзистенције и
ЗАШТО је он издао ту вилу баш израелској амбасади? Зеленко

п.с.с.
Је ли ти се оно "хисторија" омакло или Запрепашћен

Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #25 послато: Новембар 01, 2011, 08:27:54 »

Цитат
п.с.с.
Је ли ти се оно "хисторија" омакло или Запрепашћен
Историја је добила име по грчкој речи хисторија што је значило знање стечено распитивањем и слушањем. Појам хисторија касније су проширили на познавање прошлих догађаја и, на крају, на излагање збивања из прошлости.
Цитат
Хајмо мало о Додику.
Је ли у реду да Додик има вилу на Дедињу, а народ у РС скоро на ивици егзистенције и
ЗАШТО је он издао ту вилу баш израелској амбасади? Зеленко
zasto ne?
jel mozda njemačka , engleska ili američka ambasada imaju ljepse pare ili su njihove vrednije?
kakva se nastrana fobija zasnovana ne nekakvim teorijama "sionskih mudraca" komponovanih od stvaraoca teorija zavjera uvukla u mozgove "neiskvarenih od strane medija"?
Izrael ima vise struktura kao i svaki drugi narod , a naravno da će biti osudjivan od dobre svjetske javnosti zato sto se bori za svoju zemlju Izrael. To sto oni imaju pare i lobiraju te upravljaju neke mehanizme amerike pa ih ovi čuvaju  Опуштен mi smo ljubomorni sto su ljudi sposobniji od nas?
Jevrejima svaka čast mada njihova politika i organizacije na čijim čelima su jevreji nemaju veze sa njihovom religijom ... uostalom sta bi ste vi? Milorad Dodik da nema nista? da posle mandata bude prosjak ili da radi u komunalnom preduzecu?
lik je iz bogate poljoprivredne porodice i od sela Laktasi je napravio mali centar veleprodaja pa se kaze "Banjaluka kod Laktaša"  Смешко
lik ima stanove i zemlju u posjedu djece i kumova a da su mu mogli naći bilo kakvu sumljivu aktivnost vjeruj mi dosada bi to iskopali fasistički smećari!
dakle lik je ok kakvi su tadić , đukanovic , josipović i ostali smećari iz okruzenja Milorad Dodik je car za njih u svakom smislu  Опуштен
Сачувана

peraazdajic
Гост
« Одговор #26 послато: Новембар 01, 2011, 12:10:57 »

Ћаоске,  Љутко Љутко Љутко

тачно је да је "хисторија" Грчка реч, али су је преузеле усташе и муслимани и ми Срби смо је преузели, али и модификовали. Код нас у Србији се каже ИСТОРИЈА.
Иначе Србска реч за историју је ПОВИЈЕСТ, коју су такође отеле усташе...а нас мрзи да им вратимо истом мером па отмемо "зракомлат", "околотрбушни панталонодржач" и "околокућно водопишало" јер имамо наше Србске речи хеликоптер, каиш и олук... итд.
« Последња измена: Новембар 02, 2011, 00:12:31 Пера Аждајић » Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #27 послато: Новембар 02, 2011, 07:30:21 »

Chuck Norris
Цитат
uostalom sta bi ste vi? Milorad Dodik da nema nista? da posle mandata bude prosjak ili da radi u komunalnom preduzecu?
lik je iz bogate poljoprivredne porodice i od sela Laktasi je napravio mali centar veleprodaja pa se kaze "Banjaluka kod Laktaša"

Одговорићу са једном реченицом коју је поставио Лорка

"rat je proveo kao svercer, tj. "bisnismen" sa najvise provedenog vremena uz
 kamione na carinskom prelazu "Raca"....."

па приупитати, шта мислиш да ли га се радо сећају они борци који су крварили
деведесетих?

Милорад Додик је једна несрећна епизода наивном народу у Републици Српској!!!
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #28 послато: Новембар 02, 2011, 07:49:18 »

ma da  Зеленко on je svercer  Превртање очима
pa da je bio aktivan u ratu bio bi u hagu ili bi mu nato elita ili njihovi kvislinzi pronasli način za bilo kakvu optuznicu te zabranili političko djelovanje!
jedino srpska strana u bih ima vođstvo koje nema ratne proslosti i nemoze se drugačije naprijed, a sta mislis koliko ce trebati bosnjackoj i hrvatskoj strani da to shvati ?

sta bismo i mi trebali za predsjednika postaviti tadića  Шокиран pa imate vi tadića  Зеленко dosta je jedan
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #29 послато: Новембар 02, 2011, 07:57:15 »

Србији оптужница за сарајевске пуцње
02. 11. 2011 0:58 | Џевад Галијашевић/ Правда
1
dzevad galijasevic Србији оптужница за сарајевске пуцње

Џевад Галијашевић (Фото: Курир)

Ништа се у приступу проблему вехабија није променило у Сарајеву после најновијег терористичког акта. Политичко и безбедносно Сарајево поново отаљава истрагу и минимизира проблем. Чак се кривица пребацује на Србију.

Министар безбедности БиХ Садик Ахметовић је прексиноћ у изјавама хрватским медијима, ТВ Новој и другима, подсетио хрватску јавност да је да је Мевлид Јашаревић дошао из Србије. То говори и члан Председништва БиХ Бакир Изетбеговић. Одмах после напада на америчку амбасаду у Сарајеву почела је пропаганда да то није тако страшно, и да није све као што изгледа. Понашање бошњачких политичара говори да су са највишег места, а то су америчка и аустријска амбасада у БиХ, добили знак да се кривица пребаци на Србију и српску обавештајну службу, и да је та служба преко Јашаревића режирала напад на америчку амбасаду.

Хоћу да подсетим јавност: Јашаревић је дошао из Беча, у Сарајево је дошао не из Србије, већ из Горње Маоче крај Брчког, а две године уопште није живео у Србији. Има у свему томе и једна позитивна ствар: политичко Сарајево је, скривајући своју одговорност за сарајевске хице на амбасаду САД, признало да је Санџак Србија. До сада је Санџак био „босанска Спарта“. Из Санџака су 1992. дошли њихови хероји: Ејуп Ганић, који је наредио убијање војника ЈНА у Добровољачкој, Сефер Халиловић и други команданти Армије БиХ, као што је Рамиз Делалић Ћело. Отуда ускоро стиже нови реис-ул-улема у Сарајеву Мухамед Зукорлић. Пре само 20 дана Зукорлић је у Сарајеву говорио да Санџак није Србија, него најчишћи бошњачки део. Сада тај став окрећу и кажу да је терориста дошао из Србије. Они то не раде самостално.

Безбедносне службе у БиХ су под контролом Запада, који је и надгледао њихову реформу. Колико су ефикасне, видели смо ових дана. У медијима се говори о такозваним спавачима Ал Каиде. Истина је да вехабијски покрет никада није „спавао“ ни био неактиван. Вехабијски покрет сада је у фази транзиције власти, при чему страни емисари и наредбодавци, који су већ обавили добар део посла за тај покрет, препуштају лидерство домаћим. То су Нусрет Имамовић, Билал Боснић, Незима Халиловић… Сада индоктринацију на терену и мобилизацију обављају домаћи људи.

Деловање верско и политичко никада није било у фази „спавања“, то јест пасивности. То важи и за Јашаревића. Он јесте рођен у Санџаку, али је вехабизном индоктриниран у Бечу, где тај покрет усмерава аустријска обавештајна заједница, а иза свега стоји исламистичка гарнитура у БиХ, која делује преко Маоче. Али, све се организује из Беча.

Беч је и током рата био центар организација које су финансирале а и данас финансирају милитантне исламисте. Тамо је током рата био Фатих Ал Хасанеин и његова агенција ТВРА за помоћ трећим земљама. Преко рачуна те агенције прешло је 400 милиона долара и око 240 милиона немачких марака. О томе је писао и „Вашингтон пост“. И данас се вехабијски покрет води и финансира из Аустрије. Тамо седи вођа вехабија хафиз Мухамед Порча, у Бечу је и продужена рука реиса Церића Аднан Бождар, муж кћерке Абу Нидала (познатог палестинског терористе). Беч је, дакле, центар тероризма. Није случајност да све конце у БиХ држе Аустријанци. У Еуфору у Сарајеву, где је команда НАТО за БиХ, налази се генерал Ерхард Мајер, а на челу ОХР је Аустријанац Валентин Инцко.

Аутор је члан Експертског тима југоисточне Европе за борбу против тероризма и организованог криминала http://www.vaseljenska.com/politika/srbiji-optuznica-za-sarajevske-pucnje/

germani nikada neće oprostiti srbima na porazima u proslom veku , a sada sta nam rade sa bankama i nato okupacijom neću da komentarise... zanimljivi su njihovi drski komentari u vezi sa bih , Srbijom  a svi dobro znamo ko su i sta su...
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #30 послато: Новембар 02, 2011, 20:04:27 »

BEOGRAD - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je Turska apsolutno neprihvatljiva kao moderator odnosa u BiH.

"Meni smeta uloga Turske u BiH. Ona je članica Savjeta za implementaciju mira i na svim sastancima podržava isključivo bošnjački pristup rješavanju problema; nikada se nije desilo da bude objektivna. Zato Turska apsolutno neprihvatljiva kao moderator odnosa u BiH", rekao je Dodik za televiziju B92.

Dodik je naveo da je Turska "pomagala muslimane" u ratu 90-ih godina, među prvim priznala Kosovo i uvijek bila "na suprotnoj strani od interesa" srpskog naroda u BiH, dodavši da je svoj stav prenio i predsjedniku Srbije Borisu Tadiću.

Predsjednik Srpske je ocijenio da je pogrešno uključivanje Turske u rješavanje problema unutar islamske zajednice u Srbiji, te da o tome treba da olučuje sama islamska zajednica.

Govoreći o posjeti SAD, Dodik je rekao da je tom prilikom razgovarano o Kosovu, Palestini i njenom zahtjevu da bude priznata u Ujedinjenim nacijama, kao i o BiH i pitanju vojne imovine.

On je objasnio da je pitanje vojne imovine uslov za dalji nastavak procesa integracija u NATO, ali da je, sa druge strane rješavanje pitanja cjelokupne imovine, pitanje uslovljeno zatvaranjem OHR-a.

"Naš stav je veoma jasno izrečen na svim mjestima u Americi - mi ne možemo dati svoju saglasnost da riješimo pitanje vojne imovine a da ostala imovina ostane, jer želimo da se riješi sve. Ako imamo dogovorene principe za vojnu imovinu zašto nemamo za svu ostalu imovinu?", rekao je Dodik.

Govoreći o statusu Kosova, predsjednik Dodik je naglasio da ostaje pri stavu koji je ranije izrekao, a to je da i RS zaslužuje nezavisnost, ako Kosovo dobije nezavisnost.

"Kosovo ne može biti izolovan slučaj, mada se zbog tog mog stava mnogim zapadnjacima diže kosa na glavi", rekao je Dodik.

Predsjednik Srpske je naglasio da je Kosovo oteto Srbiji zbog arogancije stranaca i ponovio podršku politici Beograda prema Kosovu i Metohiji.
Beograd "poludio" za Sarajevom

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da je "Beograd poludio za Sarajevom" i da ignoriše realnost da multietničko Sarajevo od prije 20 godina više ne postoji.

"Vi ste iz Beograda svi 'poludjeli' za Sarajevom. Sarajevo nije ono koje je bilo prije rata. U Sarajevu danas živi 98 odsto Bošnjaka", naglasio je Dodik.

Dodik je konstatovao da se "neki liberalni beogradski krugovi" i neki mediji ponašaju kao da se ništa nije desilo.

"Ovdje sada postoji sasvim druga realnost, a jedna od tih realnosti je da u Sarajevu, po istraživanju Helsinškog odbora, živi 1,2 odsto Srba. Tog multietničkog Sarajeva nema; nisu Srbi otišli iz Sarajeva zato što im je bilo lijepo", naglasio je Dodik.

http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Dodik-Turska-neprihvatljiva-kao-moderator-odnosa-u-BiH-113196.html

Pero ložač je najjači igrač !
Цитат
Dodik je konstatovao da se "neki liberalni beogradski krugovi" i neki mediji ponašaju kao da se ništa nije desilo.
čitav je Beograd takav  Зеленко osim nekolicine nacionalista koji zive u proslosti  Усне су ми запечаћене
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #31 послато: Новембар 02, 2011, 20:08:13 »

У истом оркестру свирају,....а вероватно им је и ИСТИ шеф! Cheesy

Немој погрешно да ме схватиш, јер, онај народ српски, преко Дрине је и мој народ,
али Додик није  никако добар за тај мој народ! Па ваљда могу да видим
како живи народ тамо, једним делом и то већим, захваљујући и Додику!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #32 послато: Новембар 02, 2011, 20:15:13 »

Цитат
Govoreći o statusu Kosova, predsjednik Dodik je naglasio da ostaje pri stavu koji je ranije izrekao, a to je da i RS zaslužuje nezavisnost, ako Kosovo dobije nezavisnost.

...ето, ТО је Додик!

Па, зар се "независност" Косова и Метохије може поистовећивати са незавишношћу
Републике Српске! То су сасвим две РАЗЛИЧИТЕ "приче"!!!
Сачувана

Chuck Norris
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #33 послато: Новембар 02, 2011, 21:33:34 »

Цитат

...ето, ТО је Додик!

Па, зар се "независност" Косова и Метохије може поистовећивати са незавишношћу
Републике Српске! То су сасвим две РАЗЛИЧИТЕ "приче"!!!
Зеленко
daj mi jednu različitost?
Сачувана

peraazdajic
Гост
« Одговор #34 послато: Новембар 13, 2011, 14:35:58 »

Ћаоске,

БАЊА ЛУКА - Република Српска је и званично од Савета безбедности УН затражила укидање позиције високог представника у Босни и Херцеговини, с циљем обнове уставне владавине и владавине закона.

Шести Извештај РС достављен је генералном секретару Бан Ки-Муну заједно за писмом које му је упутио председник РС Милорад Додик. Сарајевски медији преносе да је у извештају истакнуто да је високи представник у БиХ наставио са незаконитим радњама и да је "драматично прекорачио" свој мандат који проистиче из Анкеса 10 Дејтонског споразума.

Тај анекс, како се прецизира, високом представнику даје овлашћења као координатору активности медјународне заједнице и посреднику измедју домаћих страна.

"Република Српска сматра да, након 16 година мира, једноставно нема оправдања за даље присуство високог представника у БиХ, који крши људска и демократска права градјана БиХ, спречава економски развој, успорава ЕУ интеграције и подрива постизање консензуса у држави", наводи се извештају.

Високи представник је, медјутим, наставио са незаконитим радњама и драматично је прекорачио свој мандат из поменутог анекса, указује се у извештају РС и додаје да високи представник наставио да доноси одлуке којима се поништавају законске радње уставних тела БиХ.

"Исто тако, високи представник наставља да присваја право да намеће ванрасправне казне за појединце по кратком поступку - без процеса или могућности жалбе. Високи представник је, чак, недавно тврдио да му Устав БиХ даје овлашћења да 'решава политичке и процедуралне сукобе'”, прецизира се у извештају и додаје да високи представник погрешно тврди да је "врховни ауторитет у погледу спроводјења Дејтонског споразума".

Цитирајући Анекс 10 Дејтонског споразума, у извештају се наводи и да високи представник континуирано подрива консензус измедју конститутивних народа у БиХ и да је његов неповољан утицај на политику евидентан када је реч о застоју у формирању новог Савета министара БиХ.

Извор - Срна, Блиц
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #35 послато: Новембар 27, 2011, 02:41:19 »

Тадић и Додик у среду отварају пут у РС

Председници Републике Српске (РС) и Србије Милорад Додик и Борис Тадић отвориће у среду, 30. новембра, деоницу аутопута Маховљани-Градишка, најавио је данас министар саобраћаја и веза РС Недељко Чубриловић

Тадић и Додик на отварању моста код Сремске Раче септембра прошле године

Чубриловић је на конферецији за новинаре навео да је та деоница дуга 26,5 километара, а да је километар деонице аутопута коштао више од 7,5 милиона марака (око 3,8 милиона евра).
Према његовим речима, укупна изградња аутопута Бањалука-Градишка коштаће око 320 милиона марака (више од 160 милиона евра).

Пуштањем у рад те деонице неће бити завршен аутопут Бањалука Градишка, јер још није изграђена Маховљанска петља, која би требало да буде завршена на пролеће наредне године. Саобраћај ће се до тада, одвијати заобилазницом.
Чубриловић је рекао да је формирана заједничка комисија РС и Хрватске која би требало да пронађе решење о изградњи моста на Сави.
"РС има обезбеђења средства за изградњу моста, а Хрватска у 2013. години има планирана средства за изградњу и логично би било да извођење радова води РС", рекао је Чубриловић.

Он је казао да би половином 2014. године требало да буду завршени сви радови око граничног прелаза у Градишци преко новог моста на Сави.

Блиц

Коментари вредни пажње:

"хахахахха...Само се сетим Јапанаца и како су брзо обновили своје путеве након оног земљотреса.
А овде се 20ак километара прави годинама. Питам се колико су по центиметру ауто пута украли, то би
била занимљива рачуница.

"Нека се Тадић распита, можда још нека држава завршава неки пут, па да иде тамо да га отвара.
.."
Сачувана

peraazdajic
Гост
« Одговор #36 послато: Децембар 08, 2011, 16:45:36 »

Ћаоске,  Зеленко Зеленко Зеленко

ПОГЛЕД ИЗ МОСКВЕ

Председник Републике Српске Милорад Додик у интервјуу дописнику „Росијске газете“

Зашто се Срба и дан-данас боје у Европској унији?

Разговор водио: Алексеј Ведерњиков, Сарајево

Шта се данас догађа на Косову? Зашто су се управо Срби нашли сатерани у балкански угао?

На ова и друга питања дописнику „Росијске газете“ одговарао је председник Републике Српске, која улази у састав Босне и Херцеговине, Милорад Додик.

Росијска газета: Зашто су на Балкану управо Срби постали „нежељено дете“ Европе?

Милорад Додик: У тренутку разбијања СФРЈ Срби су најмање од свих били заинтересовани да се лате оружја. Али ми смо га узели. Као резултат тога добили смо демонизацију нације и судска гоњења нашег руководства.

Нажалост, услед низа околности, међу које спадају и оне које су споља наметнуте, Срби су се не само нашли на лошој страни историје, него су се и због своје наивности још и сложили са оваквим стањем ствари. Запад није оклевао да крене путем кажњавања Срба, унапред им одредивши улогу „лоших момака“. Тако је било у Босни. Тако се догађа сада и на Косову.

РГ: Шта, по Вашем мишљењу, треба учинити да Балкан престане да се назива „буретом барута“ у Европи?

МД: С гледишта неких других народа, очигледно би било боље да Србија као држава престане да постоји на Балкану. То би вероватно довело до стабилизације у региону. Али та је варијанта, наравно, искључена.

Западне земље никада нису престале да се боје могућег јачања Срба, развоја наших веза с Русијом, и из тог страха су покушавале да створе раздор између наших националних и државних интереса. На пример, раније је на сусрете политичара из Србије и Републике Српске Запад гледао са ужасом. Моментално би уследила опомена или кажњавање. Срећом, сада се према томе односе нешто мирније, иако је потцењивање значаја српског народа на Балкану, мислим, одређено од стране Запада као његова дугорочна стратегија.

По мом мишљењу, једина концепција за савремени Балкан је да свако живи у својој земљи, да живи обавезно у миру и да тај мир буде гарантован.

РГ: Какав је Ваш однос према томе што је Србија предала Хашком трибуналу „убрзаним темпом“ све оне за којима је расписана међународна потерница? Да ли се слажете с тим да је Србија на тај начин издала своје националне хероје?

МД: Код нас неоспорно постоји негативан однос према Међународном трибуналу за бившу Југославију (МТБЈ). Он је повезан с тим што његова пажња према представницима других нација није била адекватна. Степен њихове одговорности се смањивао, а захтеви за њихову предају нису били тако оштри као у односу према Србима.

Не тако давно откривене су неке веома карактеристичне чињенице. Међу онима за које је Међународни трибунал био заинтересован био је и лидер босанских муслимана Алија Изетбеговић. Али истрага против њега није покренута. На крају је случај био затворен. Карактеристично је да се то догодило на дан његове смрти. То значи да су у Хагу чекали тај тренутак. Исто је било и у случају с вођом босанских Хрвата, Фрањом Туђманом. Испоставило се да се он налазио на списку оптужених за исто дело за које је недавно био осуђен генерал Анте Готовина. Тако да би и Туђмана, да је жив, требало осудити. Очигледно је да Трибунал није хтео да се то догоди.

Али говорити на ову тему емотивно и називати предају оптужених издајом од стране Србије, чини ми се да није у реду. Потписавши мировни споразум, земља је преузела на себе обавезу да сарађује с Трибуналом и морала је да је испуни. Штавише, по мом мишљењу, Срби би избегли затезање омче, које је предузимо Запад последњих година, уколико би се сви оптужени понели према тој обавези с дужном одговорношћу и благовремено отишли у Хаг.

РГ: Да ли су данас Срби поново спремни да се лате оружја на Косову?

МД: Све оно што се догађа на Косову, рачунајући ту и оно што се сада догађа, јесте резултат грешке коју је Србија направила када је под притиском САД и Европе скинула с гласања на Генералној скупштини ОУН своју Декларацију о незаконитом проглашењу независности Косова. У том тренутку документ је могао да добије одобрење.

Наш приступ према Косову састоји се у непризнавању суверенитета покрајине и обустављању дијалога са албанским властима. Треба деловати методама које је користио Ганди. Они се често показују ефикасним. Оружани конфликт не би био у интересу Србије. У том случају она би морала да ратује с НАТО-ом.

Извор: ГЕОПОЛИТИКА
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #37 послато: Децембар 08, 2011, 17:13:52 »

- " МД: Све оно што се догађа на Косову, рачунајући ту и оно што се сада догађа, јесте резултат грешке коју је Србија направила када је под притиском САД и Европе скинула с гласања на Генералној скупштини ОУН своју Декларацију о незаконитом проглашењу независности Косова. У том тренутку документ је могао да добије одобрење."

Само један цитат из којег се могу извући праве и једине истине, Влада Србије на челу са Тадићем, је због своје неспособности и недостатка честите националне свести, -  упропастила наше интересе. Сви потези ове Владе су катастрофални по наш национални опстанак и мало је наде да ће се са тим истим људима, као српском вођству, - било где стићи што нам је боље од овог што нас сада притиска. Наиме, данас смо угроженији него икада и Србија нема снаге да сама прође кроз тај период.
Сачувана
peraazdajic
Гост
« Одговор #38 послато: Јануар 02, 2012, 12:45:26 »

Председник РС за "Новости" о томе како се данас бори за очување опстанка српског народа у БиХ, постављеног пре 20 година.

У Босни се данас не пуца. Двадесет година од настанка Републике Српске, као бунта против насилне босанске државности, то је једини напредак. Босна и даље жели да приграби монопол суверенитета, и даље не признаје да је мировни документ гарантовао постојање српског ентитета, и даље сву снагу троши на то да задржи тутора који ће ударати шамаре сваком ко је попреко погледа. Али двадесет година касније, потпуно је јасно да то све теже пролази.

Јер, док се Босна ломи хоће ли имати власт по којој глас сваког од три народа има исту тежину и где нема прегласавања, или ће притисцима наметнути принцип ”један човек, један глас” и омогућити бошњачком народу да надвлада, Српска се полако заокружује.

Незадовољан што сарајевски политички врх не успева да се одупре, Мустафа Церић, поглавар Исламске заједнице, завапио је код верске сабраће: ”Зауставите Милорада Додика!”

На кампању да му се забрани улазак у исламске земље, Додик узвраћа:

- Ја у исламске земље немам намеру ни да идем, тако да ме неће оштетити. А и у ту последњу, звану Федерација, идем само кад морам. А не морам ни оволико. Ионако је то за мене само губљење времена.
ПРЕТЊЕ
* ВИ сте последњи европски политичар коме у 21. веку стално над главом виси нека врста прогона - од претњи сменом, до забрана кретања. Каква је то позиција?
- Мислите, да ли се осећам неугодно? Нимало. Овде су долазили представници Кувајта, Ирана, те контакте ћемо наставити да одржавамо. Сви који желе, добродошли су. А они који послушају Церића неће ми недостајати. Од свих исламских земаља био сам само у Мароку, и немам потребу да идем било где. А Церићу нећу узвратити истом мером: може слободно да уђе у Српску, да промовише веру, али ако покуша да уђе у политичку сферу, нећемо прећи ћутке преко тога. То нека заборави.

* Верски поглавари су, очигледно, преузели да заврше оно што политичари нису успели. Мислите ли да је уједињење исламских заједница под палицом реиса Церића део стратегије?

- Церић је одавно изашао из оквира деловања верских заједница. Он сада отворено детерминише политику бошњачког народа. Његови ставови су се показали обавезујућим за сарајевске партије, али и за невладин сектор. Савршено је јасно да је ово вапај исламским земљама да се помогне Сарајеву у настојању да Босну централизују и Српску баце на маргину. Најлакше је тако што ћете напасти Додика, јер немате кога другог.

* Таман кад сте успели да збаците са себе европске покушаје да вас изолују стављањем на разне листе непожељних, сад вам прети не баш мала исламска група. Да ли је разлог ваше одбијање признавања Палестине, што вам је, можда, скинуло једне, а наметнуло друге ”окове”?

- Чињеница је да смо доминантно утицали на то да БиХ не призна Палестину. Ово јесте нека врста освете. Али није занемарљив ни разлог што реис Церић има изборе у исламској заједници, па му у кампањи треба плен.

* Турске намере на овим просторима углавном се тумаче као добронамерне. Мислите ли да ће бити касно обуздати их ако се њихови стварни интереси почну остваривати?

- Наравно да нису наивни, а ни добронамерни. Нису, чак, ни прикривени. Они отворено показују намеру да преузму доминацију. А верску заједницу користе као важан фактор уређивања односа у региону. Њихова стварна жеља је да овде граде неоосманизам. Опет продају приче како је овде 500 година владао мир, док су они уништавали српско национално биће. Турска је у то време извршила геноцид над Србима, у правом смислу те речи. То треба отворено рећи. И никада за то није одговарала. Срби морају да се уједине да се тај период расветли пред међународном заједницом.

* Србија прва на то неће пристати, Турска је у Београду виђена као важан партнер...

- Србија има право да гради своје односе са Турском онако како она то жели. Ми то не можемо да спречимо. Али мора да буде јасно свима, па и Србији, да то неће бити отворен прозор за деловање на нашем терену. Јер, Турска у БиХ злоупотребљава своју позицију и искључиво брани интересе муслимана.

ОД БОСНЕ САМО ОНО ШТО НАМ ТРЕБА
* Какав план имате за Српску у следећој години?

- Наставићемо битку за статус. Нећемо жртвовати ниједно наше право за БиХ. Босна ће за нас постојати само док нам не смета, а од ње ћемо узимати само оно што нам треба. Свака другачија нам није потребна. А, по хиљадити пут ћу поновити да, упркос свим инфузијама које добија, то није одржива заједница.

* Очекујете ли, ипак, подршку Србије ако буду у питању интереси РС?

- Србија је до сада увек била спречена да преузме своју улогу као гарант Дејтонског споразума. Кад год је то покушала, била је нападнута. А нико не реагује на експанзионизам Турске, која заправо чини напор који ће бити пресудан за распад БиХ. Јер, ми нећемо трпети настојања да се БиХ претвори у неоосманско царство. То нека је свима јасно, уколико мисле да ће, градећи добре односе са Србијом и спречавајући је да брани српске интересе у БиХ, довести нас у мањину. Као што су већ успели са Хрватима у Федерацији. Њих су већ изоловали. Ситуација је озбиљна и не дозвољава површност.

* Ви сте одавно европски процес отписали као нешто што је ”на дугом штапу”, а сада је очигледно да не би било другачије ни да сте том пројекту били више посвећени, јер су услови и за Србију, која за тај пут не налази алтернативу, постали неоствариви?

- Ово је тренутак кад се Срби из целог региона морају политички окупити око заједничког циља. Овако смо исувише расцепкани и слаби, као такви предмет различитих притисака. Срби из РС су у томе најважнији за Србију, јер нас је 1,2 милиона. А нисмо задовољни ни како нас Србија, ни медији из Србије подржавају. Ми смо данас бастион српства, одбране националног идентитета. Зато, мислим да ћемо бити корисни Србији, да јој можемо помоћи.

* Србији следи тежак период, све су отворенији захтеви да одустане од борбе за Косово, да се одрекне Резолуције 1244... Треба ли тражити партнере мимо Европе?

- Не мислим да је господин Тадић наиван. Али делује потпуно наивно од Европе да очекује од њега да одустане од Резолуције 1244. Србија сада треба да утврди друге приоритете, а ЕУ да остави за неку даљу перспективу. Дигнитет српске политике се донекле изгубио у сталном испуњавању захтева Европе.

* Шта би били ти приоритети?

- Па, неко мора да седне и види шта је то са Европском унијом. Ако се сами распадају, валута и привреде им пропадају, зашто нам и даље причају о прикључењима и праве нас лудима. Хајде да сачекамо да се та Европа редефинише, да видимо шта је од ње остало, па да оценимо где ми можемо да се ”уденемо”. Имамо, ваљда, и других ресурса, осим европских.

* Кажу да су ваши ресурси руски, израелски... Да ли је то поштеније партнерство?

- Било би интересантно видети колико лоши ефекти европске привреде утичу на Србију и на њену привреду. Мислим да су ти негативни утицаји далеко већи од свих повластица које смо до сад имали. Ми смо веома јасно видели да се подаништво никад не исплати. Зато смо галамили. Уљудност у оваквом свету не игра никакву улогу. Морали смо да галамимо и тек ћемо галамити. Где год стигнемо рећи ћемо шта су наши интереси и шта је против наших интереса. Радило се о Америци, Европи или Русији. Ни због чијих глобалних интереса нећемо жртовати своје. И све више се показује да то свет поштује.

* Да ли је Русија ваша ”главна карта” у смелости да се одупирете Западу?

- Русија је наш партнер. Она нам је, куповином рафинерије нафте, помогла да опстанемо. Баш као и Србија инвестицијом у ”Телеком”. Ту нема никакве мистерије. Израел је земља која показује интерес за РС. То је оно што се нама нуди, то прихватамо као партнерство. Оне који су негативно усмерени не вреди мењати. Можда ће се тек после смене генерација нешто променити, јер ако је главни дипломата ове Европе ратни хушкач Јелко Кацин, онда ја одбијам такву дипломатију и такву Европу. А да покушавамо да променимо Јелка Кацина и сличне? Па, то је глупо у старту. Лично сам му забранио и да улази у РС.

* Утисак је да је народ у РС схватио да је политички опстанак важнији од борбе за социјални положај и да су то интереси који се не продају за бољи живот...

- Уверен сам да је тако. Мој народ не пристаје на подвале либералног капитализма по принципу: Зашто је важно у којој држави живиш, границе се бришу? Важно је. Важније је ко си и где живиш него да обучеш фирмирано одело. А видим да српски медији, које води страни капитал, формирају став да више ништа није важно сем пара. Ја не мислим да је тако. Овде је борба за националну позицију приоритет. Ми смо тога свесни, од нас зависи све. Знам шта значи кад сретнем човека који нема, а кад га питам како је, он не каже ”лоше живим”, него ”чувајте ми Српску”. То је за мене завет. Ја другачије не смем и нећу. Хоћу да доживим да, једном када не будем председник, ходам Бањалуком и Требињем и срећем људе који кажу: ”Поштовање, господине Додик.” А не да окрену главу.

Извор: Вечерње Новости
-----------------------------------------------------------------------

Извор: http://www.vidovdan.org/index.php?option=com_content&view=article&id=22894:2011-12-31-01-40-51&catid=48:vesti&Itemid=103
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #39 послато: Јануар 02, 2012, 13:24:09 »

Ја увек са пажњом пратим све његове изјаве. И ова одише јасном одлуком да се очува српство по сваку цену. Додик остаје веран својој линији "тврдог политичара" и у томе се битно разликује од неодлучног и увек уздржаног Тадића. Можда ће и овде у коментарима, уследити негативне примедбе у вези Додикове личности, но себе немогу сврстати уз исте из сасвим простог разлога:

- кад би овакви коментари долазили из Београда, не сумњам да би се и српски народ пробудио и са већом надом гледао у будућност!...
Сачувана
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #40 послато: Јануар 02, 2012, 22:33:16 »

Додикове изјаве треба читати напросто из једног разлога: он зна шта је то глас народа и такве изјаве даје. Напросто, ако хоћеш да знаш шта народ мисли, читај Додикове изјаве.

Е, сад, пошто је политика курва, ваља гледати и шта се догађа ''иза завјесе''.

Увијек сам се питао шта је то што Додика одржава на власти, а Шешељу и Николи Поплашену није дозволило опстанак на власти ни пар мјесеци, иако је реторика скоро иста?
Онда се питам и откуд Додикова отворена подршка Тадићу на изборима!
Кад се то упореди са овим његовим изјавама, све то дјелује контрадикторно.

Онда кад сагледаш Додикову окренутост Русима и Јеврејима, остајеш потпуно збуњен, али то можда и објашњава његову чврсту позицију на власти. Можда подршка оваквих савезника објашњава и његово демаскирање турске политике у Босни и Србији (што се опет судара са његовом предизборном подршком Борису Тадићу).

Тако да човјек остаје збуњен тим Додиком. Али нека га, нек бар тако говори, јер ријеч је важна чак и ако није подржана дјелом (''У почетку бјеше ријеч...'').

Неспорно је да је Додик међу Србима популарнији политичар од Тадића, а неспорно је да је мајстор освајања и чувања власти.

Просто је невјероватно да један прозападни политичар и реформиста Анте Марковића данас изговара ријечи радикалније од Шешељевих. Али, то је добар знак за Србе. То значи да неко ко зна добро да ''плива'', попут Додика, осјећа тренутак кад може изводити и вратоломије (Шешељ се у својим вратоломијама није баш успјешно одржао на површини, зар не?). А нама то говори да у позадини неки повољнији вјетрови за Србе дувају...

Вољели Додика или не, сумњали у њега или не, ми не можемо а да му не скинемо капу!

Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #41 послато: Јануар 04, 2012, 07:57:41 »

(Писмо број 1.)

ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСЈЕДНИКУ РЕПУБЛИКЕ

Драги друже Миле,

Пишем Ти полако јер знам да Ти не можеш брзо да читаш. Обневидио си. Хоће то, с годинама. А очи се не могу офарбати као коса. Полако пишем, рекох, јер сам чуо да ти више писма не чита онај фрфљави и фрљави Перо Симић. Џабе му што је новинар сто година кад никад није научио изражајно читати. А и не чита Ти онако како јесте написано. Измишља. Импровизује, да Теби угоди. Зато Ти писма сад читаш сам, а и ја Ти, зато, сам и полако пишем. Да можеш полако читати.

Послао бих ти и пара у писму, али сам се сјетио тек пошто сам га затворио. А не знам ни одакле ми. Јер паре нису проблем, пара нема! Женин минималац и мајчина пензија отишли су нам на режије и подмиру и нисмо све ни исплаћали. Понешто смо узели и „на фишек“. Требало би да пошаљем оној старијој, на студијама што је, коју марку, а не знам како ћу. Ти добро знаш да ја, иако имам скраћенице и испред и иза имена – не радим. Шта, не знаш? Па како не знаш кад си ме Ти без посла оставио. И нико више не смије да ме прими. Од Тебе не смије!

Но, нека те све ово не сикира, имаш ти и преча посла: структурни дијалог, па евроатлантске интеграције, па аутопутеви, лобирање и лудирање, администрације и зајебанције, Копање, Бобари, Станковићи, Антонићи… дјеца на студијама по Кипру и Милану… није теби ни мало лако. Немој се само сикирати, молим Те. Матере Ти, немој. Ако Ти запне за шта, само кажи. Ту смо, наши смо. „Зови, само зови, сви ће соколови…“! Само јаши сви смо наши. Продаћемо ми нешто из куће и дотурити Ти. Ми, Јанковићи. Ако ништа друго дићи ћемо кредит за тебе а на наше име.
А Ти нам настави, онако лијепо како само Ти умијеш, да хандриш ону Сарајчад; да им пркосиш Републиком Српском; то је нама најважније. Ништа нам битније од тога нема. Кад их оно Ти караш нама је срце ко Требевић. Скупа с предајником. То нам је душевна храна.

Мало су нам проблем ове дуге зимске ноћи; година прође ноћ никад, никако да сване, а цријева крче, али… нема везе. Гледаћемо РТРС по свуноћ. Бањалучко а наше. А на прољеће ће трава да озелени. Ако зимус не заплати сво коријење.

Извини што Ти не персирам. Глупо ми, некако. Јеси предсједник али ниси трудан да Ти се обраћам у множини. Кад чујем да сам себи персираш, као некад Њихова Величанства што су чинила, почећу и ја. А, колико видим и чујем, тај дан и није тако далеко. Можда већ у неком наредном писму.

Ја Те ослових са „друже“! Љутиш ли се? Извини али… не знам како бих другачије. Господин – ниси! Не може бити господин неко ко новинару ФТВ-а каже да „се јебе“. И то још новинарки! То господа не ради. Не, не, фуј то, Миле! Апорт! Можда су њени преци грађани, Сарајлије и господа уназад пет генерација, а теби још празилук вири из… ахм! А, ако ћемо истину говорити, ниси Ти ни Бањолучанин, па чак ни Лакташанин. Ти си сељак-чо’ек и то се из Твог понашања – види.

Јер господин-човјек никад не би гледаоцу, у тв програму уживо, рекао „Ај’ не сери!“ А ти си то рекао!
Ја те ослових „друже“ иако ми ниси другар. Прије би овдје „легао“ појам антиподан другарству. А ни мени се самом не свиђа ово „другарање“ које су користили још у Франковом, фашистичком режиму, а касније преузели комунисти. Теби можда одговара јер си био комуниста, све док си од тога има користи. Ја нисам. Онда си био реформиста. Ја нисам. Онда си био националиста. Ја нисам. Онда си био Еуропљанин. Ја нисам. Данас си – шта? Шта год да јеси ја то – нисам. И нећу бити!

Извини на овом моме екскурцу упућеном теби. Него, блога Ти Твога, како си ми, ’нако Милораде. Ни друже ни господине. Ја сам добро и здраво које и Теби желим. На исти начин. Веле да Твој (наш) буџет има проблема са ликвидношћу!? Ако стварно хоћеш то да ријешиш послушај мене, ћелаву будалу. Све госте са своје крсне славе спакуј право у Фочу, у „ону установу“ од републичког значаја. Пола буџета ће ти одмах остати у леру. Сви ти они долазе искључиво због големих синекура и синекурчина (синекура-добро плаћен, државни посао без икаквог рада и одговорности, оп. аут.) које код тебе и од тебе примају. Одби то од куће. Мотком. Говњивом. Остави само оне који су ти прије рата на славу долазили. Поменућеш ме.

Него, кад смо већ код славе, Хоћеш ли сад за Никољдан код нас, у Рогатицу. Имењак ти Милорад, Милорад Јагодић, почиње да слави крсну славу. Како „како“ – лијепо „почиње да слави крсну славу“! До сада је није славио, ишао је код брата у Београд. А прије рата бјежао је напоље док се ломио славски колач. Ово му је прва година да он слави. Кад је чуо да си га планирао за кандидата за начелника општине Рогатица на сљедећим изборима и да не волиш људе који не славе, одмах је одлучио да почне. „Ко не слави крсну слави изијо му међед краву“! Партија то до њега очекује, није шала. Навикао је он да испуњава партијске задатке. Рат је био охохо одмакао док су га успјели убиједити да из СКЈ пређе у СДС. И прешао је. Онда је, док је СДС био у кризи, на партијском састанку изјавио како ће сви прије њега напустити и прећи у СНСД; као је он посљедњи ушао у СДС али ће га посљедњи и напустити. Од ријечи је он, нема ту шта. Међутим, прешао је код тебе чим си му обећао да ће остати директор шумарства.

Нађи му се, мене Ти. Севап је. Не зна он уз коју чашу се износи колач, кад се прислужује свијећа, којим редом се краци пале,  кад се узима прекадња, кад се ломи колач, гдје ко сједа за часну трпезу, ко коју чашу наздравља… Разуми га, први му је пут. Није шала први пут у педесет и некој! Кад си могао организовати сједницу Владе РС у Рогатици само да би најавио његову кандидатуру за начелника можеш му и помоћи да прослави.

Ето, толико од мене. За овај пут. Писаћу Ти још, буди сигуран у то! Не мораш ми одговарати, немаш ти кад. А да ми одговарају Симићи и Бокићке –немој. Јеленских ти рогова. И… поздрави сина-студента. Кад се ушчујете. Гдје оно, бјеше, он студира, у некаквој Миланки или Милану? Да, Милану. Је ли то Крајина? Висока или ниска? Не знам ја баш много географије, само од Дрине до Романије, даље не ’одам. Ауто ми у јануру пуни двадесет двије године, па од куће смијем да одмакнем само онолико колико га жена и ја можемо догурати назад.

Кажу ми да је тај Милано некакво иностранство. Лажу, ја им ништа не вјерујем. Поган је народ. Поган и завидан. Знам ја да си ти највећи Србин-патриота и да нипошто не би дијете послао да (на)купи знање изван Републике Српске. Ти си досљедан у акцији „купујмо домаће“. Имамо ми сад факултета као прије рата фабрика. Исто си се тако понио и кћерка кад ти је студирала. Послао си је на Кипар. Је ли то оно лијево од Србца? Код Чекрчића, одмах изнад Хај Нехаја? Јесте, па да, зашто да дјеца гоооооооооолеме паре остављају по бијелом свијету кад могу и код нас овдје. Купити факултет. Купујмо домаће.

Нека се мали ништа не сикира ако падне који испит, нека чува здравље и нек не пије врућ воде. Свашта се овдје чуло, па и да се дијете забавља са некаквом муслиманком. Лажу смрадови, не би он то оцу у атар.

Него… сад ми паде нешто на памет: ако он студира, ко му враћа милионске кредите и од којих пара, и ко му води фирме?

Вита јела зелен бор желим брзи одговор!

Срдачно твој, Зоран Јанковић, Рогатица на Истоку

Пише: Зоран Јанковић

Блин Магазин

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #42 послато: Јануар 04, 2012, 08:12:00 »

Писмо број 2.

ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСЈЕДНИКУ РЕПУБЛИКЕ 2

Драги друже Милов посилни „Сергей Иванов“:

Зовем се Зоран Јанковић. Станујем у улици Српске слоге бр 27. у Рогатици. РС – БиХ. Број мог мобилног телефона је 066/379-602. Часни сам учесник отаџбинског рата у коме сам два пута рањен. Ту сам – гдје сам, то сам – што сам.

За Вас или за било кога другог. Ко жели да ме потражи, из било ког разлога. Ако ме не нађе(те) код куће, ако сам тренутно одсутан, нека сачека. У кући, неће ваљда пред кућом. Домаћинска је кућа. Добиће и послужење. Има се и појести и попити, а навикло се и почастити путника-(добро)намјерника. А и оног другог. Исто тако „почастити“!

За разлику од Вас све што у животу урадим, учиним под властитим именом и презименом. И стојим иза тога. Овакво моје понашање има и своју цијену коју плаћам. Дебело и свакодневно плаћам, али сам спреман на ту цијену. Спреман и поносан. То су одлике зрелог човјека. Моје досљедно понашање има и свој назив. Зове се кратко – храброст.

Људе који атакују на друге кријући се иза туђег имена (па још иза имена руског вице-премијера!?) зову сасвим супротно од тога. Зову их – кукавице. Чак и још ружније. У мом крају их зову „јајаре“; жене са тестисима, а без „оног“ изнад! Може и мушкарац без „оног“ испод!

Кажете да сам „завидни дебил“. Овај „дебил“ има, на магистарским студијама, просјек оцјена 9,00. И намјеру даљег бављења науком. Може ли то „дебил“. (Извињавам се људима са посебним потребама).

Новинарску каријеру почео сам радећи временску прогнозу, био новинар-сарадник, новинар, уредник, самостални уредник, главни и одговорни уредник, директор медија… а сво то вријеме никад нисам био члан нити једне политичке партије. Све у животу постижем властитим трудом и радом.

Споменусте савјетнике предсједника. Ви, не ја. Иницирали сте ме, тиме, да кажем сљедеће: неки од тренутних савјетника предсједника први пут у животу су (баш) са мном улазили у ТВ-студио! Нисте знали? Сад знате! И то су улазили тресући се као лист на јасици, и држећи се за моју десну руку. Тако да ми је остала повелика модрица. Могу рећи, дакле, да су новинарски проходали захваљујући мени. И кажем то. А не тражим (им) ништа заузврат.

Не завидим им на савјетничкој синекури коју примају, јер су је платили губитком субјективитета и личног идентитета. Од мене су учили нешто сасвим супротно. Овако су постали крпе од људи. И то оне крпе које се баце послије употребе (живи били па видјели). Новинарско звање замијенили су звањем улизица, чанколизаца, подрепаша и удворица. Професионалних. Не бих се мијењао са њима ни за шта на свијету. Чак ни за цијело богатство Милорада Додика. Оно огромно; и што се зна и што се не зна за њега!

Лажем ли? Не, никако – не! Недавно сам имао понуду да будем “приме манагер“ једне од водећих фирми из области туризма у БиХ. Плата 2.000 КМ, смјештај, храна, и два пута седмично службени аутомобил да ме вози кући. Плус проценат од пораста прихода. Понуда као у латино-серији. Чим ми је предочено да се од мене, заузврат, очекује чланство и активизам у једној политичкој партији – одбио сам. Без размишљања. Толико о мојој „завидности“ било коме ко се продао политици.

Кажете да сам „лијен и нећу да радим“!? Ха, ха, хааа… Па овај „лијени нерадник“ породицу (тренутно) издржава управо радећи најтеже физичке послове на породичном имању (видите ли како лупате глупости и неистине! Нађите једну-једину неистину коју сам ја изнио и одмах ћу се извинити. Јесте ли Ви спремни на такво што?) Данас сам нпр. орезао више од 200 шљива, јабука и крушака у породичном воћњаку (а шта сте Ви данас урадили „драги Серјожа“?). И још, при томе, сушио месо и шаране у пушници. Сутра су Дјетињци а прекосутра Никољдан. Послије празника настављам са послом. Ако ме снијег не спријечи.

Није мени тата-Милорад дао три милиона, а други извели радове у воћњаку. Свако стабло подгојио сам од прутића до првог плода. Калемио, пресађивао, залијевао, окопавао, орезивао, гнојио, кречио, прскао… Све својим рукама. Жуљевитим. Мој покојни отац (Бог да му душу прости и помилује) и ја. И жене нам. А богами и дјеца.
Моја супруга и ја имамо два факултета и једно научно звање. А, због таквих као што сте Ви и Ваш Милорад Додик: муземо краве, пластимо сијено, орезујемо овцама папке, дајемо ињекције, телимо и јагњимо, возимо радне машине, оремо, копамо, ручно товаримо стајњак… Поштено и часно. И опет се нађе нека „шуша“ да ми каже да сам, ето, „лијен и нерадник“ и да ће због оваквих као ја „наша земља пропадати“! Пропада она због Додика и доди(ц)кића и „Сергеја“ а стоји на леђима оваквих каква је моја маленкост. Волим сваки дан у години по пет пута пасти ничице од умора, на властитом имању, него једном клекнути и молити. Било кога за било шта. Посебно не политичаре, те канцере на здравом народном ткиву. И остале њихове злоћудне прираслице од којих ће носилац неминовно умријети.

Кажете и да сам „паћеник“. Ако је то синоним за „радник“, „трудбеник“, онда јесам: паћеник сам. И то велики. Ако сте под „паћеник“ мислили „сиротиња“ грдно гријешите. Ја сам четврта генерација (толико се памти) у породици у којој сви раде, куће, придоносе са свих страна и свјетских меридијана (Европе, Аустралије, Африке, Америке…); нико не разноси, не дрогира се, не пуши, не пије, не курва, не коцка, не дангуби по кафанама и партијским састанцима… Имам на штедној књижици, у некретнинама и покретностима, у тору и обору, у бачви и наћви, у гаражи и сталажи, у срцу и души, у глави… а од државе ништа нисам добио. Ништа! Нити сам ишта тражио. Чак сам и ваучере одбио. Нисам извршио ни борачку категоризацију. Не треба ми ништа од државе. Овакве каква јесте. А ви сте је таквом начинили. Малигном!

Ето-зато се ја не бојим Милорада. Ни Милорадовог Милорада ни њиховог „Сергеја“. И гадим се свих вас који „једете хљеб туђим зубима “, говорите туђим ријечима, и мислите туђом главом. Ужасно гадим.

„Драги Серјожа“ кажете и да сам „покушао бити занимљив“ и да би ми то пошло за руком „ако би ово писмо читале будале“. Ви сте га прочитали, зар не? И Ви и Ваши пријатељи и највећи дио чланова СНСД-а. Колико чујем (новинар сам, имам своје изворе информација) и скоро сви руководиоци Додикове предаторске, приватне странке. Тиме сте доказали да је писмо занимљиво а, по вашим тврдњама, доказали сте и ово друго. Како не контате, па ово: „ако би писмо читале будале“! Ви сте то рекли, нисам ја! Охо Вам се од Шефа!

С  поштовањем, Зоран Јанковић

П.С. С обзиром да су односи са јавношћу (публиц релатионс – ПР) област којом се бавим на нивоу научне спознаје није ми било нимало тешко извести закључак да је Ваша чанколизачка полемика срачуната на то да се додворите Милораду Додику, не би ли Вас негдје намјестио да примате добру плату (синекуру) а да ништа не радите. Или је то већ учинио па „гризете“ бранећи позицију. Провидно Вам је то! Провидно као „фиранга“!

Пише: Зоран Јанковић

БЛИН МАГАЗИН
Сачувана

peraazdajic
Гост
« Одговор #43 послато: Јануар 04, 2012, 16:00:51 »

Додик: Србија треба да промени приоритете!

Срби из целог региона се морају окупити око заједничког циља

Београд, 03.01.2012.

У Босни се данас не пуца. Двадесет година од настанка Републике Српске, као бунта против насилне босанске државности, то је једини напредак.

Босна и даље жели да приграби монопол суверенитета, и даље не признаје да је мировни документ гарантовао постојање српског ентитета, и даље сву снагу троши на то да задржи тутора који ће ударати шамаре сваком ко је попреко погледа. Али двадесет година касније, потпуно је јасно да то све теже пролази.

Јер, док се Босна ломи хоће ли имати власт по којој глас сваког од три народа има исту тежину и где нема прегласавања, или ће притисцима наметнути принцип ”један човек, један глас” и омогућити бошњачком народу да надвлада, Српска се полако заокружује.

Незадовољан што сарајевски политички врх не успева да се одупре, Мустафа Церић, поглавар Исламске заједнице, завапио је код верске сабраће: ”Зауставите Милорада Додика!”

На кампању да му се забрани улазак у исламске земље, Додик узвраћа:

Ја у исламске земље немам намеру ни да идем, тако да ме неће оштетити. А и у ту последњу, звану Федерација, идем само кад морам. А не морам ни оволико. Ионако је то за мене само губљење времена.

Ви сте последњи европски политичар коме у 21. веку стално над главом виси нека врста прогона - од претњи сменом, до забрана кретања. Каква је то позиција?

Мислите, да ли се осећам неугодно? Нимало. Овде су долазили представници Кувајта, Ирана, те контакте ћемо наставити да одржавамо. Сви који желе, добродошли су. А они који послушају Церића неће ми недостајати.

Од свих исламских земаља био сам само у Мароку, и немам потребу да идем било где. А Церићу нећу узвратити истом мером: може слободно да уђе у Српску, да промовише веру, али ако покуша да уђе у политичку сферу, нећемо прећи ћутке преко тога. То нека заборави.

Верски поглавари су, очигледно, преузели да заврше оно што политичари нису успели.

Мислите ли да је уједињење исламских заједница под палицом реиса Церића део стратегије?

Церић је одавно изашао из оквира деловања верских заједница. Он сада отворено детерминише политику бошњачког народа. Његови ставови су се показали обавезујућим за сарајевске партије, али и за невладин сектор.

Савршено је јасно да је ово вапај исламским земљама да се помогне Сарајеву у настојању да Босну централизују и Српску баце на маргину. Најлакше је тако што ћете напасти Додика, јер немате кога другог.

Таман кад сте успели да збаците са себе европске покушаје да вас изолују стављањем на разне листе непожељних, сад вам прети не баш мала исламска група. Да ли је разлог ваше одбијање признавања Палестине, што вам је, можда, скинуло једне, а наметнуло друге ”окове”?

Чињеница је да смо доминантно утицали на то да БиХ не призна Палестину. Ово јесте нека врста освете. Али није занемарљив ни разлог што реис Церић има изборе у исламској заједници, па му у кампањи треба плен.

Турске намере на овим просторима углавном се тумаче као добронамерне. Мислите ли да ће бити касно обуздати их ако се њихови стварни интереси почну остваривати?

Наравно да нису наивни, а ни добронамерни. Нису, чак, ни прикривени. Они отворено показују намеру да преузму доминацију. А верску заједницу користе као важан фактор уређивања односа у региону. Њихова стварна жеља је да овде граде неоосманизам.

Опет продају приче како је овде 500 година владао мир, док су они уништавали наше национално биће. Турска је у то време извршила геноцид над Србима, у правом смислу те речи. То треба отворено рећи. И никада за то није одговарала. Срби морају да се уједине да се тај период расветли пред међународном заједницом.

Србија прва на то неће пристати, Турска је у Београду виђена као важан партнер...

Србија има право да гради своје односе са Турском онако како она то жели. Ми то не можемо да спречимо. Али мора да буде јасно свима, па и Србији, да то неће бити отворен прозор за деловање на нашем терену. Јер, Турска у БиХ злоупотребљава своју позицију и искључиво брани интересе муслимана.

Од Босне само оно што нам треба

Какав план имате за Српску у следећој години?

Наставићемо битку за статус. Нећемо жртвовати ниједно наше право за БиХ. Босна ће за нас постојати само док нам не смета, а од ње ћемо узимати само оно што нам треба. Свака другачија нам није потребна. А, по хиљадити пут ћу поновити да, упркос свим инфузијама које добија, то није одржива заједница.

Очекујете ли, ипак, подршку Србије ако буду у питању интереси РС?

Србија је до сада увек била спречена да преузме своју улогу као гарант Дејтонског споразума. Кад год је то покушала, била је нападнута. А нико не реагује на експанзионизам Турске, која заправо чини напор који ће бити пресудан за распад БиХ.

Јер, ми нећемо трпети настојања да се БиХ претвори у неоосманско царство. То нека је свима јасно, уколико мисле да ће, градећи добре односе са Србијом и спречавајући је да брани српске интересе у БиХ, довести нас у мањину. Као што су већ успели са Хрватима у Федерацији. Њих су већ изоловали.

Ситуација је озбиљна и не дозвољава површност.

Ви сте одавно европски процес отписали као нешто што је ”на дугом штапу”, а сада је очигледно да не би било другачије ни да сте том пројекту били више посвећени, јер су услови и за Србију, која за тај пут не налази алтернативу, постали неоствариви?

Ово је тренутак кад се Срби из целог региона морају политички окупити око заједничког циља. Овако смо исувише расцепкани и слаби, као такви предмет различитих притисака.

Срби из РС су у томе најважнији за Србију, јер нас је 1,2 милиона. А нисмо задовољни ни како нас Србија, ни медији из Србије подржавају. Ми смо данас бастион српства, одбране националног идентитета. Зато, мислим да ћемо бити корисни Србији, да јој можемо помоћи.

Србији следи тежак период, све су отворенији захтеви да одустане од борбе за Косово, да се одрекне Резолуције 1244...

Треба ли тражити партнере мимо Европе?

Не мислим да је господин Тадић наиван. Али делује потпуно наивно од Европе да очекује од њега да одустане од Резолуције 1244. Србија сада треба да утврди друге приоритете, а ЕУ да остави за неку даљу перспективу. Дигнитет српске политике се донекле изгубио у сталном испуњавању захтева Европе.

Шта би били ти приоритети?

Па, неко мора да седне и види шта је то са Европском унијом. Ако се сами распадају, валута и привреде им пропадају, зашто нам и даље причају о прикључењима и праве нас лудима.

Хајде да сачекамо да се та Европа редефинише, да видимо шта је од ње остало, па да оценимо где ми можемо да се ”уденемо”.

Имамо, ваљда, и других ресурса, осим европских.

Кажу да су ваши ресурси руски, израелски... Да ли је то поштеније партнерство?

Било би интересантно видети колико лоши ефекти европске привреде утичу на Србију и на њену привреду. Мислим да су ти негативни утицаји далеко већи од свих повластица које смо до сад имали.

Ми смо веома јасно видели да се подаништво никад не исплати. Зато смо галамили. Уљудност у оваквом свету не игра никакву улогу. Морали смо да галамимо и тек ћемо галамити. Где год стигнемо рећи ћемо шта су наши интереси и шта је против наших интереса. Радило се о Америци, Европи или Русији.

Ни због чијих глобалних интереса нећемо жртовати своје.

И све више се показује да то свет поштује.

Да ли је Русија ваша ”главна карта” у смелости да се одупирете Западу?

Русија је наш партнер. Она нам је, куповином рафинерије нафте, помогла да опстанемо. Баш као и Србија инвестицијом у ”Телеком”. Ту нема никакве мистерије.

Израел је земља која показује интерес за РС. То је оно што се нама нуди, то прихватамо као партнерство.

Оне који су негативно усмерени не вреди мењати. Можда ће се тек после смене генерација нешто променити, јер ако је главни дипломата ове Европе ратни хушкач Јелко Кацин, онда ја одбијам такву дипломатију и такву Европу. А да покушавамо да променимо Јелка Кацина и сличне? Па, то је глупо у старту.

Лично сам му забранио и да улази у РС.

Утисак је да је народ у РС схватио да је политички опстанак важнији од борбе за социјални положај и да су то интереси који се не продају за бољи живот...

Уверен сам да је тако. Мој народ не пристаје на подвале либералног капитализма по принципу: Зашто је важно у којој држави живиш, границе се бришу? Важно је.

Важније је ко си и где живиш него да обучеш фирмирано одело.

А видим да српски медији, које води страни капитал, формирају став да више ништа није важно сем пара.

Ја не мислим да је тако.

Овде је борба за националну позицију приоритет.

Ми смо тога свесни, од нас зависи све. Знам шта значи кад сретнем човека који нема, а кад га питам како је, он не каже ”лоше живим”, него ”чувајте ми Српску”. То је за мене завет.

Ја другачије не смем и нећу. Хоћу да доживим да, једном када не будем председник, ходам Бањалуком и Требињем и срећем људе који кажу: ”Поштовање, господине Додик.” А не да окрену главу.

Вечерње новости

Извор: ДВЕРИ
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #44 послато: Јануар 04, 2012, 19:08:15 »

Додик: Српска је последњи бастион српства

Председник РС за "Новости" о томе како се данас бори за очување опстанка српског народа у БиХ, постављеног пре 20 година

вечерње НОВОСТИ

По статистичком Заводу РС,  у РС ће за 40 година бити 50% Срба мање него сада док ће се број муслимана утротручити.Значи и у РС "бела куга" увелике узима данак!
Сачувана

lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #45 послато: Јануар 05, 2012, 00:20:32 »

Srbe na cijelom Balkanu cekaju teski dani, jer Srbi nemaju patrijarhalni koncept stimulacije nataliteta, za razliku od muslimana koji to imaju kroz veoma direktivnu i sugestivnu vjeru. Medjutim, islamska ekspanzija prijeti cijelom Balkanu, a ne samo Republici Srpskoj, i ona ne prijeti samo Srbima. Makedonija, Crna Gora, Srbija, Bosna... to je vec sad prozderano islamskom demografskom ekspanzijom. Hrvatska je u slicnoj poziciji, genocid nad Srbima su zavrsili, ali im se islam naveliko siri. Srbe tretiraju kao neprijatelja br. 1, ali ce uskoro tako da tretiraju muslimane... Za razliku od Srba, kojima genocid nije dozvoljen, Hrvatima je to dozvoljeno, jer prolaze bez kazne, tako da za nekih pedesetak godina mozete ocekivati novi rat u Hrvatskoj, ali izmedju katolika i muslimana...

Mi Srbi cemo to posmatrati kao poslednji Mohikanci... Тужан
Сачувана
peraazdajic
Гост
« Одговор #46 послато: Јануар 05, 2012, 17:52:59 »

Честитамо: 20 година Републике Српске!
Честитка Двери поводом 20 година Републике Српске

Београд, 05.01.2012.

Идући у сусрет двадесетогодишњици Републике Српске, која наредних дана слави и своју крсну славу – Светог архиђакона Стефана, српском народу и свим грађанима Републике Српске честитамо овај изузетно значај јубилеј.

Увек смо истицали и истичемо и овим поводом да је ова млада држава можда једина српска победа у протекле две деценије, као и да је њено очување које је сваким даном било угрожено од стране међународних представника у БиХ, резултат мудрих и озбиљних државничких потеза њеног руководства од оснивања до данас.

Ово је тренутак када се са посебним поштовањем треба сетити свих оснивача Републике Српске, а посебно свих хероја и жртава Отаџбинско-одбрамбеног рата од 1992-1995.

Када би значај ове наше спасоносне државе на просторима на којима су Срби били вековима угрожени, схватили и преставници власти у Србији, онда би овај јубилеј заједно прослављале обе обале Дрине. Овако, уз вероватно само куртоазне честитке из Србије, јасно се шаље порука да режим Бориса Тадића не схвата величину једног оваквог историјског подвига какав Република Српска данас свакако јесте, па самим тим није способан да од руководства РС научи лекцију о томе шта значи штитити српске државне интересе и национално достојанство, да о српским интеграцијама и не говоримо.

Покрет Двери – ЗА живот Србије свакако неће чекати да Тадић научи лекције из „политичког државотворства“, јер му то градиво очигледно не иде од руке, као ни оно дипломатско које више него јасно говори о томе шта јесу а шта никада не могу бити српски национални интереси.

Стога, Покрет Двери – ЗА живот Србије још једном најсрдачније честита двадесетогодишњи јубилеј свим Србима Републике Српске, као и њеном домаћину, председник Милораду Додику, уз жељу да једнога дана остваре свој сан и изборе се да РС буде самостална и независна држава.

До тада ће, ако Бог да и немањићка слава Свети архиђакон Стефан помогне, и Србија то постати.

У Београду, о Божићу 2011.

Извор: ДВЕРИ
Сачувана
peraazdajic
Гост
« Одговор #47 послато: Јануар 09, 2012, 18:03:06 »

"ОБРАЗ" ОБОЈИО ХРВАТСКУ И ФЕДЕРАЦИЈУ БИХ У ЦРНО

Плакате су протест поводом најаве да ће Ејуп Ганић и Јован Дивјак бити ослобођени оптужби за злочине над српским народом.

БАЊАЛУКА  - У Бијељини, Фочи и Зворнику осванули су плакати са исцртаном картом БиХ, на којој је Федерација БиХ обојена у црно са ћириличним натписом "тамни вилајет", објавили су поједини сарајевски портали.

Како се наводи, аутор овог провокативног плаката је десничарска организација "Образ" из Србије. На плакату су Република Српска, као и државе Србија и Црна Гора, обојене у бело и на њима се налази по један мали црвени штит на коме су бели крст и четири оцила, док је део плаката који се односи на Хрватску обојен црном бојом.

Из "Образа" наводе  да је реч "о виду протеста поводом најаве да ће Ејуп Ганић и Јован Дивјак бити ослобођени оптужби за злочине над српским народом управо 9. јануара, када РС прославља 20 рођендан".

Извор: http://www.kurir-info.rs/vesti/obraz-obojio-hrvatsku-i-federaciju-bih-u-crno-169322.php
Сачувана
peraazdajic
Гост
« Одговор #48 послато: Јануар 10, 2012, 13:29:12 »

КАКО ЈЕ НАСТАЛО ИМЕ РЕПУБЛИКА СРПСКА?

Вероватно се многи питају: Откуда назив Српска за нашу најмлађу и најсрпскију државу? - Тај сам јој назив дао ја, ако се добро сећам, већ почетком августа 1992. године. Непосредно пре тога била је одржана седница Републичке народне скупштине у Бањалуци на којој је измећу осталог, одлучено и то да се дотадашњи назив Српска Република Босна и Херцеговина, промени у Српска Република.

Ја тој седници Скупштине нисам присуствовао, поред осталог и због тога што дуге исцрпљујуће расправе са неодмереностима и повременим грубостима, каквих на свим скупштинама има, са много плићака и приче ради приче, по правилу истих говорника, радо избегавам. Уз то, ваља знати да су све ратне седнице наше скупштине биле тешке, како се то с правом говорило - историјске, јер се заиста и расправљало и одлучивало о судбоносним питањима државе и народа. Све смо то чинили на уском простору, стешњени намерама моћних непријатеља, а бескрајно повређени равнодушношћу и пасивношћу оних од којих смо с правом очекивали помоћ и подршку.
Нови назив државе коју смо стварали учинио ми се прикладнијим од дотадашњег, али сам одмах помислио да он може бити још бољи, још примеренији, уз, иако, сасвим ситну измену. О називу који сам имао намеру да предложим чим се за то укаже подесна прилика, често сам размишљао и раније.
Свој предлог новог назива државе коју смо правили, која је већ имала свој Устав и законе, свога председника, Скупштину, Владу, полицију, војску, изнео сам уз кратко образложење на једном од свакодневних састанака политичког врха Републике. Састанак је уприличен у одмаралишту "Кикинда" на Палама. Присуствовали су: председник Републике Радован Караџић, Скупштине Момчило Крајишник, Владе Бранко Ђерић, министар информисања у Влади Републике Српске Велибор Остојић и директор Српске телевизије Илија Гузина.
Моје је излагање са напрегнутом пажњом слушао председник Скупштине Момчило Крајишник и без трунке колебања предлог прихватио. Чак је наложио Илији Гузини и министру Остојићу да се већ од те вечери у информативним емисијама држава назива Република Српска, а не Српска Република. Након тога додао сам још једино да је у свему битан назив Српска, који може да стоји и сам, јер, коначно, државно уређење сутра може и да се промени, а назив Српска да остане. Сви присутни су се, без расправе и резерве, са изнесеним предлогом сагласили.
Измену назива, наше тек рођене државе прихватила је и Народна скупштина на свом наредном заседању у Бијељини, 14. септембра исте године. Прихватању је претходио, за мене неочекиван покушај председника Скупштине да измену у називу прикаже као ненамерну омашку у Записнику са претходне седнице.
Разуме се да ми нимало није било право да се прихватање новог назива државе, коју сам сам смислио и предложио, овако заврши, зато сам се јавио за реч и саопштио целу истину о овој ствари. Надам се да о свему овоме постоји траг у Записнику са поменуте седнице Народне скупштине Републике Српске.
С обзиром на то да је људско памћење непоуздано, а да су многи људи склони да присвајају не само туђе ствари, него и туђе идеје, те да сам се у то уверио и поводом овог случаја, осећао сам потребу да, укратко изнесем истину о настанку назива Република Српска.

проф. др Љубомир Зуковић
министар образовања, науке и културе
у првој Влади Републике Српске

Извор: РТРС
--------------------------------------------------------------------

Извор: http://gorandavidovic.com/forum/showthread.php?t=2864&page=3
Сачувана
Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 990

Ружица

Погледај профил
« Одговор #49 послато: Јануар 10, 2012, 20:12:41 »

ТАНЈУГ

Додик одликује Тадића Орденом Републике Српске на ленти

Председник Републике Српске Милорад Додик најавио је да ће, поводом Дана РС, одликовати председника Србије Бориса Тадића Орденом Републике Српске на ленти.

Орденом Републике Српске на ленти биће овом приликом одликовани и бивши председници РС Рајко Кузмановић, Драган Чавић, Мирко Шаровић и Никола Поплашен, саопштено је из Додиковог кабинета.

Поводом 9. јануара, Дана и крсне славе Републике Српске - Светог архиђакона Стефана, а према указу који је донео председник РС Милорад Додик, овај орден биће додељен и његовом високопреосвештенству митрополиту дабробосанском Николају, епископима зворничко-тузланском Василију, бањалучком Јефрему, бихаћко-петровачком Хризостому, захумско-херцеговачком и приморском Григорију и умировљеном епископу захумско-херцеговачком Атанасију, пренела је СРНА.

На сутрашњој свечаности, амбасадор Русије у БиХ Александар Боцан Нарченко уручиће Додику Орден Дружбе, којим га је одликовао председник Русије Дмитриј Медведев.
--------------------------------------------------------------------
У Бањалуку ће, како се очекује,  стићи  ће бројни гости из земље и иностранства, јавила је телевизија РС.
Из Србије је најављен долазак председник Бориса Тадића и заменика премијера и министра унутрашњих послова Ивице Дачића.
Свету архијерејску литургију у Храму Христа Спаситеља служиће патријарх српски Иринеј.
Централној манифестацији ће, како се наводи, присуствовати и принц Александар Карађорђевић.

Скупштина српског народа у БиХ је на сутрашњи дан пре две деценије у Сарајеву донела Декларацију о проглашењу РС. Скупштине српског народа БиХ основана је годину дана раније.
Од 1988. године административни, политички и економски центар РС је у Бањалуци.
РС је по државном уређењу парламентарна република. РС, којој је Дејтоном припало 49 процената територије БиХ, има површину нешто мању од 25.000 километара квадратних.

Сачувана

Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас Србства!
Странице: [1] 2 3 ... 5   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!