forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Септембар 26, 2020, 10:22:16

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Да ли је овај народ крив  (Прочитано 1081 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12585

Погледај профил
« послато: Новембар 04, 2013, 22:59:25 »

Малопре угледах на једном сајту овај видео снимак,

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=L2hrPpxyNLM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=L2hrPpxyNLM</a>

Одгледала сам га и дубоко се замислила, а у грлу ми се нешто скупило. Дуго сам остала, буквално нема због овог призора који сам видела.

Ово су Срби, који су избегли са Косова и Метохије, који су кренули аутобусима да би гласали на локалним изборима, које није расписала држава Србија, него тамо нека тзв самопрокламована шиптарска република Косово.
Али, они су кренули на "позив" државе Србије!
Сви су они остали  без својих вековних огњишта. Вероватно су неки, мањи део њих, успели да купе кућу или стан на неким другим местима по Србији, а већи део се налази смештен по разним колективним смештајима.
Њихови спискови, њихова имена и презимена, се налазе у одређеним владиним установама. И онда се неко ПОИГРАО са тим њиховим списковима, са њиховим именима и презименима и ЗЛОУПОТРЕБИО ИХ!

Вероватно нисмо ни свесни на који су све начин  ови наши прогнани Срби са КиМ "обрађивани", да би се одазвали  на изборе које је расписала шиптарска тзв председница Јахјага.

Питам се, да ли је требало на овај начин реаговати и нападати ове људе који су дошли (од некога организовани, ПОПИСАНИ и позвани) до ових аутобуса, да би њима отпутовали директно на гласачка места на КиМ?

Искрена да будем, било ми је тешко да ово гледам. Да ли су они криви и да ли њих треба на овај начин пресретати и нападати?

Жалосно је докле смо дошли.

Нису ови људи ни свесни шта се дешава. Изгубљени, слуђени, одбачени од свих, а онда им је ова власт "припретила" или испричала шарене лаже, како ће они бити "своји на своме" ако изађу да гласају и тако буду  "власт" у својим општинама.
Ако није могло овим људима, то да се саопшти, онда није требало ни овако да се пресрећу. И они повици "Кршите Устав"...и слично. Питање је да ли они уопште знају шта је Устав и шта у њему пише. Па, Устав Србије  пре свега крши ова власт, па ником ништа...

Ови људи, прогнаници са КиМ, који су кренули, овако организовано, прозивани по имену и презимену  испред аутобуса са спискова, никако не смеју да буду за осуду. Нажалост, са њима ова власт манипулише и најмизерније злупотребљава њихову ионако тешку судбину.Ово је још један разлог да осудимо ову власт и да све оштрице борбе окренемо само према њој.

Верујем да су намере ових људи који су снимали и одговарали од пута прогнанике са КиМ биле најдобронамерније. Хтели су да им укажу на погубност онога што раде, јер самим појављивањем на шиптарским изборима они на индиректан начин признају те институције те тзв републике Косово, али мислим да нису требали на овај начин то да раде. Ако нису могли пре да дођу до тих људи, овако како су ту ноћ урадили било је татално контрапродуктивно и на "хо рук" грубо урађено.

Иоле разуман човек треба да зна како треба приступити једном оваквом проблему. У Србији је на власти издајничка и несрпска власт. Да би се она пољуљала и сменила, овакви потези нису добри, ма од кога да долазе.

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!