forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Новембар 17, 2019, 08:02:22

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Србин крстио ново светско чудо  (Прочитано 1693 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12366

Погледај профил
« послато: Мај 27, 2012, 08:48:01 »

Србин крстио ново светско чудо

Видео-снимак првог плеса Френки и Рајан ван Хорд, младенаца из Мелбурна, у кратком року обишао је свет захваљујући Јутјубу. Прво се појавио на америчким ТВ станицама, убрзо у Аустралији и широм планете, а заинтересовала се и светска штампа.

Дивље плешући уз ритам свинга, двоје заљубљених Аустралијанаца, потпуних плесних аматера, одушевили су усклађеношћу све званице. Британски таблоиди пишу како је њихов плес до сада "најбољи икада виђен".

Снимак је доспео у јавност захваљујући Стевану Остојићу, власнику продукцијске фирме "Лифе ин Лигхт", која је за младенце снимала свадбу. Само неколико сати после објављивања на интернету, младеначки плес постао је хит. Убрзо, почео је да звони и Стеванов телефон, а на његово велико изненађење јавили су се продуценти програма "Добро јутро, Америко". Ускоро су га звали са свих аустралијских ТВ станица и из штампе.

Стеван је доживео својих пет минута славе.

- Медије, као и гледаоце, овај плес привлачи по својој специфичности. Интернет медији изузетно брзо прикажу уколико се нешто занимљиво догодило. Када су звали из Америке и затражили дозволу да пусте видео-снимак, помислио сам да се неко шали са мном. После тога, почели су да зову из новина и са радио-станица - објашњава Стеван.

На видео-снимку виде се гости свадбеног весеља, који су се окупили око подијума како би одгледали први плес младенаца. Присутни нису очекивали да ће гледати прави акробатски спектакл.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VTRX2-PIW5M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VTRX2-PIW5M</a>

- За разлику од присутних, за мене није било изненађење да ће заплесати. Неколико месеци раније, младожења и млада су ми то најавили, као и то да ће вежбати и учити. Неколико пута сам био на њиховим припремама - каже Стеван Остојић за "Вести".

Међутим, детаљи и најакробатскији делови плеса били су изненађење и за самог сниматеља.

- Не, ни ја нисам имао прилику да до самог венчања одгледам цео плес. Видео сам их тек на почетку, када су почињали да га уче.

На наговор супруге Цене Јовановски Остојић, Стеван је пре неколико дана одлучио да део свадбеног плеса објави на интернету.

Стеван Остојић

- Венчали су се у марту, а у међувремену чекали да завршимо њихов ДВД. Како би макар видели део тога, одлучили да снимак плеса поставимо на глобалну мрежу. После тога, све је само кренуло.

Стеван Остојић по струци је социјални радник, а снимањем свадбених весеља започео је да ради као хоби. У послу му помаже и супруга Цена, која је по струци адвокат.

- Дуги низ година сам радио са породицама и са децом, који наравно имају своје проблеме. У почетку сам радио у одељењу за људске ресурсе, што је тежак посао, под великим притиском. После сам прешао да радим у невладиној организацији, где сам дошао до менаџерског положаја. Међутим, с временом сам схватио да то више није био посао који ми је занимљив. Овај нови посао ме испуњава, пружа могућност да срећем нове позитивне људе. У овом бизнису највише радим са Аустралијанцима - каже Стеван.

Цитат
Две деценије у Аустралији
Стеван Остојић дошао је у Аустралију са родитељима и сестром пре 20 година.

- Пре доласка живели смо у Сремским Карловцима. Овде смо се школовали, прошло је две деценије и више не намеравамо да се вратимо. Сестра је удата и има дете, ја сам ожењен. Нажалост, до сада сам био у завичају само три пута. До 2004. се није указала прилика за путовање у отаџбину.

Да ли ћу се вратити професији социјалног радника, питамо нашег саговорника.

- Никад се не зна, нисам био сигуран да ћу се овим послом бавити, нисам сасвим затворио врата претходној каријери - одговара Стеван. 
(Вести)
Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12366

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Мај 28, 2012, 02:44:26 »

Феноменално!

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!