forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Јул 13, 2020, 03:22:35

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Играј ти само тенис Типсаревићу, то боље умеш!  (Прочитано 3323 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12531

Погледај профил
« послато: Март 21, 2012, 21:52:38 »

Типса брани Србију

Цитат
Јанко Типсаревић постао колумниста "Тенис спејса". Коментарише утицај успеха спортиста, посебно Новака Ђоковића, на углед Србије. Одговара на питање: Ко је крив за рђав имиџ Србије у свету.
Последњих година имали смо злу срећу са лидерима, посебно Милошевићем. То је, једноставно, уништило репутацију државе. Мала држава попут Србије не појављује се на Си-Ен-Ену и Би-Би-Сију или било којој другој великој телевизијској мрежи уколико се не деси нешто баш крупно. У последњих 10 или 15 година, скоро све вести, осим спортских, биле су толико лоше да су сви стекли погрешан утисак о Србима.

Цитат
Уколико имате рат, као ми 1991. године са Хрватском и Босном и свим тим државама и свега неколико година касније имате косовски проблем, нагађам да се међу људима широм света не ствара позитиван утисак о Србији. Као што сам рекао, имали смо злу срећу са лидерима и политичарима, који су земљу водили зарад своје, а не добробити народа. И сви су мислили да су Срби, не желим да кажем терористи, али зли људи. Верујте ми, то није истина.

Цитат
Пре неколико месеци, написао сам на Твитеру: "Кажем ти Новаче, још једна велика победа и улазимо у ЕУ". Некад задиркујем Новака, зовем га "председниче". То радим јер је, искрено, овај момак на међународном плану за Србију – поред тога што наш председник добро ради и жели да Србија уђе у ЕУ – наше најснажније оружје у поправљању перспективе о нашој земљи. На неки начин сам са шалио, али на неки и не. Како ствари тренутно стоје у еврозони, могло би се рећи да чланство у ЕУ и није најбоља идеја. Али ја мислим да је то једини пут за Србију.

РТС

Ове реченице које  је написао, ме подсећају да су избори у Србији у току и да је ово лично  промоција  жутих и Тадића! Друго ништа ми не паде на памет.

Е, вала Типсаревићу, ако је и од тебе,....ДОСТА је пријатељу драги!  Боље је да ти играш тенис и да се угледаш на тог истог нашег Нолета, кога спомињеш. А имао би и у чему да се угледаш на њега. На пример, како он игра тенис и како се понаша у својим интервјуима, а имао их је на стотине. Гостујући у безброј емисија, где су многи покушавали да га увуку на терен, који не спада у сферу спорта, Новак се до сада фантастично носио са тиме и  показао је да је ПРАВИ АМБАСАДОР Србије у свету!

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Март 21, 2012, 21:55:55 »

Овај коментар једног читаоца ми се допао:

"Dobio mali batine pa pozvao starijeg brata da ga brani.
 Ovaj rece onom sto mu je prebio brata:
"udari ga sada ako smes?"
Ovaj odvali dandaru mladjem bratu.
"udari ga jos jednom ako smes?"
Ovaj opet odvali klinca.
Gleda to mladji brat pa rece starijem:
"Bato, idemo kuci, dosta si me branio!"

Tipsa, nemoj da nas branis, igraj tenis..."
Сачувана

lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1283

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Март 21, 2012, 22:46:25 »

Pretpostavljam da je Tipsa na teniskom planu dostigao svoj maksimum, pa sad pokusava da sebi prokrci prostor na politickom polju. I bas se upregao u predizbornu kampanju za racun zardjale zute masinerije. Vjerovatno oni u ovom momentu najbolje placaju.

Tenis mu je nekako i isao od ruke, ali mu politika nije trebala.
Kad svoju sportsku karijeru uprljas politikom, kasnije je nijedan sportski rezultat vise nece oprati.
Сачувана
НДанило
Администратор
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1001

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Март 22, 2012, 05:09:25 »

Мени не сметају ове Јанкове изјаве, поготово што су написане на "Тенис спејсу". Па више од пола Србије има далеко негативнији став, а да не помињем јавне личности.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Март 22, 2012, 09:11:52 »

Мени не сметају ове Јанкове изјаве, поготово што су написане на "Тенис спејсу". Па више од пола Србије има далеко негативнији став, а да не помињем јавне личности.

Откуд ти то Молим?
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Март 22, 2012, 10:32:23 »

Па мени, као обичном човеку, не пада у очи никаква разлика ако о оваквим стварима говоре, Тома Николић, или његов пулен уплакани Вучић. Вука због још већег лудила и не помињем. Тако говори маса људи од оних 40-50 % српског становништва који стоје уз БоТу и Европу. Због чега је важно шта овај тенисер каже? Ко је он уопште да себи даје тај значај, ако већ потеже овакву тему где себе налази као надлежног, да народу пренесе своју истину!?

Па онда полтронски корак у помињању Ђоковића и некакве одбране неких спортских вредности које су далеко од српске реалности, сиромаштва и глади многих, који са правом сасвим другачије мисле него овај Богом дани паметњаковић...
Везивати спорт и свет спорта у коме владају други закони, са политичком ситуацијом у једној заиста напаћеној земљи, је по мени најпре примитиван безобразлук у наметању сопствене величине и значаја, што је још даље од стомака гладних чије процене о нашој ситуацији, бар за мене, имају значајнију тежину...
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Март 22, 2012, 18:43:23 »

Цитат
Тако говори маса људи од оних 40-50 % српског становништва који стоје уз БоТу и Европу.

Не би требало овако да пишемо и у ово да верујемо. Праве се наручене анкете, колико становника Србије је за улазак у ЕУ и уз ДС или Тадића. Стварност је сасвим друга и зато су медији у Србији у тоталном мраку,а народу се стално сервирају анкете са сличним процентима. Такође се лажна слика даје и преко избора, јер  ће сада неко рећи, па они имају толико процената...НЕМАЈУ, немају их чак ни на изборима!

А у  вези теме,
иступ Типсаревића је и више него очигледан, да се укључио у прљаву кампању за ове жуте...и зато му је упућена моја порука:

"Играј ти само тенис Типсаревићу, то боље умеш!"
Сачувана

НДанило
Администратор
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Март 22, 2012, 19:52:38 »

Ил сам ћорав ил сам глуп да видим из ових Типсаревићевих изјава да се евидентно укључио у прљаву предизборну кампању за жуте.

"Последњих година имали смо злу срећу са лидерима, посебно Милошевићем. То је, једноставно, уништило репутацију државе. Мала држава попут Србије не појављује се на Си-Ен-Ену и Би-Би-Сију или било којој другој великој телевизијској мрежи уколико се не деси нешто баш крупно. У последњих 10 или 15 година, скоро све вести, осим спортских, биле су толико лоше да су сви стекли погрешан утисак о Србима." (шта је овдје рекао а да није истина).

"Уколико имате рат, као ми 1991. године са Хрватском и Босном и свим тим државама и свега неколико година касније имате косовски проблем, нагађам да се међу људима широм света не ствара позитиван утисак о Србији. Као што сам рекао, имали смо злу срећу са лидерима и политичарима, који су земљу водили зарад своје, а не добробити народа. И сви су мислили да су Срби, не желим да кажем терористи, али зли људи. Верујте ми, то није истина." (5 изгубљених ратова и србске територије, хиљаде побијених и милиони расељених Срба, је биланс тих вајних лидера и политичара)

"Пре неколико месеци, написао сам на Твитеру: "Кажем ти Новаче, још једна велика победа и улазимо у ЕУ". Некад задиркујем Новака, зовем га "председниче". То радим јер је, искрено, овај момак на међународном плану за Србију – поред тога што наш председник добро ради и жели да Србија уђе у ЕУ – наше најснажније оружје у поправљању перспективе о нашој земљи. На неки начин сам са шалио, али на неки и не. Како ствари тренутно стоје у еврозони, могло би се рећи да чланство у ЕУ и није најбоља идеја. Али ја мислим да је то једини пут за Србију." (ова изјава с твитера од прије неколико мјесеци, кад се избори нису ни помињали не доказује да се Јанко укључио у предизборну кампању жутих. Напротив, зовући Нолета "председниче" "завлачи" правом предсједнику а и констатацијом да чланство у ЕУ није најбоља идеја.)

Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Март 22, 2012, 20:45:30 »

ndanilo
Цитат
(ова изјава с твитера од прије неколико мјесеци, кад се избори нису ни помињали не доказује да се Јанко укључио у предизборну кампању жутих. Напротив, зовући Нолета "председниче" "завлачи" правом предсједнику а и констатацијом да чланство у ЕУ није најбоља идеја.)

Колико знам овај текст је врло свеж,( 20.март, 2012.) а то што је споменуо да је раније написао на Твитеру је наведено као цитат, наглашено је наводницима, а остали део текста, који није под наводницима  је он управо неки дан, у тој колумни "Тенис спејса", написао:

Цитат
Пре неколико месеци, написао сам на Твитеру: "Кажем ти Новаче, још једна велика победа и улазимо у ЕУ". Некад задиркујем Новака, зовем га "председниче". То радим јер је, искрено, овај момак на међународном плану за Србију – поред тога што наш председник добро ради и жели да Србија уђе у ЕУ – наше најснажније оружје у поправљању перспективе о нашој земљи. На неки начин сам са шалио, али на неки и не. Како ствари тренутно стоје у еврозони, могло би се рећи да чланство у ЕУ и није најбоља идеја. Али ја мислим да је то једини пут за Србију.

Цитат
A few months ago, I tweeted: “I keep telling you, Novak. One more big win and we will join the EU.” Well, I make fun of Novak sometimes, I call him the President. Because, honestly, what this guy is doing internationally for Serbia – apart from our current president who is doing a good job and wanting Serbia to get to the EU – Novak is one of our main weapons to help improve the perspective that people have of the country worldwide. So in a way I was joking, but in a way I was not. The thing is, the way things are going in the Eurozone currently, you would say that joining the EU would not be a good idea, but in my opinion this is the only future for Serbia.
 Спојлер:
Janko Tipsarevic, the world number 9 and the new columnist for The Tennis Space, discusses the impact that the success of his country’s top players, especially Novak Djokovic, is having on Serbia’s image around the world.

In the last few years, we have had bad luck with leaders of the country, especially Milosevic. That just destroyed the reputation of the country worldwide. A small country like Serbia does not show up on CNN or the BBC or any other big and global news television unless something really big is happening. In the last 10, 15 years, almost all of the news, except sport, was bad so everyone got the wrong impression of Serbs as people.

What tennis is doing and mainly what Novak is doing, is putting the face out there in a bright and good light, because people around the world mainly believe what the media feeds them and what the media needs them to believe. And the truth is normally not exactly like this. But in sport, the good thing is that there is no lying. You have results, you have scoreboards and whether somebody likes it or not, winning is more or less everything.

If you have a war, like we did, in 1991, with Croatia and Bosnia and all these countries and then only a couple of years later you have the Kosovo problem, I am guessing that people around the world do not have a good impression about Serbia. As I said, we had bad luck with leaders and politicians, people who are leading the country for their own benefit, not for the benefit of the people. Everybody was thinking that Serbs were like, I don’t want to say terrorists, but bad people. And that’s honestly not the case.

A few months ago, I tweeted: “I keep telling you, Novak. One more big win and we will join the EU.” Well, I make fun of Novak sometimes, I call him the President. Because, honestly, what this guy is doing internationally for Serbia – apart from our current president who is doing a good job and wanting Serbia to get to the EU – Novak is one of our main weapons to help improve the perspective that people have of the country worldwide. So in a way I was joking, but in a way I was not. The thing is, the way things are going in the Eurozone currently, you would say that joining the EU would not be a good idea, but in my opinion this is the only future for Serbia.

the tennis space

"apart from our current president who is doing a good job and wanting Serbia to get to the EU
па кога он овде хвали,...да ли можда Новака или Тадића?

Јавност у Србији осуђује управо овај иступ познатог тенисера, па ми је мало чудна оваква реакција да то његово писање у колумни "Тенис спејса", нема никакве везе са изборима у Србији....Јок и нема Зеленко

ЈЕДИНО РТС написа, како Типсаревић  "БРАНИ СРБИЈУ"....хехехе

Могла бих до сутра да наводим овде какви су све коментари упућени Типсаревићу и на писаним медијима и по форумима, а у вези мешања тениса и политике.
Сачувана

НДанило
Администратор
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #9 послато: Март 23, 2012, 04:58:17 »

Свако има право да чита, тумачи и наглашава из контекса оно што му одговара.
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!