forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Новембар 18, 2019, 19:47:01

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Дачић & Вучић & Ђилас  (Прочитано 5493 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12367

Погледај профил
« послато: Август 31, 2012, 10:53:57 »

Србија добила новог Мирка Цветковића на челу владе

Вучић лови крупне зверке, а Дачић бицикле!

Свако ко је тврдио да Александар Вучић неће препустити лидерство Ивици Дачићу, који је себе и пре него што је ступио на нову функцију промовисао за јаког премијера, био је у праву!

У првих месец дана рада владе јасно је да је лидер Српске напредне странке од претходног и актуелног министра полиције преузео улогу главног ловца на свеопшти криминал у земљи Србији. Дачићев посао, иако формално моћнији у односу на прошли мандат, свео се у овом сегменту на гањање крадљиваца бицикала. Кад се одмере стварни односи снага унутар нове владајуће коалиције, више је него очигледно да Србија има новог Мирка Цветковића.

Наступи Вучића као српског Елиота Неса и први бомбастични резултати потпуно су у дефанзиву бацили и Дачића и цео његов СПС. Афера "Агробанка" била је први Вучићев директ, који би врло лако могао довести и до нокдауна СПС-а. Јер, нове изборе није поменуо нико други до први човек СНС-а. Према досадашњим открићима, афера "Агробанка" ударила је на некада кључне финансијере СПС-а, а у светлу односа СПС-СНС индикативно звучи и Вучићева претња да је та банка "Пандорина кутија из које ће много тога испасти". Одређени медији предухитрили су Вучића и "ћушнули" још једну "зверку" из ешалона пријатеља СПС-а - Мићу Јовановића, власника "Мегатренда". Питање дана је када ће на ред доћи и СПС-овска златна кока "Галеника". Можда није наодмет овде поменути и јучерашњу најаву из Државне ревизорске институције да креће чешљање финансија "Србијагаса", којим суверено управља потпредседник СПС-а Душан Бајатовић.
Иако је са две коалиције из претходне владе направио своју, Вучић отворено каже да је и влада Мирка Цветковића била умешана у спорне приватизације, а сви ти предмети су сада у његовим рукама.

- Буквално половина њих из претходних влада учествовала је у томе - тврди Вучић.

У Србији су многи најавили случај српског Санадера, а Вучић показује да је решен и да га покаже. Тек ће се видети да ли је најчешће спомињани Мирко Цветковић једини озбиљни кандидат или је и актуелни премијер ушао у ту конкуренцију.

Вучић и Дачић различито су дочекали и испратили Јелка Кацина. Док је Дачић признао да је алергичан на Кацинове лекције, Вучић је потврдио упозорења госта из Европског парламента, и то она која се тичу корупција.
- Алергичан сам на то да неко стално долази у Београд са ставом да дели лекције. Кацин мора да има у виду да је Србија ипак равноправан део Европе. Сигуран сам да корупција није баш искорењена у ЕУ. Уосталом, имате бројне примере шта се све дешавало, па чак и у ЕП, одакле долази Кацин - изјавио је Дачић.
Колико год Кацин не био драг гост у одређеним политичким круговима у Србији, лидер СНС-а значајно другачије је реаговао на пацке известиоца Европског парламента за Србију.
- Кацин није ништа слагао- рекао је Вучић и поткрепио то сопственим сазнањима која указују на то да постоји много више примера од онога на који је мислио гост Београда.
За мишљење о односу снага у влади јуче смо контактирали и са кабинетима премијера и првог потпредседника, али због презаузетости ни од једног од њих двојице нисмо успели добити одговор.

Напредњаци због локала прете новим изборима

Премијер Дачић се хвалио да је задовољан радом владе у првих месец дана, да влада ради као тим, ефикасно и да нема никаквих трзавица, уз опаску да ове године, као и већина министара, неће ићи на одмор. Највиши део тог тима, и физички и по моћи, Александар Вучић, готово у истом дану припретио је новим изборима уколико се на локалним изборима не преслика устројство републичке моћи. Неколико дана после тога пао је Нови Сад, а Зајечар и Лесковац само што нису.

(Екипа Ало)
Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Август 31, 2012, 10:56:21 »

О, чини ми се да се на српској политичкој сцени још увек "дешава"  ЗАПЛЕТ, а можда будемо те среће да дочекамо и РАСПЛЕТ  Зеленко
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Октобар 14, 2012, 23:56:31 »

Први јавни сукоб премијера и напредњака

СНС: Дачићу, не смемо сад против Немачке

Озбиљан гаф Дачићева порука да Србију не пуштају у ЕУ управо они који су починили злочин над Србима изазвала праву буру реаговања, а први пут се званично ставовима премијера успротивио и најјачи коалициони партнер СНС

Цитат
Премијер Ивица Дачић изазвао је праву буру реаговања у домаћој, али и страној јавности пошто је поручио да је Србија својом борбом против фашизма и жртвама у Другом светском рату заслужила да данас буде део ЕУ, али да је не пуштају управо они који су починили злочине над Србима.

Први пут, бар званично, Дачићу се успротивио његов коалициони партнер СНС, који је поручио да напредњаци поштују право сваке странке на политички став, али да је у интересу Србије да се окрене будућности и стратешком партнерству са ЕУ.

Несрећна интерпретација

Бивши амбасадор Србије у Немачкој Огњен Прибићевић каже за Пресс да је Дачићева изјава неодмерена и недовољно промишљена, неће бити добро примљена ни у Паризу ни у Берлину, и да већ данас можемо да очекујемо реакције француског и немачког амбасадора у Србији Франсоа-Гзавијеа Дениоа и Хајнца Вилхелма.

Цитат
Дачић је, наиме, у Драгинцу, где је на јучерашњи дан 1941. године стрељано око три хиљаде житеља Мачве и Поцерја, истакао да се Срби морају поносити својом борбом против фашизма и слободарском историјом.

- Данас, после геноцида које смо преживели у два светска рата због тога што смо били на правој страни међународне заједнице, Србија није заслужила да се има неправедан однос према њој и њеним националним интересима, јер Србија је увек била на страни која се борила против фашизма - поручио је Дачић.

Он је навео да су српске жртве заборављене и историја искривљена тако да су поражене нације постале важније на Балкану него што су Србија и српски народ.

- Они који су овде изгубили животе били су невине жртве, они су уткали своје животе у нову Европу, у ЕУ, где нам сада условљавају да бисмо у њу ушли да морамо да дозволимо да се заврши оно што је започето у Првом и Другом светском рату, а то је да се Србија што више смањи - упозорио је Дачић.

Цитат
Јоксимовић: Дачићу, не против Немачке

Чланица Председништва СНС-а Јадранка Јоксимовић је поручила да Србија будућност може и мора да гради у најбољем интересу свих са свима који су данас важни актери међународне политике и економије, наводећи да пре свега мисли на стратешко партнерство и окренутост земљама ЕУ, посебно онима који данас представљају мотор развоја читаве европске економије, попут Немачке и Француске.

- Говорио сам о антифашистичкој борби које се Србија одриче. Србија је својим великим жртвама у антифашистичкој борби дала огроман допринос Европи. Ту Европу су стварале и створиле државе од којих су неке чак и међусобно ратовале - рекао је Дачић. Пошто су уследила негативна реаговања, премијер Србије је кориговао своју поруку из Драгинца и рекао да она није "најсрећније интерпретирана у медијима".

Погоршаће односе

Он је додао да „сада у тој Европи нема места за Србију и да она стално мора да полаже нове испите".

Чланица Председништва СНС-а Јадранка Јоксимовић изјавила је би Србија требало да се окрене будућности и стратешком партнерству са ЕУ.

- Ми мислимо да је интерес Србије да се окренемо напретку и будућности. Прошлост је таква каква јесте, ми не можемо да је мењамо, наше је да је поштујемо и памтимо - рекла је Јоксимовићева за Б92.

Прибићевић је навео да иако је Дачић одмах рекао да је изјава погрешно интерпретирана, јасно је да је потпуно погрешно помињање таквих тема 70 година касније.

- Поготово је погрешно везивати те теме за ЕУ, када је читав концепт ЕУ настао на помирењу Немачке и Француске. Ова изјава оставиће горак утисак у ЕУ и неће добро утицати на односе Србије у ЕУ - оцењује Прибићевић.

Он је констатовао да ће Дачићева изјава подићи тензију и у односима између СНС-а и СПС-а, и да га не чуди реакција напредњака.

Цитат
Хрвати: Нови бисер српског премијера

Хрватски медији су с неверицом и подсмехом дочекали Даћеву изјаву о светским ратовима и европским захтевима Србији, а „Јутарњи лист" је оценио да се ради о новом бисеру српског премијера.

(Данијела Луковић, Саша Трифуновић, Пресс)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Октобар 15, 2012, 00:06:15 »

Прва бих аплаудирала на ово "искакање" Ивице Дачића, јер би ово било право освежење за наш напаћени народ, али исувише је тога било од 2001.године, па на овамо, да бих поверовала у његове искрене намере.

Сигурна сам да ће опет да се правда како су ето, погрешно схваћене неке његове реченице, истргнуте из контекста.

И ево, у истом тексту имамо нешто слично тим мојим сумњама,

Цитат
Пошто су уследила негативна реаговања, премијер Србије је кориговао своју поруку из Драгинца и рекао да она није "најсрећније интерпретирана у медијима".

Још може да се деси да и он почне да се извињава свима, а нарочито Немцима, јер, Боже мој, па он није тако мислио. (изјавиће он)

Чини ми се да су те његове речи, изречене у Драгинцу, где је на јучерашњи дан 1941. године стрељано око три хиљаде житеља Мачве и Поцерја, упућене само за домаће "уши", ко зна, можда је већ кренула предизборна кампања, јер се већ шушка да би могло да дође до превремених избора.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Октобар 15, 2012, 15:39:36 »

А, не, Дачић се није "извинио" за оно што је рекао, али тражи да се други њему извињавају, Cheesy
Било је за очекивати да ће одмах да се правда за оно што је рекао.

Цитат
Дачић тражи извињење Танјуга и Б92

Премијер Србије Ивица Дачић затражио је од државне новинске агенције Тањуг да се извини српској и немачкој јавности, јер је неадекватно пренела његов јучерашњи говор у Драгинцу, што је довело до интерпретације у другим медијима које штете државним и националним интересима.

"То (извињење) тражим и од Б92 јер је објавио наслов 'Злочинци нас не пуштају у ЕУ'. Не знам да ли су медији свесни последица таквих интерпретација", рекао је Дачић новинарима у Палати Србија, у паузи конференције о трговини људима.

Дачић је истакао да је Танјуг његову изјаву у Драгинцу код Лознице, где је одржан помен стрељаним цивилима у Другом светском рату, пренео на неадекватан начин, а да су други медији, као Б92 и Блиц, на основу тога објавили изјаве коментатора.

"Сада се може очекивати да Немачка упути званичан протест. Медији не морају да ме воле, али би требало да имају одговоран однос према држави. То што су јуче урадили је директно штетно за национални и државни интерес", казао је Дачић.

Он је позвао медије да "ако већ не шаљу новинаре на догађаје, не тумаче његове мисли, него да их само пренесу".

"Не мислим да сам толико вредан да тумаче моје мисли. Данас ћу доставити свима шта сам рекао па нека се види да ли је негде поменуто да нас злочинци не пуштају у ЕУ", додао је.

"Ниједан нормалан човек то не би могао да каже, чак и да тако мисли, то не би рекао", навео је Дачић.

Дачић је додао да је јуче дошао у ситуацију да је морао да моли медије да објаве оно што је рекао.

"Одмерио сам шта је требало да кажем и за то сносим одговорност. Мислим да нисам погрешио јер никога нисам повредио. То сам говорио и у УН. Немам коме да се правдам, шта сам рекао, рекао сам, а ако нисам добро рекао, народ ће то оценити на изборима и тачка. Али, немојте да од тога да правимо дипломатске скандале", казао је Дачић.

Дачић је навео да је јуче рекао да Србија после геноцида који је преживела у два светска рата, јер је била на правој страни, није заслужила неправедан однос према њеним државним и националним интересима.

"Одмах после Другог светског рата, они који су починили злочине почели су да граде нову Европу. Сматрам да и Србија има право на своју нову сансу. Поражени у Првом и Другом светском рату постали су важнији фактор од Србије на Балкану", казао је Дачић и упитао "какве то везе има са интерпретацијом у медијима.

(Бета, Вести)

...ипак, чини ми се да су неки већ у предизборној кампањи, као што се види у овом случају, Дачић помиње народ да да оцену на изборима, ако му се не свиђа шта је он рекао. Зеленко
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Октобар 15, 2012, 16:12:37 »

Од речи до речи сам са великом пажњом слушао изјаву Дачића и читаву ствар гледам кроз један сасвим другачији спектар који ево већ сада, доноси нова уверења са других страна, - да је наш Премијер, изрекао оштре речи! Интерпретација дневне штампе и других медија је штетна и по народ и по државу Србију уз следећих разлога:

И у предпослењем говору, Дачић је одлучним речима упозорио немачког представника на формулацију поруке Србији, у којој је "темпиран" израз " Интегритет Косова и сзвереност"--
Та реакција је доста збунила немачку дипломатију и реакције Меркелине владе су морале уследити. Већ након само непуних 12 часова након Дачићевих речи, немачка страна реагује и ублажава свој став уверавајући српску страну да није тако мишљено!

Тест и проба послата из Берлина, није успела. Речи Дачића које је изговорио, биле су јасна порука, поновљена и изречена са дубоким предумишљајем. Позната је тензија уског дела српске Владе, да се на даље уцењивање које редовно долази по питању Косова, - коначно изговоре и јасније поруке од стране наше земље.

У говору којег су пренеле и немачке агенције и иза којих је у берлинским кулоарима звладала мукла тишина, Дачић је показао да има "муда" а такве речи које је он јасно изрекао, нису продукт њега самог. Он је ипак довољно искусан да се речима несме играти а поготово оваким, које имају озбиљну тежину.
А уверавам оне којима није познато, његова изјава пред спомеником палих бораца Поцерја, одјекнула је Европом. Била је то јасна порука поготово Немачкој, од које у задње време добијамо редовно нове уцене.

Сам сам његов говор окарактерисао помало дрским али и опасним јер је порука изашла из оквира дипломатских правила. Међутим, пре сам спреман да поверујем да иза свега ипак стоји став српске Владе јер он, као Премијер, не би се смео играти овако тешким речима ако нема сагласност и дела српске Владе.

Коментари медија у Србији су брзоплети, раде импулзивно и већ устаљеним вашарским начином. Заштита националних интереса не постоји, уздржаност од пресмелих коментара који нису ништа друго до булеварска наклапања, штете овој поруци у којој је Србија, кроз уста Дачића, намерно или не намерно, послала једну јасну и недвосмислену поруку.
МИ нисмо злочинци, ми јесмо Европа и не прихватамо да нам баш злочинци из прошлости, кроје капу како и са ким можемо и смемо живети.

Можда је Дачић и брз и непромишљен, можда све то што је рекао, и није контекст схватања српске Владе али једно је истина, - порука има тежину и сигуран сам да је у свету изазвала и те какву пажњу.

Наши медији поступају страначки. Као и све поделе које нам стварају проблеме и које смо сами себи нанели,
данас су свакодневна спрдња са нашим стварним проблемима. Нема коректности у извештавању, штите се интереси бигатих, властодржаца, странака, тајкуна и мало је оног журнализма који у свој својој чистоћи и карактерности, ради по Пулицеровој поруци, - пиши и пренеси само истину..
А играти се са државним угледом и интересима, по мени би требало бити кажњиво. Нанети штету згледу држави и онима који је пред светом представљају, непромишљен је корак који увек доноси и нове, ружне последице...
Дали ми волимо или не волимо Дачића, овде и није питање. Ако је изјава била самовољна и импулзивна, чак и онда, порука има и разлог и тежину да би је сад вукли по блату. То по мени јесте непромишљеност...
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Октобар 15, 2012, 18:01:41 »

Овде је цео текст говора Дачића па је јасно какве су намере неких медија, када се ради о овој конфузији која је потекла од Б 92 којег добро познајемо и знамо ко стоји иза ове ружне намере нанети штету Дачићу а уствари, наноси се штета  Србији!

Govor Ivice Dačića prenosim u celini:

"Ima dana koji su gorki od sećanja. Mesto poput ovog čije je strašno breme ljudske patnje teško odagnati.

Ovo je čas kada su naše misli posvećene onima koji su nestali u samo jednom danu čas gorkog sećanja, tamnog i znanog.

Ovo je dan koji proživljavamo kao dan i kao simbol velikog gubitka. Stalnu opomenu i svedočanstvo bezumlja koje je pretilo da ovlada ljudskost, saosećanje i razumevanje. Na današnji dan 41. godine, prošloga veka nacistički okupatori izvršili su prvu, ali jednu od najvećih masovnih likvidacija civila na našoj teritoriji tokom čitavog razdoblja drugog svetskog rta.

U svega nekoliko sati tog stravičnog dana smrt je pokosila 2950 žitelja Draginca i okolnih sela. Stojimo pored spomenka nevinim žrtvama koje nisu ovekovečene u pesmama kao što je "Krvava bajka". Stihovi o njima i danas, više od sedam decenija nakon tog zlokobnog dana, nisu ispevani. Njihova tragedija i stradanje nisu u dovoljnoj meri utkani u naše nacionalno kolektivno sećanje.

Draginačke žrtve su zaboravljene. Iščilili su iz našeg sećanja mališani stradali u ovom pitomom mestu, njihovi roditelji, komšije. Moje obraćanje posvećeno je deci, ženama, muškarcima, starima, nevinim žrtvama. Svima onima koji su otišli i ostavili nedosanjane snove o neostvarenoj ljubavi.

Ove reči kao roditelj iznad svega i na prvom mestu posvećujem deci. Deci koja su nam oduzeta neljudskom rukom. Deci uspavanoj u bezazlenoj igri u školi na kućnom pragu. Želim da u naše zajedničko sećanje danas prizovem ta mila detinja lica, bezazlene oči, osmehe, želju za životom koja je ugašena iznenada toga dana.

Da su preživeli, danas bi neki od njih možda bili među nama. Sedi poput ovih ponosnih glava koje vidim ovde. Bili bi naši roditelji, naše deke, bake. Na žalost, njihovi životi su brutalno okončani. Oni su ostali okamenjeni u jednom strašnom vremenu o kome nam govore naši stari . Setimo se svih postradalih na kućnom pragu, u njivi, kraj kolevke, pogledajmo stare fotografije, zavirimo u škrinje i tamo ćemo pronaći potpuno zaboravljeno svedočanstvo života onih kojih više nema.

Građani Srbije, postoje dani u životu koji težinom svoga značaja i simbolike malo koga ostavljaju ravnodušnim. Jedan od takvih je i 14. oktobar. Toga dana, naši zajednički preci suočili su se sa sudbonosnim iskušenjem stradanja, mučenja i smrti. Bio je to dan potpune negacije razuma, ljudskosti i osećanja. Prepuštajuću u ovom trenutku sve njih nikad zaboravljenom našem osnaženom sećanju, molim vas da sačuvate poruku ovog okupljanja, i nju neokrnjenu prenesete svima, vašim bližnjima, vašoj deci, roditeljima, celoj Srbiji.

Zaboravljena žrtva je nešto što ne smemo sebi dozvoliti. Ne samo zbog ljudske obaveze da pamtimo tragično postradale već i zbog dužnosti da znanje i sećanje na ono što se dogodilo u prošlosti u potpunosti neokrnjeno i nenarušeno predamo generacijama koje slede.

Žrtve ne smemo zaboraviti zbog toga što smatram da je danas neophodno ne samo da se sećamo nego i da se ponosimo borbom protiv fašizma koju smo imali u Drugom svetskom ratu. U eri zaborava i poništavanja svega onoga što je bilo u našoj prošlosti, verovatno neko želi da poništi i tragediju koja nam se dogodila u Prvom svetskom ratu i u Drugom svetskom ratu.

Podsetiću da godine koje dolaze, predstavljaju godine u kojima moramo se podsetiti na tragične događaje od pre jednog veka. U Prvom svetskom ratu Srbija je izgubila gotovo polovinu muškog stanovništva . U Drugom svetskom ratu Srbija je dala ogromne žrtve. I to ne samo na teritoriji današnje Srbije, nego su Srbi stradali svuda tamo gde su živeli u tadašnjoj Kraljevini Jugoslaviji.

Danas, posle genocida koji smo preživeli u dva svetska rata zbog toga što smo bili na pravoj strani međunarodne zajednice, mislim da je apsolutno Srbija nije ničim zaslužila da ima nepravedan odnos međunarodne zajednice, prema njoj, prema našim državnim i nacionalnim interesima, jer Srbija je uvek bila na strani onih koji su se borili protiv fašizma i protiv genocidne politike kao šo je bila ona koja se pokazala ovde u Dragincu.

Odmah posle Drugog svetskog rata oni koji su počinili ovaj zločin su počeli da grade novu Evropu. Smatramo i da Srbija ima pravo na svoju novu šansu i zato, ne samo da je ne smemo zaboraviti, nego moramo stalno da ističemo žrtve koje smo dali, zato što su naše žrtve zaboravljene , zato što je istorija iskrivljena i istorijski poražene nacije u Prvom i Drugom svetskom ratu su danas postali važniji faktori na Balkanu nego što je to Srbija i srpski narod.

Zato želim jasno da kažem da oni koji su ovde izgubili živote, nisu izgubili na frontu, nisu oni pali u borbi protiv Nemaca, nego su bile nevine žrtve, žene, deca, stari. Oni su utkali i svi koji su pali u Drugom svetskom ratu su utkali svoje živote u novu Evropu, u Evropsku uniju, gde nas sada uslovljavaju da bismo u nju ušli da moramo da dozvolimo da se završi ono što se započelo u Prvom i Drugom svetskom ratu, a to je da se Srbija što više smanji.

Mi ne smemo da dozvolimo da su ove žrtve bile uzaludne i zato će Vlada Republike Srbije i Srbija učiniti sve da istina o Srbiji i naši državni i nacionalni interesi budu branjeni na miran način, ali najvažnije od svega jeste da mi moramo shvatiti da u borbi za ljudske vrednoti, za evropske vrednosti Srbija je dala mnogo više nego što su neke druge države koje su veoma lako postale članice Evropske unije i koji dan-danas govore o tome kako Srbiji tamo nije mesto, koji nam svakoga dana prete govore da Srbija treba da prizna nezavisnost Kosova da treba da nam vrate vize i sve ostalo što ne spada više u domen jedne ozbiljne politike.

Ja želim svima njima da poručim, Srbija ništa ne traži i ništa ne treba da joj dajete, Srbija je zaslužila da bude deo Evrope jer je Evropu stvarala i ovde. Zato našim nezaboravom, našim odlučnim nepristajanjem da sve ovo prepustimo tmini istorije mi svedočimo o svojoj spremnosti da se borimo za ideale slobode, ravnopravnosti i poštovanja, zajednički i istrajno jer, 2950 žrtava, nevinih žrtava, da su pripadnici nekog drugog naroda o tome bi se pisale priče i legende i možda bi se u nekim državama i proglasio kao dan sećanja, i nezaborava kao što je to bilo za neke druge događaje.

Moramo malo više da cenimo svoje žrtve i naravno, moramo da oprostimo onima koji su zločin počinili, ne možemo da zaboravimo, međunarodna zajednica i oni su za sve ovo što se desilo i jedino našta ne pristajemo to je da su njihove žrtve vrednije od naših. Da bi smo mogli da se borimo protiv svega ovoga o čemu sam govorio neophodno je da nikada ne zaboravimo svoju istoriju. Treba se okrenuti budućnosti, ali treba izvući pouke iz istorije.

Treba učiniti sve da se izbegnu ratovi i zato mi želimo da na miran način rešavamo sve sporove, ali ja tražim od cele Srbije da više poštuje svoje žrtve koje je dala u borbi za slobodu i da ove godine koje su pred nama iskoristimo da ne dozvolimo nekim zemljama da izvrše reviziju događaja od pre sto godina, jer i Prvi svetski rat može biti prikazan na način koji nekome odgovara kao rezultat ludosti nekoga ko je izvršio atentat na Franca Ferdinanda ne govoreći o tome da su to bile istorijske prilike koje su dovele do toga da i Srbi i muslimani u BiH se dignu protiv austrougarske aneksije BiH.

Zato je važno da se zna ko je na čijoj strani bio. Mi smo bili na strani istine i pravde i očekujemo da oni na čijoj smo strani bili danas budu takođe na strani istine i pravde kad je Srbija u pitanju.

Hvala vam i želim da se ove žrtve nikada ne zaborave. Neka im je slava."
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Октобар 21, 2012, 23:20:23 »

Вучић обара Владу у новембру?

Одлука СПС и УРС да са власти скину напредњаке у Смедеревској Паланци жестоко је испровоцирала СНС. Последњи потези наших партнера сигурно неће остати без последица, поручио је Александар Вучић.

Први потпредседник Владе Александар Вучић тражи од премијера Србије Ивице Дачића да до почетка новембра, када ће бити одржан главни одбор Српске напредне странке, поништи коалиције са Демократском странком у Смедеревској Паланци, Лесковцу, Сомбору или ће поставити питање владајуће коалиције на републичком нивоу, пише "Блиц".

Наизглед локални маневар у Смедеревској Паланци, у ком су СПС и УРС склопили пакт и са власти скинули напредњаке, толико је испровоцирао челнике СНС да је, можда, на помолу највећа криза откако је кабинет Ивице Дачића положио заклетву.

Према информацијама "Новости", ова рокада у Смедеревској Паланци разбеснела је руководство СНС које је и раније имало примедбе на темпо којим СПС у општинама "пресликава" коалицију са републичког нивоа. Поготову што је договор свих чланица Владе да праве савезе на локалу где год могу.

Конкретно, вођству СНС веома смета то што Дачићеви у Лесковцу одуговлаче да уђу у савез са СНС и што се за сличан аранжман нећкају и у Сомбору, али и у Кикинди. Тако је случај у Смедеревској Паланци очигледно био кап у препуној чаши.

-Последњи потези наших партнера сигурно неће остати без последица - кратко је за "Новости" поручио Александар Вучић, лидер напредњака, не наводећи о којим последицама је реч.

У табору СПС желе да спусте лопту и сматрају да се тензије без потребе подижу. Они подсећају на то да и партнери из власти не журе њима у загрљај на локалу, наводећи као примере Шабац и Књажевац.

- Не треба тој теми прилазити са сувише страсти. Имам одлуку председништва да свуда на локалу, где је то могуће, направимо коалицију са партнерима из републичке владе. Тако ће и бити - смирено поручује за "Новости" Бранко Ружић, шеф Извршног одбора социјалиста.

И у штабу УРС сумњају да ће бити већих потреса у владајућој коалицији.

- Коалиције на локалу биће пресликане са републичког нивоа где год је то могуће. Не знам детаље везано за Смедеревску Паланку, али сумњам да тај случај може да угрози стабилност владе - прокоментарисала је за "Новости" Сузана Грубјешић, потпредседница Уједињених региона Србије.

(Смедиа, Вести)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Фебруар 04, 2013, 02:48:59 »

Ових дана је на српској политичкој сцени у жижи јавности актуелни премијер, односно министар полиције, Ивица Дачић. Врхунац свега, а нарочито неукуса и неозбиљности је наступио од како се појавио онај снимак са "интервјуем" који (НИ)је на превару обављен са поменутим Дачићем,  уз помоћ скривене камере.

Одмах после тога се у медијима појавила иформација о томе како се Дачић раније састајао са извесним Радуловићем који припада Шарићевој криминалној групи. У Дачићевом кабинету кажу да је премијер запрепашћен понашањем полицајаца, који га нису обавестили да је Радуловић под истрагом као и да је цео случај сада покренут да би се спречила смена директора полиције Милорада Вељовића.

"Посао полиције и безбедносних служби јесте и да штите државне функционере од сусрета са сумњивим личностима. Оперативци УКП-а и људи из врха полиције, тада су, напросто, морали да обавесте министра да је Радуловић под истрагом",поручили су из Дачићевог кабинета.

Цитат
Уколико се наставе оркестрирани напади на Ивицу Дачића, лидер СПС напустиће место премијера Србије и затражити расписивање превремених избора, сазнаје Телеграф из добро обавештених извора, блиских првом човеку српске Владе.

Закључак би био да ће Дачић поднети оставку на место премијера и затражити расписивање превремених избора!

Са друге стране, скоро изабрани председник ДС, Драган Ђилас могући илазак из поменуте кризе види у расписивању избора у најкраћем могућем року, па се и овде извлачи закључак, да се озбиљно размишља о превременим изборима.

Међутим, да ли обојици расписивање превремених избора иде у прилог?

Није ли ово само "хватање" за сламку спаса и једног и другог, иако са превременим изборима могу постати обојица губитници?!
Ивица Дачић је свестан да га ДС има у шаци због неких ранијих "грехова", па би да прекине отварање "пандорине" кутије управо расписивањем ових превремених избора, а Драган Ђилас, опет свестан да му се љуља позиција "првог човека"  Града Београда, (увелико се шушка да СНС и СПС припремају преузимање власти у Београдској скупштини), верује да би ово накратко могло да се одложи једино расписивањем нових избора, па би  његову смену одложила изборна кампања.

Лично сам у дилеми шта је у питању?!

ПРВО моје  размишљање би било да ДС И СНС заједно спремају Дачићу и још некима из СПС "сачекушу" и да управо овим поменутим догађајима у вези Дачића почиње реализација плана уклањања СПС из полуга власти.

ДРУГО размишљање моје би било да је све ово у вези Дачића управо изведено у његовој и Вучићевој режији , поготово увлачењем у игру појединаца из врха полиције за које се сматра да су још увек под утицајем ДС, која манипулише са поверљивим информацијама и да се на тај начин жели преко смене Ђиласа са места градоначелника, да се ДС скроз истисне са политичке сцене Србије, а уједно и изврши чистка у полицији.

ТРЕЋА могућност шта би могла да буде позадина свих ових дешавања би можда било ово: да је све ово што се дешава ових дана око Ивице Дачића само бацање прашине у очи нашем народу, јер се иза "брда" ваља завршница по питању Косова и Метохије, па по оној "хлеба и игара", народу се бацају мрвице хлеба, али зато "игара" има на претек.

Видећемо ускоро шта ће се десити након овога и ко ће да буде губитник, Дачић (са све СПС-ом) или Ђилас (са све ДС-ом).
Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 900

Погледај профил
« Одговор #9 послато: Фебруар 04, 2013, 02:56:58 »

Nicović: Rakić i Veljović radili protiv države, to je za zatvor

Rakić je podatke o 130 diskova na kojima su zabeleženi kontakti državnih funkcionera sa Šarićevim klanom morao dostaviti tužilaštvu, a ne kalkulisati i čuvati ih za političke obračune

BEOGRAD - Ćorka.
Bivši načelnik beogradske policije Marko Nicović rekao je da bivši šef Biroa za bezbednost Miodrag Rakić i direktori policije Milorad Veljović, SBPOK Svetislav Đurović i UKP treba krivično da odgovaraju zato što su zloupotrebili službeni položaj, jer podatke o susretu premijera Ivice Dačića s Rodoljubom Radulovićem nisu odmah dostavili tužilaštvu, već ih objavili 4,5 godina posle saznanja o tim kontaktima.

Teška zloupotreba

- To je prizemna i prljava policijsko-politička kombinatorika koja je narušila ugled zemlje, sistema i institucija. Oni su podatke prikupljali i čuvali kako bi poslužili DS, u svrhu političkih ucena i obračuna - kazao je Nicović i ocenio da je taj slučaj teška zloupotreba policije.

- Ako je tačno da nisu obavestili ministra ko su Miša Banana (Rodoljub Radulović) i Šarić, znači da su izvršili tešku zloupotrebu službenog položaja, jer su obavezni da deluju kontraobaveštajno, ne samo da bi štitili Dačića već i instituciju ministarstva, državu i vladu. To znači da je policija išla protiv interesa države jer je, radeći za jednu političku stranku - DS, oštetila državu i poljuljala njen ugled u svetu - kaže Nicović.

On navodi i da je američka DEA u akciji „Balkanski ratnik“, u kojoj su zaplenjene 2,2 tone Šarićevog kokaina u Urugvaju, zaobišla UKP i Dačića i radila preko BIA, koju je vodio Saša Vukadinović, kadar DS.
- Dačić je samo formalno figurirao kao ministar, a Veljović je sa UKP i Đurovićem bio samo instrument u rukama Rakića i bivšeg predsednika Borisa Tadića - navodi Nicović.

Sve zbog DS

On ističe i da je Rakić podatke o 130 diskova na kojima je zabeležena komunikacija državnih funkcionera sa Šarićevim narko-klanom, a koje je izneo u jednom mediju, morao dostaviti tužilaštvu, a ne kalkulisati i čuvati ih za političke obračune.
- To je za zatvor, kao što su i aktivnosti šefova policije, UKP i SBPOK. Ovde će sigurno platiti Veljović, Đurović i drugi, jer čim se policajci upetljaju u politiku, prvi se i žrtvuju. Oni nisu ni dorasli političkoj kombinatorici, a s druge strane, ne razumeju interese grupa na političkoj sceni.

Radili su svoj posao i svi moraju da odgovaraju, ne samo disciplinski, ako nisu dostavili podatke o Miši Banani i Šariću ministru, koji je njihov šef, već bi mogli i završiti u zatvoru. To je teška zloupotreba policijske pozicije rukovođenja - kazao je Nicović.
Prema njegovim rečima, oni su iskoristili policajce koji su skupljali podatke da ih proslede šefu UKP ili SBPOK:
- Davali su ih Rakiću, koji je to koristio u interesu jedne političke stranke.

Miodrag Rakić mogao bi da odgovara zbog iznošenja poverljivih podataka

Đilasa će ovo koštati

Nicović smatra da ovaj slučaj nikako ne može srušiti aktuelnu vladu, jer to ne odgovara SNS i SPS, koji sada DS i njenog lidera Dragana Đilasa „drže u šaci“.
- To će koštati samo Đilasa, kome se jedino i žuri da dođe do vanrednih izbora, jer su u međuvremenu otvorene brojne afere vezane za njega, i procenjuje se da će Dačić ići na rušenje vlasti u gradu. Što bi SNS sada rušio Vladu kad će im Dačić dati grad na tacni? Oni će definitivno ugušiti DS kao politički faktor, a izbore neće dozvoliti ni strani faktor. Nema šanse da se sada, kad su nadomak dogovora o Kosovu, na tri meseca parališe čitav sistem i omogući jačanje desnice - kaže Nicović.

http://www.kurir-info.rs/nicovic-rakic-i-veljovic-radili-protiv-drzave-to-je-za-zatvor-clanak-632895

Биће свашта,можда стварно неко од њих заглави затвор.А можда и овај Ницовић претендује на неку од полицијских функција. Зеленко
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #10 послато: Фебруар 05, 2013, 01:52:04 »

Ко је човек са којим се састао Дачић: Банане параван за шверц кокаина

Оптужница против Родољуба Радуловића због шверца 1,8 тона кокаина из Јужне Америке у Европу потврђена је пре три дана у Вишем суду у Београду, али постоји могућност да се процесуира још неко кривично дело овог из врха нарко-картела Дарка Шарића.

Дрога шверцована из Аргентине до Шпаније и Родољуб Радуловић

- Осим радњи наведених у оптужници од октобра прошле године, истражујемо и друге активности Радуловића које су повезане са кланом Шарић - изјавио је јуче за “Блиц” тужилац за организовани криминал Миљко Радисављевић.

Радуловић, који је у бекству, терети се да је од јануара 2009. организовао транспорт дроге бродовима “Верти” и “Голден” тако што је преко своје офшор фирме „Ман Маре“ уговорио превоз соје из Аргентине као камуфлажу за транспорт наркотика.

Према истраживањима Центра за истраживачко новинарство и новинарске мрежа ОЦЦРП, Радуловић, познат по надимцима Миша Америка и Миша Банана, контролише фирму “Ман Маре” као тек једну у низу фиктивних фирми, које је основао по свету.

Надимак Банана у Србији је добио због масовног увоза банана. Сумња се да су неки од товара банана били покриће за шверц дроге.

Каријеру "бизнисмена" започео је осамдесетих година прошлог века када је са супругом основао фирму „Yоx Аустриа“ која је трговала руским горивом. Један од првих послова претворио се у парницу пред америчким и британским судовима, а исту судбину доживела је куповина 165.000 метричких тона нафте од “Лукоила”.

Овај последњи спор водио се пред судом у Москви који је обавезао Радуловиће да руском гиганту на име дуга испалте 12 милиона долара.

Радуловић је живео на Флориди, тамо стекао десетине милиона долара манипулацијама на америчкој берзи, а у Србији и Црној Гори се појавио почетком прошле деценије.

Према наводима ОЦЦРП и ЦИНС Радуловић је градио везе са угледним бизнисменима. Између осталих, наводе се име Богдана Родића, члана династије власника малопродајних објеката, који је Радуловићев партнер у 1,2 милиона евра вредној згради у Панчеву, затим Макса Ћатовић, продуцент и власник “Комуне”, Славко Деспот, ексклузивни увозник кубанских цигара у Србију, Шарићев адвокат Андрија Крловић и други.

Цитат
Сусрети са звездама естраде

Праћењем Родољуба Радуловића (65), рођеног у Котору, у Србији су откривени његови бројни контакти са људима из политике, бизниса, али и са естраде. Он се тако веома често виђао током 2008. и 2009. са тридесет година млађом Аном Николић (35), певачицом. Она је била у друштву са њим и приликом пословних ручкова у познатим београдским ресторанима, што је занимљиво за истрагу против њега.
(Момир Илић, Блиц)
« Последња измена: Јул 28, 2016, 09:07:28 Гога » Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #11 послато: Фебруар 05, 2013, 02:20:09 »

Дачић примао Родољуба Радуловића у вили у Ужичкој

Премијер Ивица Дачић био је добро упознат с активностима Родољуба Радуловића званог Миша Банана члана нарко клана Дарка Шарића, тврди извор "Блица" који је имао увид у документа Тужилаштва за организовани криминал. Током 2008. и 2009. године у више наврата се видео и комуницирао с њим, а у разговорима Шарића и Радуловића, премијер Србије је шифровано називан "Друг".

Објашњења, објашњења... После ваннредне седнице Главног одбора СПС

О састанцима Дачића, његовог бившег шефа кабинета Бранка Лазаревића и других високих функционера са члановима клана одбеглог Пљевљака, осим аудио записа Управе криминалистичке полиције (УКП) сведоче и аудио и видео записи Безбедносно информативне агенције, који су рађени по наредби истражног судије посебног одељења Специјалног суда, наводи саговорник нашег листа који је имао увид у документе Тужилаштва за организовани криминал.

Извор "Блица" наводи и да нико није пратио Дачића, већ Радуловића и да је премијер тако "ухваћен". Такође, тврди, Тужилаштво и УКП су о свим прикупљеним информацијама уредно обавештавали Савет за националну безбедност.

- Требало је да сав снимљени материјал, према закону, буде достављен правосудним органима, што је Управа криминалистичке полиције учинила, али према неким спекулацијама не и Безбедносно информативна агенција, што наводи на сумњу да је неко хтео да прикрије чињенице - каже наш саговорник.

Према документима у које је наш извор имао увид, из транскрипата достављених Тужилаштву, 12. јануара 2009. године у телефонском разговору, Дарко Шарић од Радуловића тражи да од свог "Друга" опет провери да ли га полиција "ради".

- Истог дана, неколико сати касније, Радуловић зове Бранка Лазаревића да провери да ли полиција има нешто за Шарића и тада се договарају да се виде. До сусрета је дошло у кабинету у Министарству унутрашњих послова - истиче наш извор.

Последњег дана јануара 2009. године Дачић се лично видео са Радуловићем у елитном београдском ресторану. О детаљима састанка, Радуловић је у телефонском разговору обавестио Шарића, а овај свог пријатеља у Новом Саду - да се Радуловић видео са "Другом" и да ће доћи до њега у Нови Сад да му исприча шта су се договорили. Ко је "пријатељ" из Новог Сада наш извор није открио.

И годину дана раније забележени су контакти. Радуловић 15. децембра 2008. године у телефонском разговору тражи од Шарића неколико "блекбери" телефона за "њега"(Дачића) и "његовог оног"(Лазаревића).

Шест дана касније Радуловић се у Ужичкој улици, у резиденцији среће с Дачићем, где му је дао "блекбери", а онда и са Лазаревићем на Топчидерској Звезди којем је такође уручио мобилни телефон.

Потом позива Шарића и каже му да су "поклони уручени". (Ивана Мастиловић Јаснић, Блиц)

Ово су крупне ствари и оптужбе за једног министра полиције! (С обзиром да је Дачић тада био министар полиције)
Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #12 послато: Фебруар 06, 2013, 02:01:09 »

Dačić u poseti Vašingtonu
Izvor: Tanjug

Vašington -- Premijer Ivica Dačić započinje posetu Vašingtonu, tokom koje će imati niz značajnih susreta sa predstavnicima američke administracije i bezbednosnog sektora.

Dačić će prisustvovati i Molitvenom doručku 7. februara.

Kako Tanjug saznaje u američkoj prestonici, Dačić će i danas i sutra imati sastanke sa zamenikom američkog državnog sekretara Vilijamom Bernsom i sa direktorom Federalnog Istraznog Biroa (FBI) Robertom Milerom.

Predsednik srpske vlade će tokom dvodnevne posete Vašingtonu i prisustva na Molitvenom doručku, imati i niz susreta u Kongresu Sjedinjenih Država, gde će razgovarati sa članovima srpskog Kokusa, koji broji tridesetak senatora i kongresmena iz obe partije, demokratske i republikanske.

Pored premijera Srbije, na Molitvenom doručku će biti i pomoćnica ministra spoljnih poslova Ljubica Vasić i državni sekretar u Ministarstvu unutrašnjih poslova Vladimir Božović.

Vasićeva će tokom boravka u Vašingtonu sa sagovornicima iz američke administracije, Kongresa i nevladinog sektora, razgovarati o razvoju odnosa između Srbije i SAD, kao i evropskim integracijama Srbije i daljim koracima koje Srbija preduzima u tom pogledu, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova Srbije.

Molitveni doručak će biti održan 7. februara, uz prisustvo predsednika SAD Baraka Obame, visokih političkih i vojnih zvanica vašingtonske administracije, kao i uglednih gostiju iz sveta.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=02&dd=06&nav_category=11&nav_id=684216

Као да се ништа није ни десило.Оде Ивица у Америку код Обаме,а случај "Шарић" може да чека.Кога брига за то.
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #13 послато: Фебруар 06, 2013, 11:31:36 »

У свој веома тужној и мало прегледној српској политици, многе су нам појединости непознате и као обични посматрачи, навикли смо да од те српске политичке сцене, видимо само каљугу неморала, лажи и великих превара обичног народа. Од многих загонетки, настале су монументалне енигме у којима истине и нема и где се прљавост српског пропадања, више не мери ситним преварама, већ кардиналним и монументалним неистинама којима се "кљука" народ.
ДАЧИЋ није на листи наших миљеника. Напротив, он, метузалем комунистичког наслеђа, представља видан баласт у корацима српске стратешке политике и у многим приликама, иза његових изјава остале су многе неизречене и истине и лажи.

Колико сме и треба један Министар, да буде одговоран за своје поступке, понашање и изјаве, овде и није битно јер је јасно видљиво да Господин Дачић има "много путера" на глави и да га од те масне подлоге сумњи, мало шта може успешно опрати..
И он је само један зупчаник у мотору српске политике који је пред кваром, и испадањем из употребе.
Дај Боже да тако буде.
О оном другом имену које се овде помиње, а то је име београдког владара Ђиласа, једном другом приликом, и сама помисао на њега, изазива бес и огорчење, јер се под његовим именом крију многе махинације, богаћења и злоупотреба поверења која му је дао народ...
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #14 послато: Фебруар 07, 2013, 01:04:50 »

Миша Банана плаћао летовања политичарима и естради

Родољуб Радуловић, звани Миша Банана, плаћао је сараднике преко туристичке агенције на Дорћолу, коју је у време његовог пословања са Дарком Шарићем водила извесна Јасна Д, открила је БИА у време истраге пљеваљског нарко клана, која има списак свих "клијената" агенције.

Према тим подацима, Јасна, која је била блиска Радуловићева пријатељица, управо је по његовом налогу и уз његову финансијску помоћ отворила туристичку агенцију.
Седиште агенције је било на Дорћолу, на изузетно атрактивној локацији, и преко ње су Шарић и Радуловић сарадницима и блиским пријатељима плаћали летовања и егзотична путовања.

- Јасна је често била у друштву са Радуловићем, њихови састанци су документовани, као и њихови контакти са особама које су биле блиске са Дарком и његовим братом Душком Шарићем - рекао је за “Блиц” извор упознат са детаљима истраге.

У октобру 2009, када је покренута акција “Балкански ратник”, туристичка агенција је још радила, али је све време била под присмотром БИА, која су почетком 2010, када је званично расписана потерница за Шарићем, запленила компјутер у коме су подаци о свим “клијентима”. Извор “Блица” није желео да открије имена клијената, али наводи да су на списку и естрадне звезде и државни функционери.

Током 2008. и 2009. регистровано је и да је Радуловић пословао са Филипом Цептером и да је узимао кредите од његове банке.
Њих двојица су виђана више пута током те две године у ресторану у београдској "Цептер палати".

Цептер је најчешће био у друштву својих сарадника, а Радуловић је долазио са певачицом Аном Николић. Податке о Радуловићевом кокаинском бизнису српска полиција имала је још од 2003, када је једна инострана обавештајна служба доставила информацију о шверцу тоне и по кокаина у Црну Гору. Кокаин је био сакривен у товару банана, због чега је Радуловић у полицији и добио назив Миша Банана.

Цитат
У МУП-у без коментара

У МУП-у нису желели да коментаришу информације о наводној повезаности појединих полицијских функционера са Шарићевим кланом. За изјаву начелника полијске станице Чукарица Бранка Дракулића неопходна је сагласност кабинета, а Светислав Ђуровић се није јављао на телефон.

(Блиц, Вести)
Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #15 послато: Фебруар 07, 2013, 07:46:00 »

Vučić rešio da se reši Dačića

Afera sa sastancima premijera Ivice Dačića sa Rodobljubom Radulovićem, jednim od glavnih ljudi klana Darka Šarića, puštena je u javnost uz znanje potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića i prvi je korak u obaranju Vlade. Kako "Vesti" saznaju iz izvora u srpskoj vladi, vrh Srpske napredne stranke je pre nekoliko meseci formulisao plan u tri tačke.

KO SE ZADNJI SMEJE, NAJSLAĐE SE SMEJE: Tomislav Nikolić, Ivivca Dačić i Aleksandar Vučić

Prvo se kreće sa borbom protiv korupcije, odnosno protiv onih koji su proteklih godina najviše pokrali u državnim i javnim preduzećima. Glavni na udaru je vrh SPS-a, pogotovo premijer Dačić, o čijim se kontaktima sa članovima Šarićevog klana u potaji govori već godinama. Hapšenjima će SNS pokušati da dovede SPS ispod cenzusa. Već je sa Demokratskom strankom dogovoreno formiranje koalicije za jesen ove godine - saznaju "Vesti" od izvora u Vladi Srbije.

Vučiću, takođe, odgovara što je krivica za otvaranje afere sa Dačićem i Radulovićem pala na DS, odnosno njihovog potpredsednika Mikija Rakića, koji je bio koordinator bezbednosnih službi i sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost u prethodnoj Vladi.

- Da je sve urađeno u dogovoru može se jednostavno videti iz tako očiglednog nenapadanja DS-a i SNS-a. Čak je u svojoj nedavnoj izjavi Vučić "abolirao" Rakića, rekavši da nije počinio krivično delo. Njih dvojica, Vučić i Rakić, poslednjih meseci intenzivno sarađuju i gotovo su u svakodnevnom kontaktu. Kada je stupio na dužnost, Rakić je Vučiću doneo dokumenta o umešanosti pojedinaca iz prethodne vlasti u korupciju, dao mu kontakte i uputio gde da traži dokaze. Vučić je pre toga donekle znao šta se dešava, ali kada su mu predočena dokumenta, video i audio snimci, on se zaprepastio, zbog čega mu je nekoliko puta pozlilo - dodaje izvor "Vesti".

Kako saznajemo, otvaranje afere sa Radulovićem i Šarićem je tek početak obračuna.

- Vučić davi Dačića kao zmija žabu. Za desetak dana biće obznanjen slučaj sa uništavanjem jedne nekada moćne državne firme, gde su glavni akteri članovi SPS-a i nekoliko njih će se naći iza rešetaka. Na taj način, Vučić pokušava sistematski da snizi rejting SPS-a, prvo zbog kriminala u koji su upleteni članovi te partije, ali i zbog toga što će većina glasača preći na njegovu stranu. Sva zaklinjanja u jedinstvo Vlade i planovi za dalji rad su samo maska - dodaje naš izvor.

Цитат
Kako je počelo

Za Branka Lazarevića, bivšeg Dačićevog šefa kabineta, postoji mnogo dokaza o kriminalnim aktivnostima, saznaju "Vesti" u MUP-u Srbije.

- Čim je stupio na funkciju, Lazarević je tražio da ode u Odeljenje operativne tehnike, gde se presreću pozivi i prisluškuje, kao i da mu se dostavi spisak svih osoba "pod merama". Vrhu policije je to bio signal za uzbunu, jer ni direktor policije, ni načelnik Uprave kriminalističke policije nemaju taj spisak, niti idu u to odeljenje. Odmah se došlo do informacije da Lazarević nešto radi sa Šarićevim klanom, i tako je počela istraga - saznaju "Vesti".

Snimci Šarićevih žurki

Dok je bio na vrhuncu moći, Šarić je pravio spektakularne žurke, većinom u rodnim Pljevljima. U to vreme malo ko je krio da se sastajao sa njim.

- Kad biste pogledali te snimke i ko je sve na njima, kosa bi vam se digla na glavi. Šarić se sastajao sa raznim ljudima koji imaju uticaja u Srbiji, kako bi od njih dobijao informacije, a oni od njega novac. Jedan od glavnih doušnika bio mu je nekada visoki funkcioner MUP-a Srbije, sada blizak jednoj partiji. Pre nekoliko godina kod njega u gostima snimljen je i jedan od bliskih saradnika pokojnog Zorana Đinđića - saznaju "Vesti".

Stefanović: Čekamo rezultat istrage

Predsednik Skupštine Srbije Nebojša Stefanović (SNS) ocenio je da će Vlada opstati sve dok državni organi ne završe istragu o susretima premijera Ivice Dačića sa članovima narko-klana Darka Šarića. On je za TV B92 rekao da očekuje u razumnom roku rezultate istrage.

- Ne verujem da će to trajati 10 godina - rekao je Stefanović.
http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/290263/Vucic-resio-da-se-resi-Dacica-
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Погледај профил
« Одговор #16 послато: Фебруар 23, 2013, 07:38:18 »

СНС: Ђилас лицемер руши српског сељака

Српска напредна странка (СНС) оптужила је председника Демократске странке Драгана Ђиласа да је "највећи политикантски лицемер на српској политичкој сцени", који не води рачуна о здрављу грађана већ "намерно руши српског сељака, домаћина и пољопривреду".

"Ако неко у овој земљи треба да поднесе оставку, како због свог криминално-политичког деловања и енормног богаћења, али исто тако и због неодговорног и по државу штетног понашања, то је Драган Ђилас и понеко од његових преосталих малобројних поданика", наводи се у саопштењу СНС издатом пошто је Ђилас затражио оставку министра пољопривреде и члана СНС Горана Кнежевића.

Напредњаци сматрају да је Влада предузимала и да ће предузети све мере да заштити здравље грађана, али да, како се наводи, "канцер српског друштва и српске државе свакако није Горан Кнежевић, већ Драган Ђилас".

Председник Демократске странке Драган Ђилас затражио је данас оставку министра пољопривреде Горана Кнежевића због тога што је, како је навео, од грађана крио информације о штетности млека и тиме угрозио њихово и здравље њихове деце.

(Вести)
Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #17 послато: Фебруар 23, 2013, 12:26:13 »

Искрено се надам да је ово први и јасни позив у раскринкавању великог "мага" демократске Странке, Драгана Ђиласа. Након овако јасних речи, именованом сад преостаје да се покупи и коначно нестане са јавне политичке сцене. Оно што ће свакако уследити, то су истрајне и многобројне истраге о овом великом мајстору стицања великог богатства уз примењену ароганцију и јасну жељу да се наметне српском надору као следећи демократски лидер.
Он је обична протува жељна утицаја, новца и моћи и пут му је само један, - пред Суд народа.
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!