forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Новембар 20, 2018, 13:39:20

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Промоцијe књигa  (Прочитано 7435 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 12052

Погледај профил
« послато: Септембар 14, 2012, 06:17:20 »

БЕОГРАДСКИ ФОРУМ ЗА СВЕТ РАВНОПРАВНИХ И РУСКИ ДОМ, БЕОГРАД
Вас позивају на представљање књиге
"АГРЕСИЈА НАТО - СУМРАК ЗАПАДА"

Промоција ће се одржати у уторак 18-ог септембра 2012-те у РУСКОМ ДОМУ,
улица Краљице Наталије бр. 33,са почетком у 18 часова.
Ово дело од историјског значаја представља зборник радова учесника и сведока одбране, врхунских домаћих и међународних научника, стручњака и публициста.

О књизи и поводом књиге говориће:

Др Момир Булатовић, бивши председник Савезне владе СРЈ
Борислав Милошевић, бивши амбасадор СРЈ у Руској Федерацији
Генерал Спасоје Смиљанић, бивши командант ратног ваздухопловства и ПВО
Проф. Радован Радиновић, генерал у пензији
Милош Митровић, председник МИЛЕНИЈУМ ГРУПЕ, са-издавач
Живадин Јовановић, председник Београдског форума за свет равноправних

Рецитује песник: Добрица Ерић

ДОБРОДОШЛИ

« Последња измена: Октобар 23, 2012, 04:04:42 Гога » Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Септембар 22, 2012, 06:28:16 »

Руска хуманитарна мисија у Србији

Промоција књиге Гаљине Шевцове "Руски хуманитарни поход на Балкан" која се бави руском хуманитарном мисијом у Србији у балканским ратовима.

На промоцији ће говорити поред ауторке:

Његово Високо Преосвештенство Архиепископ швајцарски и западноервопски Михаил,

Представници Фонда Андреја Првозваног и Центра националне славе,
Радојка Ковач, председник Друштва "Ресурс",

Ана Филимонова, научни сарадник института РАН,

Ивана Жигон, председник Друштва српско-руског пријатељства.

Презентација књиге и разговор о њој ће се одржати у Новом Саду, у свечаној сали Матице српске у 16 часова, у суботу 22. септембра.

Организатор "Ресуср" из Новог Сада

www.resu.rs
info@resu.rs
resurs@resu.rs
o62 115 8335

Интервју са Гаљином :

"Руси на Балкану у Првом светском рату"

Добро дошли !
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Децембар 04, 2012, 10:10:53 »

НОВО:Књига Робина де Рајтера
"Ко је убио Слободана Милошевића и зашто?"

Ускоро из  штампе излази књига  холандског истраживача, историчара и новинара, Робина де Рајтера: "Ко је убио Слободана Милошевића и зашто?"  Књига садржи све актуелне чињенице и детаље у вези са ратом на Балкану, Трибуналом и суђењем Слободану Милошевићу. Читајући је, читалац постаје поротник који ће, на основу  чињеница, а не претпоставки, бити у стању да сам разоткрије стварни ток догађаја на Балкану и донесе сопствене закључке.

Аутор књиге:Холанђанин Робин де Рајтер

Књига се састоји из:

1  Нови светски поредак
2  Мистериозна смрт Слободана Милошевића
3  Тајни програм
4  Историја Балкана
5  Словенија, Хрватска, Босна и Херцеговина
6 Стварање анти српског расположења
7  Тајна Сребренице
8  Косово
9  Слободан Милошевић
10  Трибунал за бившу Југославију у Хагу
11  Оптужба
12  Одбрана:уводни говор Слободана Милошевића 31.августа 2004.године
13  Изјаве сведока са заседања Трибунала
14 Македонија
15  Хашки херој
16  Распад Србије

Прилог 1: Сребреница: Прећутани извештај
Прилог 2: Сребреница и политика ратних злочина
Прилог 3: Конференција у Братислави (2000)

* Више о књизи можете да прочитате ОВДЕ*

« Последња измена: Јануар 27, 2013, 03:38:41 Гога » Сачувана

Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 685

Zeka

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Децембар 16, 2012, 14:28:08 »

ЕКСКЛУЗИВНО
ИЗ КЊИГЕ „ЗЛОЧИН У РАТУ, ГЕНОЦИД У МИРУ“ У ИЗДАЊУ „СЛУЖБЕНОГ ГЛАСНИКА“ (1)

ВЛАДИСЛАВ ЈОВАНОВИЋ - ОСИРОМАШЕНИ УРАНИЈУМ ПРОТИВ СРБИЈЕ

12. Децембар 2012.

У Малој сали Коларчеве задужбине је у уторак, 11. децембра, представљена књига ЗЛОЧИН У РАТУ - ГЕНОЦИД У МИРУ.

Реч је о студији на српском и енглеском језику, објављеној у саиздаваштву Гласника и Друштва Србије за борбу против рака, а која указује на последице НАТО бомбардовања Србије од 1999. и документовано показује стотине локација где су на тлу Србије бачени пројектили са смртоносним радиоактивним супстанцама. У више од 60 одсто случајева то су били цивилни циљеви, а чак 44 одсто свих напада је извршено у последњих 10 дана рата, након постигнутог споразума о окончању агресије.

О књизи су говорили аутори књиге - некадашњи министар спољних послова СРЈ Владислав Јовановић, генерал Слободан Петковић и академик Слободан Чикарић, као и прим. др Радомир Ковачевић.

Од НАТО бомбардовања Србије 1999. очигледан је драматичан пораст броја оболелих од малигних тумора у Србији. Наиме, наредне године би од карцинома свих врста само у централном делу Србије, не рачунајући територију Косова и Метохије, могло да оболи чак 40.000, а да умре од 22.000 до 23.000 људи.

Чикарић, иначе председник Друштва Србије за борбу против рака, као главни узрочник тих застрашујућих биланса, наводи радиоактивну муницију која је током бомбардовања 1999. бачена на простор Србије.

„Трагичне последице бомбардовања већ се виде и кроз статистику о броју оболелих и умрлих од рака - од 2001. до 2010. број нових случајева карцинома повећан је за 20 одсто, а смртност од рака за 25 одсто - експлозију малигних тумора тек можемо да очекујемо, зато што је радиоактивни материјал остао на нашим просторима“, напомиње он.

Како објашњава Петковић, чак 44 одсто напада је извршено након постигнутог споразума о окончању агресије, односно последњих десет дана бомбардовања, а чак 112 удара на 119 локација било је муницијом са осиромашеним уранијумом.

„Такозвани сребрни метак сигурно доноси смрт оном кога је погодио, а онај ко само удахне његову прашину, умираће дуго и биће сведок немогућности да се томе супротстави“, упозорио је он.

На основу аргумената Петковић закључује да је НАТО плански проузроковао значајно дуготрајно и опасно хемијско и радиоактивно загађење животне средине у нашој земљи - истинску еколошку катастрофу.

Јовановић сматра да последица овакве интервенције и политике уопште, заправо јесте еколошка, економска и свака друга већ учињена катастрофа Србији која тако неминовно добија облик планираног геноцида.

Он је нагласио да интереси очувања мира и безбедности у свету налажу да се листа забрањених активности Уједињених нација хитно допуни забраном демонизације народа земаља чланица, као и забраном завођења свеобухватних економских санкција тим земљама које су као такве углавном усмерене ка самом становништву.

„Ти интереси такође налажу да се уведу и забране вршења геноцида у миру као последице одложеног дејства оружја са осиромашеним уранијумом које постају очигледне са престанком ратних сукоба и трају вековима“, истакао је он.
Сачувана

Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија!
Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 685

Zeka

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Децембар 26, 2012, 17:24:34 »

КЊИГА Душана Пророковића
  "ГЕОПОЛИТИКА СРБИЈЕ"

коју су објавили СЛУЖБЕНИ ГЛАСНИК И ГЕОПОЛИТИКА

На територији Републике Србије постоји шест "геополитичких жаришта" и то су:
АП Косово и Метохија, Бујановачко-прешевска област, Рашка област, АП Војводина, Тимочка Крајина и Топлички крај

Док је питање Косова и Метохије одавно прешло границе Србије и интернационализовано је, проблем у Топличком крају је тек у назнаци, па се на њега још увек може утицати у значајној мери
    У пројекцијама неоосманизма преко територије КиМ пролази „зелена трансверзала“ која се пружа од југоисточног ка северозападном комуникацијском правцу. Овим путем је пролазио и такозвани Босански пут за време постојања Отоманске царевине
    Босански пут је био добро природно заштићен, није постојала опасност да га могу угрозити аустријске или млетачке снаге, а дуж овог правца је насељавано муслиманско становништво (или исламизирано постојеће српско становништво), па је то био још један начин његовог стратешког обезбеђивања
    Процене су да се на подручју Косова (у мањим количинама и на територији Метохије) налазе лежишта око 50 милиона тона руде олова и цинка, 20 милиона тона никла, осам милиона тона магнезита и седам милиона тона ферозних боксита, а постоје назнаке да на одређеним локацијама има и хрома у значајнијим количинама (досадашња налазишта хрома су исцрпљена)
    Велике су и резерве неметаличних минералних сировина и украсног камена, међу којима су најзначајнија налазишта: дунита, кварцита, леуцита, азбеста, талка, гранита, кварцних пескова, доломита, бигра, графита, кречњака и оникса

« Последња измена: Децембар 30, 2012, 09:01:28 Модератор » Сачувана

Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија!
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Фебруар 04, 2013, 06:48:53 »

ВАША МОЈА СРБИЈА  

То би, ускоро, требало да буде књига. Пишем је. Свака књига имаће свој број. Ако већ желите да резервишете свој омиљени број и једну, или више књига, јавите се једино путем емаила на zorica.sentic@gmail.com

Цену још не знам, али приликом резервације не плаћате ништа. Ваљда ће цена бити нормална, колико може да буде једна књига у 2013. Сав приход од књиге иде за хуманитарне сврхе. А зашто? Одговор ће бити у књизи. Дакле, не шаљите новац приликом резервације.

Циљ није да ја од вас узмем паре, ни да се овим обогатим. Циљ је, да ако желите да имате свој омиљени број, да  дођете до њега...И ко зна, једнога дана та књига имаће, можда, неку вредност ... Шта нас кошта да заједно сањамо?

Наравно, књига је о акцији ДАРУЈМО РЕЧ, и о мом боравку у вашој и мојој Србији.  ... А како и зашто? Због чега и због кога? Напокон, дајем неке одговоре и откривам  тајн... за које многи мастају да су то ...

Резервација вас не обавезује да књигу купите! Замислите да одштампам празну књигу... белу ? Резервација вам само даје предност, да имате свој број.

Ви ћете моћи да прелистате књигу, пре но што је платите.  Моћи ћете да кажете: "Не, нећу је више".

Унапред кажем, сем ако издавач реши другачије: свако ће да плати своју књигу, па и новинари, и сви медији. Да!

Они треба да прочитају књигу, и ако је плате, имаће више шансу да је прочитају… приметила сам да се књиге дају новинарима, а  да они не читају… Дакле, нема разлога да се књига њима дарује.

Једини који књигу не плаћају су КООРДИНАДОРИ акције, два webmastera  сајта акције и  моја  2 коректора и уредник књиге.

И ја, ја лично плаћам свој примерак књиге под бројем 55.

Зашто? Можда ћу дати одговор у поглављу које ће носити тај број.

Моја два сина су већ резервисала бр. 1 и 2, и уплатиће, јер нису активни координатори акције.

Број 3 је одмах резервисала Снежана из Канаде, чим сам поставила албум слика на FACE BOOK-u, који носи име ВАША МОЈА СРБИЈА.

У књизи причаћу о акцији, али не само о акцији. Причаћу шта ме је шокирало у Србији, шта ме је обрадовало, шта сам чула, а није требало да чујем, шта сам дожвела лепо, а шта ружно…Због чега ме је срамота што сам Српкиња… а и због чега сам поносна што  сам Српкиња… Причаћу о приајтељству, о речи ЗАЈЕДНО, о мом селу… о вашем, о сусретима, … Даћу пример о једном великом господину, а ја нисам ни знала да је он велики… нисам знала да је велики и познат глумац.

Ваша моја Србија.

Када би требало једну реченицу да кажем, и да вас убедим да  резервишете књигу, то би било:

ТРЕБАТЕ МИ, ЈЕР СТЕ ВИ ПРВИ И ПРАВИ ЈУНАК ТЕ КЊИГЕ!

Када би требало више реченица, онда је то цела књига.

Али, ево мало тога :

Све што сам до сада у животу чинила, чинила сам због љубави.

Све што сам до сада грешила, грешила сам због љубави.

Све што сам до сада успела, успела сам због љубави.

Све што сам до сада,  и све што ћу сада написати, написаћу због љубави.

Ваша Зо

Спојлер:
          СЛОБОДНЕ БРОЈЕВЕ ДАНАС
4
6
9
14
15
18
19
20
22
23
24
25
28
29
31
34
35
36
37
38
39
40
41

42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55 ЈА ...Зорица АКО НЕКО ЖЕЛИ БРОЈ ДАЋУ ГА А ЈА ЋУ УЗЕТИ ДРУГИ
56
итд
99
101
102
Итд
до
500
за сада не више будимо скромни
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Јун 17, 2013, 03:49:26 »

С А О П Ш Т Е Њ Е

Добродошли
на предавање академика Слободана Јарчевића о непознатој историји Срба и Словена.
Представиће своје и књиге других писаца.

ТО СУ КЊИГЕ ИСТИНЕ

Уторак, 18. ЈУНА 2013, у 16,00 часова, Гоце Делчева 15,
Нови Београд – преко пута хотела "Југославија".

Улаз је слободан.

(Мирослава Петровић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Октобар 23, 2013, 01:07:50 »

ПОЗИВНИЦА

Књижара `СтаНи` срдачно позива све своје читаоце на презентацију
романа `Ајдук` на српском и немачком језику нашег писца Миодрага Лукића.

Са српског превео: Ралф Михаел

Промоција ће се одржати у суботу,
02. новембра са почетком у 19. сати,
у просторијама Српског културног друштва Шафхаузен.

Гости:

глумци српско-швајцарског позоришта "Дуга" и чланови Удружења српских писаца у Швајцарској.

Адреса:

Serbischer Kultur Verein Schaffhausen
Mühlentalstrasse 329
8200 Schaffhausen

контакт телефони: 052 643 19 98, 079 603 83 36

Књижара `СтаНи` ће на промоцији имати штанд са најновијим насловима књига на српском и немачком језику.

Радујемо се нашем сусрету !!

(Миодраг Лукић)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Октобар 23, 2013, 01:41:11 »

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Издавачка кућа "Мирослав" у Београду излаже своје књиге на Октобарском сајму књига у Београду, на Сајмишту, у Хали 1, на спрату.

Примерци се продају по сниженим ценама. Избор књига је велики, јер се дела односе на све гране природних и друштвених наука.

Скрећемо пажњу на књиге др Олге Луковић Пјановић,
 проф. др Реље Новаковића,
проф. др Драгољуба Петровића,
 др Добривоја Бошковића,
академика Слободана Јарчевића...
у којима се оспоравају закључци званичне историјске науке о Србима и Словенима у Антици и Средњем веку.

Посебну вредност чини књига на српском језику америчког академика и професора са Харварда,
Анатолија Алексејевича Кљосова,
 који, на основу ДНК у костима становника Балкана од пре 12.000 година, доказује,
 да је Балкан колевка предака свих днашњих Словена.

Посебно су занимљиве књиге редовног члана Руске академије наука и уметности у Санкт Петербургу,
Слободана Јарчевића,
јер је, између осталог, препевао на српски десетерац
"Илијаду" и "Одисеју"
 што ова дела чини лако читљивим и веома разумљивим.
У њима је, тек сада, лако препознатљиво, да су племена која су учествовала у Тројанском рату била српска, а да је, највероватније, Троја била данашњи град Скадар.

Велику пажњу код читалаца, а и у научним круговима, изазвале су Јарчевићеве књиге:
"Бивши Срби Бошњаци - богумила није било",
"Бивши Срби Македонци",
"Бивши Срби Црне Горе"

и
"Бивши Срби Шиптари",
као и књига
"И од Истре до Дрине Србија",
у којој се, поред чињенице о српском средњевековном становништву у Истри и на отоцима, доказује да српски језик има само два дијалекта - ЧАКАВСКИ и ШТОКАВСКИ, а да је тзв. КАЈКАВСКИ ДИЈАЛЕКТ, уствари, хрватски језик - или дијалект словеначког језика.

Издавачка кућа "Мирослав" позива све знатижељнике, да погледају и њена остала издања и обећава им, да неће бити разочарани.  

Добродошли.

ДИРЕКТОР,
Мирослава Петровић

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #9 послато: Новембар 19, 2013, 07:51:21 »

М  А  С  К  Е    С  У    П  А  Л  Е

Издавачка кућа "Мирослав" у Београду ће представити значајно дело проф. др Драгољуба Петровића, у којем се непобитно показује да "хрватски језик", "хрватска нација" и "хрватска држава" немају утемељење, те им се измишљају подупирачи - да би се свему овоме сакрило српско порекло.

Реч је о књизи "ЗАПЕРЦИ СРПСКОГ ЈЕЗИКА".

Представљање је у уторак, 19. новембра 7522 (2013), у Змај Јовиној 15, у Београду, у 18,00 часова (улица која сече Кнез Михајлову).

О књизи ће говорити проф. др Илија Петровић, директор Издавачке куће "Мирослав" - госпођа Мирослава Петровић и писац, проф. др Драгољуб Петровић.

Драгољуб Петровић је рођен на Косору код Подгорице. Филозофски факултет је завршио у Новом Саду, где је и докторирао 1971. године. Предавао је на Педагошкој академији у Никшићу и на Филозофском факултету у Новом Саду. Био је члан Међународне комисије за језичке контакте, Међународне комисије за Општесловенски лингвистички атлас, Међународног редакционог колегијума Општекарпатског дијалектолошког атласа. Стални је члан Матице српске у Новом Саду. Објавио је више књига о језицима и дијалектима.

Књига је капитално дело - планетарне вредности, јер је у њој објашњено колонијално прегнуће: стварање од Срба и Словенаца вештачке (хрватске) нација, која ће бити у сталној служби Ватикана и колонијалних држава Запада - с главним задатком: да и даље разара српско национално биће и да осваја српске историјске земље. У том циљу је Аустрија у хрватску нацију сврстала у 19. столећу велики број Немаца, Чеха, Словака и припадника других католичких народа.

Проф. др Драгољуб Петровић је прикупио податке, да су фашистичке државе и Ватикан, у Другом светском рату, задужили Хрвате - да истребљују Србе, Јевреје и Роме, па су том приликом отворили и концентрационе логоре смрти за децу, у којима је било више од 100.000 деце ова три народа. Покољима су допринели увелико католички свештеници.

У књизи су и документа да су комунисти у Југославији приморавала Србе да пређу у хрватску нацију. О томе је сачувана и наредба о пребацивању Буњеваца и Шокаца у хрватску нацију.

Добродошли.

ДИРЕКТОР,
Мирослава Петровић

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #10 послато: Новембар 19, 2013, 07:53:15 »

РАЗГОВОРИ О ЊЕГОШУ

Проф. др Славко Гордић

Његошеви трагови у српском песништву двадесетог века

Проф. др Војислав ЈЕЛИЋ

Његош и poeta doctus

Проф. др Часлав КОПРИВИЦА

Антропо-космологија и српска историјска свијест у Његошевом дјелу

Др Бранка РАДОВИЋ

Нове композиције (српских и црногорских аутора)

инспирисане Његошем

Уторак, 19. новембар 2013. године, 19 часова, Свечана сала Матице српске

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #11 послато: Децембар 10, 2013, 05:47:20 »

ОДИСЕЈА У ДЕСЕТЕРЦУ - 11. ДЕЦЕМБРА!

Издавачка кућа "Мирослав" у Београду ће представити необично књижевно дело академика Слободана Јарчевића.

Реч је о препеву "Одисеја" на српски песнички десетерац - коришћен је превод са грчког проф. др Милоша Ђурића.

Представљање је у среду,
11. децембра, 7522 (2013), у 19,00 часова,
у Културној установи "Вук Караџић" (tel. 242-4558),
у Булевару Краља Александра 77А, код зграде Опшине Звездара, у Београду
О делу ће говорити академик Драгољуб Антић; затим, директор Издавачке куће "Мирослав" - госпођа Мирослава Петровић и аутор, Слободан Јарчевић - редовни члан Руске академије наука и уметности у Санкт Петербургу, Русија.

Ово је изузетна прилика да се сретнете с писцем Јарчевићем, с чијим књигама ћете се упознати - а оне су с најновијим открићима из древне, средњевековне и савремене повјести (историје) о Србима и другим Словенима.

Добро дошли.

(Мирослава Петровић)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #12 послато: Април 23, 2014, 03:46:31 »

Трибина на тему књиге пуковника Ратка Шкрбића
"Сребреничка подвала"

У среду 23. априла 2014, у 19 часова, у просторијама сале Вазнесењске цркве у улици Кнеза Милоша у Београду,

одржава се трибина на тему књиге аутора Ратка Шкрбића, "Сребреничка подвала." Трибина је била заказана 10. априла у Дому војске Србије, али на интервенцију Фонда за хуманитарно право и по наређењу министра одбране је  забрањена.

Учесници на трибини у Вазнесењској цркви, која се одржава са благословом пароха, су:

аутор студије "Сребреничка подвала," пук. Ратко Шкрбић и др Срђа Трифковић

У име организатора и издавача "Историјски пројекат Сребреница" скуп ће поздравити Милош Милојевић из "Београдског културног клуба." Књига ће бити на располагању посетиоцима трибине.

Улаз је бесплатан и сви су добродошли.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #13 послато: Децембар 25, 2014, 01:54:16 »

Ко разара српску културу

У Парохијском дому Храма Светог Саве одржана је промоција другог броја нашег зборника "Ко разара српску културу".

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=KoaW16VlOmQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=KoaW16VlOmQ</a>

Српско Удружење Ћирилица

Милорад Ђошић, члан УО
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #14 послато: Април 28, 2015, 14:59:44 »

ПРОМОЦИЈА НАЈНОВИЈЕ КЊИГЕ ДР ВОЈИСЛАВА ШЕШЕЉА

Ових дана из штампе је изашла књига Др Војислава Шешеља
 "Говор мржње као злочин против човечности",
 из едиције
"Српски народ и нови светски поредак".

Промоција овог научно-истраживачког ауторског дела проф. Др Војислава Шешеља одржаће се
у уторак, 28. априла у 18 часова
у Свечаној сали општине Стари град.

На промоцији ће говорити
 аутор проф. др Војислав Шешељ и рецензенти академик проф. Др Коста Чавошки, проф. Др Јован Ћирић и проф. Др Миле Ракић.

(СРС)
Сачувана

Cuburac
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 1162

Погледај профил
« Одговор #15 послато: Април 28, 2015, 21:50:40 »

Ko god moze treba da se pojavi na ovoj promociji. Seselja nevolim, ali on ima neke lucidne momente koji mogu da ukazu na veoma znacajne tacke nasih sledecih razmisljanja.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #16 послато: Мај 28, 2015, 02:08:22 »

ПРОМОЦИЈА књиге
"СРЕБРЕНИЧКА ПОДВАЛА",
у четвртак 28.маја и петак, 29.маја

ИСТОРИЈСКИ ПРОЈЕКАТ СРЕБРЕНИЦА У САРАДЊИ СА ГРАЂАНИМА БОРЧЕ

ПРИРЕЂУЈЕ ПРОМОЦИЈУ КЊИГЕ

СРЕБРЕНИЧКА ПОДВАЛА

пуковника Ратка Шкрбића

у четвртак, 28. маја, 2015. године у 19. сати

Место промоције: Rojal Borča IV

Ранка Миљића 52, Борча

Телефони:  011-3328 200
                   063 76 00 324

Улаз бесплатан, сви су добродошли.

ИСТОРИЈСКИ ПРОЈЕКАТ СРЕБРЕНИЦА
У САРАДЊИ СА УДРУЖЕЊЕМ ПИЛОТА "КУРЈАЦИ СА УШЋА"

ПРИРЕЂУЈЕ ПРОМОЦИЈУ КЊИГЕ

СРЕБРЕНИЧКА ПОДВАЛА

пуковника Ратка Шкрбића

У ПЕТАК, 29. маја, 2015. године у 19. сати

НА АДРЕСИ

Бродарска бб, Старо Сајмиште, Нови Београд

Брод КУРЈАЦИ СА УШЋА се налази на Сави иза Паркинг сервиса

тел: 060/252-0-777

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #17 послато: Децембар 05, 2015, 22:00:07 »

Промоција најновије књиге проф. Др Војислава Шешеља

"Српски народ мора да ослободи
 Косово и Метохију"

​                           ​
одржаће се

у недељу, 6. децембра,
у Великој сали Сава центра са почетком у 12 часова.

На промоцији ће говорити аутор књиге,
истакнути универзитетски професори и интелектуалци,
као и функционери странке који су недавно оптужени за непоштовање суда од стране Хашког трибунала.

У књизи
"Српски народ мора да ослободи Косово и Метохију"
Војислав Шешељ је обрадио историјат косовскометохијског проблема и
 детаљно анализирао све хашке пресуде које се односе на Косово и Метохију.

Информативна служба
​ СРС

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #18 послато: Децембар 21, 2016, 07:36:27 »

СРПСКО ОДЕЉЕЊЕ

МСА

МЕЂУНАРОДНЕ СЛОВЕНСКЕ АКАДЕМИЈЕ

НАУКА, ОБРАЗОВАЊА, УМЕТНОСТИ И КУЛТУРЕ

има част да Вас позове

на промоцију књиге-зборника радова

српских, руских и белоруских аутора:

СРБИЈА И ЕВРОАЗИЈСКИ САВЕЗ

На промоцији ће говорити:

СЕРГЕЈ БАБУРИН, председник МСА,

потпредседник Државне Думе II и IV сазива

ДЕНИС КУЗНЕДЕЉЕВ, заменик амбасадора

Руске Федерације у Србији

ВЛАДИМИР КРШЉАНИН, амбасадор СРЈ,

председник Српског одељења МСА

ЗОРАН МИЛОШЕВИЋ, академик МСА,

приређивач зборника

ХОТЕЛ `МОСКВА`
,

Сала `Балканска`,

среда, 21. децембар у 18 часова

(Факти)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #19 послато: Фебруар 13, 2018, 03:16:09 »

Промоција књиге "РЕКА ЉУБАВИ"

Позивамо Вас на промоцију књиге РЕКА ЉУБАВИ
– сабране поезије и препева Владимира Кршљанина,
 у издању београдске `Просвете`.

Промоција ће се одржати у сали Удружења књижевника Србије у Француској бр. 7,
у уторак, 13. фебруара, са почетком у 18 часова.

На промоцији ће говорити
Срба Игњатовић, Горан Бабић, Драган Мраовић,
Миљурко Вукадиновић, Драган Миленковић (директор "Просвете")
и аутор.

У музичком делу програма наступиће руски женски вокални ансамбл "Роса".
Уредник и водитељ је Миљурко Вукадиновић.

Аутор је сам сабрао у један том све своје највредније песме,
 додавши им и препеве више латиноамеричких, британских и руских песника,
од Пабла Неруде до Арсенија Тарковског
.

Цитат
О поезији Владимира Кршљанина написали су:

Оскар Давичо:

«То је величанствена поезија о чежњи.
Та мисаона поезија која зна да је уморна прошлост уморена иако су немирна сећања векова, не трага толико за смислом уопште, колико за љубављу, за њеним смислом, за тајним навикама будућности.»

Љубивоје Ршумовић:

«Писање историје нашег сна прерасло је у писање историје општег Сна.
Његове теме су разноврсне, понекад изненађујуће вешто пронађене, оригиналне, космичке. Оне често задиру у суштину постојања, филозофски објашњавају свет, готово документарно образлажу настајање новог Смисла…»

Милорад Р. Блечић:

«Право откровење и права поезија.
Има песама које се могу уврстити у оно најбоље, најсавременије и најлепше што се сада уопште ствара у српској поезији. У његовим песмама има нечег судбинског, изразито јаког, мисленог и убедљивог.»

Нада Маринковић:

«Песник који је безброј својих ликова, све стварне и наслућене тајне оставио као дар песмама, осетио је свим бићем да се у човеку самом налазе одгонетке свих тајни, крај и почетак, она моћна васиона присутна у зрну песка, у капи воде.»

Чедомир Мирковић:

«Кршљанин се ослања на језичке тананости, на неспутану асоцијативност, на поетичне реминисценције и на својеврсне струјне ударе парадокса.»

Горан Бабић:

«У стварном, у реалном животу Влада Кршљанин је биће револуције и он би да мијења овај несавршени и неправедни поредак на земљи, али у поезији он је биће љубави, божанства над божанствима.»

Сачувана

Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!