forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Септембар 21, 2017, 01:51:05

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: 1 [2] 3 4 ... 8   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Председник Србије...избори...и  (Прочитано 53434 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 11684

Погледај профил
« Одговор #50 послато: Април 12, 2012, 03:39:44 »

Предата кандидатура Томислава Николића

Коалиција "Покренимо Србију" предала је Републичкој изборној комисији 20.000 потписа грађана који подржавају кандидатуру лидера те коалиције Томислава Николића на председничким изборима 6. маја.

Цитат
- С поносном предајемо кандидатуру Томислава Николића за председника Србије и уверени смо да ће победити и водити Србију не као председник СНС-а и једног дела грађана, већ свих њених људи и да ће водити бригу о свима, без обзира на политичку припадност – рекао је Вучић.

Телеграф
Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #51 послато: Април 12, 2012, 09:13:51 »

Победићу због Воје

Кандидат Српске радикалне странке за председника Србије Јадранка Шешељ изјавила је да ће на предстојећим изборима победити због свог супруга Војислава Шешеља, али и због Томислава Николића и Бориса Тадића.

Јадранка Шешељ: Николић је окренуо леђа Шешељу, тако ће и Србији

Јадранка Шешељ, кандидат Српске радикалне странке на председничким изборима и супруга председника те странке Војислава Шешеља, истакла је да је спремна за задатак који је пред њом.

"Спремна сам да помогнем свом човеку и СРС-у, који је њему важнији од живота", рекла је она за "Пресс".

Јадранка је председника Српске напредне странке Томислава Николића оптужила да је издајник који ће окренути леђа својој земљи, као што је и Шешељу.

"Србија зна да је мој супруг бригу о странци поверио Николићу, који је издао и њега и странку, а издаће и Србију"

Вести
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #52 послато: Април 12, 2012, 09:26:08 »

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #53 послато: Април 14, 2012, 06:53:11 »

Да ли ћемо му опет дозволити да се игра са нашим животима

"Као млад студент, наш већ бивши председник је правио играчке и покушавао да их прода, што му је довољно да саосећа са малим предузетницима!"
Као млад Борис Тадић се играо и продаво играчке, али и данас он не престаје да се игра али са људским животима и са играчкама које добија од својих шефова (аутомобиле, јахте, куће, фирме, скупа гардероба, летовања, зимовања, итд) ево једне фотографије са његовим шефом.

Да ли сте виђали студенте како продају ручно прављен накит, играчке, старе књиге, или свирају гитару по подземним пролазима, шеталиштима или трговима, све да би зарадили који динар додатно? Може ли се то назвати породичним преузетништвом или малим предузећем?

Постављамо ово питање јер је, већ бивши, председник Борис Тадић на конвенцији Демократске странке, рекао да он разуме тешкоће оснивања породичних фирми, јер је и сам, „пре неколико деценија, учествовао у производњи играчака“!

Докле ће више овај режим понижавати грађане! Па како је могуће поистовећивати ручно прављење играчака, за време студирања, са озбиљним покушајима да се заснује породични бизнис упркос свим бесмисленим таксама, порезима и ограничењима које је наметнуо управо онај режим који персонификује Борис Тадић.

Да ли ћемо му опет дозволити да се игра са нашим животима или узети ствар у своје руке и сами одлучивати о својој судбини?    (Вестио11)
Сачувана

lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1285

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #54 послато: Април 14, 2012, 07:08:07 »

Кауција за председничког кандидата 500.000 евра

Ко хоће да добије буџетски новац мора да положи јемство у истој вредности, а, уколико не добије један одсто гласова, аутоматски му се активира дата гаранција, новац, хипотека, хартије од вредности

Ovo potvrdjuje plutokratski sistem u Srbiji. Na vlast moze da dodje samo onaj ko ima novac. Zanimljivo je da upravo bogatasi na vlast dolaze besplatno, jer njima se vraca kaucija. Ali, da bi se kandidovao moras imati 500.000 evra.
Jos veca glupost je da se iz budzeta izdvaja novac za ove parazite srbskog drustva i lopove. Jer, s pozicije vlasti, po nacinu kako se to u danasnje vrijeme radi, oni zarade tih 500000 evra samo na jednoj izdaji ili transakciji.
Njima srbska drzava sluzi kao njihova privatna firma.
Ovo je najmracnije doba srbske biracke istorije i najmracniji izborni sistem koga smo ikad imali.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #55 послато: Април 14, 2012, 07:19:37 »

lorka
Цитат
Ovo je najmracnije doba srbske biracke istorije i najmracniji izborni sistem koga smo ikad imali.

Слично сам и ја помислила.

Мени није јасно ово:

Цитат
Ко хоће да добије буџетски новац мора да положи јемство у истој вредности

Које јемство може да положи, на пример Коштуница, јер он  станује у стану,  а тај стан сигурно не вреди 500.000 евра. Тома има кућу, па стан и ко зна шта све не, Шешешљеви имају кућу,...а шта ће да положи као кауцију на пример онај из Двери који се такође кандидује (додуше још није предао потписе, али ће убрзо, како пишу)...
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #56 послато: Април 14, 2012, 09:06:33 »

Цитат
Зукорлић: Тадић треба да ме подржи у другом кругу избора

Главни муфтија Исламске заједнице у Србији рекао је да дошао ред му лидер ДС-а врати оно што је добио на претходним изборима

Кандидат за председника Србије на изборима 6. маја Муамер Зукорлић затражио је од лидера Демократске странке Бориса Тадића да га подржи у другом кругу избора и тако му узврати за гласове Бошњака које је добијао на претходним изборима.

"Знамо да је Тадић два пута победио захваљујући гласовима Бошњака. Познато је шта је тада обећавао и да ништа није испунио. Зато је дошло време да сноси политичке последице", рекао је Зукорлић на конференцији за новинаре у Новом Пазару.

Глас јавности
Сачувана

Zoki
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 12

Погледај профил WWW
« Одговор #57 послато: Април 14, 2012, 19:26:12 »

na ovo tematsko pitanje moj odgovor je nazalost Boris Tadic...ne zato sto je najbolji u svemu(tako DS divani) nego sto nema ni priblizno protivnika po meri
Сачувана
Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 990

Ружица

Погледај профил
« Одговор #58 послато: Април 14, 2012, 19:45:11 »

na ovo tematsko pitanje moj odgovor je nazalost Boris Tadic...ne zato sto je najbolji u svemu(tako DS divani) nego sto nema ni priblizno protivnika po meri

Зоки, потврди ми да је ово твоје  - шеретско изјашњавање...или "професионални" позив на "дискусују"Молим?

Ако "нема противника по мери", ко те тера да гласаш?!!
Сачувана

Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас Србства!
Zoki
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 12

Погледај профил WWW
« Одговор #59 послато: Април 14, 2012, 19:48:33 »

ja ne vidim protivnika po meri Tadicu...recite mi vi argumentovano ko i ciji je rejting veci od njegovog?
Сачувана
Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #60 послато: Април 14, 2012, 20:01:55 »

ja ne vidim protivnika po meri Tadicu...recite mi vi argumentovano ko i ciji je rejting veci od njegovog?

Тадићев - рејтинг...новац +
 - С друге стране, како сазнајемо у Демократској странци, маркетиншки тим председника Тадића сарађује с креативним тимом Едварда Голдберга, познатог америчког стручњака за међународни маркетинг и бизнис.
Голдберг је био саветник за међународну политику у председничкој кампањи Барака Обаме 2008. и саветник сенатора Џона Керија за односе с Русијом и бивше земље Совјетског Савеза у председничкој кампањи 2004.
Поседује широку мрежу консалтинг група од којих је једна, према неким наводима, била ангажована и током протеклих председничких избора у Украјини.

Извор текста: http://svisrbisveta.org/saradnja-sa-svetom/obamin-savetnik-savetuje-tadica-a-bivsi-tadicev-tomu-nikolica/#ixzz1s2RfYWPw
Можеш да прочиташ цео текст...

Или да саслушаш овај видео снимак:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KWF3n6Ws-S0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KWF3n6Ws-S0</a>

Владан Глишић... победник (бар у овој емисији...!!!)!
Сачувана

lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1285

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #61 послато: Април 14, 2012, 20:24:07 »

Коме је Тадић добар, тај ће свакако опет гласати за Тадића.
Сад је само питање колико има људи у Србији којима је Тадић добар, тј. којима је добро под Тадићевом владавином?
Тадић је добар онолико колико је данас добро живјети у Србији.
Ако већина Срба данас живи добро, онда нек их и даље води Тадић.

Што се тиче националних мањина, са чијим гласовима Тадић остварује своје изборне побједе, ствар је оваква:

Националне мањине које Србију доживљавају као своју отаџбину, понашаће се као и сви Срби - гласаће у зависности од тога колико им је под Тадићевом влашћу, претходних десетак година, живот у Србији био добар.

Националне мањине које Србију не доживљавају као своју државу, гласаће сасвим обрнуто. Што је Србија слабија под Тадићевом влашћу, то ће Тадић од оваквих имати више гласова. Остаје само да се види колико такве националне мањине имају бирача, оних којима је цијепање државе важније од квалитета живота који у њој имају.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #62 послато: Април 14, 2012, 22:33:34 »

Тадићев - рејтинг...новац +
 - С друге стране, како сазнајемо у Демократској странци, маркетиншки тим председника Тадића сарађује с креативним тимом Едварда Голдберга, познатог америчког стручњака за међународни маркетинг и бизнис.
Голдберг је био саветник за међународну политику у председничкој кампањи Барака Обаме 2008. и саветник сенатора Џона Керија за односе с Русијом и бивше земље Совјетског Савеза у председничкој кампањи 2004.
Поседује широку мрежу консалтинг група од којих је једна, према неким наводима, била ангажована и током протеклих председничких избора у Украјини.

Извор текста: http://svisrbisveta.org/saradnja-sa-svetom/obamin-savetnik-savetuje-tadica-a-bivsi-tadicev-tomu-nikolica/#ixzz1s2RfYWPw
Можеш да прочиташ цео текст...

Или да саслушаш овај видео снимак:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KWF3n6Ws-S0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KWF3n6Ws-S0</a>

Владан Глишић... победник (бар у овој емисији...!!!)!

Можда си ово спојила несвесно,..или изгледа верујеш у "ПОБЕДЕ" у  емисији "ПИРАМИДА"  Cheesy

Могу да разумем наш народ који не живи у Србији, у Београду, па није обавештен у чијим рукама је "ПИРАМИДА" и ко и тако манипулише народом?

И птице на грани знају ко "дистрибуира" гласове "победницима" "ПИРАМИДЕ"  Зеленко
Распитај се мало, све ће ти се само каЗ`ти. Нећу ништа више да пишем, мораћеш мало и сама да проанализираш и да склопиш коцкице, јер ако ти овако наседаш, а кажеш да си "политички" добро поткована, шта онда да кажем о нашим несрећницима који заиста верују у овакве емисије Жељкове ружичасте телевизије.
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #63 послато: Април 14, 2012, 23:22:34 »

Гордана, хвала ти на "обавештењу"...
Знам врло добро ко је ко у Србији... и ко за кога ради... није ми потребно подсећање.
Приложила сам видео клип -  и без Жељка и друштва - може се видети у тој емисији  - ко је победио- своје саговорнике!!!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #64 послато: Април 14, 2012, 23:40:58 »

Знам врло добро ко је ко у Србији... и ко за кога ради... није ми потребно подсећање.
Приложила сам видео клип -  и без Жељка и друштва - може се видети у тој емисији  - ко је победио- своје саговорнике!!!

Па ко је то победио?   
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #65 послато: Април 15, 2012, 10:51:21 »

Приложила сам видео клип -  и без Жељка и друштва - може се видети у тој емисији  - ко је победио- своје саговорнике!!!

Па ко је то победио?   

Ако постављаш питање:- Па ко је победио?  - значи ниси одгледала видео клип... (јест да траје сат времена!)
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #66 послато: Април 15, 2012, 10:55:36 »

Предата, а затим и прихваћена кандидатура Владанa Глишића ЗА председника Србије!

Тачно у подне предали смо РИК-у преко 13 000 потписа грађана, а кандидатура је одобрена око 19 часова, чиме су Двери и званично стале ушле у трку за председника!
Београд, 14.04.2012
Двери-ЗА живот Србије предале су данас (14. априла), у подне, Републичкој изборној комисији потписе грађана који су подржали кандидатуру Владана Глишића за председника Србије. Око 19 часова, Републичка изборна комисија прихватила је кандидатуру! Владан Глишић је и званично кандидат за председника! После победе у "Пирамиди", може се слободно рећи да је ово друга победа кандидата Двери, јер смо успели за врло кратко време скупимо потписе, упркос Тадићевом скраћивању кампање да би се што дуже сачували страначки монополи.

Више од 13.000 грађана својим потписом подржало је кандидата Двери и на тај начин омогућило кандидатуру Владана Глишића на председничким изборима.

Владан Глишић, у обраћању новинарима, изјавио је да је Србија окупирана земља. Појављивање Двери на предстојећим изборима представља почетак борбе за ослобођење Србије и враћање достојанства народу и држави.

Двери-ЗА живот Србије
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/dveri-na-delu/2012/april/predata-kandidatura-vladan-glisica-za-predsednika.php
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #67 послато: Април 15, 2012, 11:12:23 »

Ево још једне "Групе Грађана", која је предала кандидатуру за председника Србије Cheesy

Муфтија Зукорлић предао кандидатуру за председника

Група грађана предала је вечерас Републичкој изборној комисији кандидатуру муфтије Муамера Зукорлића за председника Републике која је подржана са 12.111 потписа.

Шеф Зукорлићевог Изборног штаба Јахја Ферхутовић се захвалио Србима који су својим потписима подржали кандидатуру, наводећи да су, осим у општинама у Санџаку, потписи подршке прикупљани и у Руднику, Лесковцу, Прокупљу, Житорађу и Новом Саду.

„Уверени смо да ће његовом победом правда победити и програм спаса и потпуног препорода који заступа победити сво зло и донети добро целој Србији“, рекао је Ферхутовић новинарима.

Он је додао да ће група грађана сачекати да РИК провери да ли је са кандидатуром све у реду, јер су, како тврди, током прикупљања потписа били изложени „опструкцијама“ владајуће коалиције у Новом Пазару.

Ферхутовић је навео да је председнички кандидат Демократске странке Борис Тадић, преко „свог министра Расима Љајића“, вршио притисак да се не прикупи довољан број потписа за кандидатуру Зукорлића.

Србел
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #68 послато: Април 15, 2012, 11:14:24 »

У ово заиста не могу да верујем, да су Срби давали своје потписе Зукорлићу Шокиран

Цитат
Шеф Зукорлићевог Изборног штаба Јахја Ферхутовић се захвалио Србима који су својим потписима подржали кандидатуру, наводећи да су, осим у општинама у Санџаку, потписи подршке прикупљани и у Руднику, Лесковцу, Прокупљу, Житорађу и Новом Саду.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #69 послато: Април 17, 2012, 16:01:56 »

Јадранка Шешељ: Никад се нећу одрећи Косова!

"Српска радикална странка је једина странка која је искрена, доследна, одана циљевима за које се бори, која није одустала од своје идеологије, због које моје супруг, Војислав Шешељ већ 10 година страда у Хашком трибуналу", поручила је кандидаткиња Српске радикалне странке за председника Републике, Јадранка Шешељ.

Јадранка Шешељ: "Никад се нећу одрећи Косова!"

"Обећавам да никада нећу изневерити интерес Србије и народа, никада се нећу одрећи Косова и Метохије које има посебно место у мом срцу јер сам рођена у тој измученој и прксној српској покрајини, нагласила је Јадранка Шешељ. Она је истакла да ће обновити и унапредити везе са "нашим историјским пријатељима у Руској Федерацији, јер ћемо на тај начин побољшати наш међународни положај и заштитити интересе Србије, посебно када је реч о Косову и Метохији".

Вести
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #70 послато: Април 18, 2012, 08:20:43 »

Под којим бројем на гласачком листићу  ће сви кандидати да буду знаћемо тек 20. априла,

Цитат
Грађани Србије на ђурђевданским изборима шефа државе бираће међу 11 кандидата, а можда и 12 уколико Даница Грујичић, кандидат Социјалдемократског савеза, прикупи недостајући 3.281 потпис грађана. Рок за подношење кандидатура је истекао, а коначна листа биће утврђена у петак, 20. априла, када ће се жребом одредити редослед кандидата на гласачком листићу.

Републичка изборна комисија до сада је прогласила 11 кандидата и уколико Даница Грујичић, доктора медицинских наука, сакупи недостајуће потписе, на гласачком листићу ћемо имати 12 имена, међу којима ће бити две даме.

Истог дана када у „Службеном гласнику Србије”, 21. априла, буде објављена листа председничких кандидата требало би да буде познато и колико грађана ће гласати, пошто тада истиче рок за закључење бирачког списка и до тада су могуће измене (на пример упис у бирачки списак). После овог рока, грађани који нису на бирачком списку, а имају право да буду, могу да се обрате суду.

РИК ће узимати у обзир само судске одлуке које прими најкасније 48 часова пре дана одређеног за изборе, значи закључно са 3. мајем. Ко ове рокове пропусти мораће да сачека наредне изборе да би могао да гласа. Они који се налазе на бирачком списку моћи ће да гласају на 8.519 бирачких места у градовима и општинама у Србији, на 37 у иностранству и на 29 места у установама за извршење кривичних санкција. Укупан број бирачких места, како је констатовао РИК, мањи је за 43 у поређењу са изборима из 2008. године
.Политика 

(хехехе, овде је Јадранка Шешељ, на слици у овом медију два пута приказана, ко зна можда она и победи Cheesy )

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #71 послато: Април 18, 2012, 08:42:45 »

АНКЕТА: Ко ће бити нови председник Србије?

Постављена је, накнадно, на ову тему анкета са свим кандидатима за председника Србије. Можете да гласате, по вашој процени КО је тај који ће од грађана Србије да добије највише гласова и постане председник Србије (уместо Тадића, Cheesy дај Боже)

Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #72 послато: Април 18, 2012, 11:50:20 »

У трци за председника државе за сада 11 кандидата
Тањуг – пре 17 минута

БЕОГРАД - У трци за новог председника државе за сада учествује 11 кандидата, којима је Републичка изборна комисија потврдила кандидатуре.

Коначан број кандидата биће познат данас после 19 сати, када истиче рок да Социјалдемократски савез, који је кандидовао Даницу Грујичић, достави нешто више од 3.000 потписа колико недостаје да би та канидатура била и прихваћена.

РИК је на седници у понедељак утврдила да кандидатури Грујичићеве недостаје 3.281 потпис, а њеној странци је остављен рок од 48 сати да исправи тај недостатак.

Рок за подношење кандидатура истекао је 15. априла у поноћ, а редослед кандидата на гласачком листићу биће одређен жребом који ће бити одржан 20. априла.

Коалиција СПС-ПУПС-ЈС прва је, 7. априла, предала РИК-у потписе за кандидатуру Ивице Дачића за председничке изборе, кога је подржало правно ваљаним потписима 15.112 грађана, а истога дана и коалиција "Избор за бољи живот", која је предложила лидера Демократске странке Бориса Тадића, кога је подржало 16.798 грађана.

Кандидат Уједињених региона Србије на председничким изборима биће Зоран Станковић, актуелни министар здравља, чију је кандидатуру потписима подржао 12.332 грађана, а Демократске станке Србије њен лидер Војислав Коштуница, кога је подржало 12.771 грађанин.

Испред Српске радикалне странке за новог шефа државе кандидавана је Јадранка Шешељ, коју је подржало 15.312 грађана, а испред коалиције "Преокрет" лидер Либерално-демократске партије Чедомир Јовановић, коме је подршку дало 11.006 бирача.

Међу кандидатима је и лидер СНС Томислав Николић, коме је подршку дало 18.743 бирача, затим Владан Глишић из "Двери", уз подршку 12.733 грађана,
а у недељу увече проглашене су и кандидатуре лидера Покрета радника и сељака Зорана Драгишића, кога је подржао 11.464 грађана, главног муфтије Исламске заједнице у Србији Муамера Зукорлића, уз подршку 10.468 грађана, као и председника СВМ Иштвана Пастора, који је прикупио 12.552 правно ваљаних потписа.

За спровођење председничких избора, који ће бити одржани истовремено са парламентарним, покрајинским и локалним 6. маја, из текуће буџетске резерве биће издвојено 1,39 милијарди динара.

За финансирање изборне кампање предвиђено је 843 милиона динара, док је за потребе РИК обезбеђено 548 милиона динара, саопштила је владина канцеларија за сарадњу са медијима.

На претходним председничким изборима, који су одржани јануара 2008. године, у трци за функцију шефа државе учествовало је девет кандидата.

Међу кандидатима су и тада били Тадић, Николић, Јовановић и Пастор, као и Југослав Добричанин испред Реформистичке странке, Велимир Илић испред Нове Србије, Марјан Ристичевић испред коалиције Народна сељачка странка - Уједињена сељачка странка, Милутин Мркоњић испред СПС и Миланка Карић испред Покрета снага Србије.

http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/u-trci-za-predsednika-drzave-za-sada-11-kandidata/
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #73 послато: Април 18, 2012, 11:54:50 »

Постављена је, накнадно, на ову тему анкета са свим кандидатима за председника Србије. Можете да гласате, по вашој процени КО је тај који ће од грађана Србије да добије највише гласова и постане председник Србије (уместо Тадића, Cheesy дај Боже)

Преурањено...

Коначан број кандидата биће познат данас после 19 сати, када истиче рок да Социјалдемократски савез, који је кандидовао Даницу Грујичић, достави нешто више од 3.000 потписа колико недостаје да би та канидатура била и прихваћена.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #74 послато: Април 18, 2012, 12:10:47 »

Преурањено...

Да  мало пажљивије читаш шта је на овој теми постављено, испред  текста који си прекопирала са сајта Крстарица који је "дуплирана вест",  Зеленко ПРИМЕТИЛА би да је та вест већ пренешена, уз мој коментар, значи само пар порука изнад, ево га:

http://forum.svisrbisveta.org/index.php?topic=1571.msg15275#msg15275

Цитат
Под којим бројем на гласачком листићу  ће сви кандидати да буду знаћемо тек 20. априла,

Цитат
Грађани Србије на ђурђевданским изборима шефа државе бираће међу 11 кандидата, а можда и 12 уколико Даница Грујичић, кандидат Социјалдемократског савеза, прикупи недостајући 3.281 потпис грађана. Рок за подношење кандидатура је истекао, а коначна листа биће утврђена у петак, 20. априла, када ће се жребом одредити редослед кандидата на гласачком листићу.

Републичка изборна комисија до сада је прогласила 11 кандидата и уколико Даница Грујичић, доктора медицинских наука, сакупи недостајуће потписе, на гласачком листићу ћемо имати 12 имена, међу којима ће бити две даме.

Истог дана када у „Службеном гласнику Србије”, 21. априла, буде објављена листа председничких кандидата требало би да буде познато и колико грађана ће гласати, пошто тада истиче рок за закључење бирачког списка и до тада су могуће измене (на пример упис у бирачки списак). После овог рока, грађани који нису на бирачком списку, а имају право да буду, могу да се обрате суду.

РИК ће узимати у обзир само судске одлуке које прими најкасније 48 часова пре дана одређеног за изборе, значи закључно са 3. мајем. Ко ове рокове пропусти мораће да сачека наредне изборе да би могао да гласа. Они који се налазе на бирачком списку моћи ће да гласају на 8.519 бирачких места у градовима и општинама у Србији, на 37 у иностранству и на 29 места у установама за извршење кривичних санкција. Укупан број бирачких места, како је констатовао РИК, мањи је за 43 у поређењу са изборима из 2008. године
. (остатак текста овде, Политика

(хехехе, овде је Јадранка Шешељ, на слици у овом медију два пута приказана, ко зна можда она и победи Cheesy )

А, с обзиром да се на већ постављену АНКЕТУ може накнадно додати име друге даме, кандидата, у случају да се прихвати, ништа неће променити у редоследу добијених гласова, а чисто сумњам да ће та дама имати и онолико гласова (АКО јој се прихвати листа) колико ће јој требати па да не враћа кауцију од 500.000 еврића!!!

п.с
јеси гласала у приложеној АНКЕТИ?
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #75 послато: Април 18, 2012, 13:15:57 »

Ево, још мало, "ЦИРКУС" само што није почео. Треба мало забаве, да се овај наш јадни народ о јаду забави, па ће да гледа преко ТВ-а "ЖРЕБАЊЕ",...као да је не знам какав спектакл, светско фудбалско првенство, или извлачење срећних ЛОТО добитника,..а на крају ће нам свима да буде "БИНГО"!!!

Цитат
Жребом се одређује место на листићу

Републичка изборна комисија у петак у 19.15 часова жребом ће одредити редослед кандидата на гласачком листићу. Жребање је јавно, а обавља се тако што се из једног бубња извлачи кугла у којој се налази лист са уписаним именом и презименом кандидата, називом предлагача, а непосредно после тога из другог бубња се извлачи кугла у којој је лист са уписаним редним бројем који ће тај кандидат  имати на листи кандидата. Бубњеви морају бити провидни, а кугле непровидне. Жребању присуствују представници предлагача кандидата, али и медији, а њиме руководе председник РИК-а и заменик председника РИК-а или чланови РИК-а које они овласте.  М. Чекеревац, Политика, објављено: 18.04.2012

Питање је само ко ће да извлачи те куглице,

неко без хонорара?

или ће (како се прича) дама "уз хонорар" да обави тај "СПЕКТАКЛ"?

Цитат

Редослед кандидата на председничким изборима биће одлучен жребом.... .......а извлачење куглица могло би да буде поверено Сузани Манчић, изјавио је за Пресс Предраг Гргић, председник РИК-а  

ПРЕСС

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #76 послато: Април 19, 2012, 07:44:25 »

Цитат
Николић: Не треба организовати локалне изборе на Космету

Николић је за агенцију Бета у Новом Пазару рекао да би две косовске општине (Звечан, Зубин Поток) могле, на основу резултата парламентарних избора у Србији, да формирају општинска већа и без формалног спровођења гласања.

(Политика)

Ако ништа за Николића НЕ ТРЕБА гласати због овога што је изрекао!!! Да ли он овде прича приче за малу децу и заиста верује у то што прича? Лично не верујем, да он не зна КО поставља ПРИВРЕМЕНА Општинска Већа у Општинама. Превртање очима
Да кренем од чињенице да то зна, онда сам сигурна да он обмањује народ на Косову и Метохији, па и своје бираче јер та Општинска Већа именује ВЛАДА Србије, у овом случају тек она Влада која ће да се изабере након избора у Србији. А, о томе да ће неко од представника народа,  а ко није по вољи Влади бити члан тог Веће, можемо само да маштамо! Којег ли лицемерја, инсистирати да се председници и Скупштине Општина не изаберу сада на локалним изборима, јер би они онда само на тај начин били прави ПРЕДСТАВНИЦИ народа, него оставити да то уради нека нова Влада Србије. Е, Николићу, Николићу, ни мало се по овоме не разликујеш од Тадића. Мени је ово сасавим довољно да закључим  да вас двојица радите заједно, а против Србије, а нарочито против српског народа на Косову и Метохији!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #77 послато: Април 20, 2012, 06:09:28 »

Други женски председнички кандидат - Даница Грујичић

Републичка изборна комисија (РИК) прогласила је Даницу Грујичић за кандидата за председника на предлог Социјалдемократског савеза.

Даница Грујичић, председнички кандидат на предлог Социјалдемократског савеза

РИК је утврдио да је отклоњен недостатак од 3.281 правно ваљаних потписа бирача за кандидатуру Грујичићеве и да је укупан број новоподнетих правно ваљаних изјава бирача који подржавају кандидатуру 4.582.

Даница Грујичић је 12. проглашен кандидат за учешће на изборима за председника Србије 6. маја. Рок за подношења кандидатура истекао је 13. априла у поноћ.

Редни број председничких кандидата биће одређен сутра жребом.

Вести
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #78 послато: Април 20, 2012, 23:39:39 »

Редослед председничких кандидата

РИК жребањем утврдио редослед председничких кандидата на предстојећим изборима.

У Скупштини Србије је завршено жребање председничких кандидата, којим је утврђен њихов редослед на гласачком листићу за председничке изборе 6. маја.

Редослед је следећи:

1. Зоран Станковић
Уједињени региони Србије

2. Владан Глишић
Група грађана "Двери"

3. Борис Тадић
Коалиција "Избор за бољи живот"

4. Војислав Коштуница
Демократска странка Србије

5. Зоран Драгишић
Група грађана Покрет радника и сељака

6. Јадранка Шешељ
Српска радикална странка

7. Муамер Зукорлић
Група грађана

8. Даница Грујучић
Социјалдемократски савез

9. Ивица Дачић
Коалиција СПС-ПУПС-ЈС

10. Чедомир Јовановић
Либерално демократска партија, Српски покрет обнове, Социјалдемократска унија, Богата Србија, Војвођанска партија, Демократска партија Санџака, Зелена еколошка партија - зелени, Партија Бугара Србије

11. Иштван Пастор
Савез војвођанских Мађара

12. Томислав Николић
Српска напредна странка

Чланови Републичке изборне комисије су на почетку објаснили процедуру жребања председничких кандидата и утврдили да су испуњени сви законски услови за њено спровођење.

Жреб је обављен тако што је из једног бубња извлачена кугла у којој се налазио лист са уписаним именом и презименом кандидата за председника Србије и називом предлагача, а непосредно после тога је, из другог бубња, извучена кугла у којој се налазио лист са редним бројем који је том кандидату додељен на листи. Жреб је спровео РИК у присуству представника предлагача кандидата.

РТС
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #79 послато: Април 20, 2012, 23:47:45 »

Кратке биографије председничких кандидата

Зоран Станковић - Уједињени региони Србије

Зоран Станковић је министар здравља у Влади Републике Србије. Он је санитетски генерал мајор у пензији. Био је министар одбране у влади државне заједнице Србија и Црна Гора и привремени министар одбране у Влади Србије (2006 -2007).

Владан Глишић - Група грађана "Двери"

Владан Глишић је завршио Правни факултет у Београду. Радио је у Општинском суду у Аранђеловцу, био је директор правне службе у Ортопедском предузећу "Рудо", правни саветник у Центру за велике пореске обвезнике при Министарству финансија Србије, као и заменик јавног правобраниоца Градске општине Раковица.

Борис Тадић - Коалиција "Избор за бољи живот"

Борис Тадић је председник је Демократске странке. Дипломирао је социјалну психологију на Универзитету у Београду. Био је министар телекомуникација СР Југославије и министар одбране Србије и Црне Горе. Први пут је изабран за председника Србије 27. јуна 2004. године, а други мандат је добио у другом кругу председничких избора, 3. фебруара 2008. године.

Војислав Коштуница
- Демократска странка Србије

Војислав Коштуница је председник Демократске странке Србије од њеног оснивања, 1992. године. Докторирао је на Правном факултету на тему "Институционализована опозиција у политичком систему капитализма". Био је последњи председник СР Југославије (2000 - 2003) и председник Владе Србије (2004 - 2008).

Зоран Драгишић - Група грађана "Покрет радника и сељака"

Зоран Драгишић је завршио Факултет цивилне одбране у Београду и Правни факултет у Београду. Докторску дисертацију "Правно-политички статус националне безбедности" одбранио је на Правном факултету у Београду 2004. године. Од 1994. године ради на Факултету безбедности.

Јадранка Шешељ
- Српска радикална странка

Јадранка Шешељ је рођена 13. априла 1960. у Подујеву. До поласка у школу живела је у Приштини, одакле се преселила у Београд. По завршетку Шесте београдске гимназије, стекла је диплому Више педагошке школе, али никада није радила у професији. У "Минелу" је провела 12 година на службеничким пословима. Са лидером Српске радикалне странке Војиславом Шешељем у браку је 20 година.

Муамер Зукорлић - Група грађана

Муамер Зукорлић је муфтија Исламске заједнице у Србији. Завршио Гази Хусрев-бегову медресу у Сарајеву. У Константини у Алжиру је 1993. године завршио Исламски факултет, одсек шеријатско право, а пост-дипломске студије у Либану. Чим је основан Мешихат Исламске заједнице Санџака 1993. године Муамер је изабран за муфтију, а реизабран на изборима 1998. и 2003. године.

Даница Грујичић
- Социјалдемократски савез

Даница Грујичић је докторирала је на Медицинском факултету 1996. године из области неурохирургије. На Институту неурохирургије Клиничког центра Србије ради од 1984. године, а 2007. године постала је начелница ове установе. Од 2004. године ради и као ванредна професорка на Медицинском факултету.

Ивица Дачић
- Коалиција СПС-ПУПС-ЈС

Ивица Дачић је председник Социјалистичке партије Србије, заменик председника Владе и министар унутрашњих послова Србије. Завршио је Факултет политичких наука у Београду. Обављао је више страначких функција у СПС-у. Био је посланик Савезне скупштине СР Југославије и СЦГ. За председника СПС-а изабран је 2006. године.

Чедомир Јовановић
- Коалиција "Преокрет"

Чедомир Јовановић је председник Либерално-демократске партије. Дипломирао је драматургију на Факултету драмских уметности у Београду 1998. године. Током студија радио је као новинар, а био је један од лидера студентског протеста 1996/97. године.

Иштван Пастор
- Савез војвођанских Мађара

Иштван Пастор је један је од оснивача Савеза војвођанских Мађара и њихов члан од 1994. године. Од 1997. године налази се у Председништву странке, а 2007. године постаје председник СВМ. Дипломирао је на Правном факултету у Новом Саду. Радио је у фабрици "Сигма" у Суботици, Институту за Информатику на Економском факултету у Суботици, а од 1995. године бави се приватним бизнисом.

Томислав Николић
- Српска напредна странка

Томислав Николић је председник Српске напредне странке. Био један од оснивача и заменик председника Српске радикалне странке. Три пута је био кандидат на председничким изборима у Србији (2003, 2004, 2008) и једном кандидат за председника СР Југославије (2000). Био је потпредседник Владе Србије (1998 - 2000) и потпредседник Владе СР Југославије (1999 - 2000) Маја 2007. године пет дана је обављао и дужност председника Народне скупштине Републике Србије.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #80 послато: Април 21, 2012, 10:00:27 »

Постављена је, накнадно, на ову тему анкета са свим кандидатима за председника Србије. Можете да гласате, по вашој процени КО је тај који ће од грађана Србије да добије највише гласова и постане председник Србије (уместо Тадића,  дај Боже)

Гласајмо, па да видимо колико ћемо да будемо добри у проценама или ћемо тотално подбацити Зеленко
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #81 послато: Април 22, 2012, 17:03:00 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sY0ImY74hgE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sY0ImY74hgE</a>
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #82 послато: Април 22, 2012, 18:32:09 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=sY0ImY74hgE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=sY0ImY74hgE</a>

Је ли то твој фаворит Cheesy

Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #83 послато: Април 22, 2012, 21:00:59 »

Је ли то твој фаворит Cheesy

Не, то није "мој кандидат"... то је "ДОПРИНОС ЊЕГОВОЈ КАНДИДАТУРИ"!!!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #84 послато: Април 23, 2012, 06:49:35 »

Цитат
Једини сам стручан за посао председника Србије!

Спојлер:
Београд - Све анализе показују да је постојећи политички и економски модел у Србији ударио у зид и да не може више да произведе ниједно добро решење. Покрет радника и сељака види два могућа решења за излазак из кризе, од којих је једно непосредна демократија, односно увођење народа у политику у Србији.

Препрека томе су партије, које су узурпирале политички живот и потребно је да се грађанима врате институције. У сфери економије важно је да се вратимо народном капитализму, да се омогући људима учешће у власништву, расподели добити и управљању привредним предузећима - истиче за Данас Зоран Драгишић, председнички кандидат и лидер Покрета радника и сељака.

Ипак, како прецизира, „пре свега тога ћемо морати да победимо организовани криминал, јер је он одузео народу државу, путем корупције је преузео и политички и привредни живот у овој земљи“.

Као председнички кандидат фокусирали сте кампању на причу о борби против организованог криминала. Зашто?

- За разбијање организованог криминала кључна су уставна овлашћења која има председник Републике. Све друго што Устав предвиђа су протоколарне ствари, тако да председник има ефективну моћ само у управљању системом националне безбедности. Као председнички кандидат нећу отварати радна места, јер је то надлежност владе и других органа. Савет за националну безбедност сматрам најважнијим телом и као председник Србије желим да га претворим у маљ којим ћу разбити организовани криминал. Нећу се либити и да употребим војску у тој борби. Без увреде према другима, као професор безбедности једини сам међу кандидатима стручан да тај посао радим како треба.

Делује као да сте уверени у победу.

- Нервира ме став да ће се на изборима бирати између Николића и Тадића. Тврдим да ћу победити на изборима у другом кругу и то Ивицу Дачића, кога сматрам за свог највећег такмаца.

Имате ли основа за таква очекивања?

- Истраживања показују да више од 40 одсто људи који ће изаћи на изборе не зна за кога ће гласати, а још око 20 одсто уопште неће гласати. Дакле, досадашње пројекције изборних резултата праве се на основу гласова партијских активиста. Вештачка поларизација Србије довела је до тога да људи не могу да поднесу ни једне ни друге. Као неко ко се први пут појављује на изборима, очекујем победу.

Сматрате да има простора за изненађења?

- За мене ће бити изненађење једино ако партије које гњаве Србију већ 20 година добију икакав глас.

Да вас не питам онда коме бисте могли да пружите подршку у другом кругу?

- Ако неком игром случаја не уђем у други круг, нећу дати подршку никоме.

А, какав резултат очекујете на парламентарним изборима?

- Очекујем веома добар резултат, а у неким деловима Србије мислим да ћемо имати натполовичну већину. После избора ћемо видети, у зависности од резултата, с ким бисмо могли да правимо коалиције. Онај ко буде спреман да ломи организовани криминал, корупцију, монополе и разбије партократску власт, тај ће моћи да рачуна на сарадњу с нама. О цензусу не размишљамо, размишљамо само о броју мандата.

Прошле године сте учествовали на митингу напредњака, зар не?

- То је био митинг за превремене парламентарне изборе. Сматрао сам да је тада требало одмах расписати изборе и опет бих отишао на такав скуп. Међутим, то није наговештај евентуалне коалиције, нити смо с напредњацима икада разговарали о томе.

Србија пропустила шансу за НАТО

Какав је Ваш став према ЕУ и НАТО?

- Залажемо се за улазак у ЕУ, начелно. Проблем је што смо у овом тренутку од ЕУ веома удаљени и Србија не задовољава ниједан критеријум да би могла постати чланица. Што се тиче НАТО, пропустили смо шансу да уђемо у ову организацију. Да смо ушли заједно с Албанијом или пре ње, имали бисмо прилику да користимо све бенефите које чланство у НАТО доноси. Сада више о томе не вреди говорити, у НАТО нећемо ући, јер и када бисмо поднели захтев за учлањење Албанија би поставила као услов признавање независности Косова. То не долази у обзир.

Ко све чини Покрет радника и сељака?[/b]

- Покрет чине 32 организације, од којих су три политичке странке – Грађанска иницијатива Горанаца, Влашка демократска странка Србије и Уједињена сељачка странка. Од највећих организација ту је Унија малинара, затим Асоцијација пољопривредника, мање синдикалне организације, локални политички покрети.   (Данас)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #85 послато: Април 23, 2012, 06:51:00 »

Постављена је, накнадно, на ову тему анкета са свим кандидатима за председника Србије. Можете да гласате, по вашој процени КО је тај који ће од грађана Србије да добије највише гласова и постане председник Србије (уместо Тадића,  дај Боже)

Гласајмо, па да видимо, какве су наше процене, односно, колико ћемо бити близу или далеко у тим нашим проценама Зеленко
Сачувана

Драган
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 31

Погледај профил
« Одговор #86 послато: Април 23, 2012, 07:46:51 »

Иштван Пастор и Муарем Зукорлић су једини прави кандидати -представници свога народа - етнич-
ких заједница, и они стварно заступају интересе својих бирача!
А сви остали, из редова већинског -СРБског народа, заступају своје личне, шићарџијске и улизичко-
вазалне интересе својих страних наредбодаваца - ментора, и не заступају ни сами себе, а камоли
интересе својих бирача - народа срБскОГА!!!
Србијански бирачи, из редова народа срБскОГА, ''руку на срце''., реално говорећи, могу да ''гласају''
само ''у инат'' за онога којега ''мало мање не воле'', од онога којега  ''незамисливо не воле'' - не могу да  га смисле.
Тако испада да је само гласање, у ствари, само својеврстан ''мисаони /мислено-ментални/ РАТ'',
а биралишта - бирачка места - само поприште тог ''РАТА'''!!!
Народ СРБски, на овим изборима, треба да ГЛАСА ЗА СЕБЕ - ЋУТАЊЕМ!!!
''Мук - лијек!''
''Ко ћути - мудро говори!''
''Ћутање је злато!''
Кнез Милош се највише плашио народа кад /ЗА/ЋУТИ!
''Паметном не трба дапута говорити!''
ДОС /Демократски Отпад Србије/ је сахранио, упропастио државу Србију и све њене грађане!!!

Драган Славнић
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #87 послато: Април 23, 2012, 10:26:18 »

У Београду је у недељу, одржан јубиларни 25. Београдски маратон. Маратон је почео у 10 часова у Булевару краља Александра, па су многе улице у центру града, али и на Новом Београду биле затворене за саобраћај. С обзиром да је ово 25. маратон по реду, маратон као маратон, и овај, сличан оним претходним. Међутим,  ваљда  због  изборне кампање, и овај маратон је искориштен да би се по неко представио, промовисао. За предизборну промоцију себе и своје странке, Борис Тадић, председник Србије у оставци, се послужио овим маратоном. Без обзира на све, али и овај његов потез,  попут многих које је учинио до сада, само је изазивао подсмех.  

Цитат
Победник маратона Џејмс Барбасаи истрчао је стазу у времену 2:16:01, други је кроз циљ прошао Хенри Кембои (2:22,54), а трећи Чарлс Ротич (2:23,12). Барбасаи је 12. Кенијац који је тријумфовао на Београдском маратону. Победници полумаратона су Кристијан Стошић и Ана Суботић.

Од Булевара краља Александра, маратонци су трчали улицама Бранка Крсмановића и 14. децембра до Славије, одакле су Немањином и Улицом Гаврила Принципа дотрчали до Бранковог моста. Траса маратона даље обухвата УлицуЈурија Гагарина, Нехруову, Земунску, Тошин бунар, 22. октобра и Булевар Николе Тесле. Маратонци ће поново прећи Бранков мост и трку завршити на Теразијама. Трка је почела тачно у 10 часова.

Позив Београђанима да у што већем броју дођу на маратон синоћ су упутили председник Извршног одбора 25. београдског маратона Жељко Ожеговић, директор Београдског маратона Дејан Николић, представник Министарства одбране, Војске Србије и Војне академије пуковник Драган Ђини, као и двоје чланова српског олимпијског тима за Игре у Лондону – голман ватерполо репрезентације Србије Слободан Соро и атлетичарка Ана Суботић.

– Позивам Београђане да у што већем броју узму учешће у јубиларном Београдском маратону, као тркачи, посматрачи или као донатори у хуманитарним активностима. Само уз њихову помоћ моћи ћемо да још једном допринесемо промоцији Београда, шаљући из њега лепу слику у свет – рекао је Жељко Ожеговић.

Позиву да учествују на овом маратону одазвале су се и бројне јавне личности. Осим Тадића, трчали су и високи функционер ДС-а Божидар Ђелић као и некадашњи ватерполиста а тренутно помоћник градоначелника Београда Александар Шапић.

На маратону, у полумаратону и у Трци задовољства биће подељено неколико трофеја, а и трчаће се за неколико хуманитарних мисија. Трофеј “Фред Либоу” додељује се победницима у мушкој и женској трци. Најбољем домаћем маратонцу биће додељен трофеј “Фрањо Михалић”, а победнику полумаратонске трке припашће трофеј “Ђоко Вјештица”. Трофеј “Кент Андерсон” биће додељен особама и организацијама за изузетан допринос Београдском маратону.

Цитат
Тадић: Сваки дан радим склекове

У традиционалној Трци задовољства, која је имала и хуманитарни карактер у склопу акције „Трчимо за бебе“ учествовао је и председник Демократске странке Борис Тадић.
- Ово није први пут да сам се пријавио за маратон. Кондиционе тренинге имам сваки дан, играм кошарку, трчим, радим трбушњаке и склекове и мислим да свака млада, али и старија особа треба да ради исто. Пријавићу се и следеће године уколико ми то време дозволи - рекао је Тадић за „Блиц“.
У Трци задовољства победио је 14-годишњи Данило Јовановић из Панчева.
(Ало)

.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #88 послато: Април 23, 2012, 10:38:53 »

Добро Драгане, то си у праву. Срби изгледа овај пут немају свога кандидата око ког би се многи окупили, али знаш да ће много њих ипак обавити гласање.

Пошто има  анкета изнад ове теме, са именима свих кандидатима за председника, можеш ли да гласаш, да даш своје мишљење, по твојој процени ко ће бити изабран за будућег председника Србије? ( не за кога би ти гласао, него ко је тај који ће да буде изабан?)
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #89 послато: Април 23, 2012, 15:23:18 »

Многи ће сигурно гласати за:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PoyogkK102g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PoyogkK102g</a>
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #90 послато: Април 23, 2012, 22:18:45 »

Многи ће сигурно гласати за:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PoyogkK102g" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PoyogkK102g</a>

Имаш тему о њима, па пошто их пропагираш, укључи се у расправу која се води на

http://forum.svisrbisveta.org/index.php?topic=871.msg15428#msg15428

Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #91 послато: Април 23, 2012, 23:46:08 »

Никог не "пропагирам...
Наслов теме је:
Председнички избори: КО ће бити председник Србије?

А он је један од председничких кандидата, зар не??!!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #92 послато: Април 23, 2012, 23:56:39 »

Никог не "пропагирам...
Наслов теме је:

Па, ако си на питање теме, које гласи "КО ће бити председник Србије?"
поставила тај клип са  представником Групе Грађана Двери, и кажеш да мислиш да ће многи грађани Србије за њега да гласају, па било би добро да мало образложиш тај свој закључак. А, пошто има тема о Дверима, која је раније започета, али  није завршена, ако желиш можеш да се укључиш у њу,
и да помогнеш, јер заиста има много питања који иду уз њих ( да ли су Покрет, да ли су Група Грађана, зашто не желе да имају чланове, јер како кажу не желе да буду политичка странка,..а ово што раде, као нема никакве везе са политиком, па...? )

А та тема је, као што написах у поруци изнад на:

Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #93 послато: Април 24, 2012, 00:22:26 »

Никог не "пропагирам...
Наслов теме је:

Па, ако си на питање теме, које гласи "КО ће бити председник Србије?"
поставила тај клип са  представником Групе Грађана Двери, и кажеш да мислиш да ће многи грађани Србије за њега да гласају, па било би добро да мало образложиш тај свој закључак. А, пошто има тема о Дверима, која је раније започета, али  није завршена, ако желиш можеш да се укључиш у њу,
и да помогнеш, јер заиста има много питања који иду уз њих ( да ли су Покрет, да ли су Група Грађана, зашто не желе да имају чланове, јер како кажу не желе да буду политичка странка,..а ово што раде, као нема никакве везе са политиком, па...? )

А та тема је, као што написах у поруци изнад на:

Извини, али имам право да поставим свој прилог на тему  - на коју одговара... и то  је то.
Твој коментар о Дверима...показује твој однос према њима...
А сва та питања или "дилеме" које имаш у вези Двери - управо можеш добити као одговоре  - из постављеног видео клипа, ако га погледаш!!!
Смешно питање си ми поставила и у вези видео клипа о Тадићу??! Ниси видела чак ни наслов...??! Да јеси, не би поставила - оно питање!!!
Ни један ни други - нису моји кандидати...
Ни Војислав Коштуница... (запитај се зашто сам га споменула?!!)

На теми: КО ће бити председник Србије? - имам право да постављам своје предлоге о свим председничким кандидатима...и то ћу, можда, и урадити - али не "навијачки"!

НИ ЈЕДАН СА ПРЕДЛОЖЕНЕ  ЛИСТЕ - НИЈЕ И МОЈ "ФАВОРИТ" КАКО СИ СЕ ИЗРАЗИЛА СВОЈИМ ПИТАЊЕМ...
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #94 послато: Април 24, 2012, 01:11:34 »

Извини, али имам право да поставим свој прилог на тему  - на коју одговара... и то  је то.
А сва та питања или "дилеме" које имаш у вези Двери - управо можеш добити као одговоре  - из постављеног видео клипа, ако га погледаш!!!
Смешно питање си ми поставила и у вези видео клипа о Тадићу??! Ниси видела чак ни наслов...??! Да јеси, не би поставила - оно питање!!!
Ни један ни други - нису моји кандидати...
Ни Војислав Коштуница... (запитај се зашто сам га споменула?!!)

На теми: КО ће бити председник Србије? - имам право да постављам своје предлоге о свим председничким кандидатима...и то ћу, можда, и урадити - али не "навијачки"!

НИ ЈЕДАН СА ПРЕДЛОЖЕНЕ  ЛИСТЕ - НИЈЕ И МОЈ "ФАВОРИТ" КАКО СИ СЕ ИЗРАЗИЛА СВОЈИМ ПИТАЊЕМ...

Не разумем зашто често потежеш неко "право" када дискутујеш на форуму. Па, наравно да сви имамо права да постављамо шта хоћемо и да пишемо шта мислимо, а све у оквиру једне дефинисане теме.
Чини ми се да ти не разумеш довољно шта су форумске дискусије и зато све што напишем схваташ лично, да је упућено теби, а не ономе што је написано, дискусији О ТЕМИ  и због тога ми је искрено жао., тако да нећу више ни покушавати са тобом да дискутујем, јер можда се теби више допада монолог Cheesy

Видела сам ја, не само тај клип, него и лично њих све из Двери, у свим могућим, не само емисијама, него и уживо, када су били само нека врста Покрета "салонског" типа, на многим трибинама. Све што сам имала да чујем, чула сам тада од њих, али ако је ово форум у ком учествују дискутанти, они ваљда треба да размењују дискусије о ономе шта постављају.

Твоја констатација,
Цитат
не стоји, јер ја немам још никакав, не "однос" како си га написала, него немам баш најјаснији СТАВ по питању њих, као што га немају многи грађани Србије, са којима сам у контакту, јер по питању њих има заиста доста контраверзи и зато сам хтела да, кроз једну квалитетну дискусију, дођемо до одговора на нека питања,

али колико видим, ти не желиш да учествујеш у таквим дискусијама, то је  твоје право и не мораш.

Ниси разумела ни мој одговор у вези клипа о Тадићу. Била је у питању шала, а она је такође део "форумских" дискусија.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #95 послато: Април 24, 2012, 03:39:55 »

Цитат
Не НАТО, већ Русија

Српска радикална странка се најоштрије противи уласку у НАТО коме теже Томислав Николић и Борис Тадић, поручила је Јадранка Шешељ, кандидаткиња Српске радикалне странке за председника Републике.

Залагаћу се да Србија постане део безбедоносног система који предводи Руска Федерација, односно за улазак наше државе у Организацију договора о колективној безбедности, такозвани ОДКБ - истакла је Јадранка Шешељ.

Она је нагласила да нашу војску треба ослободити од политичких и НАТО утицаја.

- Дужност војске је да брани земљу и свој народ, а не да буде испостава НАТО-а и да наша деца гину за интересе НАТО на другим континентима - поручила је кандидаткиња Српске радикалне странке.

Она је нагласила да ће шеф њеног војног кабинета бити генерал Божидар Делић, који се храбро борио на Косову и Метохији 1999. године, управо против НАТО-а и албанских терориста. (Вести)
Сачувана

Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Ружица

Погледај профил
« Одговор #96 послато: Април 24, 2012, 10:58:02 »

Ево само неколико примера ко како  дискутује на форумима (скраћени цитати):

- Имаш тему о њима, па пошто их пропагираш, укључи се у расправу која се води на

- Је ли то твој фаворит Cheesy (шала...?)

- Толико честитки и "поздрава", чак целе ДВЕ Cheesy
није лоше, није лоше, пред њима је "светла" будућност, још светлија од њихове "садашњости"!

- И птице на грани знају ко "дистрибуира" гласове "победницима" "ПИРАМИДЕ"  Зеленко
Распитај се мало, све ће ти се само каЗ`ти. Нећу ништа више да пишем, мораћеш мало и сама да проанализираш и да склопиш коцкице, јер ако ти овако наседаш, а кажеш да си "политички" добро поткована, шта онда да кажем о нашим несрећницима који заиста верују у овакве емисије Жељкове ружичасте телевизије.

- Да  мало пажљивије читаш шта је на овој теми постављено, испред  текста који си прекопирала са сајта Крстарица који је "дуплирана вест",  Зеленко ПРИМЕТИЛА би да је та вест већ пренешена, уз мој коментар, значи само пар порука изнад, ево га...

-п.с  јеси гласала у приложеној АНКЕТИ?

- Чини ми се да ти не разумеш довољно шта су форумске дискусије и зато све што напишем схваташ лично, да је упућено теби, а не ономе што је написано, дискусији О ТЕМИ  и због тога ми је искрено жао., тако да нећу више ни покушавати са тобом да дискутујем

Све ово је упућено мени лично... и тако и "дискутујем"...односно, морам да "доказујем" да прилог који поставим  одговара теми и да не морам да поставим тамо где ми модератор сугерише...зато и пишем: имам право!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #97 послато: Април 24, 2012, 13:35:41 »

Ове  изборне кампање, не само што МНОГО коштају, не само што имају много неправилности, .....оне још  заиста прелазе и све мере доброг укуса.

Ово је само један пример,...а где су тек они остали...

Цитат
Група Рома музичара сачекала је кандидата за председника коалиције СПС-ЈС-ПУПС Ивицу Дачићу приликом посете Лесковцу и посветили му познати хит Маринка Роквића "Скитница".

"Ово је моја кућа, живео сам ту, ово је Србија, Дачић воли њу", гласе речи препева. Дачић није остао имун, па је "окитио" музичаре.
(ПРЕСС)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WdY9btj_CSk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WdY9btj_CSk</a>
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #98 послато: Април 25, 2012, 09:12:56 »

ИЗБОРИЈАДА  Cheesy
Муамер величанствени

Замислите, седми је мај 2012. године. Освануло је сунчано јутро, после Ђурђевдана. Изборна комисија је потврдила да је председник Србије часни муфтија Муамер ефендија Зукорлић.

"Алах је уз Србе", изјављује у свом првом обраћању нацији нови шеф државе, чија је кандидатура била, заправо, његова замена за крик. Дакле, уместо да крикне због тешког положаја Бошњака у Санџаку, муфтија се кандидовао за председника.

Јединица гарде постројена је у његову част, а ефендија убеђује свет, док се на двору служе врућа јагњетина иурмашице, да Србија његовим избором није постала теократска држава. Зато првог јутра своје владавине, у резиденцију прима његову светост патријарха Иринеја, надбискупа Хочевара и рабина Исака Асиела. Они су буквално схватили Устав Србије, прочитали да смо секуларна држава, па се нису кандидовали.

И добро је да нису, јер је и Србима и браћи Бошњацима, и осталим етничким заједницама,доста и ове кампање, на царству земаљском, па би једва поднели и ону другу, на царству небеском. Замислите, опет, да су врховни изасланици свевишњег поднели кандидатуру, па да, рецимо, неки од владика или бискупа, смисли слоган „Мени је рај, а теби крај”, док би мање странке, попут Харе Кришне или Јеховиних сведока, покушале да освоје гласове кампањом „од врата до врата”. Замислите, такође, да ефендија свим мученицима транзиције, без обзира на вероисповест, обећа уместо радних места – 72 девице у рају.

Срећом, то се неће догодити, јер се од свих верских лидера, само муфтија прихватио тешког бремена председничке кандидатуре. При том је обећао да ће верски објекти бити заштићени од кампање, подсетивши да је Исламска заједница прва на Балкану донела одлуку да имами и верски службеници не могу да се баве политиком. Зато је нејасно како је ефендија успео да изведе највећи мађионичарски трик ових избора –да подели једног себе, на кандидата и муфтију. Где ли је та међа, на широком пољу деловања часног ефендије, где се Муамер муфтија претвара у Муамера политичара?

Шта би, такође,могао да буде његов изборни слоган који би привукао и осталу браћу и сестре, осим Бошњака? Ако је тачно да Срби обожавају Сулејмана Величанственог, а тачно је, муфтија би, током изборијаде, могао да маркетиншки одлично поентира, играјући на карту менталног утицаја турских сапуница на просечног српског гласача.

Некада давно, Срби нису могли да спавају због Касандре (или то беше Љовисна), док данас имају подочњаке због брата Сулејмана, који је с једнаком жестином освајао територије и гомилао „драгане” у свом харему. Али тадашњи господар приказан је толико фенси и нашминкано, да је Сулејманов поход који је кренуо са Прве српскетелевизије, која је, узгред, у власништву Грка, изазвао велике протесте неких овдашњих историчара. Према нашој историографији, Сулејман је био опаки тип који је, освајајући Београд,секао главе и набијао на кочеве, док га турски сценаристи приказују као кварцованог плејбоја који се више мотао по харему него по бојиштима. И, као такав, поручује да су и сапунице део општег напора да се Анкара коначно прикључи Бриселу.

Ако би муфтија био прагматичан, за шефа изборног штаба ангажовао би највећу глумачку звезду турских теленовела,Халита Ергенча, за којим једнако уздишу српске, турске и европске домаћице, па да заједно, са билборда, пошаљу поруку како је Санџаклија Зукорлић унапређен у – Муамера величанственог. Мада би сасвим пристојно звучало и – Муамер Зукорличанствени.   

Александар Апостоловски (Политика)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #99 послато: Април 25, 2012, 18:37:52 »

Жребом утврђен редослед представљања председничких кандидата 

Представљање кандидата почиње у петак на Другом програму РТС-а. Сви ће имати по пола сата да грађанима представе своје програме.

Првог дана, 27. априла почев од 20 сати представиће се Владан Глишић, затим Зоран Станковић. Дан касније 28. априла Војислав Коштуница, па Томислав Николић, 29. априла Даница Грујичић, а 35 минута ксније Чедомир Јовановић, 30. априла представљње кандидата почиње у 20.30. Прво ће свој програм изложити Иштван Пастор, затим Јадранка Шешељ.

Првог дана маја од осам сати увече председнички кандидат Ивица Дачић, после њега Муамер Зукорлић. Другог маја од 20 сати Борис Тадић, следи кандидат Зоран Драгишић.    (РТС)
Сачувана

Странице: 1 [2] 3 4 ... 8   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!