forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Децембар 09, 2019, 04:02:07

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Белорусија - Лукашенко  (Прочитано 1537 пута)
Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 709

Zeka

Погледај профил
« послато: Октобар 28, 2012, 14:27:11 »

Лукашенко: Однесите демократију у Саудијску Арабију!

Александар Лукашенко

Британски новинар Евгени Лебедев, власник британског листа Индепендент и син руског олигарха, је добио ретку прилику у Минску да интервјуише белоруског председника Александра Лукашенка.

У интервјуу који је потрајао четири сата су се дотакли бројних тема, од демократије и економије, до распада СССР-а, рата у Ираку и пријатељства с пуковником Муамером Гаддафијем и председником Асадом, преноси ББЦ.

Лукашенко, који је на власти од 1994. године, има забрану путовања у Сједињене Државе и западну Европу. Оптужују га за кршење људских права и мучења, затварања политичких неистомишљеника и затирања слободе изражавања.

На ове оптужбе Лукашенко у интервјуу одговара: “Амерички политичари желе да нам донесу демократију. То су двоструки критеријуми. Нека оду у Саудијску Арабију и њима однесу демократију! Зашто то не учине? Јер су гадови, а Саудијци су њихови гадови”, реферирајући се на познату Рузевелтов изјаву о никарагвански диктатору Сомоза. “Ви сте демократски бандити. Уништили сте хиљаде, милионе људских живота. Не треба нам ваша демократија ако економија не функционише. Ако човек не може да ради у својој земљи и живи од рада, ако не може да има комад земље, кућу или да гаји своју децу јер живи у страху да ће им се нешто десити ако их пусти напоље, онда нам не треба демократија”.

Евгениј Лебедев: Прави „Рус“!

Разговарајући о америчким политичарима, присетио се и епизоде из периода кризе у Ираку. “Амерички посланици су дошли овде пре него што је започео рат, тражећи од мене да потврдим да у Ираку постоји нуклеарно оружје. Одбио сам. Чак су ми напомињали како ће ствари кренути боље за Белорусију у смислу улагања и сличног. Све што сам требао да учиним је да их подржим.

Међутим, нисам могао јер сам знао да нуклеарног оружја нема. Након разговора са Хусеином, пренео сам им поруку да је он спреман да учини уступке по питању нафте, уколико то желе, само да не бомбардују и не уништавају земљу. Рекли су да ми верују, али да је ратна машина већ у пуном погону и да иде великом брзином. Кунем вам се да се тај разговор водио у овој истој соби “, преноси  Индепендент.

Док је отац новинара Лебедева током распада Совјетског Савеза згрнуо милијарде у приватизацији која је обогатила руску мањину, а већину оставила у сиромаштву, Лукашенко тврди како никад није дозволио да до тога дође у Белорусији.

На Лебедевљево питање о томе да ли је Русија деведесетих година одабрала демократију уместо правде, Лукашенко је одговорио противпитањем: “Није ли правда управо срж демократије?”, те додао: “Увек сам сматрао да је истинска демократија правда. Основа моје политике су правда и поштење. Не бих рекао да је оно што је Русија деведесетих одабрала била демократија. Оно су биле стравичне године анархије, а ми смо те тенденције у нашој земљи спречили“.

Лебедев је Лукашенка питао да ли сматра да има превише моћи у рукама. “Да, то је пуно моћи”, одговара он, “но, 1996. године сам веровао, аи многи други су веровали, да немамо избора. Морали смо да спасимо земљу, ујединимо се око нечега или некога да бисмо опстали”, одговара Лукашенко: “Да само нема овог лудачког притиска од вас, тог непотребног притиска којим желите да нас отргнете од Русије на пример. Стварате контраефекат. Удаљујете нас од процеса отварања. Ви заправо не желите демократију овде”.

Сматра како желе отварање економије, што би Белорусију учинило рањивом због економских проблема у остатку Европе. У том контексту се присетио и пријатељства с убијеним либијском вођом Муамером Гаддафијем: “Рекао сам Гадафију – ‘чувај се Европе!’”.

На питање о томе какав је његов став о сиријском председнику Ассаду, Лукашенко је аутоматски изјавио: “Одличан! Срео сам га много пута. Да сте га Ви срели, сигурно би Вам се свидео. Апсолутно цивилизовани европски човек.”

На покушај новинара да каже да Асад ради оно што није у европском духу, Лукашенко га прекида: “А шта ви радите тамо? Којим сте послом у Сирији? Снабдевате оружјем, шаљете своје снаге, дајете новац. Мислите да би се тамо неко борио да нема новца и оружја? Како то да је сад одједном неко дошао и увео неред у земљу? “.

Лебедев га је питао за мишљење о томе како ће завршити криза у Сирији. “За вас ће бити катастрофално”, одмах му је одговорио, а кад га је новинар упитао како ће бити сиријском народу, Лукашенко је изјавио: “Њима је већ сад катастрофално. Уништавате још једну земљу.”

Лебедев опет узвраћа питањем да ли то значи да сматра како је свргавање режима у Либији, Авганистану, Ираку и другим земљама био лош потез, на што Лукашенко одговара:  “Назвали сте то погрешним именом. То је криминал! Чисти криминал. И платићете за то. Бојите се тероризма, а добијате га. Стварате га сопственим рукама. Видећете ви шта ће се догодити. Нисте требали то да радите. Нисте требали. Никоме не треба ваша убојита демократију. Милиони убијених и њихових породица, а ви знате шта то за муслимане значи – крвна освета. Никад вам то неће опростити. Никада. Ви уопште не размишљате о томе шта се сутра може догодити “.

ВасељенскаТВ
Сачувана

Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија!
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12379

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Јун 12, 2014, 06:12:36 »

Лукашенко започео посету Србији

Председник Белорусије Александар Лукашенко стигао је у дводневну посету Србији, коју је започео полагањем венца на гроб Незнаном јунаку на Авали. Током посете Србији, разговараће са председником Србије Томиславом Николићем, а у плану је и потписивање више споразума.

Председник Белорусије Александар Лукасенко са сином Николајем (Фото: Танјуг)

Лукашенко је, по доласку у Београд, положио венац на Споменик незнаном јунаку на Авали, уз војне и државне почасти гарде Војске Србије и интонирање химни две земље.

Званични разговори биће одржани у четвртак, преноси Танјуг.

Николић ће приредити свечани дочек Лукашенку испред Палате Србија, а затим ће двојица председника имати разговоре у четири ока.

Председницима ће се потом придружити и делегације две земље, након чега ће бити потписано и више међудржавних споразума и меморандума.

Николић и Лукашенко ће се после састанка обратити медијима.

(РТС)

Опет нас брука државно руководство, тачније, овога пута,  председник Николић. Интониране државне химне, а њега нема да присуствује том чину. СРАМ ГА БИЛО!!!

Ако је позвао Лукашенка у посету, онда је он лично требао и да га дочека, а не да Лукашенко (председник једне државе) сам са малолетним сином обилази почасни строј српске  гарде!

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Јун 12, 2014, 13:47:17 »

Протоколима се регулише државно понашање.  Код ове српске банде кочијаша и гробара, шта се уопште и сме очекивати. На ниске смо ми гране спали, ниже не иде.

Реакција понашања Председника Србије је у складу захтева западне политике и Премијера који код Меркелице полаже пријемни испит. Где би Тома Диплома смео да сачека директног Путиновог пријатеља а да се не замери Бриселу. Од те стране ветар дува али нико не види да ломи српске гране....
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!