forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Јул 26, 2017, 10:47:54

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: 1 ... 5 6 [7] 8   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Председник Србије...избори...и  (Прочитано 51247 пута)
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #300 послато: Јун 29, 2014, 16:03:31 »

Он је политичка наказа. Протува без карактера и поноса.
Издајник остаје увек - издајник!
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 11618

Погледај профил
« Одговор #301 послато: Јул 31, 2014, 23:42:40 »

Николић против санкција Русији

Србија ни случајно не треба да се прикључује санкцијама Русији, јер би такав потез био погубан по нас, изјавио је председник Србије Томислав Николић.

Николић је за Информер рекао да нема намеру да се меша у надлежности Владе, у које спада и вођење спољне политике земље, али сматра да Србија не треба да се придружује санкцијама ни према коме, па ни према Русији.

Према речима Николића, евентуални сукоб са Русијом био би најгори могући пут за Србију, преноси Фонет.

"Увођење сакција Русији имало би несагледиве политичке последице, као што је остајање без ослонца у Савету безбедности Уједињених нација и рушење братских односа два народа, за које су се борили наши преци", упозорио је Николић.

Били би угрожени унутрашњи мир и стабилност, напоменуо је Николић, "а економска штета, коју нам нико не би намирио, мерила би се стотинама милиона евра на годишњем нивоу".

(РТС)

Коју игру игра Тома? Да ли је искрен, ...........чисто сумњам!

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #302 послато: Август 05, 2014, 16:52:08 »

Николић је срамота Србије, беда и бескарактерна особа која није вредна да седне за честиту српску трпезу. Он је цинична и бедна ругоба српске политике и његова улога је беспримерно ружна, огавна и дволична.

Са оваквим изјавама, купује последње мрвице народног поверења и срља са остатком издајничке Вучићеве владе на стратиште које му намењује наша историја.
Гладни не мисле на њега, проклињу га као и целу банду која је засела на грбачу јадном народу који живи без наде у некакав биљитак.
Сачувана
moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 802

Погледај профил
« Одговор #303 послато: Октобар 24, 2014, 04:19:19 »

Fotografija Nikolića i pakistanskog ambasadora sa manifestacije "Selo slavi šljivu"

Na zvaničnoj Fejsbuk stranici Ambasade Pakistana u Beogradu objavljena je fotografija uoči manifestacije "Selo slavi šljivu" u selu Grgure opštini Blace.

Na fotografiji su ambasador Pakistana Arif Mahmud (L), predsednik Srbije Tomislav Nikolić i folk pevač Milan Topalović Topalko.

Manifestacija je održana sredinom septembra, ali je fotografija objavljena tek danas.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/505187/Fotografija-Nikolica-i-pakistanskog-ambasadora-sa-manifestacije-Selo-slavi-sljivu

Прави манири које треба да има један председник се виде на слици Cheesy

Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #304 послато: Октобар 24, 2014, 21:22:16 »

Шта друго може један гробар но да сам сахрани свој углед.
Ипак је овде потребно најпре поставити питање, - има ли га он уопште?
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #305 послато: Децембар 18, 2014, 20:38:41 »

Николић цитирао Тарабића пред кинеским премијером: Доћи ће жути људи са истока и пиће воду са Мораве

- Пре 200 година био је код нас један мудар, али неписмен човек, а био је пророк. Никада није чуо за Кину, али је рекао: 'Доћи ће људи са истока, жути људи, и завладаће светом. Они ће пити воду са српске реке Мораве" - испричао је председник Томислав Николић делић Креманског пророчанства Митра Тарабића.

- Отишли смо даље него што је наш пророк прорекао. Невероватно је како водите своју државу и народ -  додао је Николић у разговору са кинеским премијером.

Председник Србије Томислав Николић и кинески премијер Ли Кећанг састали су се у Палати "Србија". Николић је рекао да Кина и Србија настављају пријатељство које је раније започето.

- Био је један човек код нас пре 200 година, а био је пророк, и никада није чуо за Кину, али је рекао: Доћиће људи са истока - жути људи и завладаће светом и пиће воду с реке Мораве. То је српска река. Данас пију и још ће да пију воду и сарађују. Отишли су даље неко што је наш пророк могао да замисли - рекао је председник Србије.

- Као што сте поменули, ми ћемо заједно да пијемо воду и из Дунава и Мораве. Европске земље, укључујући и Србију, ви сте добродошли у Кину да заједно пијемо воду из (реке) Јанг Це - одговорио је премијер Ли.

(Вести)

Ко ли је тај са којим се председник Србије саветује, како и на који начин се воде разговори на овом нивоу. Надам се да није у питању његова Драгица Зеленко

Ово може такође да се уврсти под оне бисере којима нас `увесељава` Тома, од како је сео на председнички трон  Cheesy
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #306 послато: Децембар 21, 2014, 01:38:32 »

И овај човек је Председник државе Србије??!!
Примитиван гробар на срамоту србске културе и протоколарних навика...
Сачувана
moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #307 послато: Фебруар 05, 2015, 10:37:36 »

Николић:Волео бих и други мандат

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić kaže da bi voleo da se kandiduje za drugi mandat zbog, kako ističe, Srbije i zbog ljudi koje je okupio oko ideje koja još nije ostvarena do kraja.

U intervjuu za Sputnjik, predsednik Srbije Tomislav Nikolić navodi da očekuje da će platforma za Kosovo i Metohiju biti doneta kad se premijer Aleksandar Vučić vrati sa sledeće runde briselskih pregovora koja se održava 9. i 10. februara.

Predsednik kaže da Srbija mora da opredeli svoje krajnje i trajno rešenje koje zamišlja u vezi sa Kosovom i Metohijom.

"Sve mi se čini da, ukoliko krenemo dalje od Briselskog sporazuma, mi u stvari prećutno počinjemo da učestvujemo, ili da saučestvujemo, u uspostavljanju nezavisnosti Kosova i Metohije. To što je mogla država da poveri Kosovu i Metohiji, to je Srbija poverila, i tu je kraj. Sve posle toga, sve ingerencije posle toga, sve nadležnosti, naoko sitne, kao što je poštanski broj Kosova i Metohije, to je, u stvari, uspostavljanje nezavisnosti", rekao je Nikolić.

A za sve to vreme, kako kaže, "Priština ne formira zajednicu srpskih opština i tvrdi da to po zakonima Prištine nije moguće, kao da je po našim zakonima i po našem Ustavu moguće da i ovoliko nadležnosti opredelimo za Kosovo i Metohiju".

Nikolić smatra da će platforma biti doneta kad se predsednik Vlade Aleksandar Vučić vrati iz Brisela.

Predsednik ističe da je o tome već razgovarao sa premijerom Vučićem. "Ja sam neki kroki pripremio, ali nismo razgovarali da potpuno uđemo u proceduru koja podrazumeva završetak uz, naravno, potpunu saglasnost nas dvojice", rekao je Nikolić.

On je dodao da će, pošto kao predsednik države nema pravo da Narodnoj skupštini predlaže ništa osim izmena Ustava, Vlada dostaviti parlamentu predlog na usvajanje.

"Mislim da neće biti mnogo saglasnosti na Zapadu oko te moje platforme, pošto ona ne predviđa nezavisnost Kosova i Metohije, a njih ništa ne zadovoljava osim nezavisnosti, ali je meni mnogo važnije da mi budemo jedinstveni, čvrsti, snažni. Da imamo i nalog i odobrenje Narodne skupštine, znači predstavnika naroda, o tome kako ćemo da se ponašamo i koliko daleko možemo da idemo", ističe predsednik.

"Rusija će biti na našoj strani"

Nikolić podseća da je o Kosovu više puta razgovarao i sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom i naglašava da je dobio uveravanja da će Rusija da podrži svaki stav Srbije.

"U svim razgovorima sa predsednikom Rusije i u predlozima iz kojih on već sada može da nasluti kako će da izgleda ta platforma, dobio sam uveravanja da će Rusija da podrži svaki stav Srbije i da ne želi da se meša u unutrašnje odnose Srbije – ako Srbija nikada ne prizna nezavisnost Kosova i Metohije, Rusija to nikad neće da učini. Dakle, Rusija će biti na našoj strani", rekao je Nikolić.

Komentarišući informacije da su Sjedinjene Države Prištini dale podršku da formira oružane snage, predsednik upozorava da je to drastično kršenje  Rezolucije 1244, pošto je Srbija tu teritoriju poverila Ujedinjenim nacijama, a ne Albancima.

"Postavlja se pitanje: A šta će Albancima vojska, posebno vojska koja već sada ima nekakav sporazum sa vojskom Albanije o zajedničkom delovanju? I protiv koga? Ko će to da napadne Kosovo? Da li zaista misle da bi Srbija rizikovala ponovo NATO bombe po glavi, napadajući na svoju teritoriju, na Kosovo i Metohiju? Ili se možda pripremaju za borbu protiv terorizma? Pa, onda nek sarađuju sa nama. Vidim da se ponašaju kao neki drugi prema Rusiji, pa neće da sarađuju sa Rusijom u borbi protiv terorizma. Dakle, to je veoma ozbiljan problem. Vojska je jedna od oznaka suvereniteta i nezavisnosti. To će dodatno komplikovati naše odnose, pošto niko u Srbiji ne može s tim da se složi", poručio je predsednik.

Nikolić napominje da se postavlja pitanje: ako se formira ta vojska, hoće li i sever KiM imati svoju vojsku, sa procentualnim učešćem u vojsci, i sa komandantom Srbinom, i sa procentualnim učešćem Srba.

"Pa, oni time formiraju dve vojske. Tako smo rešili pitanje policije. Tada niko nije pominjao vojsku, rešavali bismo i pitanje vojske. Znači, policija je... na severu Kosova i Metohije, njen sastav odgovara sastavu stanovništva, i komandant je Srbin. Zašto bi vojska bila drugačije rešena? A šta bi to značilo Prištini, da ima potpuno nezavisnu vojsku", pita se šef srpske države.

Nikolić o napadima medija

Predsednik Nikolić se osvrnuo i na činjenicu da je često meta napada raznih medija, a na pitanje da li mu je ponekad žao što ga Srpska napredna stranka, koju je osnovao, ne zaštiti, odgovara:

"Nisam ja izrazio toliko žaljenje zbog toga što stranka ne uzima u zaštitu funkciju predsednika Republike, zato što mislim da postoje odgovorni ljudi u Srbiji koji treba o tome da razmišljaju. Ta stranačka zaštita bi bila zaštita kao da sam i dalje član stranke. Mada sam ja bio kandidat Srpske napredne stranke", navodi predsednik.

"Ali, ima mnogo ljudi koji ćute, ili koji se meni obrate, pa mi kažu: 'Ovo je nepristojno, ovo nikad nije viđeno u svetu, ovo ima jedan jasan cilj, da diskredituje funkciju predsednika. I kad zapitam, zašto ne izlazite u javnost, oni kažu: 'E, pa sad, to je pitanje smem li ja da rizikujem da doživim takve uvrede kakve Vi, gospodine Nikoliću, doživljavate, na koje ste navikli. Kao da neko može da se navikne na to da mu bude ugrožena ne samo karijera nego i porodica, svi u porodici", kaže Nikolić.

"Ako ne činim ništa, onda kažu da sam engleska kraljica. A ako vučem poteze, onda u svakom potezu nađu šta bi mogli da kritikuju. Dakle, ne postoji to što će predsednik Republike da uradi a da ne naiđe na osudu, koja se odmah, munjevito, prenosi u svim medijima bezmalo kao opšta istina. Ali to je moj usud, ja taj krst nosim. Postavlja se pitanje jesam li spreman da ga nosim jednom ili dvaput? Ja bih, i zbog Srbije i zbog ljudi koje sam ovde okupio, i zbog ideje koju još nismo ostvarili do kraja, ja bih da to traje toliko koliko Ustav predviđa", ističe predsednik.

Na molbu da precizira da li to prvi put kaže da bi dva mandata, koliko Ustav predviđa, predsednik Srbije dodaje: "Pričam šta bih voleo."

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Politika/1820448/Nikoli%C4%87%3A+Voleo+bih+i+drugi+mandat.html

Нажалост,овакве незналице и безвезњаци нам показују да треба да постанеш покварен и ако то ниси и да мораш да имаш амбиција у сваком смислу и сваком погледу чак и ако то не желиш.Иначе те стигне ''божија'' казна у виду оваквих психопата и сатрапа.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #308 послато: Фебруар 16, 2015, 11:19:13 »

Николић: Само ми немамо непријатеље

Председник Србије Томислав Николић изјавио је у недељу вече да је Србија једна од ретких, ако не и једина држава, која данас нема непријатеља, али да се многи њени пријатељи свађују или међусобно ратују.

Тома и Драгица домаћини свечаности

- Ту своју јединствену позицију нудимо као изузетну предност током председавања ОЕБС-у у решавању конфликтних ситуација којима је, нажалост, оптерећено наше доба - рекао је Николић на пријему у згради Председништва поводом Дана државности Србије.

Он је казао да Србија данас види и разуме свој геостратегијски положај као предност и шансу "у сваком смислу – од економског развоја до промотера стабилности у региону на који свет може да рачуна као на партнера посвећеног миру, напретку и развоју добросуседских односа".

Председник је навео да се Србија прочула по својим успесима у реформама, али и у спорту, култури, и по младим научницима, и да је постала "престижно место за размишљање, од инвестиција до туристичких изузетности".

Николић је подсетио на доношење Сретењског устава 15. фебруара 1835. године, казавши да он представља "главне темељне вредности које данас живимо", као што су уставна ограничења владара и заштита људских права и слобода.

- Србија је и данас у обавези да сачува и унапреди себе и друге, да и у будућности уграђује своје име у цивилизацијске тековине као што је то у своје време, искораком и визијом, учинио Сретењски устав - истакао је он.

(Бета)

Дакле, било би чудно да овај човек каже некада нешто смислено. Толике небулозе није говорио ни онда када није био на овој позицији на којој је сада. Па, има ли тај човек саветнике? Знамо да има. Шта они њега онда саветују, да ли да говори ово што говори? Ово више нема смисла слушати, жалосно је!
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #309 послато: Фебруар 16, 2015, 19:06:01 »

Недавно читам, у Трстенику, одлуком Градоначелника, његова заменица постаде нека лепојка са плавом косом и чаробним осмехом. Пише, изашла цура из клупа основне школе и одмах дипломирала на факсу! Дивим се. Имамо ми заиста способне "умове", бар у томе не оскудевамо.

Ако Николић као председник Србије, може и сме безгранично да лупета и сваког дана, сеје немилице сумњу да је на самој граници од појаса између глупости и необразовања, а уз то се дичи својом  купљеном Уни-дипломом, онда би смо ми, далкео од таквих важности, у његовим саветницима морали очекивати веома умне и разборите људе.

Авај, далеко смо од тога. Недостићжно је очекивати у србској политици разборитост и паметне речи.
Глупак до глупака, сви окићени дипломама неких факултета по принципу, оне цуре из Трстеника, ако си женско па још и лепушкаст, онда је додатно знање скупљено по креветским мадрацима, једина права могућност да се успе!
Код мушких, ( ако то и јесу ), смелост и бесрамност замењују ум а то је по неким критеријумима сасвим довољно да се стигне и до Председника државе...
Сачувана
Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1158

Погледај профил
« Одговор #310 послато: Фебруар 16, 2015, 20:50:35 »

Danasnji srpski politicari stvarno nemaju nikakvu vodilju logike i intelekta. Izjaviti ovako nesto kada znamo da smo bukvalno opkoljeni NATO drzavama, da nam je 15% teritorije pod stranom okupacijom i da na njoj postoji jedna od najvecih vojnih baza sile koja nas je bombardovala 78 dana. Na Vuciceve i posebno Tomine gluposti u izjavama i ponasanju vise je degutantno davati bilo kakve izjave ili voditi polemicne rasprave. Danasnja srpska politicka scena izgleda kao plejada sticenika psihijatrijske bolnice koju je neko slucajno zaboravio da zakljuca preko vikenda pa su svi pacijenti odjednom izasli u javnost. O ovakvim izjavama vajnog nam predsednika je uopste nemoguce pronaci bilo kakvu polaznu platformu za raspravu jer problem lezi upravo u cinjenici da nase vajne nam vodje izgleda stvarno misle i veruju u ono sto govore. To je zaista zastrasujuce.
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #311 послато: Фебруар 17, 2015, 13:08:38 »

Тачно како кажеш, сваки коментар на ту тему је бачено време. Али, како да одолим и не реагујем. Па бре, овде се ради о човеку који је ПРЕДСЕДНИК ЈЕДНЕ ДРЖАВЕ! Ово је лудница, понижавајуће, овде се са његовим изјавама спрдају. Има ли граница оваквим брукама.

Образовање, им је равно  нули. Још су у опанцима мада за мене, опанак није предмет спрдње кад га носе честити сељаци који се муче и обрађују без да им неко помогне!
Опанке овде  у политици, носе продуве. Стварно не вреди губити речи али бес надвлада па онда се човек не може равнодушно понашати...
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #312 послато: Мај 21, 2015, 09:00:11 »

Томислав и Драгица отпутовали на Кубу
ГДЕ ОНО БЕШЕ СРБИЈА: Николићи и 13 дворјана башкаре се у Хавани!

Фотомонтажа

Права ситница: Из државне касе само за авионске карте отишло је најмање 26.355 евра, а за дневнице још око 2.800 евра

БЕОГРАД - Председник Србије Томислав Николић отпутовао је јуче у посету Куби, а на ту егзотичну дестинацију, поред животне сапутнице Драгице, повео је и свиту од чак 13 људи, сазнаје Курир!

Само авионске карте и дневнице за тај председников други "медени месец" коштају грађане Србије близу 30.000 евра!

На путешествије са брачним паром Николић, како сазнајемо, пошли су и саветници Станислава Пак и Иван Мркић, министар здравља Златибор Лончар, један представник Министарства спољних послова, обезбеђење председника...

На рачун грађана

Председништво је из џепова пореских обвезника само за авионске карте оволике делегације, и то у економској класи, ако су уопште њоме и ишли, избило чак 26.355 евра. Просечна цена карте до Хаване, наиме, са преседањем у Москви, износи 1.757 евра у економској класи, док је у бизнис-класи чак 7.380 евра, како кажу у агенцијама.

На ове трошкове треба додати и дневнице, које за Кубу износе око 50 евра, те за њих 14 то износи 2.800 евра (супруга Драгица нема право на државне дневнице, прим. аут.).

Иначе, шеф српске државе је током недавне посете Москви добио позив од председника Кубе Раула Кастра да посети Хавану.

Очигледно да се није много премишљао, па је одлука пала за мање од две недеље.

За аналитичара Бранка Радуна председник би морао да поведе рачуна о трошењу новца грађана Србије.
- Некако је неумесно да толика делегација иде на Кубу. А који су ефекти посете? О томе би требало да се води рачуна. Чини се да се председник понаша као да живимо у изобиљу - наводи Радун.

Драгица делила лаптопове

Иначе, Николића су, како је званично саопштено, у кубанској престоници јуче дочекали помоћник министра спољних послова Роелио Сијера Дијас. Супруга председника Драгица Николић, како су навели, посетила је болницу и школу, где је донирала опрему за бебе и лаптопове.

Преседник Николић је од кубанских власти добио одликовање "Хосе Марти" за допринос светском миру, образовању, култури и науци. Истим одличјем прошле године су одликовани председници Русије и Кине.

Цитат
Хит
ПОМЕШАЛИ НИКОЛИЋА И ТАДИЋА

Портал Дијарио лас Америкас, најављујући посету српског председника Томислава Николића Куби, уместо његове слике, поставио је фотографију његовог претходника Бориса Тадића. Наравно, у потпису за слику стајало је име Бориса Тадића.

(Сандра Малишић, С.Ђурић, Курир)

Мене је највише заинтригирало то што се у Томиној свити налази главом и брадом онај министар здравља, Златибор Лончар, којег неки зову "доктор смрт" (тако су макар писали медији). Шта он тражи са Томом на Куби?

Цитат
Поред председника Томислава Николића, у посети Куби је и српски министар здравља Златибор Лончар. Званичне информације зашто је министар у делегацији — нема, али се спекулише да је Лончар отишао на Кубу како би преговарао око чувене вакцине против рака плућа, која би могла да се производи у Србији.

Да ли ће председник Николић и министар Лончар у Србију донети надалеко познату кубанску вакцину против рака на плућима? Није у питању вакцина, већ лек, објашњавају у Агенцији за лекове у којој такође кажу да је, када је у питању регистрација лека, спорна чињеница да се на Куби лекови прво пласирају, а затим испитује њихово дејство.

(Спутник)

Не очекујем ништа добро, него неку превару, мувачину у овој комбинацији Николић+ Лончар. Надам се да Кубанци знају шта раде.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #313 послато: Август 08, 2015, 03:58:51 »

ПРЕДСЕДНИК КРЕНУО У ИЗБОРНУ КАМПАЊУ
 Тома би да замаже очи бирачима!

Председник Томислав Николић одбио је да потпише нови закон о продаји државних непокретности, чиме је преко ноћи искочио из улоге заштитника тајкуна и богаташа и ускочио у улогу српског Робина Худа.

Изненадни Николићев заокрет и неуобичајено стајање на страну независних регулаторних тела и цивилног сектора поједини кругови блиски влади Србије тумаче као несумњиви почетак његове изборне кампање за још један председнички мандат. Иако као председник има своје омиљене тајкуне и бизнисмене, Николић се успротивио новим решењима владе којима се, како упозоравају упућени у реституцију, омогућава да виле "на добошу" уграбе најбогатији, а не они који у њима већ живе.

- Николић је искористио овај закон да почне оно што сви знамо да треба да се деси. До сада су чарке на релацији Андрићев венац - Немањина биле везане за кадровска решења и неке не толико уочљиве теме у јавности, али овога пута одабрао је савршену тему за почетак кампање. Успротивио се тајкунима и политичарима и представио се јавности као Робин Худ. Тиме ће, наравно, ублажити одијум у јавности који је створио окружујући се контроверзним бизнисменима и тајкунима. Ово је његово најотвореније супротстављање влади Србије. Николићу апсолутно није битно шта ће бити даља судбина закона, јер је он на овој причи поентирао - објашњава наш извор из Немањине.

Николић је често критикован у јавности због појединаца којима се као шеф државе окружује, а међу њима су, како је `Ало!` већ писао, бугарски тајкун Цветан Василев, који као власник Фабрике стакла Параћин држави Србији дугује више од две милијарде динара, и Предраг Микић, контроверзни бизнисмен из Краљева који је чак и саветник председника. У тиму саветника су и људи који су некада били блиски Богољубу Карићу, Слободану Милошевићу, Војиславу Шешељу...

Закон који је Николић сада вратио парламенту на поновно разматрање посланици су усвојили 31. јула. Према списку Републичке дирекције за имовину, ДИПОС-у је на привремено коришћење, управљање и одржавање дато укупно 444 објеката, и то 158 вила, 202 стана, 27 објеката пословног простора и 57 гаража.

Изабрани се башкаре у државним вилама, Фото: Горан Срданов

Цитат
Ко живи у државним вилама?

Како упозорава Миле Антић, координатор `Мреже за реституцију`, у случају усвајања закона о продаји државних непокретности, већина ових објеката била би малтене поклоњена онима који већ бораве у њима! - Питање ко су људи који користе те виле вреди милион долара! Овај закон није рецепт ове власти, већ се припрема већ годинама уназад. Неколико хиљада станова је већ поклоњено разноразнима који су жарили и палили деведесетих година, а никакве везе немају ни са дипломатијом ни било чим, већ су били блиски режимима - напомиње Антић за “Ало!” и додаје да су зато од ДИПОС-а још пре годину дана тражили списак свих корисника тих непокретности, али га до данас нису добили, чак ни након решења повереника за информације од јавног значаја. - Добро је пак да је Заједница јеврејских општина у принципу онемогућила примену тог закона тако што је Агенцији за реституцију тражила да јој за некретнине које не могу да јој се врате дају некретнине којима управља ДИПОС - тврди Антић. Како закључује, све и да је председник Николић потписао закон, он не би прошао због захтева Јеврејске заједнице, а на крају крајева, и да се усвоји, пао би на Уставном суду.

(Жигић, И.Кљајић, Ало)

Или је игра, или Тома хоће да удоми и неко своје унуче.  Зеленко

А могуће је, да су избори на видику. Све ово личи на оне предизборне "шарене лаже".

Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #314 послато: Октобар 11, 2015, 05:34:12 »

Николић: Уверен сам да поглавља нису отворена због КиМ

ЉУБЉАНА – Србија је спремна за отварање првих поглавља у преговорима за чланство у Европској унији, изјавио је данас у интервјуу словеначком „Дневнику” председник Србије Томислав Николић и изразио уверење да поглавља још нису отворена због Косова и Метохије.

„Искрено говорећи, мислим да је Косово и Метохија проблем за отварање поглавља. У то сам уверен. Некад су нам то и отворено говорили, али су сад ту причу донекле гурнули по страни и тврде да чекају отварање... па не може ЕУ да чека отварање поглавља! Србија је та која то чека, а Европа их мора отворити”, истакао је Николић.

„Не можете да кажете: Ако желите у Европску унију, морате да до задње тачке испуните све што вам наредимо из Брисела. Али то не раде ни чланице ЕУ. Погледајмо пример признања КиМ: ако је то услов за пријем Србије у Европску унију, како је могуће да пет чланица ЕУ није признало Косово”, упитао је Николић.

На новинарско питање да ли званичници Уније у разговорима са представницима Србије кажу да су добри односи Београда са Русијом проблем који кочи приближавање Србије Европској унији, председник Николић је одговорио да је то тачно.

„Многи из Европске уније Србији замерају сарадњу са Руском Федерацијом, а сами би радо са њом трговали, набављали енергенте и сировине, као и користили огромно руско тржиште, иако под својим условима”, рекао је он.

Кад је реч о подршци Словеније предлогу Албаније да Косово постане члан Унеска, Николић тврди да званична Љубљана није требало да се прикључује тој иницијативи.

„Али вероватно им је неко рекао да то ураде. Европска унија ми делује као политичка странка: након што сви кажу своје, буде тако како одлучи већина. Имаш своје мишљење, али га не можеш јавно изговорити. Наши односи са Словенијом се не могу покварити, али Словенија треба да има на уму да не треба да предњачи у нечему за шта зна да боли Србију”, истакао је председник.

Коментаришући односе са Хрватском, Николић је навео да је избегличка криза заправо проблем Европске уније и да није било потребе да се разбукта спор између Србије и Хрватске.

Он је додао како сматра да спора није ни било, ако се изузму изјаве појединих политичара, који су можда тиме покушали да освоје поене код неких својих грађана.

„У Хрватској се политичари нажалост још боје ултранационалиста, који започну и остваре све што замисле. Ако хрватска власт није у стању да обезбеди двојезичне табле у местима где је, по Уставу, довољан број Срба или грађана друге националности да се испуни тај услов, то је знак да је национализам у Хрватској још доминантна политичка опција, иако је Хрватска чланица ЕУ и морала би да се окрене потпуно друкчијим вредностима”, истакао је председник Србије.

Николић је за „Дневник” рекао да Србија није предузела ниједан лош гест према Хрватској, а има одличне односе и са римокатоличком црквом, што је некад било незамисливо.

„Србија је доживела велике промене, што је случај и са некима од нас који смо сада на власти. Једноставно речено, времена се мењају. Пословица каже да се једино будала никад не мења. Зашто смо се премијер Александар Вучић и ја променили и победили на изборима? Зар је требало да останемо какви смо били и да никад не победимо на изборима, па би у Србији ситуација била каквом су је други замислили и каква је била до тада? Србија се променила. Грађани апсолутно схватају да је оно што радимо добро”, закључио је Николић.

http://www.politika.rs/rubrike/dogadjaji-dana/Nikolic-Uveren-sam-da-poglavlja-nisu-otvorena-zbog-KiM.sr.html

Нажалост,изгледа да су нам председници баш по мери народа,безобразни и неписмени.Једини мотив у борби на председничким изборима им је крађа и замишљено место у историји какво су имали фараони у старом Египту.
  Сматрају да је част бити ограничен и неписмен.
Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #315 послато: Октобар 21, 2015, 05:47:32 »

Каква је сподоба овај Тома...добар је само за спрдњу. Зеленко
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #316 послато: Октобар 21, 2015, 10:44:32 »

- " Сматрају да је част бити ограничен и неписмен."

Ово је толико добро да сам употребио у једну другу сврху. Једноставан и јасан начин да неког декласираш..хаха..

Сачувана
moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #317 послато: Октобар 21, 2015, 12:41:41 »

Малопре видим један наслов "Руси верују Путину,војсци и цркви".
(Више од 80 одсто грађана Русије и даље има највише поверења у председника земље Владимира Путина, на другом месту је руска војска,а на трећем Руска православна црква.)

Коме ми да дамо своје поверење?Председнику Томи?Војсци?Српској православној цркви?
Сачувана

Бобан
Пуноправни члан
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 236

Погледај профил
« Одговор #318 послато: Октобар 24, 2015, 03:01:50 »

Moje mišljenje da bi trebali i mi Srbi naše poverenje Putinu,
barem delimično dok se ne pojave nova lica.
Šalim se, ali njegova podrška nama bila bi neizmerna da mi imamo
prave i odgovarajuće ljude na čelu države. Ovako sipi pa prospi.

Vojsku odavno nemamo, i to što je ostalo razbežalo bi se.
Crkva, šta reći, dovoljno je pogledati parkig i šta rade.
A za (ne)ljude na vlasti, strogi i nemilosrdi procesi ka zatvaranju
u nekom od zatvora u Srbiji. Svakom po zasluzi.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #319 послато: Новембар 10, 2016, 11:35:36 »

Ко ће бити следећи председник Србије?

За нешто више од шест месеци, у Србији ће бити расписани председнички избори.

За разлику од Америке, у којој грађани годину дана унапред знају ко ће бити председнички кандидати, грађани Србије до последњег тренутка неће знати за кога ће моћи да гласају.

С друге стране, између председничких избора у Америци и Србији постоје бројне сличности.

Неслога

Расејана опозиција покушава да се уједини око једног кандидата. Судећи по тренутним дешавањима, опозиција неће успети да се усагласи.

Како преносе медији, Драган Шутановац и Саша Радуловић самовољно ће одредити заједничког кандидата и сервирати га осталим лидерима опозиције.

Поред тога што бројни фактори иду на штету опозиције уочи избора, њих двојица очигледно планирају још више да је разједине.

Опозиција се у овом тренутку практично налази у безизлазној ситуацији. Опозициони десничари и левичари неће сарађивати. Све десничарске странке имаће по једног кандидата, а странке демократске опозиције, како ствари стоје, имаће више од једног.

Тајност

Премијер Александар Вучић рекао је раније да ће подржати једног председничког кандидата месец дана пред изборе. Напредњаци нису ни демантовали, а ни потврдили да ли ће њихов кандидати бити актуелни председник Томислав Николић.

Он је само рекао да се плаши Шешељеве победе.

Дакле, грађани Србије и гласачи СНС-а до последњег тренутка неће знати ко ће добити подршку тренутно најјаче партије у Србији.

Демократска опозиција такође чува имена потенцијалних кандидата у строгој тајности из страха због могуће медијске сатанизације.

Опозиција је дозволила Вучићу да одређује правила игре.

Референдум

Председнички избори ће бити пример својеврсног референдума. Владајућа партија ће покушати да учврсти свој доминантан положај на политичкој сцени, док ће опозиција евентуалном победом покушати да изазове рушење актуелног естаблишмента.

Незадовољство

Према најновијем истраживању, само 30 одсто грађана Србије рекло је да је задовољно радом владе Србије, док је незадовољно 40 одсто грађана.

Грађани потајно желе промене, али једноставно немају за кога да гласају. Несложна опозиција није у стању да се консолидује, док владајућа странка свим силама покушава да се одржи на власти још најмање пет година.

На основу резултата ванредних парламентарних избора, опозициони кандидат у најбољем случај, чак и уз помоћ СПС-а и радикала, не може да освоји довољно потребних гласова за победу.

Занимљиво је дискутовати о америчким изборима јер су фер и демократски, али у Србији влада много мрачнија атмосфера.

Грађани не верују никоме. Сви су их изиграли. Док вести о победи Доналда Трампа доминирају у домаћим медијима, заборављамо да се и пред нама налази пресудна председничка кампања.

Срби ће наредне године, исто као и американци, бирати између два зла. Питање је само да ли ће изабрати мање или веће зло.

Да ли ће опозиција грађанима Србије успети да представи кандидата који ће успети да их покрене и мотивише? Да ли ће се таква особа појавили "из ведра неба" као самостални кандидат? Да ли ћемо актуелном режиму продужити рок трајања још најмање пет година?

(Телепромтер)

Не сумњам да неће бити много кандидата. Али, сем питања, КО ће бити следећи председник Србије, додала бих, а ко ће га изабрати, народ или неко други?

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #320 послато: Јануар 20, 2017, 10:23:13 »

Ови председнички избори у Србији ће да буду специфични, не само по великом броју кандидата (како нас медији свакодневно обавештавају-бомбардују) него и по најкраћој могућој изборној кампањи. Као што сам на почетку теме напоменула, за разлику од Америке, у којој њени грађани годину дана унапред знају ко су им кандидати за председника државе, у Србији ће то бити непознаница, малте не све до почетка одржавања избора. Власт очигледно има инструменте како да слуди овај, скоро већ до балчака слуђен народ и све ће да уради да свог кандидата и пре самих одржавања избора прогласи за евентуалног победника. Зато отеже са овим расписивањем избора, а зна се када је законски рок, када ти избори морају да буду озваничени.

Али, како сада ствари стоје, кандидата ће да буде на претек. Многи и познати и непознати широј јавности су најавили своје кандидатуре, али то још ништа није званично, јер тек када се избори распишу и крене кампања и подношење кандидационих листа, тек ће јавност онда знати тачно ко ће све да буде кандидат за будућег председника Србије.

За сада, неки јавно крећу у кампању, па пошто има МНОГО таквих, почећу да објављујем на овој теми, мени најзанимљивије ПРЕДЛОГЕ, односно нечија размишљања и наговештаје да би могли да се укључе у трку да уместо Томислава Николића запоседну председнички трон на следећих пет година.

Пошто мислим, да би за промену на чело Србије први пут требала да дође представница лепшег пола, тако ћу и да кренем са представљањем евентуалних кандидата:

1.

Потомак Романових, лобирала за Трампа, сад хоће да постане председница Србије:

Ко је Данијела Сремац?

Завршила је два факултета, студирала је клавир и флауту на музичкој академији, написала две књиге, слика, према њеним речима 20 година лобира за српске интересе у Вашингтону, а сада жели да постане председница Србије. Укратко то је Данијела Сремац.

Изненада и неочекивано стигла је њена најава да ће се кандидовати за фотељу на Андрићевом венцу.

За портал `Телеграф` је покушала да објасни зашто мисли да је она права личност за ту функцију, како ће убедити Трампа да помогне Србији, али и у каквој је вези са Романовима.

Данијела Сремац је први амерички држављанин који ће бити у прилици да постане председник Србије. Рођена Београђанка са двојним држављанством, која у Америци живи од шесте године, у српској дијаспори позната је као борац за српске интересе, нарочито у периоду НАТО бомбардовања.

Своје лобистичке способности искоритила је и у кампањи Доналда Трампа, када је анимирала српске гласаче у државама које су и одлучиле председничку трку.

На наше питање откуд јој идеја да се кандидује за председника Србије, Сремац каже да се та одлука рађа већ 25 година, колико у Вашингтону представљала српски глас.

Објашањава да се током деведестих борила у ТВ дуелима са представницима Муслимана, Хрвата и Албанаца у вези територијалних права српског народа у Крајини, Босни и Херцеговини и неприхватљивости отцепљења Косова.

По томе ме људи у дијаспори широм света познају и по књизи `Рат Речима` издата 1999 године. Међутим, пошто многи грађани Србије због рата и санкција нису гледали те програме и нису били свесни моје борбе, они су тек недавно више сазнали о мени током обављених интервјуа са мном. Тада се појавио велики интерес код народа који ми се почео обраћати и сугерисати да се кандидујем на следећим изборима – каже председница Српског института из Вашингтона.

Иако непозната широј јавности, Сремац у том види своју предност као ново лице, које није упетљано у дневну-политичку сцену Србије.

– Србији треба неко ко ће да сагледа проблеме са сасвим новим и свежим приступом. Уверена сам да ће грађани да увиде да оно што нудим народу је председник, који изузетно добро познаје Вашингтон и има предност као амерички грађанин у приступу битним људима – самоуверена је Сремац.

Уверена је да може да убеди новог америчког председника да помогне Србији. На питање `Телеграфа` на чему темељи тај свој ентузијазам, каже да би Трамп дао подршку идеји креирања економских зона које она предлаже да се створе у Србији.

– Трамп је и сам предузетник и разуме вредност таквих зона у промоцији просперитета и стабилности на Балкану – рекла је.

Питали смо је и како по њеном мишљењу дијаспора може да помогне матици. Истиче да су могућности које поседују наши људи широм света неискоришћени, а жељни да примене своје знање у сарадњи са Србијом.

Цитат
– Зато моментално стварамо Глобални саветодавни комитет дијаспоре који треба да игра кључну улогу у председничком кабинету, јер би ти стручњаци анализирали сваку индустрију у Србији, правни систем, администрацију, здравствени систем и све друго и почели уз сарадњу са стручњацима из Србије да стварају медернизован и ефикаснији систем – појаснила је Сремац.

На познато презиме које носи, каже да је поносна и да је наследила од нашег великог писца Стевана Сремца разне уметничке дарове јер као и он и сама је писац. Похвалила се да је као сликарка излагала преко 160 слика, студирала клавир и флауту, и издала музички ЦД за америчко тржиште.

Појаснила је да у себи има и руске крви, јер јој је прабаба била Марија Романов, потомак генерала Георгија Романова који је дошао из Русије и изградио неколико цркви по Војводини.

(Телеграф)

Ако ништа, бар је ЛЕПША од свих осталих (мушких) претендената на "исти" престо   Cheesy. Лично бих овај пут изашла на изборе и гласала за "лепоту"  Зеленко.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #321 послато: Јануар 31, 2017, 20:44:30 »

ИЗБОРИ СВЕ БЛИЖИ, СПИСАК СВЕ ДУЖИ!
 Ко све жели да буде
ПРЕДСЕДНИК СРБИЈЕ!

Србију у овој 2017. години очекују нови председнички избори. О парламентарним се, за сада, још само спекулише.

Као и увек, и у овој трци имаћемо неколико фаворита, неке који вребају из сенке, али и неколицину аутсајдера.

(Курир)

Ево ко би, барем по досадашњим најавама, али и прогнозама, могао да се нађе на гласачким листићима.

1. Томислав Николић
 2. Александар Вучић
 3. Ивица Дачић
 4. Саша Јанковић
 5. Вук Јеремић
 6. Војислав Шешељ
 7. Чедомир Јовановић
 8. Расим Љајић
 9. Данијела Сремац
10. Бошко Обрадовић
11. Милан Стаматовић
12. Братислав Југовић
13. Владимир Рајчић

И овај број 13 није коначан. Ко зна колико ће да буде кандидата. Мислим да ће ово да буде до сада највећа циркуска представа икад виђена у временима избора у Србији.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=wpPK3PJKXoo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=wpPK3PJKXoo</a>

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #322 послато: Фебруар 15, 2017, 03:48:06 »

Грађани ће вечерас од Вучића сазнати ко је председнички кандидат СНС-а

Председник Србије Томислав Николић изјавио је данас да ће грађани вечерас од премијера Александра Вучића сазнати ко ће бити кандидат Српске напредне странке (СНС) за председника Србије или ће то сазнати сутра.

Цитат
"Мислим да смо скоро све договорили. Можда ће то вечерас чути од Александра. Данас не, а нисам хтео да вас избегнем", рекао је Николић новинарима у Универзитетској библиотеци у Београду упитан да ли ће се кандидовати за председника.

Он је рекао да наравно да Александар Вучић може да победи, чак и лакше од њега, али да и он може да победи.

"Не видим да је лоше да неко мисли (да је Вучић бољи кандидат), али не и да износи тако нешто ако то није став странке", рекао је Николић.

На питање о подршци СНС-а, Николић је рекао да уз њега и Вучића стоји исти проценат чланства и да ће онај ко буде кандидат добити гласове целе странке.

"Истраживања Галуп медије су била јасна - Александар и ја имамо шансе да победимо. Одлучићемо оно што је најбоље за Србију. Не очекујте да неком својом одлуком пореметимо односе у Србији", рекао је Николић.

Упитан да ли постоји могућност да не сарађује са Вучићем ако Вучић буде кандидат, Николић је кратко одговорио: "Не постоји".

Упитан да ли ће се вратити у СНС и бити председник те странке, ако Вучић буде председник Србије, Николић је рекао да то зависи од тога "да ли ће желети да се бави политиком".

Одговарајући на питање како види то што је председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић рекао да само Вучић може да победи у првом кругу и да ће се и он кандидовати ако Николић буде кандидат СНС, Николић је рекао да "види свашта" у Дачићевим изјавама, али да ће изјаве политичара коментарисати само ако не буде председнички кандидат.

(Бета, вечерње НОВОСТИ)

2.

ПРЕДСЕДНИШТВО СНС ЈЕДНОГЛАСНО:
Вучић је кандидат

ПРЕДСЕДНИШТВО Српске напредне странке једногласно је у уторак предложило да Александар Вучић буде њихов кандидат за председника Србије, а коначну одлуку о адуту напредњака у трци за Андрићев венац донеће Главни одбор, на седници у петак.

У међувремену, Вучић ће наставити "у најбољој вери разговоре са актуелним председником Томиславом Николићем, како би обезбедио пуно државно јединство", саопштено је из СНС после једночасовне седнице страначког врха иза затворених врата.

Руководство најјаче странке у држави сматра да је договор са Николићем неопходан да би се, како кажу, "Србија одбранила од снага прошлости и обезбедио даљи напредак земље". Вучић је од партијских сабораца добио и мандат да обави консултације са свим партнерима СНС и да покуша да обезбеди широку народну подршку за победу на предстојећим изборима.

Цитат

Овим је само делом стављена тачка на вишемесечну политичку комбинаторику о наступу СНС и владајуће коалиције на предстојећим председничким изборима. Да ће стати уз Вучића већ су се изјаснили социјалисти Ивице Дачића, СДПС Расима Љајића, Александар Вулин и Покрет социјалиста, али предстоји нова рунда преговора између актуелног премијера и Николића.

Сам шеф државе разрешио је још један ребус: он је уочи седнице Председништва СНС јасно поручио да, уколико странка не стане иза њега, неће самостално трчати трку за други мандат на Андрићевом венцу.

- Вучић и ја процењујемо шта је најбоље за Србију. Засада је наш договор да смо урадили много заједно и да наставимо даље заједно - навео је Николић.

Он је нагласио да својом одлуком не жели да поремети односе у Србији, а да би се то сигурно десило уколико би се пореметили односи у СНС. Упитан да ли постоји могућност да не сарађује са Вучићем ако лидер СНС буде кандидат, Николић је кратко одговорио "не постоји".

О одлуци напредњака да кандидују Вучића у среду ће расправљати и Председништво социјалиста, а Дачићева партија у суботу ће одржати и Главни одбор.

Из Двери су поручили да је Вучић опет прекршио своју реч јер је тврдио да се неће кандидовати, да му је ово "друго оцеубиство и почетак краја".

ПРЕДСЕДНИК ТРАЖИО МЕСТО ПРЕМИЈЕРА

У ПРЕДВЕЧЕРЈЕ одлуке врха СНС појавиле су се спекулације о томе да је Томислав Николић пред Александра Вучића изнео два предлога: да га садашњи премијер подржи у трци за други мандат или да преузме место председника владе. Наводно, шеф државе је предлагао и да се врати на чело странке.

Ове гласине Николић у уторак није желео да коментарише за `Новости`, али је пре седнице Председништва СНС поручио да није постављао услове за повлачење из изборне трке. Иначе, као најозбиљнији кандидати за премијерску фотељу, ако Вучић буде председник, помињу се Ивица Дачић, Небојша Стефановић, Зорана Михајловић, Никола Селаковић и Душан Вујовић.

Цитат
И РАДОМИР ГЛАСАО "ЗА"

ГРАДОНАЧЕЛНИК Крагујевца Радомир Николић присуствовао је седници Председништва СНС. И он је, како сазнајемо, подржао предлог већине и гласао да Вучић буде кандидат странке на председничким изборима.

(Радомир Николић је син садашњег председника Николића)

(Д. Милинковић, вечерње НОВИНЕ)

Лично мислим, да ако се оствари евентуална кандидатура горе поменуте кандидаткиње под редним бројем 1. Данијеле Сремац, да ће и Вучић и Николић и сви они, који се свих ових месеци јављају да ће да се кандидују за место председника Србије, доживети тотални фијаско. НАРОДУ ЈЕ ПРЕКО ГЛАВЕ свих њих и жељно и са надом очекује неко НОВО лице, а оно што може да разбукта његову знатижељу је управо то што је најавила Српкиња из Америке, Данијела Сремац,

Цитат
Зато моментално стварамо Глобални саветодавни комитет дијаспоре који треба да игра кључну улогу у председничком кабинету, јер би ти стручњаци анализирали сваку индустрију у Србији, правни систем, администрацију, здравствени систем и све друго и почели уз сарадњу са стручњацима из Србије да стварају медернизован и ефикаснији систем.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #323 послато: Фебруар 16, 2017, 01:27:46 »

ЦИРКУС се захуктава!!!

3.

Томислав Николић
 ипак решио да се кандидује
 за председника

Председник Републике Србије Томислав Николић кандидоваће се на предстојећим председничким изборима, потврђено је `Новостима` из кругова блиских председнику.

Одлуку да се кандидује актуелни председник Србије донео је вечерас на прослави свога 65. рођендана, а `Новостима` је потврђено да је он чврсто решен да се укључи у трку за нови председнички мандат.

(вечерње НОВОСТИ)

И на ову њихову, од некога изрежирану игру, су се неки већ упецали. Читам поједине коментаре на ову вест. Већ стижу хвалоспеви Томи, како је превеслао Вучића и пустио га да се истрчи... Још ћемо се ми свашта нагледати и наслушати, а тамо негде, преко гране, се већ зна КО ће нам бити председник. Ова двојица само морају да одглуме своје улоге. Мислим да ће им у томе помоћи Шешељ и још неки од оних који су најавили своје кандидатуре. А народ, глуп, изгледа да ће и овај пут насести и погрешно гласати.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #324 послато: Фебруар 20, 2017, 05:03:50 »

Колико кошта "улазница" за Андрићев венац

Ако неко жели да направи добар резултат на председничким изборима у Србији, мора да обезбеди минимално пет милиона евра. Наравно, може се и с пола милиона евра завршити кампања, али онима који хоће само да учествују у трци и да себи подигну рејтинг. Реално, ко хоће стварно нешто да уради, не треба ни да размишља о мање од пет милиона.

Овако говори један од искусних креатора разних изборних кампања који, како наглашава, не прича "као неко ко мисли да је тако, него као онај ко је кроз то пролазио". Наравно, жели да остане анониман да би, како каже, могао искрено да прича, будући да његове цифре одударају од оних из финансијских извештаја који се редовно достављају Агенцији за борбу против корупције.

"Ја сам једном давно, није битно за кога, имао милион евра. То није било довољно, то једноставно оде док сте рекли ’пиксла’ на телевизији. Не може са толико. Морате да имате пет милиона ако сте озбиљан играч", тврди овај саговорник `Политике`.

То се прилично поклапа и с налазима организације "Транспарентност Србија", која прати наше изборе од 2004. године. Немања Ненадић, извршни директор ТС-а, каже за `Политику` да је за све то време иједна кампања, која је била иоле приметна, тешко могла да прође без око пола милиона евра.

"А оне агресивне кампање, с обиљем закупљених термина, с билбордима, спотовима, митинзима и слично, морале су да коштају 3-4 милиона, па и више. Али, без пола милиона тешко би било и запамтити или запазити неке кандидате. Сада се ствари мењају због интернета и друштвених мрежа, који су јефтиније средство оглашавања, и можда ће то донекле и снизити трошкове кампања", каже Ненадић.

Од још једног незваничног извора, овог пута из изборног штаба једног од озбиљнијих кандидата на предстојећим председничким изборима, могла се чути "проверена рачуница" да за освајање 10 одсто гласова треба уложити минимално три милиона евра. И то под условом да је кандидат познато лице већ на почетку кампање.

"Минимална цифра за председничке изборе је 250.000 евра. Али, то би била кампања без кампање. Само интернет, теренска кампања и локални медији. Без великих телевизија и билборда", каже наш извор, који додаје да, по принципу "колико пара, толико музике", успех и на председничким изборима директно зависи од уложених пара. "А колико ћеш пара уложити зависи од тога који циљ на изборима поставиш", наглашава.

За утеху, овакве приче које разбијају илузије о снази политичких идеја, значају личности кандидата, њиховог карактера, личног интегритета и целокупног амбијента око њих, имају и додатак: лошем кандидату никакви милиони не могу помоћи.

На питање колико је новца потребно за победу на председничким изборима, Милан Стевановић Пиксел, шеф Центра за едукацију Српске напредне странке, познат и као човек који је последњих двадесетак година водио неке од најозбиљнијих кампања на овим просторима (написао и књигу "Како победити на изборима"), одговара да не постоји формула за то.

"Није све у парама. Ако кандидат није добар, новац не помаже. Доналд Трамп и Хилари Клинтон су то показали. Клинтонова је потрошила много више новца, али је Трамп потрошио тамо где је требало, на интернету. Клинтонова је имала и много јаче везе, и много бољу позицију, и много више пара, али није добро распоредила те паре и – довиђења. Трамп је победио захваљујући томе што се, за разлику од ње, посветио друштвеним мрежама и интернету у последњих неколико дана кампање", истиче Стевановић.

Цитат
Упућени тврде да се нигде на свету не могу "ухватити" сви токови донација (новца и услуга) у једној кампањи

Он указује да је у председничким кампањама потребно мање новца него за парламентарне изборе, јер нема толико кандидата које подржавају јаке странке. Поред тога, на председничким изборима много више зависи од личности кандидата, од његове харизме, али и од његове препознатљивости.

"Ако није препознатљив, прво морате да потрошите паре да би грађани сазнали ко је он", напомиње Стевановић.

За финансирање предстојећe председничке кампање из републичке касе биће издвојено 641,8 милиона динара (око 5,2 милиона евра), од којих се половина дели у једнаким износима свим кандидатима који положе јемство, док други део деле два кандидата који прођу у други круг. Ако неко победи већ у првом кругу, добија свих 2,6 милиона евра.

"Транспарентност Србија" указује да ће предлагачи кандидата на председничким изборима 2017. добити за трећину мање новца из буџета него 2012, што је последица измене закона (сад се у ту сврху издваја износ од 0,07 одсто пореских прихода републичког буџета). ТС, међутим, напомиње да се при свакој промени закона мора водити рачуна о равноправности учесника изборне трке, која је озбиљно нарушена системом финансирања.

"Наиме, изменама Закона о финансирању политичких активности с краја 2014, које, нажалост, нису изведене у складу с антикорупцијском стратегијом донетом само годину дана раније, уведена је могућност да се за изборну кампању троши буџетски новац намењен финансирају редовног рада политичког субјекта. Од тог момента у изборној трци су изразито привилеговани кандидати већих парламентарних странака, нарочито у односу на независне и кандидате ванпарламентарне опозиције", истиче ТС.

Судећи по извештајима из председничке кампање 2012, чак ни "привилеговани" кандидати не могу да скупе фамозних пет милиона евра који се спомињу у круговима маркетиншких стручњака. Или могу, али не пријављују све. Кандидати од пре пет година, међутим, могу да се послуже добрим аргументом за „мањак” средстава у извештајима. Били су, наиме, општи избори и углавном обједињене кампање, па су се ресурси за председничке, парламентарне, покрајинске и локалне изборе умногоме преливали с једних на друге. Тада је за председничке изборе, на пример, шест најјачих изборних листа прикупило укупно око 6,9 милиона евра (око 84 одсто су буџетска средства), а за парламентарне – око 12,2 милиона евра.

Упућени, ипак, тврде да се нигде на свету не могу "ухватити" сви токови донација (новца и услуга) у једној кампањи. Ко ће израчунати радне сате волонтера, па донације у виду ручкова, вечера, коришћења аутомобила, аутобуса, горива, штампање плаката, постављање билборда... Све би то требало и могло да се нађе у финансијским извештајима, али...

Оно што не може да се сакрије, за почетак, јесте новац за оверу неопходних 10.000 потписа. То је предуслов за кандидовање, а према рачуници с прошлогодишњих избора, кад је овера потписа коштала 50 динара, за 12.000 потписа (ради резерве), треба скупити 600.000 динара, то јест око 4.800 евра.

Највећи део средстава ипак иде на оглашавање, а лавовски део тога – на телевизијско оглашавање. Пре пет година, према анализи антикорупцијске агенције, на свим нивоима избора доминантно средство за промоцију политичких програма и предизборних платформи у оквиру средстава јавног информисања била је телевизија (од 76,6 до 94,5 процената).

Према нашим изворима, маркетиншка агенција која направи спот, рецимо, може да узме 30.000, 40.000, 50.000 евра, али ће се 500.000-600.000 потрошити на емитовање тог спота на телевизији. Стварни износи често могу да буду скривени, јер на неким приватним телевизијама, истиче наш извор, постоји могућност договора око цене, услова емитовања и начина плаћања. У неким случајевима се можда део плаћа "на руке", а само део преко рачуна, мада је то у данашње време све теже радити, јер јавност инсистира на већој транспарентности финансирања у политици.

И Немања Ненадић потврђује да су извештаји временом постајали реалистичнији, како се прецизност и детаљност законских норми повећавала. Данас ови извештаји највећим делом показују стварне трошкове.

"Има, наравно, неких трошкова који нису обухваћени, пре свега они који су и недозвољени. Али тешко је доказати куповину гласова, трговину медијским утицајем, извлачење новца из јавних и приватних предузећа и слично. Ипак, с обзиром на то да су највећи трошкови изборне кампање они који се односе на медијско оглашавање и да је тај трошак видљив, може се ипак рећи да је већина трошкова изборне кампање пријављена",
истиче он.

(Биљана Баковић, Политика)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #325 послато: Фебруар 20, 2017, 10:30:33 »

Кампања из премијерске фотеље законита?

Након што је нацији, након вишемесечног порицања, коначно обзнанио да ће се кандидовати за председника Србије, Александар Вучић је избегао да одговори на питање када ће избори бити одржани, уз опаску да му "не пада на памет да о томе сада говори". Једино што су грађани добили као одговор на питање када ће изаћи на биралишта, била је констатација актуелног премијера да ће избори бити расписани 1. или 2. марта.

Након што је одбио да прецизира датум одржавања избора, Александар Вучић је потврдио и да неће подносити оставку на место премијера, те да ће кампању за председничке изборе водити у слободно време. Међутим, питање је да ли му то Устав и закони дозвољавају.

(Остатак текста погледати (ОВДЕ)

Почела је кампања, а избори још нису ни расписани....СНС је направила и спот,

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I9zohYKzpZI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I9zohYKzpZI</a>

Већ брује портали и интернет да је спот плагијат Cheesy

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_Nh2Jw6CQnM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_Nh2Jw6CQnM</a>

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #326 послато: Фебруар 22, 2017, 11:21:12 »

НИКО НЕЋЕ УСПЕТИ ДА СКУПИ ПОТПИСЕ:
 Власт спремила велико изненађење за све кандидате опозиције

Од 1. марта 2017. године општинске управе и основни судови неће више моћи да оверавају потписе рукописе и преписе а овај посао у потпуности прелази у руке јавним бележницима односно нотарима. Изаузетак ће бити само општине у којима још увек није именован јавни бележник.

Ова одредба из члана 29. Закона о оверавању потписа, рукописа и преписа учиниће да прикупљање потписа постане немогућа мисија за многе кандидате док ће и за веће опозиционе партије представљати мукотрпан посао који не може, као до сада, да се обави у два дана.

Наиме, у Србији има око 150 јавних бележника који су изабрани у свим београдским општинама, свим већим градовима али и многим општинама по Србији. Од 1. марта ће искључиво они бити овлашћени да оверавају потписе кандидата за председника. Ако томе придодамо раније оптужбе опозиције да су јавни бележници постављани по партијском кључу из редова Српске напредне странке могуће је да листа кандидата за председника Србије овог пута буде краћа него икад.

Саговорник Правде, посланик једне опозиционе странке у Скупштини Србије, каже да ће, уклико се ово питање не реши, кандидати већи део кампање провести у скупљању потписа уместо у промовисању програма који заступају.

- Од 1. марта овером потписа баве се искључиво јавни бележници којих у многим општинама има само по један. Како су они превасходно људи блиски СНС-у могу на разчичите начине да ометају прикупљање потписа, да тврде да не могу одређених дана да раде или да нису обавезни да овере више од 80 потписа дневно. Потписи неће моћи да се скупљају у страначким просторијама ако они не желе да изађу на терен. То ће изазвати такав хаос и довести све опозиционе кандидате у проблем - каже овај посланик.

Аранђеловац Апатин, Врање, Врбас, Неготин, Инђија само су неке од општина, а таквих је већина, у којима постоји по један јавни бележник.

- Није случајно да се избори расписују после 1. марта јер ће власт чекати да  ова одредба ступи на снагу и док Вучић буде водио кампању сви ми ћемо се  до финиша кампање борити да скупимо потписе - упозорава он.

Према његовим речима једини начин да се овај проблем превазиђе је да се донесе подзаконски акт који ће омогућити судовима и општинама да и даље оверавају потписе и након 1. марта.

- Скупштина би могла да донесе измену да тај посао наставе да раде општине и судови, али може и да је не донесе или да је донесе са закашњењем како би Александру Вучићу омогућила повлашћен положај у кампањи. Нотари су њихови, могу да раде шта хоће - каже наш саговорник.

(Правда)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #327 послато: Март 02, 2017, 15:13:32 »

РАСПИСАНИ ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ:
На биралишта 2. априла

Председница Скупштине Србије Маја Гојковић расписала је данас председничке изборе за 2. април.

Гојковић је позвала грађане да 2. априла изађу на изборе и својим гласом одлуче ко ће бити председник Србије у наредном мандату, те да својим гласом оцене на првом месту председнички програме јер су они од изузетне важности за даљу будућност Србије и стабилност државе.

"Желим им да изаберу најбољег кандидата који ће озбиљно и одговорно сарађивати са Владом Србије и који ће заједно с њом да се бори за очување стабилности, политичке и економске стабилности државе која је до сада постигнута, као и за слободу, независност и суверенитет", рекла је Гојковић.

(Танјуг, вечерње НОВОСТИ)

Не би ме изненадило, као и увек до сада, да владајућа странка за свог кандидата, већ сутра поднесе РИК-у кандидатуру са већ скупљеним и сређеним око 40.000 потписа (сакупљених преко ноћи, под окриљем мрака  Cheesy)

Мислим да ће и ово да буде преседан и равно НАУЧНОЈ фантастици, као што то одувек тврдим. Волела бих да ми неко ЈАВНО демонстрира, како је то у Србији (оваквој) изводљиво да у току ЈЕДНОГ дана скупи неко оних минималних 10.000 потписа, да не помињем све оне цифре преко тог броја.

Да видимо како ће остали и којом брзином то да ураде! Није ми јасно и никада ми неће бити јасно, ЗАШТО се сви ови који ће да се кандидују, као алтернатива владајућем кандидату, не удруже и не захтевају равноправан статус и да сви објаве да ће бојкотовати кандидатуре, ако се услови не изједначе... Па нека се прочује брука, да остане само ЈЕДАН кандидат, па нека се бори сам против себе!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #328 послато: Март 03, 2017, 10:38:43 »

Подношење председничких кандидатура до 12. марта у поноћ

Рок за подношење кандидатура за учешће на изборима за председника Србије је 12. март у поноћ, прописано је Роковником о вршењу изборних радњи у поступку спровођења председничких избора

Рок за подношење кандидатура за учешће на изборима за председника Србије је 12. март у поноћ, прописано је Роковником о вршењу изборних радњи у поступку спровођења председничких избора који је вечерас усвојила Републичка изборна комисија.

РИК је вечерас прописала и изглед образаца за подношење кандидатура који ће бити доступни најкасније 5. марта у поноћ. Кандидатуре ће бити проглашене у року од 24 сата од пријема предлога, ако испуњавају услове.

Редослед кандидата на изборном листићу биће одређен жребом 17. марта у 19.15.

Уз председничку кандидатуру, између осталог, доставља се и 10.000 оверених потписа бирача, као и изјава да ће кандидат, ако то намерава, користити средства из јавних извора за трошкове изборне кампање.

Рок за повлачење кандидатура или одустајање од кандидатуре је 16. марта у поноћ.

РИК ће утврдити листу кандидата најкасније 17. марта у поноћ, а она ће бити објављена у "Службеном гласнику" и то најкасније 18. марта у поноћ.

Број бирачких места биће одређен и објављен у "Службеном гласнику" најкасније 12. марта у поноћ.

Бирачки списак биће закључен 17. марта у поноћ, када ће бити утврђен укупан број бирача који ће бити објављен у "Службеном гласнику".

Стални састав бирачких одбора РИК ће образовати најкасније до 22. марта у поноћ.
Страни посматрачи моћи ће до 22. марта да подносе пријаве за праћење рада РИК, односно бирачких одбора, а домаћи посматрачи до 27. марта.

Најкасније до 27. марта бирачима ће бити достављено обавештење о дану и времену одржавања избора.

Предизборна тишина почеће 30. марта у поноћ и трајаће до затварања бирачких места 2. априла у 20 сати.

Бирачка места ће бити отворена 2. априла од седам до 20 сати.

РИК ће најкасније до 6. априла у 20 сати утврдити коначне резултате избора, који ће бити објављени у "Службеном гласнику".

Рок за подношење приговора РИК је 24 сата од када је донета одлука, извршена радња или учињен пропуст.

МЕСЕЧНА НАКНАДА ЧЛАНОВИМА РИК-А 75.000 ДИНАРА

Чланови Републичке изборне комисије за рад на спровођењу избора за председника Србије месечно ће добијати накнаду од 75.000 динара, а она ће за председника и секретара РИК бити већа за 30 одсто.

То је предвиђено одлуком о наканадама и другим трошковима везаним за рад РИК на спровођењу председничких избора, која важи од данас до окончања свих изборних радњи.

Запосленима у скупштинској служби висину накнаде утврдиће секретар РИК-а.
Месечни рачуни за коришћење мобилног телефона председника РИК-а, његовог заменика, секретара РИК-а и његовог заменика биће измирени из средстава РИК-а у износу од 4.500 динара, а за чланове и заменике чланова у износу од 4.000 динара месечно.

РИК је одредила наканду од 5.000 динара за закуп просторије за бирачко место.
У истом износу одређена је наканада за набавку канцеларијског материјала и горива за превоз изборног материјала, по бирачком месту.

За бирачка места у иностранству, за те намене опредељено је 30 евра по бирачком месту.

Координатору радног тела за рад на пословима за спровођење избора за председника Србије утврђена је једнократна наканада у износу од 25.000 динара, а члану радног тела 15.000 динара.

Председницима бирачких одбора и њиховим заменицима добиће по 2.500 динара, а чланови бирачких одбора и њихови заменици 1.500 динара.

Председницима бирачких одбора у иностранству и њиховим заменицима припада наканада у износу од 20 евра, а члановима и њиховим заменицима по 15 евра.
Новина је да ће на сајту РИК-а бити објављена и полна структура чланова бирачких одбора који ће бити видно обележени.

Новина је и да ће џакови са гласачким листићима, уместо канапом, биће затворени посебним сигурносним затворницима са кодом.

Републичка изборна комисија покренула је поступак јавне набавке за УВ лампе за спровођење избора за председника Србије, у износу од пет милиона динара.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #329 послато: Март 05, 2017, 02:26:37 »

ПОЧЕЛО је предавање кандидатура за ИЗБОР првог човека Србије:

1.

Предати потписи за кандидатуру Александра Вучића

Функционери СНС и коалиционих странака предали су данас Републичкој изборној комисији за кандидатуру Александра Вучића 60.000 потписа, који су прикупљени, како наводе у СНС, за свега 12 сати.

Сам Вучић, иако најављиван, није присуствовао, а за мање од сат времена има предизборни митинг у Крушевцу.

Предаји потписа присуствовали су председник Извршног одбора Српске напредне странке Дарко Глишић, потпредседници Милош Вучевић и Миленко Јованов, Небојша Стефановић и други страначки дункционери.

Испред коалиционих партнера присуствовали су лидер СПС Ивица Дачић, Расим Љајић, Милан Кркобабић, Александар Вулин, Драгомир Карић и Иштван Пастор.

Избори за председника Србије расписани су за 2. април, а потписе за кандидатуру прва је предала владајућа коалиција.

ВУЧЕВИЋ: КАНДИДОВАЛИ СМО НАЈБОЉЕГ

Потпредседник СНС Милош Вучевић истакао је данас, након предаје потписа за кандидатуру Александра Вучића за председника Србије, да је СНС са коалиционим партнерима кандидовала најбољег.

"А то је Вучић, који је показао колико може да постигне својим радом, марљивошћу, дисциплином, а ти резултати, које је постигао, били су у интересу државе и народа Србије", рекао је Вучевић новинарима и истакао да су Вучићу поверење поклонили као свом кандидату и коалициони партнери, јер су уверени да је он гарант политичке стабилности у наредном периоду.

"Кандидовали смо најобразованијег, најмарљивијег, Вучића, јер верујемо да је он гарант политичке стабилности Србије у наредном еприоду. И данас неки призивају македонски или украјински сценарио у Србији. Ми сви заједно, уз подршку грађана Србије, нећемо дозволити ни македонски, ни румунски, ни украјински развој догађаја", поручио је Вучевић.

Према његовим речима, изборна утакмица биће неизвесна и неће бити лако.

"Убеђен сам да ће грађани Србије да се одлуче за наставак развоја Србије, сигурну будућност наших грађана и наше, најлепше, државе", закључио је он и позвао грађане да искористе бирачко право и изађу на изборе.

ЉАЈИЋ:КОНТИНУИТЕТ СТАБИЛНОСТИ И НАПРЕТКА СА ВУЧИЋЕМ

Председник СДПС Расим Љајић данас је, приликом предаје потписа за кандидатуру Александра Вучића за председника Републике у РИК-у, рекао да је потребно остварити континуитет који се манифестује кроз економско оснаживање Србије, јер само таква Србија може да обезбеди све своје интересе.

Љајић је у обраћању новинарима рекао да Вучић са функције председника Србије обезбеђује тај континуитет и политичку стабилност.

Како је оценио, политичка стабилност постаје врхунски циљ, посебно сада када је и у окружењу и у свету ситуација таква да се она доводи у питање.

Он је рекао да Србија треба да буде не само "сидро стабилности", већ и да је извози у земље региона, као највећа држава на овим просторима.

Избором Вучића то се остварује, рекао је Љајић и нагласио да је Србији потребно државно јединство и да очекује у том смислу демократску дебату након избора.

ПАСТОР:ЗА ВУЧИЋА И КАО ПРИЈАТЕЉ И КАО ПОЛИТИЧКИ ПАРТНЕР

Председник Савеза војвођанских Мађара Иштван Пастор данас је рекао да у последњих 100 година односи Србије и Мађарске нису били тако добри као сада, да је за то умногоме заслужан премијер Александар Вучић, који је увек имао слуха за мањинске заједнице, и да су то, поред осталог, разлози зашто му дају подршку.

"За Вучића гласам и као пријатељ и као политички партнер", рекао је Пастор новинарима након предаје потписа о кандидатури Вучића, и додао да је лично дошао да на симболичан начин "прикаже" велики број војвођанских Мађара, који су јуче потписивали подршку Вучићу.

Како је рекао, више је разлога за ту подршку, и СНС и СВМ припадају народњачком блоку у ЕП, "а чланови фамилије треба да се помажу", да су имали изузетну сарадњу са премијером и партнерски однос и да су имали осећај перманентног поштовања као и прихватања изнетих ставова.

Он је додао и да ни политичка сцена није лишена личних мотива и емоција и подвукао да му је Вучић био протеклих година и пријатељ и политички партнер и да је у таквој ситуацији логично и нормално да га партнер у политичкој трци и подржава.

Пастор је изнео, како је рекао, још два монента за ту подршку - да никада нису били у протеклих 100 година добри односи Србије и Мађарске као у последње две - три године, у чему је Вучић имао значајну узлогу и приоритет је да се то настави, а дуги је да је Вучић увек имао слуха за питања мањинских зајденица.

"Сматрамо да ће Вучић бити добар председник и ми ћемо са своје стране учинити све да победи на изборима", закључио је лидер СВМ.

ДАЧИЋ: ЈЕДИНИ КАНДИДАТ СА ЈАСНОМ ВИЗИЈОМ И ПРОГРАМОМ

Лидер СПС Ивица Дачић оценио је данас, после предаје потписа за кандидатуру Александра Вучића за председника Србије, да због стабилности Србије нема више путева, већ само једног и једног кандидата са јасном визијом.

"Све друго би било враћање у прошлост, деструкцију, пометње и изазивање разних сценарија који нису донели ништа добро Македонији и Украјини", рекао је Дачић.

„Заједнички кандидат треба да победи како би Србија сачувала политичку стабилност, континуитет, како би био настављен пут којим корачамо, а он подразумева да успоставимо јаку, поштовану земљу, у којој ће народ живети како би требало да живе грађани модерне Европе, као и да заузмемо своје место у оквиру европске породице народа", уверен је Дачић.

Он је казао да се у изјавама и обраћању других кандидата грађанима не могу чути ставови о највазнијим државним питањима, о БиХ, РС, ситуацији на Косову и Метохији, све што је у надлежности председника.

"Сигуран сам да су чак и јуче председнички кандидати са Федериком Могерини највише говорили о Вучићу. Ја сам јој рекао да је могла лепо да заобиђе своје ветеране из бивше власти, за време чије владавине је Србија била позната у међународној заједници по томе што су слагали свакога с ким су сели. У томе се огледа прошлост, у коју Србија не сме да се враћа", рекао је он.

Према његовим речима, Вучићева победа, у коју иначе не сумња, биће резултат тешке политичке борбе.

Ипак, каже, дуго је у политици, 27 година, и има добре политичке процене.

"Зар верујете да бих подржао неког ко ће да изгуби?", упитао је Дачић.

Он је казао да сама чињеница да је предато близу 60.000 потписа, а само СПС је сакупио око 12.000, говори довољно сама по себи колику подршку Вучић ужива.

"Свакако толики број потписа није могуће сакупити ни уз велику партијску машинерију коју странке имају без осећаја самих људи да смо пронашли правог кандидата и кандидовали га. То говори о односу људи према кандидату и зато овде нема страначких разлика", објаснио је Дачић.

Дачић је нагласио да Вуцћића коалиција не подрзава због партијских интересаа, већ због Србије.

"Сви заједно смо убеђедни да ће резултат бити у интересу Србије"; закључио је Дачић.

Овако нешто није вероватно виђено ни у Титово време  Шокиран Зеленко

А о томе како и на који начин се дошло до тих "фамозних" 60.000 потписа (ОВЕРЕНИХ од стране ? НОТАРА) може да се чита на теми (ОВДЕ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #330 послато: Март 06, 2017, 08:22:11 »

РИК прогласио кандидатуру Александра Вучића за председника

Републичка изборна комисија (РИК) прогласила је данас Александра Вучића за кандидата за председника Србије на изборима 2. априла.

Уз кандидатуру достављено је 60.000 потписа, а РИК је утврдио да је правно ваљано 56.516 потписа.

Цитат

Вучића је предложила Коалиција СНС, СПС, СДПС, Јединствена Србија, ПУПС, Покрет социјалиста, СПО, Покрет снага Србије и Савез војвођанских Мађара.

Александар Вучић је први проглашени кандидат, а редослед председничких кандидата биће одређен жребом.

(Танјуг, Новости)

Од предатих 60.000 потписа, РИК је утврдио да је правно ваљано 56.516 потписа. Питам се, а шта није у реду са оних 3.484 потписа, имајући у виду да су они први предали, па није постојала могућност, да су међу овим одбијенима неки, који су дали неком другом кандидату потпис. Пошто овај случај дуплирања потписа не може овде да буде разлог да су потписи неважећи, све остало спада у домен техничких грешки (да ли у погрешном куцању бројки - матични број или слично)  и врло чудно, КАКО СЕ НОТАРИМА поткрао толики број грешака (3.484!!!)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #331 послато: Март 06, 2017, 08:49:33 »

2.

Предати потписи подршке за кандидатуру Саше Јанковића

Спискови са потписима грађана који подржавају Јанковићеву кандидатуру донети су у кутијама са натписом "Људи које чекамо смо ми".

Предао их је бивши селектор кошаркашке репрезентације Душан Ивковић испед Групе грађана "За Србију без страха", који је рекао да је предато тачно 17.866 потписа грађана.

На питање новинара да ли је у политику ушао "због нелегалног објекта", Ивковић је рекао да је објекат легалан, да "не зна шта то значи ући у политику", али "да је као грађанин одговоран", изражавајући очекивање да ће "људи у Србији изаћи из ријалитија", пренео је "Блиц".

Јанковић је изјавио да ће, када РИК заврши процедуру, бити и формално кандидат за председника и да "осећа велику одговорност према грађанима Србије".

Представница РИК-а је рекла да ће, потписи бити запечаћени, пошто су предати у поноћ, а да ће ујутру све бити отпечаћено и биће настављена процедура провере валидности потписа.

Јанковић је 7. фебруара поднео оставку на место заштитника грађана и званично отпочео своју кампању за председничке изборе.

РИК прогласио кандидатуру Саше Јанковића за председника

Републичка изборна комисија (РИК) прогласила је вечерас Сашу Јанковића за кандидата за председника Републике на изборима расписаним за 2. април на предлог Групе грађана "За Србију без страха".

РИК је утврдио да је поднет благовремен и потпун предлог кандидата за председника Републике и сва прописана документација.

Уз предлог кандидата поднете су укупно 17.134 правно ваљане оверене изјаве бирача да подржавају Јанковића.

РИК је утврдио и да Група грађана "За Србију без страха", предлагач проглашеног кандидата Саше Јанковића за председника Републоике, испуњава услове за одређивање представника у проширени састав Републичке изборне комисије и бирачких одбора.

Потписи подршке за кандидатуру Саше Јанковића за председника Србије предати су у току претходне ноћи Републичкој изборној комисији.

Спискови са потписима грађана који подржавају Јанковићеву кандидатуру донети су у кутијама са натписом "Људи које чекамо смо ми".

Предао их је бивши селектор кошаркашке репрезентације Душан Ивковић, испред Групе грађана "За Србију без страха", који је рекао да је предато тачно 17.866 потписа грађана.

Јанковић је 7. фебруара поднео оставку на место заштитника грађана и званично отпочео своју кампању за председничке изборе.

(вечерње НОВОСТИ)

Врло интересантно, баш сам се питала КО ће то други успети у овако кратком инервалу и са насталим проблемом по питању нотара, да преда потписе за кандидатуру. Макар у мени се буди сумња и по питању овог другог кндидата. И ово спада у домен "научне фантастике", имајући у виду да се овај човек ПРВИ пут кандидује и да нема иза себе странку са развијеном мрежом активиста на терену Молим?

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #332 послато: Март 06, 2017, 16:46:58 »

3.

Предати потписи за Шешељеву кандидатуру

Потписи подршке лидеру радикала Војиславу Шешељу за кандидатуру на предстојећим председничким изборима, предати су данас Републичкој изборној комисији.

Потписе је предао председник Градског одбора СРС Миљан Дамјановић, који каже да их има скоро 14.000.

Потписи су донети у кутијама на којима је писало "Најбољег за председника".

Предаји потписа није присуствовао Војислав Шешељ, али јесте његов син Александар.

Дамјановић је изјавио да не очекује победника у првом кругу и да ће у другом кругу "бити озбиљан дуел између Војислава Шешеља и Александра Вучића".

Према његовим речима, Шешељ је једини достојан противник проевропских кандидата Вучића, Саше Јанковића и Вука Јеремића.

Председнички избори заказани су за 2. април.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #333 послато: Март 09, 2017, 01:58:42 »

РИК прогласио кандидатуру Војислава Шешеља за председника

Републичка изборна комисија прогласила је  Војислава Шешеља за кандидата за председника Србије на изборима 2. априла.

РИК је утврдио да је поднет благовремен и потпун предлог кандидата за председника Републике, као и сва прописана документација.

Уз кандидатуру је достављено 12 976 правно ваљаних оверених изјава бирача да подржавају Шешеља.

Дакле, до сада су предате листе са потписима и од стране РИК-а признате три кандидатуре за место председника Србије.
Рок који је одређен за подношење кандидатура за учешће на изборима за председника Србије, 12. март у поноћ, је врло кратак и питање је да ли ће успети да предају листе са потписима сви они који су најавили кандидатуре. Видећемо. Није ми јасно, зашто су кандидати прихватили овако неравноправне услове.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #334 послато: Март 09, 2017, 16:16:43 »

4.

Вук Јеремић предао потписе

Републичкој изборној комисији предати су данас потписи подршке за кандидатуру Вука Јеремића на председничким изборима.

Јеремић је новинарима након предаје потписа рекао да му је част да буде кандидат за председника Републике и да предаје потписе баш 9. марта, на дан који симболизује поделе и унутрашње сукобе, чије последице осећамо до данас, а које, каже, не смеју да се понове.

"Кандидујем се како бих променио систем који је давно престао да ради у интересу грађана", рекао је Јеремић.

"Сматрам да заслужујемо, да можемо и морамо боље. Кандидујем се да бисмо поново имали шансу", рекао је Јанковић.

РИК-у је предато више од 15.000 потписа грађана.

БЕЗ КОМЕНТАРА НА ИЗЈАВУ ИВКОВИЋА

Председнички кандидат Вук Јеремић није желео данас да коментарише изјаву кошаркашког тренера Дуде Ивковића да га не подржава јер му је пришао Велимир Илић да "се намири", не да "крадуцкамо мало, него да крадуцкамо много".

"Из поштовања према Дуди Ивковићу не бих коментарисао ту изјаву", рекао је Јеремић, одговарајући на питања новинара. Ивковић подржава, иначе, Сашу Јанковића.

А на питање да ли је било договора са изборним штабом Саше Јанковића, а што је предложио Борис Тадић, о заједничком праћењу избора, Јеремић је одговорио да није, мада праћење изборног процеса сматра важним, да гласови грађана Србије буду на прави начин пребројани.

(Танјуг)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #335 послато: Март 10, 2017, 16:27:12 »

РИК прогласила кандидатуру Вука Јеремића

Републичка изборна комисија прогласила је данас кандидатуру Вука Јеремића на изборима за председника Србије.

РИК је утврдио да је уз кандидатуру достављено 14.360 правно ваљаних оверених потписа бирача.

Предлог кандидатуре Јеремића за председника РИК је поднела група грађана "Морамо боље".

Донето је и решење о томе да представници предлагача Јеремића буду у проширеном саставу РИК и у проширеном саставу органа за спровођење избора.

Пре Јеремићеве, проглашене су кандидатуре Александра Вучића, Саше Јанковића и Војислава Шешеља, за изборе који ће бити одржани 2. априла.

(Танјуг)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #336 послато: Март 10, 2017, 16:41:19 »

5.

Предати потписи за кандидатуру Бошка Обрадовића

Српски покрет Двери предао је Републичкој изборној комисији око11.500 потписа подшке кандидатури председника тог покрета Бошка Обрадовића на изборима за председника Србије.

Обрадовић је у изјави новинарима, након предаје потписа, рекао да је време за смену политичких генерација и да на власт дођу нови људи "који нису део корумпираног политичког система".

Он је навео да Србији треба српски председник, а не ''ММФ, бриселски или НАТО председник који ради за интересе страних фирми или банака''.

''Само српски председник може да обезбеди свим грађанима да живимо као људи'', рекао је Обрадовић .

Избори за председника Србије заказани су за 2. април.

(Танјуг)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #337 послато: Март 11, 2017, 20:32:09 »

РИК прогласио кандидатуру Бошка Обрадовића

Републичка изборна комисјиа прогласила је лидера Српског покрета Двери Бошка Обрадовића за кандидата на председничким изборима 2. априла.

РИК је утврдио да је његова кандидатура подржана са 11.212 правно ваљаних оверених изјава бирача, наводи се у саопштењу информативне службе скупштине Србије.

Такође, РИК је донела решење да су испуњени испуњењу услова за одређивање представника кандидата у проширени састав комисије и бирачких одбора.

Овим је РИК до сада потврдила пет кандидатура за председничке изборе.

Пре Обрадовића проглашене су кандидатуре кандидатуре Александра Вучића, Саше Јанковића, Војислава Шешеља и Вука Јеремића.

(Танјуг)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #338 послато: Март 11, 2017, 20:47:44 »

6.

Саша Радуловић предао потписе за кандидатуру

Покрет Доста је било (ДЈБ) предао је данас Републичкој изборној комисији кандидатуру свог лидера Саше Радуловића за изборе за председника Србије, коју је свијим потписима подржало око 11.000 грађана.

Радуловић је, после предаје кандидатуре, новинарима рекао да су предстојећи избори референдум за или против Александра Вучића и да је зато врло битно да излазност бирача буде што већа, па је због тога ДЈБ и одлучио да има свог кандидата.

Укључили смо се да бисмо подигли излазност, да што више људи изађе и гласа против Вучића, објаснио је он, и додао да се нада да ће до истека рока за предају кандидатура довољан број потписа прикупити и Лука Максимовић - "Љубиша Прелетачевић Бели".

Ова предизборна кампања је, према мишљењу Радуловића, медијски и на друге начине, од почетка намештена тако да се постигне Вучићев циљ - да излазност буде што мања не би ли победио већ у првом кругу.

"Вучић је победив, али је за победу потребна већа излазност, да буде другог круга и да му поручимо: Готов је", констатовао је Радуловић.

Он је подсетио на проблеме које је ДЈБ имала при овери потписа, јер 10 дана нису могли да добију нотаре, да би потом њихов број био мали, и тек последњих дана су их имали довољно.

(Данас)

РИК прогласио кандидатуру Радуловића

Републичка изборна комисија прогласила је вечерас лидера Доста је било Сашу Радуловића за председничког кандидата на изборима 2. априла.

Радуловић је имао 10.579 правно ваљаних изјава, од поднетих 10.842.

РИК је донео решење да члан проширеног састава те комисије буде Иван Нинић из ДЈБ, а за његовог заменика Војина Биљића.

Радуловић је шести потврђени кандидат за председника Србије.

До сада су проглашене кандидатуре Александра Вучића, Саше Јанковића, Војислава Шешеља и Вука Јеремића и Бошка Обрадовића.

Рок за пријаве за учешће на изборима истиче сутра у поноћ.

(Танјуг)

« Последња измена: Март 12, 2017, 01:08:00 Гога » Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #339 послато: Март 12, 2017, 01:09:13 »

7.

Мирослав Паровић предао потписе за кандидатуру за председника Србије

НАРОДНИ слободарски покрет предао је у РИК потписе за кандидатуру њиховог лидера Мирослава Паровића за председничке изборе у Србији 2. априла.

Предато је више од 10.000 потписа, а Паровић је рекао да они представљају стратешку алтернативу и показују "да је могуће водити политику ван референдумског за и против Вучића". Он је изјавио да ће сваки глас који добије бити глас извучен из буке оних који без политике и конкретних решења нападају актуелну власт:

- Сваки глас за мене биће глас за стабилност, јер то овој земљи треба.

(вечерње НОВОСТИ)

РИК: Паровић да достави још 154 изјаве бирача

Републичка изборна комисија наложила је данас Народном слободарском покрету, предлагачу Мирослава Паровића за председника Републике, да најкасније у року од 48 сати отклони недостатак и тој комисији достави још најмање 154 оверене изјаве бирача.

Од 10.145 лица чије потписе је доставио тај покрет, утврђено је да је 9.872 уписано у јединствени бирачки списак, 205 није уписано, 52 је подржало другог кандидата, а њих 16 је подржало два или више пута истог кандидата.

За седам лица није било могуће извршити промену због неисправно уписаног јединственог матичног броја.

РИК је одбио приговор Андрије Јанићијевића из Земуна који се односио на нотаре који, према његовој тврдњи, нису хтели да му овере споразум о оснивању групе грађана Народни раднички покрет.

Одлучено је да се са приговором упознају Министарство правде и Јавно-бележничка комора.

РИК је до сада потврдила укупно пет кандидата за председника Србије, а рок за пријаве за учешће на изборима истиче сутра у поноћ.

(Танјуг)

Ал` је РИК овде, тобоже показао како сваки потпис прегледа ревносно. Све нам лепо образложише, колико је и због чега било неважећих потписа.

А ЗАШТО то нису образложили и код потписа који су предати за кандидатуру Александра Вучића. Неважећих је било 3.484 потписа. Још увек се питам, како је толики број "неисправних" потписа могао да промакне оној силној армији нотара који су били заангажовани, а све у циљу да би ПРВИ међу ПРВИМА предао ПРВИ своју кандидатуру!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #340 послато: Март 12, 2017, 21:27:33 »

8.

РИК-у предати потписи за кандидата ДСС, Александра Поповића

Демократска странка Србије предала је данас Републичкој изборној комисји потписе за кандидатуру Александра Поповића за председника Србије на изборима 2. априла.

ДСС је предала 10.504 оверених потписа бирача, уз остала документа.

Поповић је новинарима у РИК-у рекао да је поднео кандидатуру за председника Србије са јасном поруком да "нема предаје у борби за српску државу", за правду и обнову земље.

Како каже, њега не хвале западне амбасаде и да не дугује ником ништа.

"Дугујем све мојој земљи и људима које волим. Боримо се за земљу која ће бити наша, а не бриселска", каже Поповић.

(Танјуг)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #341 послато: Март 12, 2017, 21:40:32 »

9.

Предати потписи за кандидатуру Милана Стаматовића

Предсеник општине Чајетина Милан Стаматовић предао је данас Републичкој изборној комисији потписе грађана за подршку својој кандидатури на председничким изборима.

Предато је 13.500 потписа, а Стаматовић је додао да су и то потписи храбрих грађана за домаћинску Србију.

Како је рекао, они су ту да штите народну и државну имовину и бориће се за традиционалне вредности.

(Танјуг)

Рок за пријаве за учешће на изборима истиче вечерас у поноћ. Тако да ће данас, до касно у поноћ бити  још кандидатура, а неки ће бити ускраћени могућности кандидовања, због нереалних услова. Тако ће бити прекршен Устав Србије!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #342 послато: Март 13, 2017, 00:47:54 »

8.

РИК-у предати потписи за кандидата ДСС, Александра Поповића

Спојлер:
Демократска странка Србије предала је данас Републичкој изборној комисји потписе за кандидатуру Александра Поповића за председника Србије на изборима 2. априла.

Поповић је новинарима у РИК-у рекао да је поднео кандидатуру за председника Србије са јасном поруком да "нема предаје у борби за српску државу", за правду и обнову земље.

Како каже, њега не хвале западне амбасаде и да не дугује ником ништа.

"Дугујем све мојој земљи и људима које волим. Боримо се за земљу која ће бити наша, а не бриселска", каже Поповић.

(Танјуг)

Проглашена кандидатура Александра Поповића ДСС

Републичка изборна комисија прогласила је вечерас Александра Поповића из Демократске странке Србије (ДСС) за председничког кандидата на изборима 2. априла.

Поповић је седми потврђени кандидат за председника Републике Србије.

До сада су проглачене кандидатуре Александра Вучића, Саше Јанковића, Војислава Шешеља, Вука Јеремића, Бошка Обрадовића и Саше Радуловића.

Рок за пријаве за учешће на изборима истиче у поноћ.

(Танјуг)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #343 послато: Март 13, 2017, 00:49:23 »

10.

Бели предао потписе за кандидатуру за председника Србије

Републичкој изборној комисији вечерас су предати потписи за кандидатуру Луке Максимовића, званог Љубиша Прелетавчевић Бели, на председничким изборима 2. априла.

Група грађана "Бели - Само јако" предала је 12.700 потписа.

Након предаје потписа Бели је рекао да је ово диван дан за нашу земљу, додавши да је било тешко прикупити потребне потписе, додавши да "су му сузе пошле".

"Ово је тренутак када се Србија пробудила. Треба да сачекамо да видимо да ли смо прикупили довољно потписа и надам се да смо прошли, те да ћемо мене кандидовати", казао је он.

Казао је да је било тешко без динара све то урадити, али да су му људи помагали, те да је на крају дошао у лимузини у РИК, уз поворку из Младеновца.

"Ово је диван тренутак за мене и све вас, ово је једна велика победа за целу Србију", поручио је Бели који је рекао да чека одговор РИК-а и да се нада победи у првом кругу избора.

Бели је у седиште РИК-а дошао у пратњи великог броја грађана.

Испред РИК-а стигао је, у препознатљивом белом оделу, у белој лимунзини праћен трубачима и повицима “Само јако - аве Бели”.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jLHGCXsKFPQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jLHGCXsKFPQ</a>

Док је предавао потписе његове присталице су му све време скандирањем пружале подршку.

(Танјуг)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=lpejNyTbJ1U" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=lpejNyTbJ1U</a>

Циркуска представа, звана "ПРЕДСЕДНИЧКИ ИЗБОРИ У СРБИЈИ" почиње. Чини ми се да ће главну улогу имати управо овај "БЕЛИ", а споредна улога ће припасти садашњем председнику владе, који се упетљао у све ово, као пиле у кучине.

Народе, спреми се и за своју улогу Зеленко.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #344 послато: Март 13, 2017, 17:00:07 »

11.
Предати потписи за кандидатуру Ненада Чанка

Лига социјалдемократа Војводине предала је Републичкој изборној комисији потписе подршке за кандидатуру Ненада Чанка за председника Србије.

РИК-у је предат 12.001 потпис подршке лидеру ЛСВ-а.

Ненад Чанак је након предаје потписа рекао новинарима да га је ЛСВ кандидидовао због чињенице да је важно рећи ствари о којима се у Србији громогласно ћути.

"Мислим да је неопходно рећи неке истине за које нисам сигуран да су неки од кандидата спремни да их кажу, а то су Косово, лустрација, целовитост Босне и Херцеговине, животни стандард и децентрализација, а о томе се у Србији громогласно ћути, и зато ме је ЛСВ кандидовао за председника", рекао је Чанак.

(РТС)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #345 послато: Март 13, 2017, 18:01:44 »

12.

Предраг Вучетић из Крушевца кандидат за председника Србије

ИНТЕРЕСАНТНО да су медији овог дванаестог кандидата за избор председника Србије скроз бојкотовали. Дуго сам тражила да ли је било шта објављено о овом кандидату. Нема ни уобичајених фотографија из РИК. Ни један медиј није објавио, колико је потписа предао овај кандидат.

Једино што сам могла да пронађем о овом кандидату је ово:

Цитат

Покрет Народни Фронт на седници Главног одбора једногласно донео одлуку да подржи кандидатуру независног председничког кандидата Групе грађана "Бела Лађа", Предрага Вучетића.

Предраг Вучетић је човек из народа. Дипломирани правник, дипломирани официр полиције, радник МУП-а Србије, помоћник командира ПУ Трстеник. Није члан ниједне политичке партије, није члан Покрета Народни Фронт. Председник је фондације "Чувари мира", миротворац.
Као млад, поштен, образован и човек са визијом, човек који је из народа и проживљава све неправде данашњице, заслужује нашу подршку.

(Покрет Народни Фронт)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=t766U-txLKo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=t766U-txLKo</a>

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=QSa5RATYh5Q" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=QSa5RATYh5Q</a>

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #346 послато: Март 18, 2017, 00:31:30 »

РИК жребом одредио редослед кандидата на изборном листићу

ПРЕДСТАВНИЦИ Републичке изборне комисије одредили су у петак жребом распоред кандидата на листићу за председничке изборе 2. априла.

Прва позиција на изборном листићу припала је кандидату ГГ "За Србију без страха" Саши Јанковићу
. Иза њега ће се, под редним бројем 2 наћи Вук Јеремић. Бубањ је трећу позицију на гласачкој листи "наменио" Мирославу Паровићу.

Кандидат покрета "Доста је било" Саша Радуловић носиће број 4, а име Луке Максимовића, познатијег као Љубиша Прелетачевић Бели, наћи се иза редног броја 5. Премијеру Александру Вучићу, кога је кандидовала владајућа коалиција предвођена напредњацима и социјалистима, жребањем је припао број 6.

Седму позицију на листићу заузеће кандидат "Двери" Бошко Обрадовић, а број осам припао је лидеру Српске радикалне странке Војиславу Шешељу.

Бирачи који желе да гласају за кандидата ДСС Александра Поповића мораће да заокруже број девет, а за Милана Стаматовића десетку. Последње место на гласачком листићу, под редним бројем 11 заузеће Ненад Чанак, кога је предложила ЛСВ.

Пре жребања сви чланови Комисије могли су да провере да ли је све у реду са куглицама у којима су се налазили папирићи са именима кандидата и бројевима. Представница ДЈБ Мирослава Миленовић је то и учинила и изнела је примедбу да куглице, иако су исте величине и боје, имају различиту структуру.

Грађани Србије ће на председничким изборима 2. априла гласати на укупно 8.343 бирачка места, од којих је 90 на КиМ. Гласаће се и на 53 гласачка пункта у иностранству.

(В.М., вечерње НОВОСТИ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #347 послато: Март 19, 2017, 08:53:42 »

Јавни сервис објавио термине представљања кандидата

Представљање кандидата за председника Србије почиње данас на Другом програму РТС-а према редоследу председничких кандидата на гласачком листићу на изборима за председника Србије, објавио је јавни сервис.

Данас и сутра биће представљено првих шест кандидата, а наредног викенда и преосталих пет.

У термину од 20 до 20:50 сати вечерас ће се представити кандидат Групе грађана "За Србију без страха" Саша Јанковић,
од 21 до 21:50 кандидат Групе грађана "Морамо боље" Вук Јеремић,
а од 22 до 22:50 кандидат "Народног слободарског покрета" Мирослав Паровић.

У недељу 19. марта представиће се кандидат Групе грађана "Доста је било" Саша Радуловић,од 20 до 20:50 сати,
затим Лука Макисмовић, кандидат Групе грађана "Љубиша Прелетачеивћ Бели, Бели - само јако" од 21 до 21:50 сати
и Александар Вучић кога је предложила коалиција СНС, СПС, СДПС, ЈС, ПУПС, Покрет Снага Србије, СВМ и то у термину од 22 до 22:50.

Следеће седмице, у суботу 25. марта представиће се кандидат Српског покрета Двери Бошко Обрадовић, од 20 до 20:50 сати,
затим кандидат СРС Војислав Шешељ од 21 до 21:50 и
Александар Поповић кандидат ДС С-а од 22 до 22:50.

У недељу 26. марта од 20 до 20:50 сати представиће се кандидат Групе грађана "За здраву Србију - Милан Стаматовић" Милан Стаматовић
и кандидат ЛСВ-а од 21 до 21:50 Ненад Чанак.

(Танјуг)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #348 послато: Март 30, 2017, 07:47:15 »

Крај кампање, у поноћ почиње предизборна тишина

Председнички кандидати имају још данас времена да заврше кампању, будући да у поноћ почиње предизборна тишина.

Предизборна тишина, током које је забрањена било каква изборна пропаганда, одржавање јавних скупова и изношење резултата на изборима, трајаће практично до затварања бирачких места 2. априла у 20 сати.

У трци за шефа државе је 11 кандидата, а бирачка места у Србији биће отворена у недељу, 2. априла од седам до 20 сати.

Гласаће се на 8.523 бирачка места, од тога 8.224 у општинама, односно градовима, и 29 бирачких места унутар завода за извршење заводских санкција.

На изборима за председника Србије гласаће се на 90 бирачких места на територији Аутономне покрајине Косово и Метохија.

У иностранству ће бити отворено 53 бирачких места у 32 земље.

Српски држављани у Великој Британији, Канади и САД гласаће на изборима за председника Србије дан раније, и то 1. априла, а гласање ће бити обављено од 7 до 20 часова по локалном времену.

На изборима за председника Србије гласаће се у Аустрији, Белгији, БиХ, Грчкој, Италији, Јужноафричкој Републици, Катару, Кини, Либану, Македонији, Малти, Мађарској, Немачкој, Норвешкој, Пољској, Румунији, Русији, Словачкој, Словенији, Турској, УАЕ, Финској, Француској, Холандији Хрватској, Црној Гори, Чешкој, Швајцарској и Шведској, и то 2. априла од 7 до 20 сати по локалном времену.

Резултати гласања на бирачким местима у иностранству не смеју се јавно саопштити, нити истицати на бирачком месту пре завршетка гласања у Србији.

(Танјуг)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #349 послато: Март 30, 2017, 19:12:07 »

Да ли сте ово некада видели?
 Погледајте насловнице српских дневних новина

Четвртак је последњи дан за кампању, пред тотално глупу творевину звану "изборна ћутња". Када смо мислили да ништа не може више да нас изненади, када смо се од српских дневних новина навикли на свакакве државне ударе, ратове, пучеве, блаћење ривала, уследило је нешто још луђе, досад невиђено!

Насловне странице водећих српских медија су потпуно исте. Како је то могуће, питате се? Одговор је - Александар Вучић. Машинерија премијера и лидера напредњака потрудила се да уредницима олакша посао. На насловним странама је ОН! Само он, једино он.

Нико, нико, као ја, и никада, нико, као ја:
 Александар Вучић, председнички кандидат СНС-а

То је изазвало "експлозију" на друштвеним мрежама, а познати твитераши коментарисали су овај досад невиђени маркетиншки потез.

"Дневне новине - четвртак Ово није предизборна кампања. Ово је психодијагностика. Озбиљно су оболели и онај ко ово ради и они који га следе" - написао је Жарко Јокановић, некадашњи члан угашене Нове демократије.

(Вести)
Сачувана

Странице: 1 ... 5 6 [7] 8   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!