forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Септембар 21, 2017, 01:50:08

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Издаја - државна и национална  (Прочитано 61670 пута)
Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1158

Погледај профил
« Одговор #200 послато: Мај 24, 2013, 18:30:32 »

"Srbija je ispunila sve politicke uslove Nemacke za dobijanje datuma za pocetak pregovora sa EU". Ova sama recenica kazuje sav jad i otrcanost naseg trenutnog politickog rukovodstva. Zarad neke imaginarne bolje buducnosti u nekakvoj kvazi zajednici drzava u kojoj nikada necemo imati nikakva prava, vec samo poslusnicke obaveze da ispunjavamo konjusarske zadatke mi pristajemo na sve ucene nasih vekovno dokazanih neprijatelja da bi dobrovoljno postali njihove sluge. Gde je tu logika? Nasu vlast netreba smestiti na robiju, njih treba zatvoriti u ludnicu za sva vremena, jer ako ih stave u zatvor bojim se da ce nam totalno pokvariti sve robijase, a oni to nisu zasluzili, oni su samo jednostavne ubice i lopovi i zatvorska kazna im je vec dovoljna sama po sebi. Ne bi ih trebalo dodatno muciti da budu u istoj zgradi sa Dacicem, Vucicem i ostalom im bratijom.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 11684

Погледај профил
« Одговор #201 послато: Мај 24, 2013, 18:44:10 »

Север не зна за план из Брисела

Председник Скупштине општине Лепосавић Славко Стевановић (СПС) рекао је данас да челници општина на северу Косова нису упознати са планом спровођења споразума Београда и Приштине о нормализацији односа.

Општине на северу Космета нису упознате са планом спровођења споразума Београда и Приштине

"Ни ја, а верујем ни остали челници општина са севера Космета нису упознати са планом имплементације и формирањем Руководећег тима за Заједницу српских општина и насеља. Шта год то значило, за нас су обавезујуће одлуке скупштине општина на чијем смо челу, које јасно истичу да нећемо учествовати у спровођењу бриселског споразума", рекао је Стевановић новинарима.

Председници влада Србије и Косова Ивица Дачић и Хашим Тачи договорили су у среду план о спровођењу споразума парафираног 19. априла у Бриселу, али његови детаљи нису познати јавности. Дачић је казао да ће у припремном тиму за формирање Заједнице српских општина бити представници општина са севера Косова.

Дачић је казао и да ће, ако Срби са севера Косова одбију да учествују на косовским локалним изборима, будућу Заједницу општина водити "Тачијеви Срби".

Стевановић је данас казао да ће сви Срби који учествују на изборима по законима Косова "представљати Тачијеве Србе", било да су са севера или југа Косова.

"Ми се залажемо за поштовање закона и Устава Републике Србије, и зато мислим да немамо право да учествујемо на изборима које ће расписати косовске власти", рекао је он. Стевановић је додао да Срби са севера не желе да спречавају Србију на путу ка Европској унији.

"Не желимо да будемо реметилачки фактор и свесни смо да она (Влада Србије) мимо нас може да спроведе бриселски споразум, али наш једини циљ је да останемо део државе Србије", рекао је Стевановић.

Председница Скупштине општине Косовска Митровица Ксенија Божовић (СДП - Оливер Ивановић) рекла је новинарима да су једине информације о спровођењу споразума добили преко медија.

"Зато очекујемо да премијер Србије Ивица Дачић позове председнике општина са севера Космета и појасни им шта заправо тај план имплементације предвиђа, са конкретним предлозима и ставовима, како би ми обавестили одборнике наших скупштина и донели одлуку о даљим поступцима", рекла је она.

Према њеним речима, уколико Београд жели да Срби изађу на локалне косовске изборе, треба јасно да саопшти свој став, као и ко ће учествовати у њиховој организацији.

"Много питања је на које немамо одговоре и зато нема јасног става да ли треба или не треба да учестујемо на тим изборима", рекла је Ксенија Божовић.

(Бета)

Ово ми се допада!  Зеленко

Када овакве речи изговара неко ко припада странци на власти чији председник изгледа крије то што ради чак и од својих чланова, онда је време да га његови најближи партијски сарадници преиспитају, шта то он ради свим СРБИМА иза леђе!!!

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 682

Zeka

Погледај профил
« Одговор #202 послато: Мај 27, 2013, 12:44:32 »

Зашто Дачић тражи од Ештонове потврду да је са Тачијем био „статусно неутралан”?

МОЖЕ ЛИ СВЕ ИМАТИ ВЕЗЕ СА РАЗГОВОРИМА НИКОЛИЋА И ВУЧИЋА У СОЧИЈУ СА ВЛАДИМИРОМ ПУТИНОМ?

САМО што је вицепремијер Александар Вучић јавно рекао да су Србима КиМ – преко онога што је Ивица Дачић потписао са Хашимом Тачијем - потребне гаранције да ће задржати држављанство Србије, премијер Ивица Дачић је саопштио оно чега се није сетио од дана када је Србију увео у прошиптарску машинерију Европске уније.

Објавио је да Србија мора имати гаранције да је све што је он (у)радио са Тачијем статусно неутрално.

Чак је подвукао:  да то мора бити и све оно што ће се даље договарати.

Шта мислите: каква ли га је мука, или скривена намера, на то натерала?

Зашто Дачић сада тражи оно што би свако други на његовом месту тражио пре почетка преговора, а поготово пре парафирања било чега?

Да ли је све тек банална демагошка игра срачуната на омађијавање и бирача уочи вероватно скорих ванредних избора или ипак нека макар тактичка игра с обзиром на то да се у кратком саопштењу са седнице владе двапут инсистира на некаквој статусној неутралности?

Дозвољавате ли могућност да је појава „статусне неутралности” повезана са разговорима које су Томислав Николић и Александар Вучић имали у Сочију са руским лидером Владимиром Путином?

Јелена ГУСКОВА, балканолог, редовни члан Руске академије наука

Ово је пораз,неће се они дуго одржати на власти

Могла бих и ја да критикујем руску власт, али је сада одлучујући фактор српска власт. Не може нико наређивати српској власти кад је она већ одлучила да прода своју земљу
    Неће бити великог притиска на српску власт јер су наши одавно рекли да ће подржати било које решење српске власти. Али, ја се не слажем са тиме. Мислим да руска власт треба да има своју, одређену позицију и да би могла да утиче на српску власт

НЕ ЗНАМ ништа посебно о разговорима у Сочију јер сам у то време већ била у Србији. Али, што се тиче српског захтева о држављанству и гаранцијама за статусну неутралност – то је закаснело!

Преговори трају од 2006. и одједном је – сада кад је све потписано и завршено и кад је само требало још да добије подршку српског народа –наводно постало најглавније питање да ли су Срби на Косову грађани Косова или Србије.

Кад су пристали на граничне прелазе, кад су прихватали косовска документа - само што нису користили реч независност, а сад одједном покрећу питање статуса. А оно је требало да буде основно питање још 2006, а нарочито последњих неколико месеци, откад нова власт води преговоре.

Зато је моја оцена да је ово урађено специјално због Срба на Косову. Јер, вероватно су Срби у разговору са Вучићем затражили званични одговор - да ли су држављани Србије, да ли су Срби у Србији или у Косову као независној држави. Очигледно да их одговор није задовољио, па одлучно траже да буду држављани Србије.

У том одговору је фактички реч о статусу Косова. Зато је ово велики пораз данашње власти. Није ово само разлог за огорчење него - пораз. Они се неће одржати на власти дуго! Јер, српски народ је све схватио - шта је урађено!

ФАКТИ: Модест Колеров је рекао да Русија гардом према власти у Србији доприноси оваквом исходу за Косово. Да ли сте сагласни?

Могла бих и ја да критикујем руску власт, али је сада одлучујући фактор српска власт. Не може нико наређивати српској власти кад је она већ одлучила да прода своју земљу.

Колико ће власт опстати то не знам, али видим колико су људи незадовољни одлуком о Косову. Знам из ваше историје да су деведесетих сви говорили да ће се за Косово борити до краја, а ова власт је самостално, без референдума одлучила да фактички преда Косово Албанцима.

ФАКТИ: Шта значи кад Русија каже да ће бити сагласна са свим што уради српска власт, али и шта ради СПЦ и српски народ?

То значи да неће бити великог притиска на српску власт јер су наши одавно рекли да ће подржати било које решење српске власти. Али, ја се не слажем са тиме. Мислим да руска власт треба да има своју, одређену позицију и да би могла да утиче на српску власт.

ФАКТИ: Да ли ће Русија да коригује ту позицију?

Све је могуће! Али је сада доста касно. Тај утицај је требало да дође раније, пре потписивања договора.

ФАКТИ: Да ли је ово непоправљиво?

Надам се да ће се можда неко од српске власти освестити и на крају крајева рећи: Не! А,  сада – не!

Ако би хтели да слушају Русе и да праве избор, то би урадили... Али, они нису хтели да праве избор већ су ишли путем на коме су већ знали своју одлуку и само им је било важно како да је представе српском народу.

Ђорђе ВУКАДИНОВИЋ, политички аналитичар, Нова српска политичка мисао

Могу и ја да тврдим да сам ванземаљац или Неполеон

Власт можда убеђује мало више себе, а можда и бираче да нису оно што јесу и да нису урадили оно што су урадили
     Принцип о коме говоре – принцип о статусној неутралности – погажен је још код границе и царине па до тога да им нећемо сметати на путу ка евроинтеграцијама

ДА СУ имали озбиљну намеру промашили би бар један термин и рок који је дала Ештон.

Власт можда убеђује мало више себе, а можда и бираче да нису оно што јесу и да нису урадили оно што су урадили.

Они траже гаранције, да се каже да је то статусно неутрално, али  могу ја  да кажем да сам ванземаљац или Наполеон, али то нема много везе са тим како ме други виде и шта заправо јесам.

Тако и то да је овај споразум статусно неутралан има везе са неутралношћу као што сам ја Наполеон.

Ово заправо има везе само са жељом да се пред домаћом јавношћу и пред бирачима спасе образ и да се добије неки поен.

Принцип о коме говоре – принцип о статусној неутралности – погажен је још код границе и царине па до тога да им нећемо сметати на путу ка евроинтеграцијама.

Слободан САМАРЏИЋ, потпредседник ДСС

То нема везе са Сочијем, то је нешто између њих у влади

Могуће је да они међусобно имају неке расправе око тога и сада Дачић тражи додатне гаранције да статус није решен -  јер је и Вучић тражио додатне гаранције. Међутим, време када је то требало да тражи је било у време преговора
    Мислим да ово није последица Сочија него тога да су се суочили са чињеницом да су оба документа – и споразум и акциони план за имплементацију – таква да се не могу бранити и да су очигледна предаја Косова

КОЛИКО сам разумео – нешто се ту није допшало Вучићу, па је онда Дачић тражио некакве гаранције да су то статусно неутрални разговори.

То је неко унутрашње неслагање у Влади и неки притисак на Ештонову, али је дошло после споразума који су потписали јасно да је статус решен и да Косово одлази од Србије.

Могуће је да они међусобно имају неке расправе око тога и сада Дачић тражи додатне гаранције да статус није решен -  јер је и Вучић тражио додатне гаранције. Међутим, време када је то требало да тражи је било у време преговора.

Мислим да ово није последица Сочија него тога да су се суочили са чињеницом да су оба документа – и споразум и акциони план за имплементацију – таква да се не могу бранити и да су очигледна предаја Косова.

Сада покушавају да извуку неку гаранцију да би залуђивали јавно мњење.

Прво је Вучић повукао потез, па сада Дачић овај други, тако да знамо да је то међусобно повезано!

Не заборавите да је у Брисел ишао само Дачић и очигледно је да Вучић није задовољан тим текстом. То је та врста спора.

Последице тога да Ештонова нешто потпише не би биле никакве, сем што би они имали за шта да се „каче” док раде и прихватају како им Европа наметне у наредних месец дана.

Жељко ЦВИЈАНОВИЋ, главни уредник Новог стандарда

Влада је одлучила без гаранција које је Дачић хтео да тражи од Ештонове

Не видим било какав разлаз у влади, ово је још једно потцењивање интелигенције српске јавности
    Србија де факто одустала од свог државног присуства на Косову и Метохији и признала државу Косово а то је био договор о статусним питањима

ДАЧИЋЕВУ изјаву о гаранцијама да Бриселски споразум није био договор о статусним питањима не видим као било какав разлаз у влади, већ као још једно потцењивање интелигенције српске јавности.

Рећи да се договор којим је Србија де факто одустала од свог државног присуства на Косову и Метохији и признала државу Косово није договор о статусним питањима - само ми говори да изјавама српских политичара не само да не треба веровати него их не треба узимати озбиљно ни у позитивном ни у негативном смислу.

Јер, сведоци смо сваког дана да водећи српски политичари пре подне говоре о одустајању од Косова, изругујући се притом Уставу Србије, а поподне се заклињу да никада неће признати Косово.

Оно чему треба веровати јесу дела, а она, нажалост, нису добра.

Само неколико сати после његове изјаве, Дачићева влада прихватила је имплементацију Бриселског споразума, а да није саопштила да је добила било какве додатне гаранције. И то је, нажалост, једина истина.

Душан ЈАЊИЋ, Центар за социолошка истраживања

Могу мислити како ће бити изненађена Кетрин Ештон!

Стварно не знам шта је у њиховим главама статусно неутрално кад су де факто прихватили независност Косово – а то је резултат ових разговора
    Ако има неких проблема у акционом плану, то се неће променити јер је Ештон рекла да је то статусно неутрално

ЗАНИМА ме чија је та генијална идеја. Био сам изненађен кад сам чуо, а могу мислити како ће бити изненађена Кетрин Ештон!

Ово је слично као кад су тражили да НАТО да гаранције да косовске трупе неће бити на северу!

Све време се преговори воде под претпоставком да су статуно неутрални, асада тражити од Ештонове да то и напише - вређа здрав разум. Та врста писаних гаранција је у дипломатији нонсенс.

ФАКТИ: Зашто власт прави тај нонсенс?

Вероватно је у плану за имплементацију нешто што изазива сумњу других чланова Владе, конкретно Вучића који је рекао да мора да се направи серија разговора са међународним званичницима- постоји нешто што тражи додатна разјашњења – али то није нешто у смислу да ли су решења статусно неутрална.

Ми не знамо шта је у том акционом плану што је изазвало спорове у Влади. Али, сигурно је да Ештонова није члан Владе и да је Дачићева изјава скривање иза њеног ауторитета.

Вучић мисли да постоје делови који траже појашњење.

ФАКТИ: Значи да постоје делови у плану који указују да он није статусно неутралан?

Значи да је ово Дачићев одговор на то питање. Ја стварно не знам шта је у њиховим главама статусно неутрално кад су де факто прихватили независност Косово – а то је резултат ових разговора.

Могуће је да је ово политичко-пропагандни маневар, али то неће произвести никакво дејство.

Ако има неких проблема у акционом плану, то се неће променити јер је Ештон рекла да је то статусно неутрално.

Диана Милошевић

Факти

Сачувана

Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија!
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #203 послато: Мај 29, 2013, 14:58:13 »

Вучић и Дачић нам пуцају у леђа

Од вицепремијера Вучића као и од премијера Дачића који Србе дели на локалне шерифе и Тачијеве Србе не очекујем ништа добро. Они су у стању да зарад свог интереса и опстанка на тим функцијама са Србима са Косова ураде све што тражи Хашим Тачи, каже за "Вести" Драгиша Ђоковић, одборник Скупштине Општине Косовска Митровица.

Значи, биће нових разговора?

- Наравно да треба разговарати, али тај евентуални разговор биће у суштини наредбодавни, где ће они покушати да нам нареде шта да чинимо. У саставу Срба са Косова који иду у Београд има и људи који су некомпетентни, нису народни представници, већ представници владе која их позива.

На кога мислите?

- У том тиму имате четири председника општина које је неко бирао, имате начелника, али имате и још три човека који ни по ком критеријуму не би смели ту да буду. Рецимо, Милан Ивановић. Немам ништа против њега, али по ком основу он иде на те састанке? Затим Бојан Јаковљевић који је посланик, али и за њега је питање по ком основу га позивају. Јер, ако зову посланике, зашто онда не зову Марка Јакшића из ДСС и Горана Богдановића из ДС. Ту је и Зоран Милојевић, саветник код Александра Вулина, због чега њега зову? Зато што је из владаће странке?

Да ће њих ико ишта да пита?

- Мислим да им се само сервира прича. У ствари, мислим да су Дачић и Вучић постали арогантнији него пре и да су осиони. Да се нашалим - може Вучић да оде из радикала, али оно Шешељево радикалско кад тад проговори из њега. Када Вучић каже - службе су вас пребројале, било је 3130 људи на митингу. То је заиста срамно. Није битно што му је дефицит осам одсто, али зна да броји Србе и да нам се на такав начин подсмехне. Понашају се бахато, и иза њих су овога пута и Америка и Нато пакт и та несрећна ЕУ и онда они могу да са ово "мало Срба" да раде шта хоће, или бар они мисле да они могу да раде шта хоће.

Шта можете да промените?

- Нећу да одустанем и нећу да прихватим све то што они траже. Народ је огорчен. Могли смо све да очекујемо, само ово - никада! Ближи се 9. јун, 14-годишњица наше борбе за опстанак и чему све то што смо радили? Преживели смо 1000 напада међународне заједнице и Приштине, али први пут нам директно пуцају у леђа.

Цитат
Нада закопана у гробници

Од кога у овој ситауцији можете да очекујете помоћ?

- Надање се наше закопало на Косово у једну гробницу, мало да будем песник. У кога да се уздамо - ни у кога, Бога ми! Притиснути смо, ово се дуго гази и спрема.

Цитат
Чији смо ми држављани

Прво је требало договорити када се дете роди где се уписује - да ли у матичну књигу Косова или Србије - да ли се родио држављанин Србије или Косовар? Шта Приштину обавезује да попусти када она не чека никакав датум? Спомињу се факултетске дипломе, али полако... Прво извод рођених, па основна школа и ђачке књижице, сведочанства, па матичне књиге за умрле, да се напише да ли је умро држављанин Србије или држављанин Косова. Брига то Дачића и Вучића. Они хоће у ЕУ, а за наше животе их није брига, каже Ђоковић.

(Л.Петковић)

Да, управо тако, СВИМА нам Вучић и Дачић пуцају у леђа!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #204 послато: Јун 01, 2013, 01:15:15 »

Овога су се Срби са севера Косова и Метохије највише прибојавали. Причали су о томе за време протеклих избора. Знали су да ће се то десити чим Србија није расписала, ни одржала локалне изборе на свим бирачким местима на територији јужне покрајине. Плашили су се тога. Једина разлика што су тада мислили да ће Борис Тадић довести и поставити своје послушнике у та општинска Већа, уместо њихових легално изабраних представника, али сада ће то урадити Николић, Дачић и Динкић, највероватније по "наруџби" ЕУ и Америке.

Свеједно, није то урадио Тадић, али ће сада да уради Николић!
Оставрује се оно чега су се Срби са Косова и Метохије плашили. Биће им уведене ПРИВРЕМЕНЕ мере, а то је корак ка одузимању њихове слободе и то ће им урадити управо Србија!!! Шта рећи него бедно од ове власти, која показује својим поступцима, из дана у дан, да  уопште  није српска !!!

Прошле године сам покренула ову тему и страховала да се то не деси нашим Србима на Космету, али све што је Тадић са прошлом владом договорио, сада Тома, Дачић и Вучић реализују, нажалост!

Београд сменио непослушне Србе

Влада Србије донела је одлуку о распуштању српских општина јужно од Ибра и формирању нових привремених органа на Космету.

ДРЖАВА ЛОМИ ОТПОР СРБА СА КОСМЕТА: Општине широм јужне покрајине против споразуме са Приштином

Коментаришући одлуку Београда, саговорници "Вести" са Косова и Метохије кажу да их "Влада Србије гура под Тачијеву контролу", а "да ће јој у томе помоћи партијски послушници који ће извршавати наредбе". Уместо општина на чијем су челу били људи из опозиционих партија, који се јавно противе бриселског споразума, сада ће у Липљану, Штрпцу, Обилићу, Гњилану, Витини, Вучитрну, Ораховцу, Истоку, Косову Пољу, Косовској Каменици, Србици и Гори управљати четворочлана привремена већа именована из редова чланова и симпатизера странака на власти.

- Влада је јасно показује да по сваку цену жели да примени бриселски споразум и изврши налог Запада и угаси српске институције у покрајини. Срби јужно од Ибра који су желели да изнесу своје страхове и погледе на споразум, нису добили прилику, већ су смењени како би на њихово место дошли слепи партијски послушници спремни да зарад партијских интереса угасе српске институције. Ова "однарођена влада" ради директно против интереса Срба са КиМ и спремна је да последњег од нас жртвује за своје интересе - каже Звонко Михајловић, смењени градоначелник општине Штрпце.

Смењени председник општине Штрпце Звонко Михајловић

Он је разочаран и шефом канцеларије за Космет и тима за имплементацију бриселског споразума Александром Вулином, за кога каже да је постао - шеф тима за ликвидацију српских институција.

- Када је постављен за шефа канцеларије, прва посета је била Штрпцу и тада ме је уверавао да му је примарни циљ да сачува и очува српске институције на Космету, а сада је он шеф тима за ликвидацију српских институција. Шта је њега трансформисало не знам, али ово се што ради је равно националној издаји и катастрофи. Он нас је преварио. Заговарао је јачање српских институција, а сада је њихов стечајни управник - каже Михајловић, иначе члан Српске радикалне странке.

Смењени председник општине Ораховца Марјан Шарић

- Будући да се већина нас противи споразуму из Брисела, ова одлука Владе Србије је очекивана - каже Марјан Шарић, смењени градоначелник Ораховца, изабран на листи ДС-а.

- Они су сада нашли погодне људе који ће имплементирати бриселски споразум и на тај начин предати надлежности Републике Србије такозваној држави Косово. Влада није хтела да чује наше ставове, иако смо два пута покушавали да разговарамо са преговарачким тимом, али њих наши аргументи нису занимали. У Ораховцу су у чланове привремене управе именовани двоје људи из СНС-а и троје из СПС-а. Да су бар поставили неке младе људе, па да се каже да Влада бар на овај начин ради на запошљавању, него су троје већ радно ангажовани - каже Шарић који је иначе и покренуо петицију за повратак Вулина на место шефа канцеларије након што је поднео оставку противећи се договору из Брисела.

Цитат
Ивановић: Нови сукоби

Бивши државни секретар Министарства за Косово и Метохију Оливер Ивановић сматра да одлука Владе требало да сачека и да ће само довести до нових сукобљавања међу Србима.

- Ово је намиривање некаквих партијских интереса на локалу именовањем људи које мало ко зна. Ако је Влада опредељена за споразум, а он подразумева да ће Срби учествовати на предстојећим локалним изборима, ова привремена тела ће постати бесмислена у октобру. Сада су само створени предуслови за нове сукобе међу Србима - рекао је Ивановић.

Привремени органи

У одлуци Владе Србије се наводи да ће Привремени орган обављати "текуће и неодложне послове из надлежности Скупштине општине и извршних органа општине утврђене законом и Статутом општине, до конституисања Скупштине општине и избора извршних органа општине након одржаних избора, у складу са законом".

(Л.Петковић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #205 послато: Јун 01, 2013, 01:44:31 »

Срби са севера 6. јуна конституишу Скупштину АП КиМ

Представници Срба са севера Косова одлучили су у петак на састанку у Звечану да у четвртак, 6. јуна, одрже конститутивну Скупштину Аутономне Покрајине Косово и Метохија, изјавио је председник Скупштине општине Звечан Момчило Гвоздић.

Одлуку донело Координационо тело, које чине челници локалних самоуправа, шефови одборничких група и представници политичких партија са севера Косова

Гвоздић је агенцији Бета рекао је да на састанку у Звечану нису били председници четири српске општине са севера Косова ни начелник Округа, који су у Београду ради разговора са потпредседником владе Александром Вучићем.

Гвоздић је рекао и да је одлуку о одржавању конститутивне седнице АП Косово и Метохија већином гласова донело Координационо тело, које чине челници локалних самоуправа, шефови одборничких група и представници политичких партија са севера Косова.

На данашњем састанку у Влади Србије у Београду учествују председници четири општине - Зубин Поток, Лепосавић, Звечан и Косовска Митровица, начелник Косовско-митровачког округа Раденко Недељковић и заменик директора Канцеларије за Косово и Метохију Крстимир Пантић.

(Бета)

И треба да конституишу Скупштину АП КиМ. Боље то да ураде, него да чекају да и њихове председнике општина смени влада Србије као што су урадили са председницима општина јужно од Ибра!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #206 послато: Јун 01, 2013, 04:42:47 »

Срби са КиМ ћутке изашли из Владе

Састанак представника Срба са севера Косова и Метохије са потпредседником Владе Александром Вучићем завршен је данас после два и по сата, а нико од Срба са Космета није хтео да даје изјаве новинарима. Састанак о спровођењу споразума Београда и Приштине о нормализацији односа почео је око 14 часова у згради Владе.

Представници Срба нису се обраћали новинарима после састанка

На састанку су били председници општина Зубин Поток Славиша Ристић, Лепосавић Драгиша Васић, Звечан Драгиша Миловић и Косовска Митровица Драгиша Влашковић, начелник Косовско-митровачког округа Раденко Недељковић и заменик директора Канцеларије за Косово и Метохију Крстимир Пантић. Директор Клиничког центра у Косовској Митровици Милан Ивановић касније је дошао на састанак.

Вучић је раније данас, поводом састанака са представницима Срба са Севера, рекао да је Влада Србије показала да уме да постигне договор са другим државама и владама и да верује да је у стању да то исто учини и са својим народом.

"Сигуран сам да ћемо постићи договор", рекао је Вучић и додао да се снага државе "показује аргументима и договором са нашим народом" и да је важно наставити разговоре. Он је додао да влада није прибегла сменама оних који се противе бриселском споразуму.

Вучић се са председницима општина са севера Косова и другим представницима последњи пут састао 20. маја у Београду.

(Бета)

Вучић или има амнезију или ЛАЖЕ, када каже "...влада није прибегла сменама оних који се противе бриселском споразуму.". У прилог томе говори овај текст "Београд сменио непослушне Србе"

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #207 послато: Јун 04, 2013, 05:27:29 »

Један од главних задатака Кфора и Еулекса биће да потпуно затворе границу Србије и северног Косова и онемогуће комуникацију алтернативним правцима

Мада дуже од годину дана, а посебно од када су преговори Београда и Приштине подигнути на највиши ниво, није имао ниједан сукоб са Србима, нити потребу да интервенише, Кфор се и даље појачава, посебно на северу покрајине где доводи нове снаге какве досад нису ангажоване на Косову и Метохији.

Иако је Север званично, "француски сектор" већ две године у Косовској Митровици, Лепосавићу, Зубином Потоку и Звечану главну реч воде Американци и Немци који су потиснули "меке" и са Србима коректне Французе, Белгијанце, Португалце, Мароканце… Више пута, у време барикада, Американци и Немци су се жестоко тукли са Србима, а на Јарињу, Американци су употребили бојеву муницију, пуцали у голоруки народ и ранили седморо људи. По Србима, Немци су углавном “тукли” гуменим мецима, сузавцем и бибер спрејом.

Да ће, како год да се преговори Београда и Приштине заврше, Американци и Немци и даље водити главну реч на Брњаку, Јарињу и уопште северу Косова и Метохије, указују два најновија догађаја: долазак претходнице америчке 525. борбено извиђачке бригаде чији су припадници ратовали у Авганистану или су обучавани за рат у овој земљи и одлука немачке владе да за још годину дана продужи боравак Кфора на Косову и Метохији.

Према српским изворима, део чувене 525. бригаде већ је стигао у базу Кфора Ново Село код Вучитрна, а главнина снага, од око 700 специјалаца, стићи ће наредних дана. Један део бригаде биће смештен у бази Нотинг хил код Лепосавића. Срби се боје доласка “Авганистанаца” за које се тврди “да су спремни на све” и да прво пуцају, па тек потом питају: “Шта треба?” Ова бригада замениће припаднике америчке Националне гарде и чиниће стожер америчких снага на Косову и Метохији. Ово је први пут да Американци на Косово шаљу активну јединицу прве категорије.

По мишљењу Владе Немачке на Косову је мирно и стабилно, али је могућност за ескалацију сукоба и даље велика, што посебно важи за Север Косова где доминирају Срби.

Немци најбројнији

Припадници Кфора и других међународних снага остаће на Косову све док безбедносни органи Косова не буду у стању да у истој мери гарантују безбедност свим етничким заједницама, оцена је немачке владе. Немачки војници, како се још подсећа, учествују у “образовању” и “професионализацији” безбедносних снага Косова које ће бројати 2.500 сталних припадника и још 800 резервиста.
Иначе снаге Кфора на КиМ броје 5.500 припадника, а најбројнији су Немци са 830 војника. Одлуком Берлина, немачки контингент, по потреби, може бројати и 1.850 војника.

Најава Срба да неће спровести Споразум Дачића и Тачија и да ће формирати Скупштину и друге органе Аутономне покрајине Косово и Метохија, формирање српске цивилне заштите и одлучност Срба да не дозволе границу са Србијом, нити да албанска чизма дође на Север покрајине, брину Берлин и Вашингтон, који су најгласнији у заокруживању територије независног Косова, али и у експлоатацији рудних богатстава на северу Косова за које су, између осталих, заинтересовани:

Весли Кларк, Медлин Олбрајт, Вилијам Вокер, доскорашњи амбасадор Америке у Приштини Кристофер Дел и многи други.

Пошто, како се показало, са Београдом "о свему могу да се договоре", проблем су Срби на Северу Косова које ће, по свему судећи, после кратке паузе због преговора, Кфор и Еулекс поново морати да дициплинују.[/b]

Затварање границе

Један од главних задатака Кфора и Еулекса биће да потпуно затворе границу Србије и северног Косова и онемогуће комуникацију алтернативним правцима, што је и раније више пута покушавано и што ће врло тешко ићи без помоћи са српске стране, јер је граница дугачка више од 100 километара (од Копаоника до Мокре Горе), а алтернативних (сеоских) путева је на стотине. У Кфору и Еулексу очекују да ће им помоћи део српских полицајаца са севера Косова које ће МУП Србије повући у Србију са задатком да затворе алтернативне правце и Србе натерају на Брњак и Јариње.

(Д.Н.Петровић)

Ово би врло лако могло да се деси, на срамоту српских власти из Београда. То би тек била велика несрећа за српски народ са Космета, ма уопште за сав српски народ.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #208 послато: Јун 04, 2013, 16:00:34 »

ЕУ тражи уклањање барикаде на Ибру

Европске дипломате затражиле су да барикаде на Ибру на северу Косова буду уклоњене до 15. јуна, али и сугерисале да би то заједно могли да ураде председници влада тзв. Косова и Србије Хашим Тачи и Ивица Дачић, пише приштински дневник Трибуна.

"Идеја је да њих двојица (Тачи и Дачић) заједно учествују у уклањању барикаде над Ибром и да на тај начин пошаљу поруку о нормализацији живота на северу", рекао је за дневник неименовани европски дипломата.

О томе је, по речима истог званичника, интензивно разговарано на састанцима два председника влада у Бриселу.

У Косовској Митровици постоје две барикаде које су поставили косовски Срби - једна на мосту који дели град на српски и албански део и друга код Техничког факултета у северном (српском) делу града.

(Бета)

Што се тиче Дачића, он ће ово са задовољством да уради.Тачија нећу ни да помињем. А, како ће народ српски на Космету, у том случају, да реагује, не смем ни да помислим.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #209 послато: Јун 05, 2013, 19:30:13 »

"Притисак на представнике Срба да одустану од привремене скупштине"

Неизвесно је конституисање привремене скупштине косовских Срба због жестоког притисака на политичке представнике на северу Косова да од тога одустану. Не знам да ли ћемо имати довољну већину за то, рекао је посланик опозиционе Демократске странке Србије Марко Јакшић и додао да се он залаже да се та скупштина формира.

"Жестоки притисак је пре свега на општине Митровица Лепосавић и Звечан. Цео последњи састанак код Александра Вучића био је о томе да се скупштина не конституише"

Марко Јакшић је казао да је неизвесно да ли ће за то бити већине с обзиром на, како је навео, жестоки притисак пре свега на општине Митровица Лепосавић и Звечан, и с обзиром да је цео последњи састанак код првог потпредседника Владе Србије Александра Вучића био о томе да се скупштина не конституише.

Јакшић је казао да су сви председници скуштина општина и одборничких група гласали за конституисање привремене скупштине косовских Срба.

"Договорили смо се били да одржимо конститутивну седницу привремене скупштине Косова и Метохије па видимо да се то променило у међувремену због вршења притиска", казао је Јакшић и додао да су политичке странке, пре свега Српска напредна странка, промениле став о томе.

Јакшић је раније најавио да ће ове седмице бити конститутивна седница привремене скупштине Косова и Метохије и да су се о томе договориле политичке странке власти и опозиције.

У чуду шта Вулин прича

Поводом изјаве директора Канцелрије Владе Србије за Косово и Метохију, Александра Вулина да ће Срби са севера Косова учествовати у спровођењу бриселског споразума, Јакшић је казао да га чуди на основу чега је Вулин закључио да ће Срби са севера Косова да спроводе тај споразум када су када су изричито против тога.

"Дииректор Канцеларије је подносио оставку, наводно због лоших бриселских споразум, а сада те лоше бриселске споразуме спроводи", казао је Јакшић и навео да бриселски споразум фактички угрожава опстанак Срба на Косову.

"Ми смо до сада на свим нашим скуповима били против спровођења биселских споразума не само зато што је у питању национална издаја него што (тим споразумом) доводимо у питање наш голи опстанак", навео је Јакшић.

(Бета)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #210 послато: Јун 16, 2013, 02:34:23 »

Србија сломила одбрану Севера

Од јуче, бар званично, више нема српске полиције на северу Косова и Метохије, Полицијска станица у Лепосавићу је закључана, а полицајци стављени на располагање МУП-у Србије.

Узалудна борба: Лепосавићем ће ускоро да патролирају шиптарски полицајци

Један део њих биће пензионисан, део ће отићи у Косовску полицијску службу (КПС), а остатак ће бити распоређен у српској полицији. Слична судбина за дан-два чека и полицајце у Звечану, Косовској Митровици и Зубином Потоку.

Срби лојални бриселском споразуму увелико потплаћују сународнике да уђу у косовску изборну комисију, сазнају "Вести"

Истовремено са затварањем Полицијске станице у Лепосавићу и почетком "ликвидације" српских безбедносних структура са севера Косова, што је главни услов за добијање "датума", председница Скупштине општине северна Косовска Митровица Ксенија Божовић, чланица Грађанске иницијативе Оливера Ивановића, позвала је КПС која је под контролом Хашима Тачија и Еулекс "да на северу Косова, због ескалације насеља, заведу ред".

У саопштењу председнице СО Косовска Митровица, између осталог се наводи да су се у последња два дана догодила два инцидента, да су претучене две суграђанке, да је једна задобила лакше, а једна теже телесне повреде и да починиоци напада нису идентификовани.

"Захтевамо хитну реакцију КПС-а и Еулекса који морају коначно да обављају посао у складу са мандатом који им је поверен", наглашава се у саопштењу Ксеније Божовић.

Према незваничним информацијама које су јуче кружиле Косовском Митровицом, а које није било могуће проверити, нападнута је и опљачкана супруга Драгише - Гилета Ђоковића, бившег посланика, одборника ДС-а у СО Косовска Митровица, који је отказао послушност централи у Београду и великог противника примене Сапоразума Дачића и Тачија. Реч је о једном од више десетина инцидената на северу Косова који још нису разјашњени.

Зашто Ксенија Божовић баш сада тражи да КПС и Еулекс заведу ред и да ли овим позивом призива да на север Косова дође и специјална албанска јединица РОСУ, нико тачно не зна. Гро Срба се боји да ће након одласка српских безбедносних структура РОСУ, ипак доћи и на Север и да ће их неки политичари, који одраније имају добру сарадњу са Адријаном Хоџић и Тачијевом канцеларијом у Бошњачкој махали, а неки и са Тачијевим министрима оберучке дочекати. Истовремено, како "Вести" сазнају, Срби лојални бриселском споразуму увелико потплаћују сународнике да уђу у косовску изборну комисију.

- Постоје Срби, српски политичари и српске странке и удружења који су одавно на Тачијевом платном списку који се дуго припремају за преузимање власти на северу и који само чекају прилику да ступе на сцену. Годинама добијају новац, камионе пуне разне робе коју деле својим акативистима и истомишљеницима, запослења у косовским институцијама и сл. Ништа нам не би могли да нас Београд није издао - каже један од бранилаца моста у Косовској Митровици.

Срби на северу прижељкују неку озбиљнију интервенцију Албанаца и долазак РОСУ, јер верују да би их само то ујединило, међутим, многи верују да Тачи неће поновити грешку од пре две године и да ће "све завршити Београд".

Цитат
Разбили нас Вучић и Дачић

- Све су Албанци, Кфор и Еулекс покушавали и сву могућу силу примењивали, али није вредело, не би им помогла ни куповина дела Срба, али разбили су нас преко Београда. Што нису могли Тачи, Харадинај, Чеку и остали из ОВК-а, успели су Александар Вучић и Ивица Дачић.

Чим Србија добије датум овде ће се инфилтрирати албанске безбедносне структуре. Разбијени и из Београда партијски подељени, уз то и без српске полиције, са општинском влашћу која је формирана по вољи Београда са задатком да сарађује са Приштином, тешко ћемо се бранити - каже један од искусних бранилаца Косовске Митровице

Цитат
Спремају се на сеобу

Срби на северу Косова страхују да у свеопштем хаосу и безнађу не крену и сеобе. Разочарани издајом и одлучни да им се новорођенчад не уписују као Косовари, а студенти не добијају дипломе Републике Косово, многи Срби, који имају бар мало услова за живот у Србији, већ пакују кофере. Ако тихе сеобе крену, у Косовској Митровици ће за коју годину, као и у Приштини, остати само бабе и деде па никаква, ни српска, ни Тачијева полиција неће ни бити потребна.

(Д.Н.Петровић)

Видовдан није далеко.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #211 послато: Јун 19, 2013, 20:35:33 »

БГ-ПР: Нема компромиса око струје. Сутра наставак

У преговорима с Приштином о енергетици није постигнут компоромис нити потпуна сагласност тако да је остало пуно отворених питања након ове рунде преговора, изјавила је министарка за енергетику Зорана Михајловић у Бриселу. Да ли смо изненађени? Нисмо!

Зорана Михајловић је рекла да је интерес српске стране да север Косова буде уредно снабдевен електричном енергијом и да постоји енергетска стабилност.

"Ми јесмо за компромис и договор, много смо давали у претходним рундама. Претпоставља да ће се преостала отворена питања решавати на много вишем нивоу", нагласила је она.

Отворена питања се односе и на питање хидроелектране Газиводе, питање запослених у дистрибутивном центру Валач и оно што ће радити српска дистрибутивна компанија која ће снабдевати север Косова.

И сутра ће се наставити преговори Београд-Пристина о полицији, правосуђу, амнестији и припремама за изборе у српским општинама на Косову, на основу којих ће бити установљена Заједница српских општина.

Коначну реч о примени Споразума о нормализацији односа Београд-Приштина сутра ће дати премијер Ивица Дачић и Хашим Тачи који ће, као све указује, морати да одлуче о неким отвореним питањима, посебно о аспектима питањима амнестије и енергетике.

Договор Дачић-Тачи о плану примене Споразума о нормализацији односа Београд-Приштина је од пресудне важности за одлуку шефова дипломатија Европске уније, у уторак у Луксембургу, о утврђивању датума, односно бар о давању "зеленог светла" за преговоре о пријему Србије у ЕУ, и одлуке о покретању преговора ЕУ о споразуму о придруживању с Косовом.

(Бета)

Шта има о томе да преговарају. Сву ту инфраструктуру је изградила Србија. Али, као што видимо, ова власт ће све наше ресурсе предати само да добије тај "датум". Превртање очима Брига њих и за народ и за државу.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #212 послато: Јун 25, 2013, 00:39:13 »

ЕКСКЛУЗИВНО ЗА ДАНАС: Дачић: Европа није циљ, Европа је пут

СЕРИЈАЛ: Зашто је датум важан за Србију?

По ко зна који пут, читао сам, пре неки дан, у путу, Радјарда Киплинга. И то не зато што један његов наслов савршено одговара некој књизи о новијој историји Србије. Не, него је, једноставно, написао неке савршене приче и предивне песме. Он, Киплинг, је вредност. А вредност, вредности су тема која ме занима.

"Ако можеш да сачуваш разум, кад га око тебе губе и осуђују те... Ако можеш да сабереш све што имаш, и једним замахом ставиш све на коцку... изгубиш и почнеш поново да стичеш... никада, ниједном речју, не поменеш свој губитак... да поново прилегнеш на посао са својим поломљеним алатом... да истрајеш, када у теби нема ничег више, до воље која ти говори: Држи се!..."

Велики писац је ову песму - "Ако" посветио сину. Ја сам путовао у Беч из Америке. Свестан да својој деци нећу оставити песме. Можда ћемо, њима, себи, Србији, ако истрајемо, после свих прећутаних губитака, 28. јуна, оставити - Европу.

И не мислим ту на тај огромни простор који омеђавају три рта - Кинароден у Норвешкој (север), Да Рока у Португалу (запад), Маракуи у Шпанији (југ) - и планински врхови Урала у Русији (исток).

Не мислим ни на мит, онај о Зевсу, који се претворио у бика и однео Европу, ћерку феничанског краља Агенора, на Крит, нити мислим на етимологију, која нас упућује на то да "европа", изворно, значи залазак сунца, и да је континент, на западу, по томе добио име.

Мислим, пре свега, на Киплинга. На то о чему је писао. На систем вредности. На правила, на понашање. Да сањаш, како је рекао, а да ти снови не буду циљ.

Зато што Европа није сан. Европа је рад. Европа је систем. Европа су правила, институције, поредак, право, правда, закони....

Европа је нешто што се прави, а не нешто о чему се машта. Моја Европа, она због које сам прешао хиљаде километара, није, негде, тамо.

Моја Европа мора да буде у мојој кући, и у мојој земљи. У мом дворишту. И једино питање је да ли ћу, да ли ћемо ми, успети ту и да је направимо. У Житорађи, Сврљигу, Алексинцу, Лапову, Ваљеву, Сомбору...

И не само ту, него и у свакој фабрици, школи, болници... у медијима, култури, науци... Да ли ћемо успети да Европу изградимо у нашим тврдим, балканским, главама?

Да схватимо да је Европа пут, а не циљ. Да нема наградне игре на којој се она добија.

Главни лоз смо, уосталом, већ добили. Појавили смо се, на овом зрнцу свемира, у забаченом кутку тог зрнца, и сада, баш ту, треба нешто и да урадимо. Кавафи је причао да ако проћердаш живот у свом граду, проћердаћеш га и на сваком другом месту.

Ми, Европу у Србији, не смемо да проћердамо. Не можемо само да је доведемо, оставимо, и заборавимо. Овај пут, то, просто, неће бити довољно. Добићемо, поново, џунглу.

И зато наше путовање не сме да буде прекинуто. После 28. јуна, када ћемо, као у миту "отети Европу", и пребацити је овде, оно мора да се настави. И да буде још дуже, само сада по Србији.

По њеним најзабитијим, најсиромашнијим и најбезнадежнијим деловима.

И још више, по систему, институцијама, законима, правилима... То увођење Европе у сваку пору српског друштва, у сваки његов орган, сваку кост и у сваку мисао, највећи је и најважнији политички пројекат ове владе.

Зато што је то, уједно, и једини начин да она овде и остане. И да ми, заиста, будемо Европа, и то не само њен географски део, него њена сама бит, суштина и, надасве, вредност.

И да деци можемо да кажемо, попут Киплинга - ми смо истрајали, и ти, сада, можеш да будеш човек, сине мој. И да живиш као сав нормалан свет.

(Данас)

Он је дефинитивно пролупао. Изгубио компас. Како год то дефинисали, али је најжалосније што ће овај човек, због неког свог, да ли психичког или неког другог недостатка, све нас увалити у велики проблем. Последице ће да буду несагледиве. Ово већ постаје врло алармантно. Мене већ почиње да плаши шта је он све у стању још да уради, зарад неке "славе" само њему знане! Хоће човек да буде "уписан" у историју, ваљда му неко рекао да је он тај следећи. Господе Боже куда нас све ово води Молим?

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #213 послато: Јул 04, 2013, 19:43:07 »

Север КиМ: Срби формирали привремену скупштину

У Звечану је данас конституисана Скупштина Аутономне покрајине Косово и Метохија, која ће, како је закључено, преузети Уставом утврђене надлежности државе Србије на територији јужне покрајине. На седници је учествовало 97 одборника четири српске општине са севера Косова, који су полагањем заклетве прихватили одлуку о формирању Скупштине.

Све оно што би се радило мимо државне политике уводи паралелизам у решење косметског проблема и не може да ојача, већ да ослаби, позицију српског народ: Дрецун

За председника Привремене скупштине изабран је Славко Стефановић (СПС), председник Скупштине општине Лепосавић, а за потпредседнике Коста Гаљак (СНС) из Косовске Митровице и Добрица Добрић (СРС) из Звечана, док ће друга два потпредседника, из средина јужно од Ибра, бити изабрана на наредној седници. Секретар Скупштине је Љиљана Љумовић (ДСС) а њен заменик Мирјана Васић (ДСС).

Скупштину чине посланици чији мандат траје четири године.

Стефановић је у обраћању одборницима рекао да је конститутивна Скупштина АП Косово и Метохија одговор народа на бриселски споразум.

"Ово је потврда да народ не прихвата бриселски споразум и одвајање од државе Србије. Потврда да народ не жели да живи у некаквој независној држави Косово", истакао је Стефановић и додао да је Скупштина АП Косова и Метохије преузела надлежности утврђене уставом Србије, који представља једини устав који Срби на северу Косова примењују, поштују и желе да њему остану верни.

Одборници: Скупштина - прека потреба да се заштите животи

Одборници са севера КиМ кажу да су конституисали Скупштину као "нужну и преку потребу да заштите животе, имовину, људска права и слободе и свој идентитет", наводи се у закључцима након конституисања тог тела.

"Увиђајући нужну и преку потребу да организовано заштитимо своје животе, породице и имовину, људска права и основне слободе, идентитет и интегритет, културу, вероисповест, позивајући се на повељу УН, Хелсиншки завршни акт и Резолуцију 1244 и одбацујући праглашено отцепљење", наводи се у саопштењу након седнице.

Скупштина је конституисана "одбацујући противуставно и незаконито проглашено отцепљејне од стране сецесионистичког албанског покрета" следећи недвосмислену вољу грђана општина Косовска Митровица, Звечан, Зубин Поток и Лепосавић, изражену на Референдуму 2012. године, саопштено је.

"Оснивање Скупштине КиМ слаби позицију Србије"

Оснивање Скупштине Косова и Метохије могло да ослаби позицију Србије и спрског народа на северу КиМ. Нема простора за било какву другу врсту организовања јер све оно што би се радило мимо државне политике уводи паралелизам у решење косметског проблема и не може да ојача, већ да ослаби, позицију српског народа и Србије, сматра председник скупштинског Одбора за КиМ Милован Дрецун.

Милован Дрецун, функционер Српске напредне странке, истакао је да је бриселски споразум саставни део државне политике Србије у решењу косовског проблема и да је њиме планирано оснивање Заједнице српских општина на Косову и Метохији, након локалних избора 3. новембра. Он је рекао да је ствар њиховог слободног избора евентуално учешће појединих припадника Српске напредне странке са севера Косова у формирању Скупштине АП Косова и Метохије.

Милићевић: СПС не прихвата Скупштину КиМ

Социјалистичка партија Србије (СПС) не учествује и неће учествовати у формирању Скупштине Косова и Метохије, рекао је портпарол СПС-а Ђорђе Милићевић. Њихов човек је иначе изабран за председника привремене скупштине.

"Ако то неко чини у име СПС-а, желим да кажем да СПС то не прихвата и да то није став СПС-а", рекао је Милићевић и истако да СПС не прихвата ништа што није у складу са политиком Владе Србије о Косову.

"Оно што је договорено у Бриселу сматрамо да то у целости мора бити спроведено и ту не постоји апослутно никаква дилема и довумљења", рекао је Милићевић и додао да не верује да ће формирање те скупштине угрозити примену бриселског споразума.

(Вести)

Браво Срби са Космета! Овај потез никако не иде на руку оним Србима, "бриселским издајницима" и опасно им мути рачуне и кочи ЊИХОВУ ЗАДАТУ брзину на путу ка еУропи. Да је среће да овај потез подрже сви Срби са свих простора и меридијана, а нарочито браћа Срби из целе Србије.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #214 послато: Јул 12, 2013, 01:57:06 »

"Избори на КиМ или крах споразума"

Премијер Србије Ивица Дачић изјавио је да, уколико не буде конструктивног приступа у вези избора на Косову и Метохији, може пропасти не само споразум са Приштином, већ и бити доведен у питање европски пут Србије.

Он је подсетио да почетком августа истиче рок за пријаву изборних листа за локалне изборе на Косову и Метохији и указао на опасност да "пропадне све договорено".

Дачић је новинарима у Влади Србије, након састанка са председником парламента Црне Горе Ранком Кривокапићем, потврдио да ће се 24. јула поново у Бриселу састати са премијером самопроглашеног Косова Хашимом Тачијем и да ће управо локални избори на Косову и Метохију, уз енергетику и телекомуникације, бити доминантне теме разговора.

(Срна)

Даће Бог да Срби бојкотују те шиптарске изборе и да онда ПРОПАДНЕ тај накарадни Споразум. Зеленко
Ваљда нема Србина који жели да учествује у тим и таквим изборима, које не расписује Србија. А, ако и буде понеки,који ће да гласа, макар ће онда  свима бити јасно ко се још продао, поред ове издајничке српске власти.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #215 послато: Јул 12, 2013, 19:41:01 »

Миловић: Срби неће на косовске изборе

Председник општине Звечан Драгиша Миловић рекао је данас да Срби са севера Косова неће изаћи на локалне изборе које 3. новембра организује Приштина.

Срби желе да остану у својој држави: Драгиша Миловић

Миловић је на прослави Дана општине казао да Срби хоће да остану у својој држави и да су зато са другим Србима на Косову недавно конституисали Скупштину Аутономне покрајине КиМ.

"Нисмо то урадили из ината и противуставно већ да бисмо остали у оквиру Устава и државе Србије", рекао је он и додао да Београд и међународна заједница могу и морају да понуде боља и праведнија решења за све који живе на Косову и Метохији.

Миловић је казао да Албанци селективно примењују Бриселски споразум и користе га као "шведски сто" - примењујући само оно што им одговара.

Дан општине, односно 22 године од њеног оснивања, обележен је свечаном седницом, доделом признаја и захвалница и братимљењем са шест општина из Војводине и централне Србије.

Миловић је захвалио владиној Канцеларији за КиМ на реконструкцији објеката у општини и најавио да ће ускоро почети изградња регионалног водовода за северну Косовску Митровицу, Звечан и Зубин Поток чиме ће се решити "један од горућих проблема у региону".

(Бета)

Надам се да ће овакво мишљење да буде све време и да их неће сломити никакви ултиматуми нити уцене које стижу од српских званичника из Београда.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #216 послато: Јул 12, 2013, 19:52:19 »

Ево, КРЕЋУ притисци из Београда:

Влада: Срби, изађите на косовске изборе

Официр за везу Београда у Приштини Дејан Павићевић упозорио је данас да ће, уколико се Срби са Косова и Метохије не одазову на локалне изборе у новембру, бити угрожен не само бриселски споразум и европски пут Србије већ и позиције српске заједнице на Космету.

"Учешћем на изборима Срби би, међутим, могли да издејствују бољи положај и достојнији живот, а и међународна заједница на њих више не би гледала као на 'паралелне структуре', већ као на легалне и легитимне представнике народа", оценио је Павићевић.

Он је рекао да се нада да ће Срби на Космету, ипак, "послушати савет Београда и исказати флексибилност", преносе београдски медији.

"Надам се да ће Срби на целом Космету послушати оно што Влада Србије има да каже и да ћемо сви заједно и уједињено радити да постигнемо неки циљ који смо себи поставили", нагласио је Павићевић.

Премијер Србије Ивица Дачић изјавио је да почетком августа истиче рок за пријаву изборних листа за локалне изборе на Косову и да, уколико не буде конструктивног приступа том питању, може да пропадне не само бриселски споразум, већ и европски пут Србије.

(Срна)

Сваки пут, када се појави овај човек, питам се КО је он.... И шта је то он Богу згрешио да су га од некуд "ископали", тотално анонимног за нашу јавност, и дали му овај одвратан ЗАДАТАК. Зна ли неко било шта о њему, откуда се појавио и КО стоји иза њега, на крају крајева, ЗА КОГА ОН РАДИ? Тома, Вучић, Дачић, Динкић и још неки нам одавно познати и знамо да су душу ЂАВОЛУ продали, али ко је овај човек???

Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 808

Погледај профил
« Одговор #217 послато: Јул 15, 2013, 02:28:16 »

"Ne razumeju šta Vučić i ja radimo"
Izvor: B92

Beograd -- Ivica Dačić kaže da mnogi ne razumeju šta Aleksandar Vučić i on pokušavaju da postignu. Sigurno će biti promene ministara, definitivna odluka krajem nedelje.

Dačić kaže da svi pokušavaju da posmatraju stvari kroz "neke prizme, ko će ostvariti veći uticaj i rejting" iako to uopšte nije slučaj.

"Mi smo ovih godinu dana zajedno prošli kroz ovaj težak put. Vučić i ja smo pričali i dogovorili se da želimo nešto da uradimo za Srbiju", rekao je Dačić gostujući u Utisku nedelje na TV B92.

Premijer Srbije rekao je da će sigurno biti promene ministara i da će krajem predstojeće sedmice vladajuća koalicija pripremiti konačan predlog za rekonstrukciju vlade.

"Krajem nedelje će biti konačan predlog koji će ići pred vladu i Skupštinu", rekao je Dačić i poručio da će sigurno biti promene ministara.

Dačić, koji je i predsednik Socijalističke partije Srbije, nije želeo da kaže da li će biti smenjen ministar prosvete Srbije Žarko Obradović navodeći da nije u redu da o tome govori pre nego što pitanje sudbine ministara iz SPS-a razmotre stranački organi.

"Još nismo to razmatrali na našim stranačkim organima. Sutra imamo sastanak Aleksandar Vučić i ja i videćemo hoćemo li menjati ministre, hoćemo li menjati resore i hoćemo li deliti resore", rekao je Dačić.

Posle više pitanja o prosveti, premijer je, ipak, priznao da je poništavanje male mature "velika bruka" za koju je kazao da više nikada ne sme da se ponovi i da bi svi odgovorni trebalo da budu kažnjeni.

Upitan da li će biti smenjen direktor Srbijagasa Dušan Bajatović iz SPS-a, Dačić je odgovorio da ne želi da govori o personalnim pitanjima nego o ciljevima vlade. On je dodao da "niko nije toliko važan" i da svako može da bude promenjen.

"Vi me sada pitate dok govorim o suštinskim stvarima da se bavim perifernim pitanjima. Svačija funkcija je na ispitu i Dušana Bajatovića, Slavice Đukić Dejanović, Žarka Obradovića, Milutina Mrkonjića i Ivice Dačića", rekao je on.

Dačić je dodao da on ne mora više nikakvu funkciju da obavlja, a opet će biti upamćen u istoriji kao premijer vlade koja je otvorila pregovore sa EU. On dodaje da ništa ne bi mogao bez Vučića, sa kojim je postigao velike rezultate.

Dačić kaže da smatra da je ova vlada ostvarila istorijski cilj, a to je otvaranje pristupnih pregovora sa EU. Dačić kaže da je teško objektivno ocenjivati rad vlade na čijem je čelu, ali da smatra da je postignut ozbiljan korak napred.

"Sigurno da za sve probleme građani krive one koji su na vlasti. Ali imajući u vidu sve što nas je pratilo svih ovih godinu dana, mogu da kažem mirne savesti da je ova vlada ostvarila jedan ozbiljan korak, a to je otvaranje pregovara sa EU“, rekao je Dačić.

On navodi da bi bio zadovoljan i da je neka prethodna vlada to uradila, ali da je ova ipak ta koja je uspela da ostvari "prvi istorijski cilj“.

"To je rezultat sam po sebi. To će ostati zapisano u istoriji“, rekao je Dačić.

"Na izbore na Kosovu sa srpskim dokumentima"

Premijer Dačić kaže da će Srbi na izborima na Kosovu i Metohiji moći da glasaju i da se kandiduju sa srpskim dokumentima.

Dačić je rekao da će se u nastavku dijaloga, zakaznog za 24. jul u Briselu, razgovarati o tome da li će stranke koje učestvuju na izborima morati da se registruju u Prištini.

"O tome će se tek razgovarati, 24. jula, idemo dalje u razgovorima. Stranke nisu nameravale da učestvuju pojedinačno, o tome će se stranački razgovarati...Ako se napravi jedinstvena srpska lista, nema potrebe da svaka stranka pojedinačno učestvuje", kazao je premijer.

Upitan znači li to da SPS, na čijem je čelu, neće učestvovati na izborima na Kosovu i Metohiji, Dačić je rekao da je „njegov stav“ da treba da se napravi jedinstvena srpska lista, ali da će se o svemu tome tek razgovarati.

"To je moj stav, da stranke ne učestvuju na lokalnim izborima na Kosovu (u novembru) već da se formira jedinstvena srpska lista za te izbore", rekao je Dačić i istakao da su ti izbori važni jer će odlučiti ko će voditi i Zajednicu srpskih opština na Kosovu.

"O ovome ćemo tek razgovarati, nisu sva pitanja rešena, ali nama je interes da Srbi legitimišu svoju zajednicu, koja će biti formirana posle izbora i koja će biti prvi međunarodno priznat način za ispunjavanje srpskih interesa“, kazao je Dačić.

Braneći politiku svoje vlade prema Kosovu, Dačić je u jednom momentu citirao i Bibliju koju je doneo u studio i to Jevanđelje o Mateju.

"Široka vrata i širok put vode u propast i mnogi idu njima, a uska vrata i uzak put što vode u život i malo njih njime prolazi", rekao je Dačić govoreći o tome da je vlada preuzela rizik kako bi Srbiju i Srbe na Kosovu izvela iz teške situacije.

Dačić kaže da su se on i potpredsednik vlade Aleksandar Vučić dogovorili da menjaju Srbiju na bolje i da pri tome ne vode računa o svom ličnom ili rejtingu svoje stranke.

"Srbija neće tenkovima i bajonetima braniti Kosovo. Da je to htela branila bi ga kada je proglašena nezavisnost. Došli smo u situaciju da ili ćemo izgubiti svoju budućnost i sedeti na bajonetima ili ćemo rešavati ovo pitanje na najmanje bolan način", rekao je Dačić.

Upitan o svom sastanku sa članom narko klana Rodoljubom Radulovićem,
Dačić je ponovio da tada nije znao čime se taj čovek bavi i da u svemu tome nema krivičnog dela.

"Očekujem da se na to stavi tačka", rekao je Dačić i dodao da je zahvalan potpredsedniku vlade Aleksandru Vučiću što to pitanje ne koristi za međusobne obračune u vlasti.

Upitan da li će biti smenjen komandant Žandarmerije Bratislav Dikić, Dačić je rekao da o eventualnim smenama u policiji nije razgovarao sa Vučićem.

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=732448

Цитат
"prvi istorijski cilj“.
Чиме се паметан стиди,будала се поноси!Свет нам се смеје због оваквих шарлатана.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #218 послато: Јул 15, 2013, 14:55:31 »

Иако српски званичници причају неку другу причу, ево шта шиптарски представници такозване независне државе " Косово" кажу,

Тахири: Учешће на изборима уз регистрацију на Косову

Заменица премијера самопрокламованог Косова Едита Тахири је изјавила да партије које су регистроване у Србији неће моћи да изађу на косовске општинске изборе ако не буду регистроване при Централној изборној комисији Косова, али да имају могућности да се региструју као политичке странке или грађанске иницијативе.

Едита Тахири

Тахири је за Коха диторе рекла да је предуслов за учешће на изборима који су заказани за 3. новембар да партије обавезно буду регистроване при ЦИК-у Косова.

"Треба да буду регистроване као политичке странке или грађанске инцијативе сходно Закону о изборима на Косову. После тога ће се испунити и други услови који се односе на изборе", рекла је Тахири и додала да без тога нема учешћа на изборима.

То је, према њеним речима, јасно стављено до знања српским представницима током разговора у Бриселу. Последњи рок за регистрацију странака и инцијатива за учешће на општинским изборима је септембар.

Српски званичници позвали су косовске Србе да изађу на те изборе и најавили да ће они моћи да гласају са документима Србије.

(Бета)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #219 послато: Јул 16, 2013, 20:56:32 »

"Изласком на изборе признали би Косово"

Недељковић и Ристић: Нећемо на косовске изборе

Начелник Косовскомитровачког округа Раденко Недељковић рекао је да он и већина Срба са севера Косова нису променили став и да неће изаћи на локалне изборе 3. новембра на Косову. Ово је потврдио председник Општине Зубин Поток Славиша Ристић. Јутрос је речено да ће се представници Срба са севера КиМ о изласку на изборе консултовати с представницима Србије и да ће на изборе изаћи ако се "поклопе интереси". Изгледа да се нису "поклопили интереси"!

"Наша држава је Србија и у њој једино желимо да останемо и наставимо да живимо, а изласком на косовске изборе ми би на индиректан начин признали независност Косова", рекао је Недељковић и додао да су се Срби са севера покрајине више пута изјашњавали да не желе косовске институције.

Начелник Косовскомитровачког округа Раденко Недељковић

Према његовим речима, на северу КиМ институције државе Србије функционишу пуним капацитетом, а понуда Приштине да Срби на изборима гласају са српским документима важила би "само сада и никада више".

Председник Општине Зубин Поток Славиша Ристић оценио је да без обзира на понуде са разних страна Срби са севера Косова неће на косовске изборе.

"То би прекинуло пут и шансу да останемо у држави Србији што је наш основни циљ за који смо се борили свих протеклих година. Мој лични став и уверење је да ће већина Срба бојкотовати те изборе", рекао је Ристић.

(Бета)

Надам се да неће поклекнути и да ће одолети притисцима и уценама Даћића, Вучића и Николића!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #220 послато: Јул 17, 2013, 03:29:36 »

Ево како власт из Београда подмукло ради. Преко разних емисара, које је и поставила на та места да може преко њих да врши притисак на остале.  Шта ће све наш народ са Космета да преживи до почетка тих избора само Бог драги зна.

Костић: Јединствен наступ Срба на изборима, заборавимо поделе

Начелник Косовског округа Владета Костић изјавио је данас Танјугу да подржава идеју о јединственом наступу Срба на предстојећим косовским изборима јер то види као једину шансу за опстанак српске заједнице на Косову и Метохији.

Мислим да би, уколико будемо јединствено наступили на предстојећим изборима у покрајини, постали озбиљан и незаобилазан фактор приликом одлучивања о неким важним политичким темама на Косову и Метохији, казао је Костић.

“Крајње је време да заборавимо поделе на Србе јужно и на Србе северно од Ибра, морамо да оставимо страначке поделе иза нас и да престанемо да се делимо по географском пореклу јер очигледно да је улог велики, а то је наш опстанак на Косову,” нагласио је Костић.

Костић је истакао да јединствени Срби једино могу опстати на Косову и Метохији а да на јединственој листи за изборе морају предложити најбоље и најквалификованије људе који немају мрљу на биографији.

Он је уверен да ће Влада Србије заузети јасан став по питању наступа Срба на предстојећим изборима и да неће бити неодговорна као неке претходне.

Политика актуелне Владе Србије према Косову и Метохији је веома јасна и прецизна и по први пут након 1999. године налазимо се у ситуацији да знамо шта хоћемо када је Косово у питању, закључио је Костић.

(Танјуг, Пресс)
Сачувана

Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Zeka

Погледај профил
« Одговор #221 послато: Јул 17, 2013, 12:33:01 »

Овај Костић је сигурно Вучићев Србин који ба да буде Тачијев Србин у перспективи.
свака му част...напокон је дошло и његових пет минута. Чекао је од 1999. и дочекао.
Срам га било!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #222 послато: Јул 19, 2013, 04:39:41 »

Од када  се ово звао "састанак" Превртање очима То више личи на ПРИТИСАК и УЦЕНЕ,

Завршен састанак државног врха и Срба са КиМ

У Председништву Србије одржан је састанак на на тему локалних избора на КиМ

БЕОГРАД - Састанак државног врха са представницима локалних самоуправа са Косова и Метохије, завршен је око 19 часова.

Подсетимо, представници државног врха Србије и локалних самоуправа са Косова и Метохије имали су данас у згради Председништва састанак на тему локалних избора на КиМ.

Састанку који је трајао око три сата, присуствовали су председник Томислав НИколић, премијер Ивица Дачић, први потпредседник владе Александар Вучић, председник Скупштине Србије Небојша Стефановић, саветник председника Марко Ђурић и директор Канцеларије за КиМ Александар Вулин, као и председник скупштинског Обора за КиМ Милован Дрецун.

У делегацији са севера Косова су били председник општине Лепосавић Драгишта Васић, Косовске Митровице Драгиша Влашковић, Зубин Поток Славиша Ристић, Звечана Драгиша Миловић и као начелник Косовскомитровачког округа Раденко Недељковић.

Косовске власти су локалне изборе на Косову, укључујући север на коме су Срби већина, заказале за 3. новембар. Избори су предвиђени бриселским споразумом премијера Србије и Косова, Ивице Дачића и Хашима Тачија, а након њих биће основана заједница српских општина на Косову.

(Танјуг)
Сачувана

Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Zeka

Погледај профил
« Одговор #223 послато: Јул 19, 2013, 13:29:23 »

Цитат

И шта би на састанку? Шта је ко рекао, шта је решено, какви су закључци?
Само саопштење?
По изразу лица косметских Срба рекао бих да ништа није у реду. Само то неће бити тако представљено. Сада креће да режимска машина лажи да фабрикује саопштења!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #224 послато: Јул 19, 2013, 23:14:37 »

Цитат

И шта би на састанку? Шта је ко рекао, шта је решено, какви су закључци?
Само саопштење?
По изразу лица косметских Срба рекао бих да ништа није у реду. Само то неће бити тако представљено. Сада креће да режимска машина лажи да фабрикује саопштења!

Ево Вулин ти одговара  Зеленко

Цитат
Вулин: Срби ће изаћи на изборе на КиМ

"Ја знам да ће српски народ изаћи на изборе и да ће бити са својом државом. Срби са Косова су најлојалнији део државе Србије и то су и доказали тако што су много допринели да добијемо датум (за почетак преговора)"
, рекао је Вулин за Радио-телевизију Србије.

(Бета)

ОН ЗНА  Превртање очима  ....и још провоцира и вређа наш народ са Космета, када каже: "Срби са Косова су најлојалнији део државе Србије и то су и доказали тако што су много допринели да добијемо датум (за почетак преговора)", он је пролупао, не зна шта прича!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #225 послато: Јул 21, 2013, 04:03:21 »

"Јединствена листа за изборе, БГ да стане иза нас"

Председник Одбора за Косово и Метохију Скупштине Србије Милован Дрецун изјавио је да на локалне изборе на Косову 3. новембра треба да изађе јединствена српска листа, иза које би стао званични Београд.

Председник Одбора за Косово и Метохију Скупштине Србије Милован Дрецун

"То би дало снагу будућој Заједници српских општина и смањило шансу да Приштина има утицај на ту Заједницу", рекао је Дрецун гостујући на Јутарњем дневнику РТС.

Он је казао да на састанку државног врха, на челу с председником Томиславом Николићем, и представника Срба са севера Косова није видео "излазну стратегију" код противника изласка на изборе.

"Мене је поприлично изненадило што код оних који су били против нисам видео излазну стратегију шта после бојкота. Србија је прихватањем бриселског споразума прихватила и учествовање на изборима", казао је Дрецун, који је и народни посланик Српске напредне странке.

(Вести)

Шта је са овим човеком? Да ли је могуће да се све ове године претварао или му је сврака попила мозак.

Какве "Заједници српских општина" Превртање очима Како полако уводе те неке наметнуте називе, а избацују АП Косово и Метохија.

Ал` су се поделили у стрелце ови из владе, па крстаре Косметом и по медијима исту песму певају. Да ли ће успети у свом науму, видећемо. Плашим се да ће успети. Сувише су агресивни, дрски, бескрупулозни и не одустају ни једног тренутка од онога шта  су зацртали (некоме обећали).
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #226 послато: Јул 25, 2013, 04:06:15 »

"На изборе са постојећим документима"

Српски премијер Ивица Дачић изјавио је да је у дијалогу Београда и Приштине у Бриселу постигнут договор да Срби са Косова на локалне изборе излазе са постојећим документима, и да је такође постигнут напредак у решењима за формирање полиције у српским општинама.

Дачић је после разговора са  Хашимом Тачијом и високом представницом ЕУ Кетрин Ештон рекао да ће на општинским изборима на Косову моћи да учештвују и сва расељена лица, дакле и косовски Срби "који сада живе у централној Србији", као и они који су рођени на Косову.

(Бета)

Ма дозволиће они да Срби гласају и без било каквих докумената, само да се одазову на те шиптарске изборе,..а ако Срби попусте и наседну на замке у које их увлачи Дачић и екипа, директно ће бити "похваљени" да су признали квази државу Косово, као што их неки дан Вулин "похвали" како су најзаслужнији што је бриселски Споразум постигнут. Јадно и бедно од ових који су сада на власти.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #227 послато: Јул 27, 2013, 22:04:28 »

Дачић: Желим да гласам у Призрену!

Председник Владе Србије Ивица Дачић рекао је у суботу да жели да гласа на косовским локалним изборима заказаним за 3. новембар.

"Желим да гласам јер сам рођен на Косову и Метохији, желим да ми се то право омогући", рекао је Дачић на конференцији за новинаре на годишњицу рада Владе.

Он је позвао све Србе пореклом са Косова да учине исто и да што већи број избеглих и "под притиском" расељених са Косова дају допринос српској ствари.

Према његовим речима, најважније је да је потврђено да се може гласати са актуелним документима и да нису потребна косовска документа.

Дачић, који је рођен у Призрену, казао је да треба омогућити и гласање у централној Србији чак и у Црној Гори и да то свакакао треба искористити, додавши и да би Срби требало да имају свог представника у централној изборној комисији.

(Бета)

А што не пожели да живи у Призрену, па да својим примером покаже свим оним Србима који су протерани из Призрена, да могу да се врате и да је живот тамо безбедан.
Лако је са Дедиња избацивати пароле о томе како Срби треба да гласају на шиптарским озборима.
Сачувана

ПЕТАР
Напредни члан
**
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 82

Погледај профил
« Одговор #228 послато: Јул 29, 2013, 10:13:02 »

Волео би да могу неком поставити питање зашто није извршена мобилизација 1995 у Србији и Црној гори и да се војска распореди на границе Крајине и Републике српске то је велеиздаја оних који су одлучиваали о томе,а ово данас је јасно све и будале виде шта се ради.Надам се да ће стићи правда све оне који су издали издавали и издају отаџбину не мислим само на оне који доносе одлуке него на све Србе који свесно жмуре на оба ока док нам се Србско биће распада.
Сачувана

БОЖЕ ПРАВДЕ
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #229 послато: Август 01, 2013, 02:33:22 »

КиМ: Отимање српске земље

Косовска агенција за приватизацију продаје њиве Срба чак и ако су под спором. У косовским судовима чами готово 20.000 нерешених имовинских предмета, покренутих после 1999. године

ГРАЧАНИЦА - Дејан Јовановић (46), из оближњих Преоца, чијој породици је Агенција за приватизацију из Приштине одузела 21 хектар имања, огорчено тврди да Еулекс институционално помаже косовским властима у отимању српске земље. Наиме, иако су за ово имање - одузето још 1953. - Јовановићи деведесетих година покренули поступак за повраћај, који су пре пет лета поново актуелизовали пред косовским судовима, ту парцелу Агенција је продала у склопу имања пољопривредног добра, односно задруге „Добрево“ из Липљана.

- Иако та земља није могла да буде предмет приватизације, косовске власти продале су је у склопу осталих 520 хектара, по цени од 43 евра за ар, фирми „Викторија инвест“ чији су власници, наравно, Албанци - револтиран је Јовановић и објашњава да је његова породица поступак за признавање права власништва, још 2007, покренула пред посебном комором косовског Врховног суда.

У међувремену је, кажу чланови ове десеточлане породице која намерва да остане на Космету, косовска агенција и њихову парцелу продала богатим Албанцима који су на њој, пре три године, започели изградњу луксузног насеља познатог под називом „Маригона.“

- С обзиром на то да је поменуто насеље катастарски на подручју Грачанице, обраћали смо се овој новоформираној општини која ради по косовском систему и захтевали да стопирају започету градњу, док се не оконча судски процес. Од њих нисмо добили било какав одговор, а када смо се обратили Еулексу и указали да се, више од шест година, наш предмет не решава, отписали су нам како не желе да се мешају у судске процесе... Једино је, својевремено, интервенисала Међународна цивилна канцеларија, ставом да са изградњом насеља треба стати, али не због нелегалне приватизације, већ док се не реши питање грађевинских дозвола - очајни су Јовановићи, који тврде да нелегалном продајом, односно узурпацијом српског имања и изградњом насеља у којем је тренутно 300, а планирано је још око 200 објеката, албанске власти намеравају да промене етничку структуру у српским срединама, за шта је насељавање њихових сународника у Грачаницу најдрастичнији пример.

"ЗАТУРЕНО" 20.000 ПРЕДМЕТА

ДОК правни заступник породице Јовановић, Живојин Јокановић из Приштине, указује да је њихово имање отуђено на такав начин да ће, због изградње бројних објеката, евентуални повраћај бити далеко тежи, па и готово немогућ, српски адвокати на Космету истичу да у косовским судовима чами готово 20.000 нерешених имовинских предмета, покренутих после 1999. године. По правилу, „на чекању“ су Срби којима је имовина угрожена што узурпацијом, што фалсификовањем тапија, што нелегалном продајом.

(Д.Зечевић)

Ово питање је било ПРИОРОТЕТ свих приоритета, а не да се месецима наклапа о некаквом СПОРАЗУМУ између Београда и Приштине.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #230 послато: Август 04, 2013, 04:14:13 »

Албанци се уплашили
ИЗБОРИ НА КОСОВУ: Срби побеђују ако наступе заједно!

Изборно тело Срба чини око 300.000 оних који су на Косову и оних који имају статус избеглице и за које се званична Приштина сагласила да имају право да учествују на изборима

ПРИШТИНА - Императив за Србе - јединствена листа!
Ако косовски Срби на следећим изборима изађу с јединственом листом, могли би да постану водећа политичка снага на Косову!

Изборно тело Срба чини око 300.000 оних који су на Косову и оних који имају статус избеглице и за које се званична Приштина сагласила да имају право да учествују на изборима, објавио је приштински дневник Коха диторе.

Истовремено, наводи лист, највећа владајућа Демократска партија Косова на последњим парламентарним изборима имала је нешто више од 224.000 гласова.

Познаваоци изборних питања сматрају да би организовани долазак и учешће из Србије оних који имају право гласа могао да доведе до резултата који неће изразити демографско стање на терену.

(Курир)

Која је ово безобразна навлакуша Превртање очима. Чиме се све неће послужити да НАМАМЕ Србе да изаћу на изборе. Бедно. Искрено се надам да Срби неће насести на ово. Ако изађу на изборе, аутоматски ће признати шиптарску државу и њене законе ( на пример шиптарски Изборни закон...)

Сачувана

Ekana
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 633

Погледај профил
« Одговор #231 послато: Август 04, 2013, 19:43:49 »

Сатри, уништи, поништи!

Политика актуелне Владе Србије према Косову и Метохији је веома јасна и прецизна и по први пут након 1999. године налазимо се у ситуацији да знамо шта хоћемо када је Косово у питању , закључио је Костић.

Браво Костићу на искреној изјави!

Па било би непоштено и непристојно према налогодавцима да лекцију нисте научили напамет - уосталом, у питању су само ТРИ речи - САТРИ, УНИШТИ и ПОНИШТИ !

САТРИ српски народ на КиМ-у, УНИШТИ сваки знак њиховог постојања, подразумевајући све православне светиње, и на крају, ПОНИШТИ у име туђина постојање СВЕТЕ СРПСКЕ ЗЕМЉЕ!

Ни КОСТ, Костићу, не треба оставити за собом, да вам трагови не би смрдели нечовјештвом!!!
А то ВАМА НА ВЛАСТИ и неће бити тешко...за годину дана учинисте оно што ни жутаћи нису могли за 12 лета...

Зато напред, У НОВЕ РАДНЕ ПОБЕДЕ, ЕУропа вас чека "широко раширених руку"!

Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #232 послато: Август 05, 2013, 03:50:04 »

Пут којим се ређе иде: српски режими укидају сопствену науку и стављају је у службу НАТО окупатора и развоја ЕУ

Цитат
Србија међу првима у свету по губитку талената! • У бандитској транзицији већином су нестале истраживачко–развојне јединице у привреди Србије. • Због прописа ЕУ, режим укида подршку проналазачима! • Немци и НАТО давно утврдили план о трајном искључивању Србије из било каквог европског развоја.

Србија ће у 2013. години, издвојити просечно 25 евра по истраживачу за годину. Ово је тврдња др Ђурђице Јововић, сараднице Института за медицинска истраживања и председнице Синдиката науке, којом је на Видовдан, 28. јуна ове године најавила штрајк и излазак на улицу научника Србије.

Зараде за око 12.000 истраживача на државним пројектима касне, зависно од установе, бар две и више недеља. Овоме кумује и свемоћни управник Управе за трезор. Додатне субверзивне активности су искључивање воде и струје истраживачима или некомплетирање опреме.

Стручњаци: Све води у гашење науке у Србији

Мучно стање данашње српске науке сажето је описао др Милован Шуваков из Института за физику и члан одбора Синдиката: „Плате касне 21 дан, материјални трошкови шест месеци, а озбиљна научна политика сто година. Све води у гашење науке.“ Овај закључак није неоснован и претеран. Буџет за науку данас десетоструко мањи него што је био 2010. године. Крајем јануара 2013. најављено је да ће Србија издвојити сопствених 108 милиона евра за наукуи задужити се у ЕУ за 200 милиона евра у исту сврху. То заједно износи 0,5 % бруто домаћег производа и десет пута је мање него што издвајају Шведска, Израел и многи други.

Недавним ребалансом буџета је предвиђено смањење планираног износа за 20%. Практично се престаје са озбиљним финансирањем истраживачких пројеката у Србији.

На конференцији за штампу, 1. јула 2013. Синдикат науке је најавио да ће затражити повећање материјалних трошкова по истраживачу у овој години на 50% вредности из 2010, а да у 2014. буде враћен на ниво из 2010. године.

Тражиће такође да у 2015. улагање у науку буде повећано на 1% бруто друштвеног производа — у складу са Стратегијом научно–технолошког развоја Србије.

Дан касније, 2. јула, одржан је протестни скуп 2.000 научника у Београду под слоганом „Спасимо науку у Србији“. Устали су против одустајања Министарства науке и просвете од спровођења Стратегије, као и укидања фондова за научна истраживања.

Сматрамо бесмисленим помињање имена политичара и њихових обећања у вези са овим више него важним догађајем. Показало се да Србија има одлучно патриотско научно језгро спремно да, у другачијим условима и са добронамерним партнерима, својим поштеним радом унапреди државу и грађане који у њој живе.

Прошле, 2012. године, некако пред изборе — тадашњи Тадићев режим је по ко зна који пут у јавности изразио спремност да озбиљно унапреди науку у Србији.

Чланови Одбора за науку и технолошки развој Скупштине Србије су почетком марта 2012. године на својој седници саслушали представнике Привредне коморе Србије који су дали добре предлоге како да се домаћим иновацијама пружи шанса за тржишно вредновање. Представљен је и модел за пренос знања и технологија. Наглашена је и потреба да се политика иновационог и технолошког развоја укључи у „Стратегију и политику развоја индустрије до 2020. године“. Скуп се завршио закључком Одбора да су активности и резултати ПКС у овом сектору видљиви и високо квалитетни.

Било је за очекивати да ће овакву оцену пратити и одговарајућа материјална подршка.

Нема скорог развоја Србије заснованог на сопственом знању
Три битна чиниоца упућују на закључак из наслова. То су: структурни проблеми у Србији, културни проблем и политички однос према наведеном опредељењу.

Структурни проблем је у томе што је научна заједница у Србији у суштини одвојена од две заједнице којима треба да припада — образовне и привредне заједнице. И под претпоставком да има научних резултата које би могла да прими привреда — нема ко да их прими у привреди и нема оног коме су потребни.

Привреда Србије се састоји 20% од индустрије, а 80% посто су трансакциони послови, од трговине до банкарства. За трансакције није потребна наука. Индустрија је остала без капацитета да прими знање. Практично, све тзв. истраживачко–развојне јединице које су биле у привреди Србије нестале су током приватизације.

Културни проблем је у нашем културном моделу, по којем је много важније бавити се нечим у истраживачком раду, него постићи резултат.

Показатељи утицаја науке на привреду су неповољни. То су број радова по једном научном раднику, број нових производа у привреди и укупна конкурентност друштвене заједнице Србије.

Политички проблемсе понајпре препознаје кроз висину издвојених средстава из буџета за улагања у научно–истраживачки развој.

Буџетска издвајања за науку су 2003. године достигла 0,3% бруто друштвеног производа и од тада до данас стагнирају.

Поуздано зна да је праг који треба достићи и прећи у издвајањима за науку 1% БДП–а. Тек након тога, успоставља се бржи ритам подршке науци и иновационим активностима у једној држави и почиње се осећати позитиван повратни утицај на друштво.

Обим издвајања за науку који нема суштинског утицаја на напредак друштва не може бити случајан.

Светски финансијски жандари који учествују у креирању буџета Србије очигледно будно мотре да им Србија не измакне потчињености. Зато је Србија по губитку таленатана 137. месту од укупно 140 земаља.

Овај податак је још трагичнији ако се узме у обзир изумирање нације, неповољна старосна структура целокупног становништва Србије (просечна старост становништва износи 40,25 година) као и старосна пирамида научне заједнице — мало младих, пуно истраживача пред пензијом.

Кума дала, кума и узела

Истакнимо овде случај Српске академије иновационих наука (САИН), као једне од водећих иновационих установа у Србији. Током 2011. године представила се јавности значајним и престижним пројектима и програмима.

Оснивање Иновационо–развојног центра „Никола Тесла“ у Београду, потписивање бројних уговора са најугледнијим светским универзитетима и институтима или представљање властитих пројеката у Руској академији наука и њеним институтима, само су неки од успеха ове установе која је за свој рад добила бројна признања и ордене.

Нови патенти и открића превасходно су на пољу заменских енергија, заштите животне средине, изолационих материјала, самогрејућих еко–кућа, робота, спортских авиона, дигиталних пољопривредних машина, спортских хала, нових хируршких метода, нових материјала за протетику, етанола из сламе и новина, конзервисања хране без хемијских супстанци — што све говори о духу и снази чланова ове Академије и људи који је сачињавају.

Од заменика председника Академије задуженог за науку, академика проф. Радомира Симића, могло се сазнати и следеће: Држава није наклоњена проналазачима колико је то неопходно да се успешно превали пут од проналаска до зараде на тржишту.

Закон о иновационој делатности дефинише статус проналазача, и омогућава проналазачу да користи подстицајне мере из буџета за развој и примену свог проналаска. Србија данас има 200 регистрованих иноватора и финансирање њихових програма почело је добро. У првим годинама учешће државе износило је до 10.000 евра, па смањена на 4.000 евра, да би задњих година потпуно изостало.

Проналазачи су формирали своја предузећа, а ова су могла да конкуришу за иновационе и развојне пројекте у којима је у првим годинама држава помагала са 50.000 евра, да би тај износ касније био смањен до 20.000 евра, а 2011. године је потпуно укинут.

Описано стање је последица Србији (само)наметнутог Закона о контроли државне помоћи, као једном од услова на путу ка ЕУ.

Но, пре Закона о контроли државне помоћи, настао је један документ на који нам скреће пажњу главни уредник Српске аналитике, Вања Вученовић.

То је писмо Вилија Вимера, члана спољнополитичког одбора Бундестага и тадашњег потпредседника Парламентарне скупштине ОЕБС–а, упућено тадашњем канцелару Герхарду Шредеру 2000. године, којим га информише о садржају конференције „Балкан и проширење НАТО–а“ одржане крајем априла те године у Братислави, у Словачкој.

У том писму значајном за будућност Србије и српског народа најављују се притисци земаља „пријатељског Запада“ (пре свега САД), у циљу српског признавања независности Косова и утврђује план о трајном искључивању Србије из било каквог европског развоја.

Сада нам је и јасније зашто су баш „Мајкрософт“ из САД и „Сименс“ из Немачке отворили своје развојне центре на тлу Србије преузимајући екипе врхунских српских инжењера.

Ограничавајући и ометајући Србију да развије и организује сопствени научни и истраживачки потенцијал, увлачећи је у дужничко ропство и сиромаштво, Запад је створио идеалне услове да најкреативнији део српске популације крене у службу развоја и повећања моћи тог истог Запада.

Када се ради о преузимању туђе памети ЕУ није формалиста. Учешће српских научника у ЦЕРН–у је пожељно, иако је Србија тек придружени члан ове организације (од јануара 2012).

Српски научници учествују и у НАТО програму „Наука за мир и сигурност“. У програм су укључени крајем 2007. године и до сада је реализовано 14 пројеката.

Непуних шест година касније, председници Србије и Русије, Томислав Николић и Владимир Путин, потписали су 24. маја 2013. у Сочију Декларацију о стратешком партнерству између две земље. Декларацијом се обухватају све сфере сарадње, укључујући културу, науку, технику и образовање.

Надамо се да су грађанима Србије и српској научној заједници овим отворена врата неизмерних могућности и пружена рука великог, пријатељског и више него блиског народа.

(Часлав Кузмановић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #233 послато: Август 09, 2013, 13:52:08 »

Ко лаже (Коха или Влада Србије) о договору?

Косово и Србија су се договорили да Косово добије међународни позивни префикс 383 док ће Телеком Србије моћи да пружа телефонске услуге у насељима која су насељена Србима, пише приштински дневник Коха диторе позивајући се на изворе из преговора. С друге стране, агенцији Бета је јуче у Влади Србије речено да договора о телекомуникацијама још нема! Ко лаже?

Само они знају да ли је или није било договора...

Према Кохиним изворима, позиви са Косова према Србији ће се сматрати локалним, а не међународним позивима. У име Косова, захтев за међународни префикс ће поднети једна од земаља Европске уније, а помињу се Италија, Аустрија или Шведска.

Портал Коха нет преноси изјаву шефице косовске преговарачке делегације, заменице тзв. премијера Косова, Едите Тахири да је договор у ком је посредовала Европска унија прихватљив за Косово, али да је Србија имала резерве према том предлогу. Едита Тахири је рекла да ће се, уколико Србија има одређене примедбе или нове предлоге, Влада Косова одредити према њима.

Дневник је навео и да, уколико не буде договора о телекомуникацијама и електроенергетском систему, разговори могу бити прекинути, а сусрет тзв. премијера Хашима Тачија и Ивице Дачића одложен. Тај сусрет планиран је за крај августа.

Цитат
Влада: У току неформалне консултације Београда и Приштине

Београд и Приштина још нису постигли договор о телекомуникацијама, а у току су неформалне консултације две стране, рекао је агенцији Бета извор из Владе Србије.

Према његовим речима, спорни су технички детаљи договора, Београд је понудио компромисно решење које се сад разматра.

Рок за договор о телекомуникацијама био је 8. август, а како је потпредседник владе и министар за телекомуникације Србије Расим Љајић рекао раније агенцији Бета, ако то питање не буде усаглашено, неће бити ни састанака премијера Ивице Дачића и
Хашима Тачија 27. августа у Бриселу.

(Бета)

Цитат
.....Београд је понудио компромисно решење које се сад разматра.

Докле ће Србија да нуди компромис?
Ко у овом случају лаже више није ни важно јер све што је до сада урађено, урађено је на лажима и обманама чланова ове владе. Једно су причали пред изборе, сада друго раде, што значи, ДЕБЕЛО СУ ЛАГАЛИ и СЛАГАЛИ овај народ!!!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #234 послато: Август 14, 2013, 15:50:00 »

''Срби, изађите на изборе, ми смо уз вас''

Државни врх Србије позвао је данас косовске Србе да изађу на локалне изборе на Косову 3. новембра, јер је то најбољи начин борбе за државне и националне интересе и поручио им да ће држава остати уз свој народ на Косову, без обзира какву одлуку донесу.

"Кораци које будемо предузели наредних недеља и месеци показаће да ли смо искористили шансу и победили или се догодио неуспех", рекао је новинарима саветник председника Србије Марко Ђурић испред зграде Председништва, где је одржан састанак државног врха и представника Срба са северног Косова.

Ђурић је истакао да су избори статусно неутрални и да је то гарантовано и Бриселским споразумом. Саветник председника је навео и да Србија неће дозоволити да на гласачким листићима буде "лого такозване независне државе Косово", јер се у том случају не може говорити о нормалном изборном процесу.

"Сигурно ни ЕУ неће дозволити тако флагрантно кршење принципа статусне неутралности", рекао је Ђурић.

Државни врх је косовским Србима поручио да би формирање општина заснованих на принципима статусне неутралности, а што произилази из Бриселског споразума, требало да буде начин борбе за националне интересе.

Министар за повратак и заједнице у Влади самопрокламованога Косова Далибор Јевтић позвао је данас Србе да изађу на локалне изборе на Косову и поручио расељеним Србима да имају право да гласају.

Јевтић је у селу Суви Дол код Липљана рекао новинарима да је извесно да ће свако ко је рођен или је живео на Косову пре 1999. године и имао пребивалиште у одређеној општини моћи да гласа, јер је то њихово законско право.

Јевтић је указао да постоје дилеме на северу Косова око изласка на изборе, али је оценио додао да оне нису изражена у оној мери као на претходним изборима који су већином били бојкотовани.

(Бета)

ОДВРАТНО, прљаво, бедно!!!
Овако држава Србија, преко својих емисара, показује највећи степен лицемерја. НИШТА не предузима да олакша живот Срба на Космету, али их зато свим начинима перфидно гура да признају  шиптарску накарадну квази државу Косово.

СРБИ ОПРЕЗ!!!
Можда се иза овога крије она крилатица "МИ НИКАДА НЕЋЕМО ПРИЗНАТИ НЕЗАВИСНОСТ КОСОВА".
(коју као папагаји понављају и председник Србије и влада Србије, а коју су понављали и они из бивше власти)
Можда је то и тачно, они неће признати, али чине СВЕ да Срби са Космета разним поступцима, као што би био и овај ИЗЛАЗАК на изборе, признају ту шиптарску државу и дају до знања да ОНИ ЖИВЕ У ЊОЈ!
А онда ће, са лицемерним смешком, да трљају задовољно руке и да кажу:
- Па ето Срби су изашли на изборе, самим тим су прихватили и законе и све институције Косова....
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #235 послато: Август 15, 2013, 13:22:51 »

Издаја је свршена ствар и ту нема говора да би се иза позива, за учешће на шиптарским изборима, крила било каква добронамерна радња у корист Срба са Космета!
Довољно је само погледати са каквим интезитетом сви трубе, изађите на изборе, они су у вашу корист..
Сад треба сагледати шта се иза те намере крије. Издаја, баш како и у претходном тексту пише!

Чак и слепима је јасно каква је немера владе Србије. Да добије ДАТУМ и фобију своје сервилности према захтевима запада, коначно спроведе кроз признање друге шиптарске Албаније!
Сад чак и Тачи, - змија био и змија остао, - позива Србе на изборе. Какве ли само фарсе, каква се овде прљава игра спроводи на штету сопственог народа.

Ено, и Расим, врли и  узорни, и он позива Србе да гласају на шиптарским изборима. Да се укључе у заједницу Срба али под командом оних који већ стотинак година, протеривају наш народ, пале им куће, убијају децу.
И све то на нашој националној територији. Срамота је мала реч за поступке српске Владе. Јако мала.
Треба их на стуб срама, све до једног јер је то банда пробисвета а не српских домаћина који би се морали бринути о свом народу, никако не о онима који му лоше мисле и још му погубније раде...
Срби, на улице, у колоне, уз поклич јасан и недвосмислен, покажите банди где јој је место....
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #236 послато: Август 17, 2013, 00:03:18 »

Избори на КиМ: Ја изаћи нећу, а остали...

Након разговора у Београду и отворених притисака да изађу на локалне изборе које је такозвана влада самопрокламованог Косова расписала за 3. новембар, челници четири општине на северу нису могли да кажу какву ће одлуку донети.

Драгиша Миловић

- Ја лично, иако нам је у Београду јасно речено да ће избора бити, са нама или без нас, на те изборе нећу изаћи. Одборницима ћемо пренети поруке Николића и Дачића, обавестићемо и грађане, па нека свако одлучи шта му је чинити. Народ ће знати какву одлуку да донесе - каже за "Вести" Драгиша Миловић, председник општине Звечан.

Незванично, већ данас или сутра биће сазвана седница

Скупштине АП КиМ, коју чини сви одборници са севера, на којој ће бити разматране поруке из Београда.

Став Скупштине одраније је јасан: изборе које организује Хашим Тачи са циљем да и север Косова припоји независном Косову треба бојкотовати. То је био и став Срба исказан лане на Сретењском референдуму и ове године на Свесрпском сабору у Косовској Митровици на коме је усвојена и Декларација којом се одбацује бриселски споразум.

- Чим Београду буде саопштен став одборника који су једини легитимни представници грађана, највероватније ће Влада Србије одмах распустити све скупштине општина и формирати привремена општинска већа, састављена од Београду лојалних људи, чији циљ ће бити да што више Срба изведу на изборе. У акцију ће одмах ступити и такозвани Тачијеви Срби, којих није мало на северу Покрајине, који ће такође, пошто су одавно на платном списку Приштине, апеловати да се изађе на изборе и пријавити своје листе. Неки су већ у контакту са Приштином и већ имају листе кандидата за одборнике. Њихов задатак је да својим изласком испровоцирају и тврдокорне странке попут ДСС, СРС и дела СПС-а да ипак изађу на изборе и да тако дефинитивно сви признају суверенитет државе Косово на целој територији.

(Д.Н.Петровић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #237 послато: Август 20, 2013, 00:09:23 »

Север одлучује да ли ће на изборе

Начелник косовскомитровачког округа Раденко Недељковић изјавио је данас да ће ове недеље скупштине четири општине са севера Косова одржати седнице на којима ће се одборници изјаснити о изласку Срба на локалне изборе 3. новембра у организацији приштинске власти.

Недељковић: Скупштине општина са севера Космета одлучиће о изласку на изборе

"Председници општина Зубин Поток, Звечан, Лепосавић и Косовска Митровица ће у току недеље заказати појединачне седнице Скупштина општина на којима ће бити заузет став о новембарским изборима које је заказала Пришитна", казао је Недељковић.

По речима Недељковића, представници Срба са севера Косова обавестиће државни врх о одлуци одборника те четири општине. Недељковић је подсетио да је прошле недеље "Скупштина АП Косово и Метохија" закључила да су локални избори које организују приштинске власти, неприхватљиви јер се њима крше Устав и закони Србије.

Та скупштина је у петак затражила од Уставног суда Србије да се изјасни о томе да ли су грађани Србије с Косова дужни и да ли имају права да учествују на локалним изборима које расписује непризната држава. Рок за пријављивање изборних листа за учешће на новембраским изборима је 4. спетембар. Београд предлаже јединствену српску листу.

Државни врх Србије је на последњем састанку са представницима Срба са севера, одржаном 14. августа у Београду, позвао косовске Србе да изађу на локалне изборе, уз оцену да је то најбољи начин борбе за државне и националне интересе, и поручио им да ће држава остати уз њих без обзира какву одлуку донесу.

Косовским Србима је тада поручено да би формирање општина заснованих на принципима статусне неутралности што произилази из бриселског споразума, требало да буде начин борбе за националне интересе. Такође је поручено да ће избори бити одржани и без њих.

У среду на састанку у Председништву Србије с председником Томиславом Николићем, премијером Ивицом Дачићем, директором Канцеларије за Косово и Метохију Александром Вулином били су представници општина Зубин Поток, Звечан, Лепосавић и Косовска Митровица, начелник Косовскомитровачког округа и челник митровачког Здравственог центра.

(Бета)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #238 послато: Август 20, 2013, 00:30:14 »

Дачић прети непослушним Србима на КиМ

Премијер Србије Ивица Дачић изјавио је да нико нема право да води политику супротну државним интересима и да ће сви функционери који на Косову и Метохији то чине, бити смењени.

Интерес Срба је да изађу на изборе на Космету који су заказани за 3. новембар: Ивица Дачић, премијер Србије

"Нико нема право да води политику супротну државним интересима. Државни интерес је да Срби имају своје легитимне и легално изабране представнике који би били међународно признати, а не само представљени као паралелне структуре које нико жив у свету не признаје", изјавио је Дачић на у Текеришу на обелезавању 99. годишњице Церске битке.

Дачић је подсетио да Београд толико инсистира на изборима јер ће из локалних скупштина проистећи заједница српских општина.

"То је у нашем интересу, и пре свега Срба који тамо живе, и у том смислу ћемо предузети све мере које ће јасно показати опредељење владе Србије да се то види", казао је премијер.

Премијер је указао да је сасвим сигурно да нико у Србији не може да буде на државној функцији, а да води политику супротну оној за коју се залаже влада.

(Бета)

Ако ћемо за право, управо су они, чланови владе на челу са Дачићем, ти који воде политику супротну државним интересима, а не Срби са Космета и зато би они требали кривично да одговарају. Овде је у питању класична замена теза, а Дачић је тотално погубио конце и пролупао. Надам се да народ на Космету неће уплашити ова Дачићева претња и да ће остати истрајни у својој праведној борби за голи живот.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #239 послато: Август 21, 2013, 00:31:40 »

Договор власти и Срба са југа – јединствена листа

Државни врх и представници Срба јужно од Ибра постигли су данас "преко потребно суштинско јединство" о изласку на косовске локалне изборе изборе, заказане за 3. новембар, изјавио саветник председника Србије Марко Ђурић.

Николић се нада да ће и Срби са севера изаћи на изборе

Ђурић је новинарима после састанка, на којем је учествовало 25 представника општина и четворица начелника округа са Косова, рекао да је договорено да се на изборе изађе са јединственом српском листом иза које ће стати и државни врх и институције и представници косовских Срба.

На састанку је било речи и о свим изазовима везаним за изборе, од контроле гласања, проблема с бирачким списковима и кратким роковима.

"Сви капацитети народа и државе биће стављени у функцију да општине у којима Срби имају већину стекну преко потребан кредибилитет и заузму битно бољу позицију у међународној заједници од оне коју данас имају", рекао је Ђурић.

Ђурић је истакао и да државни врх очекује да ће и већина Срба на северу Косова одлучити да изађе на изборе.

(Бета)

Ови, наводни представници Срба јужно од Ибра, су највероватније Томини и Вучићеви полтрони, припадници СНС...Видећемо да ли ће овакав став да подржи и народ са тог дела Космета.

Искрено се надам да ће Срби са севера Космета ОДБИТИ да изађу на те Тачијеве изборе.

Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 808

Погледај профил
« Одговор #240 послато: Август 24, 2013, 05:38:05 »

EU skida grb Kosova s listića?
Izvor: Večernje novosti

Beograd -- EU traži od Prištine da na glasačkim listićima za lokalne izbore ne bude državnih obeležja, saznaju “Večernje novosti“.

Brisel vrši pritisak na Prištinu da odustane od štampanja grba samoproglašene države Kosovo na glasačkim listićima za novembarske izbore i to će evropska šefica diplomatije Ketrin Ešton jasno poručiti i Hašimu Tačiju, na novom trojnom sastanku u utorak, saznaju "Novosti“.

Premijer Ivica Dačić rekao je da je za Srbiju neprihvatljivo da na izbornom materijalu budu obeležja Kosova, jer to narušava statusnu neutralnost Briselskog sporazuma. U tom slučaju, jasna je bio premijer, Srbi na izborima neće učestvovati.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=08&dd=23&nav_category=206&nav_id=745840

Мислим да је ово прљава игра ЕУ,српске власти и Тачија.Наводно,лого не одговара српским властима,Дачић кобајаги гусла да на такве изборе Срби неће изаћи,ако листић има лого независне државе,а онда ће ускочити лепотица Ештонка,која ће наредити Тачију да скине лого са листића.И тако ће можда преварити Србе да изађу на изборе,као ето статусна неутралност бриселског споразума није нарушена.Вероваћу да Срби са Косова неће насести на ове трикове.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #241 послато: Септембар 06, 2013, 18:51:57 »

Север неће на Тачијеве изборе

И поред свег одбијања учешћа на локалним изборима која је расписала председница Косова Атифете Јахјага, север КиМ ипак је изнедрио четири листе за четири општине иза којих је стао званични Београд. Кандидат за градоначелника у општини Косовска Митровица је Крстимир Пантић, у Зубином Потоку Стеван Вуловић, у Лепосавићу Драган Јаблановић, док је у Звечану Иван Теодосијевић.

Позив на бојкот: Билборд у Косовској Митровици

Ипак, челници општина на северу Косова и представници више српских удружења верују да ти избори неће имати никакав легитимитет, односно да на њих неће изаћи ни пет одсто Срба на Северу.

- Став грађана општине Зубин Поток, а такав је став и више од 90 одсто српског народа на северу Косова, остаје непромењен: изборе треба бојкотовати, јер нас директно воде у независно Косово, а потом и у велику Албанију. То што су неки људи са севера, махом без утицаја у народу, раде својих личних интереса и под уценама и претњама, пристали да се нађу на листама и изађу на изборе неће ништа променити, за неке од њих, сигуран сам неће гласати ни комплетне њихове породице. Српски народ зна да би изласком на изборе изгубио све, а власти би у Београду потом све свалиле на овдашње Србе и тврдиле би да је "одлазак из Србије" и прикључење великој Албанији била воља српског народа са севера Косова - истиче Стеван Божовић, председник СО Зубин Поток.

- Потурају нам све и свашта, па и причу да на изборним листићима неће бити симбола државе Косово, што је апсолутно небитно јер изборе организује и спроводи управо држава Косово коју ми никада нећемо признати ни прихватити
- истиче Златибор Ђорђевић, председник удружења Стара Србија.

Он је уверен да они који су се пријавили за учешће на изборима неће успети да преваре српски народ на Северу.

- Неки су на листама, јер су, из разних разлога, морали да прихвате излазак на изборе, неки су потпуно анонимни, а неки су се бавили прљавим пословима, па су уценом натерани да се нађу на листама. Има и неких који су једном ногом у Србији и ово им је прилика да добро профитирају, да зараде и оду, а ми да останемо у великој Албанији. Сигуран сам да народ неће насести на ове подвале - наглашава Ђорђевић.

Од кандидата најцењенији међу грађанима је Драган Јаблановић из Лепосавића, који је у два мандата био председник општине и који није упрљан никаквим аферама, а на челу је Управљачког тима за КиМ.

Цитат
Ко су српски кандидати?
Од српских политичких субјеката за изборе су се пријавили Грађанска иницијатива Србија, јединствена српска листа коју подржава званични Београд и која има кандидате у 24 општине на југу и северу КиМ, грађанска иницијатива Савез косовских Срба, листа Србија, демократија, правда - Оливер Ивановић, грађанска иницијатива Заједничка будућност, Демократска иницијатива и грађанска инцијатива у Лепосавићу, затим Самостална либерална странка, Српска социјалдемократска странка, Српска демократска странка Косова, Савез независних социјалдемократа Косова и Српска косовскометохијска странка, као и Српска народна партија за Ранилуг.

(Ј.Л.П. - Д.Н.П. Вести)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #242 послато: Септембар 06, 2013, 18:52:36 »

И птицама на грани је јасно да би излазак Срба на шиптарске изборе било признавање независности Косова. Што је нацрње, управо би ова иста власт касније изјавила, како су Срби ето сами одлучили о својој судбини...

Мене је једино страх да Вучић, Дачић и Тома уз помоћу странаца не ФАЛСИФИКУЈУ ове изборе. Када има онолико предатих листа (наравно, многа удружења су управо они оформили, специјално за те изборе..и уз помоћ ситних, њима проданих душа, које живе на КиМ или које су избегле са тих простора)...
ОПАСНО је што ће из Србије, кобајаги од расејаних са КиМ, стићи на КиМ, у ту шиптарску изборну комисију, многе запечаћене коверте са наводним тим гласовима. КО ће моћи да проверава који су то људи гласали у Србији.  Молим? Где могу да се провере њихови матични подаци и да ли ти људи уопште постоје.

Сигурна сам да се у Бриселу (или негде друго) знају већ какви ће резултати гласања да буду. Верујем да се већ припремило, какав ће тзв.шиптарски парламент, после тих избора, да изгледа. Ништа није препуштено случају и НЕКО је то све већ припремио. Ови избори су само ФАРСА и за српски, па и за шиптарски народ на Косову и Метохији. ИЗБОРЕ и резултате избора, одавно не одређују гласови бирача који излазе на изборе. Само наивни и они глупи могу и даље да верују да они директно гласањем бирају своју власт!!!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #243 послато: Септембар 08, 2013, 04:08:47 »

ДСС: Преговори наставак издаје

Косовска Митровица -- Одбор ДСС за КиМ оценио је да наставак преговора Београда и Приштине у Бриселу представља "издају српских националних и државних интереса на Косову".

"Давање посебног телефонског броја Приштини је супротно Уставу Србије што српске челнике ни мало не узбуђује", наведено је у саопштењу које је потписао председник одбора Ненад Којић.

Додаје са да су "предавање државних енергетских ресурса (хидроелектране Газиводе и имовине Електропривреде Србије) албанској страни кривична дела.

"Државна имовина Србије није приватно власништво ни (премијера Србије) Ивице Дачциха ни (потпредседника владе) Александра Вучића да је могу олако уступати било коме", наводи покрајински одбор ДСС.

(Бета)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #244 послато: Септембар 09, 2013, 01:47:25 »

Дачић: Постигнут договор

Премијер Србије Ивица Дачић изјавио је после вечерашње рунде дијалога с  Хашимом Тачијем у Бриселу да је постигнут договор о телекомуникацијама и енергетици, и о доброј припреми локалних избора на Косову, чиме је Србија испунила услове за почетак приступних преговора с ЕУ.

Радна вечера у Бриселу: Ивица Дачић, Кетрин Ештон и Хашим Тачи

Дачић је после разговора с Тачијем и високом представницом ЕУ Кетрин Ештон истакао да ће Приштина испунити све на шта се обавезала у припрмеи новембарских избора на Косову и нагласио да ће изборни листићи бити "статусно неутрални".

О изборној листи "Србија", рекао је Дачић, "нисмо се договарали". Дачић је додао да је сада кључно да се новембра одрже локални избори на Косову и да нове рунде дијалога не би требало да буде пре тих избора.

Он је рекао да се за Србе на Косову данашњим договорима који су парафирани, ништа није променило - српски оператери за телекомумникације и електродистрибуцију и даље остају на Косову.

Дачић је нагласио да је српска страна у потпуности заштила свој државни и национални интерес, и позвао Србе на Косову да у што већем броју учествују на новембарским изборима. Премијер је подсетио да су у данашњој рунди дијалога учествовали он и потпредседник владе Александар Вучић.

Тачи је с друге странке рекао да очекује коначан договор о телекомуникацијама и енергетици, док је за питања у вези с изборним листама за локалне изборе 3. новембра рекао да о њима одлучује Централна изборна комисијна Косова.

Висока представница ЕУ Кетрин Ештон изјавила је да је у овој рунди дијалога Београд-Приштина постигнут договор о телекомукацијама и енергетици, и да су донете "важне одлуке" о новембарским локалним изборима на Косову.

Ештон је подсетила да је њен састанак у Бриселу с премијерима Србије и Косова, Ивицом Дачићем и Хашимом Тачијем, наставак разговора о спровођењу њиховог априлског споразума о нормализацији односа Србије и Косова.

"Премијери" су постигли споразум о телекомуникацијама и енергетици, рекла је Ештон, не износећи појединости. Што се тиче новембарских локалних избора на Косову, "размотрили смо постигнути напредак и донели неке важне одлуке како би се осигурало да избори буду поштени, уз највеће могуће учешће у изборном процесу", рекла је висока представница ЕУ.

Ештон је на крају изјаве, такође не износећи појединости, истакла да су се Дачић и Тачи "сложили да ће се Радна група за изборе, којом председава ОЕБС, поново састати наредних дана, тако да се благовемено спроведу одлуке донете вечерас".

(Бета)

....и све то Дачић и Вучић продају да би добили "ДАТУМ" који неће никада бити дефинисан.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #245 послато: Септембар 11, 2013, 21:54:18 »

Бивши челници општина: Смењени смо јер нисмо хтели на изборе

Смењени челници четири општине на северу Косова оценили су да је одлука о њиховом смењивању супротна одредбама Устава и да за њу није постојао ниједан законски основ, а једниствено су указали да не раде у интересу Приштине.

Смењени председник Општине Звечан Драгиша Миловић

Смењени председник Општине Звечан Драгиша Миловић поновио је да "је за њега одлука очекивана јер је на свим састанцима које су челни људи локалних самоуправа имали са државним руководством Србије, речено да ће бити смењени уколико не спроводе одлуке из бриселског Споразума, и не буду изашли на изборе".

"Сви председници општина били су јединствени да не желе да учествују на изборима које расписује Атифете Јахјага и не желе да крше скупштинске одлуке и вољу грађана да се на те изборе не изађе", рекао је Миловић. По његовом мишљењу, они који се залажу за изборе су се досетили да нелегалном сменом легалних структура у четири општине постигну тај циљ на северу Косова.

Миловић је позвао на мир, слогу и јединство, истичући да не очекује да се грађани који не изађу на изборе, неће кажњавати као и да они који гласају, неће бити оптуживани.

Смењени председник Општине Зубин Поток Славиша Ристић

Смењени председник Општине Зубин Поток Славиша Ристић изнео је да "он и његове колеге нису могли да прихвате да на терену спроводе оно што Влада зове државном политиком" јер, како је рекао "оно што Влада спроводи бриселским споразумима на Косову и Метохији није државна политика Србије, већ независног Косова". И он је оценио да је одлука о распуштању скупстина општина незаконита и противуставна.

Распуштање је могуће ако Скупштина не заседа дуже од три месеца, ако не изабере председника и општинско Веће у року од месец дана од дана конституисања СО и уколико не донесе буџет у законом предвиђеном року, набројао је Ристић и нагласио да у случају четири општине на северу Косова не постоји ни један од тих законских разлога.

Он је негирао да мандати одборницима у Зубином Потоку и Звечану су истекли јер су избори одржани маја 2012, пошто их је расписала председница Скупштине Србије Славица  Ђукић Дејановић и истакао да није постојао ни један акт у Србији којим је забрањено одржавање тих избора.

"Нико нема право да једном народу намеће политичку вољу другог народа, у овом случају покушава се да се присилно наметне воља албанског народа Србима на Косову и Метохији", рекао је Ристић и поручио да ће он и његове колеге заједно с народом који су представљали, наставити "мирну борбу да остану део државе Србије".

"Та наша борба неће бити мотивисана нашим повратком на власт у општинама, већ да, заједно с народом, спречимо власт у Србији и светске моћнике да нас силом натерају да будемо део државе Косово", рекао је Ристић и позвао народ да не изађу на изборе.

Смењени председник Скупштине Општине Зубин Поток рекао је да су четири руководства на северу Косова распуштена одлуком из Брисела.

председник СО Лепосавић Славко Стевановић

Досадашњи председник СО Лепосавић Славко Стевановић рекао је да је пре десетак дана заказао седницу скупштине те општине коју ће сутра и одржати. Он је рекао да је "недопустиво да се врши притисак на грађане да изађу на изборе".

председник СО Звечан Момчило Гвоздић

Председник СО Звечан Момчило Гвоздић је негирао да су смењени зато што им је истекао мандат.

Смењени председници нису добили званично обавештење о одлуци Владе, нити знају имена чланова привремених веча који ће их заменити.

(Бета)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #246 послато: Септембар 11, 2013, 22:00:45 »

Дачић и Вучић, уз пуну подршку Николића, спроводе ТЕРОР над српским народом на Косову и Метохији. Домонстрација СИЛЕ. Превртање очима  Али џаба им, Срби на КиМ су издржали и шиптарски терор, издржаће они и ово,...
Само нека остану доследни, победиће њихова љубав за слободом!

Цитат
"Мени је дража опасна слобода, него мирно и сигурно ропство"

Ж.Ж.Русо

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #247 послато: Септембар 12, 2013, 07:45:22 »

"...Неизласком Срба на биралишта, јасно ће се читавом свету показати да званична протоколарна толеранција скрива ту чињеницу да су споразуми између Београда и Приштине потписани без тражења њиховог мишљења, ставова и интереса и да за Србе са Косова и Метохије није предвиђена ни најмања могућност за правично решење. Споразуми су довели до ликвидације српске државности на Косову и Метохији. Приликом разраде решења косметског питања, власт у Београду је играла потпуно подчињену улогу, наступала је са позиција "доказане сервилности" и деловала је искључиво у складу са спољним фактором. "Српски фактор" на Косову и Метохији, српски отпор административно-политичком притиску од стране Београда, власт у Београду третира као потенцијалног противника, према коме се спроводи политика која је у складу са таквим третманом...

За спровођење локалних избора изјаснила се и Руска Федерација, не сматрајући могућим кардинално супротстављање курсу који је изабрала владајућа коалиција у Београду, уз услове поштовања "статусне неутралности". Међутим, овде нема никаквих назнака које указују на статусну неутралност избора. У случају успеха избора, Русија ће морати признати њихове резултате, а из тога следи и – практичну легитимност Приштине, што је у супротности и са међународним правом и са ранијом позицијом Русије по овом питању. Признавање изборних резултата ће практично "запечатити" тзв. Републику Косово и започеће неповратан процес неконтролисаног ширења криминала и екстремистичких активности, као и губитак позиција на југу Балкана за РФ. Одбијање Београда да крене на једино исправно решење које је својевремено предложила Русија – тражење решења за Косово и Метохију само путем СБ УН или замрзавање конфликта на неодређено време – довело је до неконтролисаног процеса увлачења у признање Косова и осталих међународних фактора."

(Ана Филимонова)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #248 послато: Септембар 15, 2013, 00:57:15 »

Звечан: Одборници одбијају смену

Звечан -- Одборници Скупштине општине Звечан, коју је 10. септембра распустила Влада, не прихватају ту одлуку и траже да се опозове или да се обустави њено извршење.

"Одлука није спроведена, јер како се наводи у саопштењу, нису испуњени услови који произлазе из Закона о локалној самоуправи". Упозорава се да је неопходно зауставити дестабилизацију стања у овој северној косовској општини.

Челници локалне самоуправе и одборници наводе да је до распуштања општинске власти дошло, јер они не желе да спроводе одредбе Бриселског Споразума и неће да учествују на изборима, које је за 3. новембар расписала председница Косова Атифете Јахјага.

(Бета)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #249 послато: Септембар 17, 2013, 23:45:21 »

На изборе само ако их распише Србија

Скупштина Косова коју су основали одборници са севера одлучила је данас да оснује антиизборни штаб и позвала грађане да бојкотују локалне изборе које је за 3. новембар расписала председница Косова Атифете Јахјага.

На скупштини је за 25. септембар најављен митинг против избора у северној Косовској Митровици.

"Позивамо грађане на бојкот избора да би избегли да у историји будемо записани као издајници и избегли одговорност коју нам припремају они који су потписали Бриселски споразум за предају Косова, његово одвајање од Србије и стварање нове албанске независне државе на територији Србије
", један је од закључака који су одборници једногласно усвојили.

Они су затражили од министра Владе Србије задуженог за Косово и Метохију Александра Вулина да поднесе оставку због, како су навели, "противуставног и противзаконитог понашања, лажи, превара, медијске блокаде и обмана којима је изложио српски народ на Косову" и да тако да свој допринос стабилизацији стања на терену.

Председник скупштине Славко Стевановић рекао је да ће Срби изаћи на изборе, али на оне које распише председник Скупштине Србије, и истакао да на такав став "обавезује воља грађана исказана на референдуму 2012. године".

"Зар да изађемо на изборе у држави одакле су наши суграђани протерани, где су запаљене наше светиње и домови, побијене на хиљаде наших суграђана и где су нам угрожена сва права, па и право на живот", рекао је Стевановић.

Посланик у Скупштини Србије Марко Јакшић рекао је да народ мора да каже да се не слаже с локалним изборима чији је циљ да, како је рекао, "одувају државу Србију" са Косова. Јакшић је упозорио да ће "власт водити прљаву кампању" и оценио да ће, ако грађани изађу на изборе, без посла остати између 10.000 и 12.000 грађана.

Смењени председник Општине Зубин Поток Славиша Ристић рекао је да се заузео за антикампању која би сваком Србину на северу Косова требало да предочи "погубне последице изласка на изборе 3. новембра". Одборницима су подељени антиизборни материјал, плакати и налепнице на којима пише "нула процената Тачију, уцени и издаји, 100 посто бојкот".

(Бета)
Сачувана

Странице: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!