forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Јун 04, 2020, 23:23:05

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Porez za neozenjene momke i devojke koje su napunili 20godina starosti  (Прочитано 2985 пута)
Milos87
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1

Погледај профил
« послато: Март 16, 2012, 16:44:45 »

Voleo bi da se uvede porez za neozenjene momke i devojke koje su napunili 20godina starosti a u radnom odnosu su i to na sledeci nacin

2000 rsd(dinara) mesecno za neozenjene momke i devojke koje su napunili 20godina starosti a u radnom odnosu su tj primaju platu

200 RSD (dinara)  mesecno za neozenjene momke i devojke koje su napunili 20godinastarosti a ne rade nigde to je ako se slazete jedno pice Srbiji u disko klubu ili dopuna za mobilni telefon a moglo bi se izdvojiti radi poreza za neozenjene

Prva svrha poreza !!!! Da sav taj novac ide u decji fond radi ostvarivanja prava na decji dodatak za koje vecina dece ne prima jer je granica proseka mala i retko ko dobije decji dodatak u Srbiji.....

Druga svrha poreza !!!Da se podstakne omladina na brak a dalje i tu je odmah i natalitet koji je kod nas u Srbiji mali

Toliko od mene voleo bi da se usvoji ovaj zakon jer bi dao jednu stabilnost u zemlji a prvenstveno bi porastao i natalitet i svako dete bi imalo prava na decji dodatak
Сачувана
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1283

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Март 16, 2012, 16:54:18 »

Milose, ideja ti je originalna i interesantna. Ona bi se mozda nekako i mogla sprovesti prema zaposlenim nezenjama, ali ne znam kako bi se sprovela sa nezaposlenima (bez obzira sto je suma simbolicna). Naime, oporezivanje onih koji nemaju prihode neuobicajeno je za bilo koju drzavu i sudara se sa socijalnom komponentom.

U svakom slucaju, lijepo je cuti da neko razmislja i o nasem natalitetu i zastiti djece.
Сачувана
Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 988

Ружица

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Март 16, 2012, 17:11:12 »

Милоше, уистину, занимљива идеја... и више него занимљива, јер је конкретна и дала би конкретне резултате.
Ипак, не можеш опорезовати оне који не раде - који немају званично никакав приход.

Можда би њих могли, кроз неку едукацију - приволети, да добровољно, тај износ који је симболичан, улажу у дечји фонд - за дечји додатак!
Драго ми је да млад човек тако позитивно размишља и да схвата да Србијом влада "бела куга"...

Наравно, ово "бела куга" се не односи на тебе. Знам да ти и твоја супруга имате бебу...и, верујем да ће  бити још србске дечице у вашој породици.

Хвала ти, Милоше, што си се регистровао и што ћеш бити наш активан члан. Позови и своје истомишљенике да нам се прикључе.
Смедерево је велики град.

Слободан си да изнесеш све своје идеје и предлоге на било којој теми...
Сачувана

Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас Србства!
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Март 16, 2012, 17:16:08 »

Добро ти је размишљање брате Милоше, није лоше. А да би се избегле неправде према незапосленима, ја бих предложио увођење једног генералног закона о опорезивању за све запослене, као и радне организације, предузећа, приватни и државни сектор, са истом таквом симболичном свотом коју би сваки поштен и честит човек, или радна организација, по броју запослених уплаћивала и  без поговора прихватила.

Новац из овог пореза ми стајао на расположењу само Фондовима за заштиту деце. Висина надокнада би била одређена према броју деце у породици и лимитирао бих исплату додатака само оним породицама чије примања не прелазе висину просечне минималне социјалне егзистенцције.

Тада би помоћ била гарантована оним срединама које због сиромаштва или ограничених могућности за живот, нису у стању рађањем повећавати број деце у Србији.
Или би се неким нормативима ово регулисало у оквирима једне прецизиране одредбе кроз социјалну политику земље. Кроз заштиту мајке, родиље, у запослењу или без посла, исплаћивала би се државна надокнада као помоћ за егзистенцију. Плата запослених мајки би текла у пуном износу и за време породиљског одсуства.

Умало заборавих, добро нам дошао Милоше, лепо се осећај, као у сопственој кући....
И тако си ми директан комшија, ја сам само мало од тебе, тек  преко Дунава....  
Сачувана
Ружица
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 988

Ружица

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Април 05, 2012, 17:25:17 »

С обзиром да је Милош отворио ову тему, уз све оно што је написао, поред осталог, стоји и брига за децу и потомство...

Колико држава Србија брине о својој будућности, јер "деца су наша будућност", нека покаже следећи пример:

Мајка ми је погинула кад сам имао четири године. Ударио ју је ауто док је возила бицикл. Отац ме је напустио, а бака, која се бринула о мени, умрла је...

Јанко Маглоцки: У јуну постаје пекар и нада се послу

САМОШ - Сахранио баку и остао потпуно сам.

- Мајке се не сећам, погинула је кад сам имао четири године. Могао сам и ја с њом да настрадам, пошто смо заједно били на бициклу кад је налетео ауто и убио је на лицу места. После сам био са оцем, који ме је малтретирао. Чуо сам од комшија да је тукао и моју маму, зато ја никада не бих ударио жену - овако 17-годишњи Јанко Маглоцки започиње причу о својој трагичној судбини. Тог храброг дечака живот није штедео, остао је потпуно сам и живи у селу Самош, педесетак километара од Панчева, у трошној кући без канализације и купатила.
- Док сам био са оцем, увек сам имао модрице и ране, стално ме је тукао. Једном ми је бака дала паре да купим албум са сличицама, то ми је била жеља, ал’ кад је отац видео шта сам купио, почео је да ме удара и цепа албум. Целог га је исцепао и згужване листове ми гурао у уста. Хтео је да ме казни - присећа са Јанко. Пре осам година отац га је напустио, и од тада га дечак више није видео. Остао је да живи с баком, која му је била једина утеха и пријатељ, али несрећни Јанко је и њу изгубио.
- Кад сам сахранио баку, остао сам потпуно сам. Комшије ми помажу, али ја ипак немам никога. Кад се вратим из школе, свуда је тишина, нико ме не чека. Нема више ни вечере, али најтеже ми пада то што немам с ким да разговарам и посаветујем се - прича Јанко.
Он сваког дана аутобусом у шест путује у Панчево у школу, и ипак успева да буде одличан ђак.
- Идем у пекарску школу, у јуну завршавам и надам се да ћу наћи посао, да се спасем - позитиван је Јанко, који сада преживљава продајући јаја.
- Продајем јаја по десет динара, деси се да зарадим 50-60 динара дневно, и то ми је све - каже дечак, који гаји пет-шест кокошака. Кад се врати из школе, Јанко обавља тешке сеоске послове.

Живи на кокицама

Јанку је највећа жеља да има купатило.
-Срамота ме је да кажем, али купам се у кориту, поливам се водом, и зими и лети. Волео бих да мало средим овде, да имам основне услове за живот, и да ме не буде срамота да позовем друга у госте - каже Јанко, а на питање шта једе за ужину у школи и да ли купује нешто, као друга деца, он одговара да нема одакле.
- Дешава се да гладујем. Кад имам кукуруз кокичар, ја га искокам, па понесем кокице да једем за ужину.

Помозимо Јанку!

Јанко нема свој жиро-рачун, па је све људе добре воље замолио да, уколико могу, нешто новца уплате на рачун његовог комшије Милета Томина.
- Он ми је једина особа на свету коју могу назвати породицом. Ето, да није њега, ни Курир ми не би дошао у посету - са осмехом нам каже овај дечак.

Комерцијална банка
Миле Томин
205-1001529290309-91

http://www.kurir-info.rs/nemam-nikoga-na-celom-svetu-clanak-162354

И један коментар:

...Зар тек сада након толико ДС-ових година, не бриге за ДЕЦУ - да ова ужасна истина угледа светлост дана? Где сте били сви ви из ДС-а, од 2000-те до данас? Зар тек данас, након 10 година ДС-овог игнорисања ДЕЦЕ и многих тужних дечијих судбина, да вапај за помоћ овом младом човеку чују медији... Како вас није срамота ?
Због истине овог ДЕТЕТА треба сви у Општини да поднесу оставке... Па ускоро овај човек постаје пунолетан, па зар није било слуха у 21-вом веку у Србији која претендује да буде ЕВРОПСКА да ово читам и да поверујем да не постоји још барем неколико хиљада сличних тужних судбина широм ове наше богате и прелепе брдовите Србије...

Подсећам свако ДЕТЕ, да има мајку Србију, да се о њему стара, брине, храни, да га образује... без обзира на индивидуалне породичне услове у којима ДЕТЕ живи...

Свако ДЕТЕ је брига свих грађана, а овде су институције власти ДС-а, тотално омануле, оне су потпуно игнорисале и окренуле леђа овом ДЕТЕТУ, и због овог и многе друге ДЕЦЕ, ја нећу гласати за ДС... ово је срамота коју би грађанин Борис Тадић морао да прочита, пре него што се поново кандидује за ОЦА нације...

Србин из  дијаспоре...
« Последња измена: Април 23, 2012, 07:45:52 Модератор » Сачувана

Заклињем се са три прста са овога Светог Крста, живот дајем за спас Србства!
Драган
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 31

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Април 06, 2012, 13:55:37 »

Лепо је угледати се на друге, али све треба чинити према сопственом губеру.
Чак и да се уведе порез на ''НЕЖЕЊЕ'' /200 динара за незапослене? и 2.ооо - за запослене!/, остаје
питање како би се прикупљена средства  користила - да ли зА ФИНАНСИРАЊЕ ''ЕГЗИТА'', ''ГЕЈ
ПАРАДЕ''..., с обзиром да нико не би могао да контролише наменско кришћење прикупљених средстава, или за ЗАКОНОМ одређену намену?!

''ДА ЛИ НАМ ЈЕ ЗАКУЦАЛО СИРОМАШТВО НА ВРАТА... УМА, СРЦЕ, ДУШЕ???
НЕ – ‘ЗАКУЦАЛО СИРОМАШТВО…’, ВЕЋ – ‘КУЦА СИРОМАШТВО…’!
‘КУЦА’ ОНО ЈОШ ИЗ СТАРОГ ПА ПРЕКО НОВОГ ЗАВЕТА – СВЕ ДО
ДАНАШЊИХ ДАНА, А МИ ГА СЕ СЕТИМО САМО О БОЖИЋУ, УСКРСУ, СЛАВИ, НЕДЕЉОМ…, А ОСТАЛИМ ДАНИМА ГА ЗАБОРАВЉАМО!
А ТАКО БИВА И СА ‘ЗАБОРАВЉАЊЕМ’ САМОГА ГОСПОДА БОГА!
ТО НАЈРЕЧИТИЈЕ ПОКАЗУЈЕ ИЗМЕЊЕНА И, САДАШЊИМ НЕОЛИБЕРАЛНО КАПИТАЛИСТИЧКИМ /МЕГАКАПИТАЛИСТИЧКИМ/ СИСТЕМОМ ВРЕДНОСТИ /ГДЕ ЈЕ ЧОВЕК РОБА, КАО И СВАКА ДРУГА СТВАР!/, ТЗВ. ‘/ЕВ/РОПСКИМ ВРЕДНОСТИМА’, И ПРАКТИКОВАНА ‘БОЖИЈА’ ЗАПОВЕСТ: ‘ШЕСТ ДАНА РАДИ… /И ЧОВЕК ЈЕ ЧОВЕКУ ВУК, РОБА КАО И СВАКА ДРУГА СТВАР!/, А СЕДМИ ДАН ПОСВЕТИ ГОСПОДУ БОГУ СВОМЕ… И СЕТИ СЕ СИРОМАХА!’
ТО ДВОЛИЧЈЕ ФАРИСЕЈА РАЗОГОЛИТИО ЈЕ САМ ГОСПОД ИСУС
ХРИСТОС ПРИЧОМ О СИРОМАШНОЈ УДОВИЦИ, ГДЕ ЈЕ ОНА ПРИЛО-
ЖИЛА СВЕ ШТО ЈЕ ИМАЛА, ХРАНУ СВОЈУ..., А ЦРКВА СЕ БАШ НЕ
ПРЕТРЖЕ ДА ЈЕ ЧЕСТО ИКОНОПИШЕ И ТИМЕ ПОДСЕТИ ВЕРНИКЕ, ДА СМО СВИ ДЕЦА ЈЕДНОГ ОЦА НЕБЕСКОГ И УДИ ЈЕДНОГА ТЕЛА, ЦРКВЕ , ГДЕ ЈЕ ГЛАВА  - ХРИСТОС!
ОСИМ ДУХОВНЕ, ОВА ПРИЧА ИМА И ЈЕДНАКУ СОЦИЈАЛНУ ПОУКУ,
ДА СЕ ОД ПРЕОБИЉА / БОГАТА МАЊИНА/ ПОБЕСНИ, А ОД ПРЕ-
МАЛОГ /СИРОМАШНА ВЕЋИНА/ ПОДИВЉА, ШТО ОБАВЕЗНО РЕЗУЛТИРА СОЦИЈАЛНИМ КРВОПРОЛИЋИМА, НА РАДОСТ НЕПРИЈАТЕЉА БОГА И ЉУДИ, А НА ЖАЛОСТ И ТУГУ БОЖИЈУ!
ТО ЈЕ РАЗЛОГ – ОКАМЕЊНОСТ СРДАЦА БОГАТИХ – ЗБОГ КОЈЕГ СЕ
ТАКО БРЗО И ДУБОКО УКОРЕНИО КОМУНИЗАМ У РУСИЈИ И СРБИЈИ!
И САМ МОЈСИЈЕ, А ПО ЗАПОВЕСТИ ГОСПОДЊОЈ, СВА ПЛЕМЕНА
ЈЕВРЕЈСКА  /СВЕ ПО ДОМОВИМА/ УВОДИ У ЗЕМЉУ ОБЕ-
ЋАНУ: ДАЈЕ ИМ ЗЕМЉУ ЗА ПАШЊАКЕ И ЊИВЕ, МНОЖИ СТАДА
ДОМАЋИХ ЖИВОТИЊА, ДАЈЕ ВЕЋ ЗАСАЂЕНЕ МАСЛИЊАКЕ И ВОЋЊАКЕ, СВИМА ШАТОРЕ /КРОВ НАД ГЛАВОМ/... - СТВАРА ИМ СОЦИЈАЛНУ ОСНОВУ, ПА ТЕК ОНДА /КРОЗ ЗАПОВЕСТИ И УРЕДБЕ ГОСПОДЊЕ/ И ДУХОВНУ НАДГРАДЊУ!!!
ДАКЛЕ, РЕШАВАЊЕ ПРОБЛЕМА СИРОМАШТВА НЕ МОЖЕ БИТИ СТВАР ДОБРЕ ВОЉЕ ПОЈЕДИНАЦА, /С ВРЕМЕНА НА ВРЕМЕ!/, ВЕЋ ОРГАНИЗОВАН ПРИСТУП КРОЗ ДРЖАВНЕ ИНСТИТУЦИЈЕ!
ОСНОВНИХ МАТЕРИЈАЛНИХ ДОБАРА ИМА САСВИМ ДОВОЉНО, САМО ИХ ТРЕБА ПРАВЕДНИЈЕ /РАЦИОНАЛНИЈЕ/ КОРИСТИТИ И НЕ РАЗБАЦИВАТИ!
ПРИМЕР ЗА ТО ДАЈЕ ГОСПОД ИСУС ХРИСТОС КАД 5000 И 4000
ЉУДИ /ОСИМ ЖЕНА И ДЕЦЕ/ УСПЕВА ДА НАХРАНИ СА МАЛО РИБИЦА И НЕКОЛИКО ХЛЕБОВА, А ОНДА ЗАПОВЕДА ДА СЕ ВИШАК /ОНО ШТО ПРЕТЕЧЕ/ САКУПИ У КОТАРИЦЕ – ДА НЕ ПРОПАДНЕ /СВ.
ЈЕВАНЂЕЉЕ ПО ЈОВАНУ/!!! А КОЛИКО СЕ ХРАНЕ РАЗБАЦУЈЕ /ОДЛАЗИ У ПОМИЈЕ/ ПО ПРИВАТНИМ КУЋАМА, ИНСТИТУЦИЈАМА, ПЕКАРАМА ПА И МАНАСТИРИМА, СВИМА ЈЕ ПОЗНАТО, А У НОВИНАМА ВЕСТ – ДА НАМ ГЛАДУЈЕ ОД 150-300000 ДЕЦЕ У ДРЖАВИ СРБИЈИ?!
ХРИСТОС ЈЕДНАКО ТРЕБА ДА ЈЕ И НА ЗЕМЉИ КАО ШТО ЈЕ И НА
НЕБУ – ОН ЈЕ РОДОНАЧЕЛНИК ХРИСТОВОГ КОМУНИЗМА, ПРОЈАВЉЕНО КРОЗ МАКСИМУ РАСПОДЕЛЕ МАТЕРИЈАЛНИХ ДОБАРА: СВИМА У ГРАНИЦАМА РАЗУМНЕ НЕОПХОДНОСТИ – НИ ДА СЕ ПРЕЛИВА, НИ ДА НЕДОСТАЈЕ!!!
Е, АЛИ ТО НЕ ПАШЕ САДАШЊИМ ВЛАСТОДРШЦИМА, ПА, БОГАМИ, НИ НОВОТАРНОЈ ЦРКВИ СИНОДАЛАЦА, ЈЕР СЕ МОРАЈУ ОДРЕЋИ СИЛНОГ БОГАТСТВА И ПРИВИЛЕГИЈА!
НЕ ЖЕЛЕ ОНИ ДА СЛУШАЈУ И ПОСТУПЕ ПО ЈЕВАНЂЕЛСКОЈ ПРИЧИ
О ‘СИРОМАШНОЈ УДОВИЦИ’, ОНИ ХРЛЕ КА НОВИМ ев/РОПСКИМ/
ВРЕНОСТИМА!!!
АКО ОНИ НЕ БУДУ ВИШЕ НА ВЛАСТИ, СМАЊИЋЕ СЕ И БРОЈ СИРО-
МАШНИХ И ОБЕСПРАВЉЕНИХ, ВИШЕ НАРОД НЕЋЕ БИТИ ‘ЈЕДНА
СТОКА ГРДНА!’, РОБА, СТВАР КОЈОМ СЕ ТРГУЈЕ И ПОСЛЕ УПО-
ТРЕБЕ БАЦА КАО И СВАКО ДРУГО ЂУБРЕ!!!
Драган Славнић

Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!