forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Јул 26, 2017, 10:43:08

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Какав смо ми то народ  (Прочитано 4747 пута)
Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1158

Погледај профил
« послато: Фебруар 03, 2014, 23:54:57 »

Citam juce u novinama da su neki automobili koji su ostali zavejani na putevima oko Zrenjanina obijeni i opljackani. Sa nekih su cak skinuti i tockovi. Sta se desilo sa osecanjem morala i odgovornosti u nasem narodu? Jedva su se probili da donesu pomoc i evakuisu ljude, a sa druge strane neko je mogao da organizuje cak skidanje i odnosenje celih tockova sa tih automobila po tom kijametu. Kakvu mi to sliku ostavljamo o sebi kao narod? Gde je nestalo normalno ljudsko saosecanje na patnje drugih? kako se ponasamo, nije ni cudo sta nam se sve desava. Ne kaze se za dzabe da narod ima vlast kakvu zasluzuje.

Policija kao i uvek navodno ispituje slucajeve. Normalno lopove nece nikada da pohvataju i da ih kazne za primer ostalima. Da nije tuzno i porazno, bilo bi tragikomicno.
Сачувана
Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 682

Zeka

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Фебруар 04, 2014, 01:14:59 »

Цитат
Citam juce u novinama da su neki automobili koji su ostali zavejani na putevima oko Zrenjanina obijeni i opljackani. Sa nekih su cak skinuti i tockovi. Sta se desilo sa osecanjem morala i odgovornosti u nasem narodu? Jedva su se probili da donesu pomoc i evakuisu ljude, a sa druge strane neko je mogao da organizuje cak skidanje i odnosenje celih tockova sa tih automobila po tom kijametu. Kakvu mi to sliku ostavljamo o sebi kao narod? Gde je nestalo normalno ljudsko saosecanje na patnje drugih? kako se ponasamo, nije ni cudo sta nam se sve desava. Ne kaze se za dzabe da narod ima vlast kakvu zasluzuje.

Policija kao i uvek navodno ispituje slucajeve. Normalno lopove nece nikada da pohvataju i da ih kazne za primer ostalima. Da nije tuzno i porazno, bilo bi tragikomicno.

Ma, dobar smo mi narod, nego među nama ima stoke za neverovati.
Kao i kod svih naroda.
Сачувана

Ал' тирјанству стати ногом за врат, 
довести га к познанију права, 
то је људска дужност најсветија!
Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Фебруар 04, 2014, 03:05:59 »

Zeko, znam ja da smo mi dobar narod, ali ovakvi izrodi nam kvare ime i lice. Evo, neko ubi ni manje ni vise zenu koja je skupljala dobrotvorne priloge za Kolo Srpskih Sestara. Ima li veceg greha?

Ljiljana Šulović Milojević, bivša predsednica humanitarne organizacije „Kolo srpskih sestara”, ubijena je svom stanu u centru Beograda.

Kako Novosti javljaju, nepoznati napadač surovo je pretukao i usmrtio ženu u Ulici Džordža Vašingtona 32, u centru Beograda.

U stanu su vidljivi tragovi premetačine.

Prema navodima medija, sumnja se da je motiv ubistva novac koji je ona prikupljala u ime „Kola srpskih sestara”, a za koji je ubica pretpostavljao da se nalazi kod nje. (B92)
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Фебруар 04, 2014, 21:29:06 »

Мој Боки, згадија се брзо коти, преплавила је целу Србију. Син ми пише да преко ноћи обијају по селима куће, односе све што стигну. мали камиони само чекају да се напуне а онда све одлази у непознати правац. Из сеоске школе покрали писаће столове и столице, клупе нису јер их нису могли брзо утоварити.
Мештани села ћуте у страху да их не нападну физички, несигурност и страх по имовину.

Наш Зека је честит човек па верује да су то само појединачни изроди. НИје нажалост  у праву јер је држава легла на последњу пречку која је дели од тоталног урушавања свега што је вредно.
Убити невину жену у сопственом стану, беда и срамота, огорчен сам и незнам више ни шта да напишем, срамота брале, велика и неопростива. Такав је систем у коме се живи, лопови и банда свуда и на сваком месту...
Сачувана
Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Zeka

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Фебруар 05, 2014, 10:05:02 »

Када погледам људе око себе, оне са којима се ја дружим и које познајем, онда видим неки нормалан свет. То су људи притиснути муком, немаштином и овом ненормалном ситуацијом али и људи који ништа нису изгубили од свог интедритета, људи који држе до српства, православља, до човека до себе.
Слушајући радио ''Снага Народа'' неки пут сам поносан на свој народ јер тек ту може да се чује колико у Србији има паметног и поштеног света коме је стало до своје отаџбине.
Са друге стране постоје они о којима ми сада причамо. Шићарџије које се мувају по партијама не би ли нешто ућарили у смислу радног места, неког положаја, материјалне користи. То је, по мени, најгори слој у Срба јер они изједају то здраво ткиво о којем сам говорио. Ту спадају  политичари, њихови подрепаши и сав шљам који су окупили око себе.
Постоји и слој који се сналази на било који начин, пљачком и убиствима, диловањем дроге, свим и свачим.
Србија је на тај начин постала подељено друштво где се преплићу све три категорије, све постаје један велики котао у коме се сви крчкамо.
Питање је колико ће то да траје и када ће да попусти вентил сигурности?
Овде нисам ништа рекао о СПЦ а имао бих, можда неки други пут.
Сачувана

Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Фебруар 07, 2014, 02:31:14 »

Pa zar od punog autobusa ljudi nije mogao da se nadje barem jedan dovoljno odvazan da uhvati ovog manijaka i da saceka policiju? Nekada smo bili i mnogo hrabriji ili danas jednostavno vise se ne obaziremo ninasta sto nas licno ne dotice u zivotu. Tako ako nastavimo, sigurno necemo moci dugo da opstanemo kao narod.

Sestra i ja smo stajale, slučajno sam se okrenula i videla ga kako vadi polni organ i dotiče mi ruku - priča K. S. (15).

Besramni napad dogodio se preksinoć oko 20.15 u „Lastinom” autobusu za Obrenovac kojim se devojčica sa sestrom vršnjakinjom vraćala iz škole.

„Povukla sam sestru za ruku i počele smo da se probijamo kroz gužvu od sredine ka prednjem delu autobusa. Zvala sam tatu telefonom i ispričala mu šta se desilo. U autobusu je bilo mnogo muškaraca, svi su čuli šta se dogodilo, ali se niko nije ni okrenuo, a kamoli ponudio pomoć. Počela sam da se tresem od straha. Manijak je sišao iz autobusa u Umki, čim je video da sam se sklonila. Na stanici u Obrenovcu dočekali su me otac i policija”, kaže vidno potresena K. S.

Napad su prijavili roditelji, a pozvana je i Hitna pomoć.

„Lekar mi je dao opravdanje do kraja nedelje. Strah me je da ponovo uđem u autobus. Plašim se da ću ga opet sresti”, kaže devojčica koju će od nedelje u školu najverovatnije pratiti roditelji.

Policija traga za manijakom, a izveštaj je dostavljen i Drugom opštinskom javnom tužilaštvu.

Devojčice su opisale manijaka: ima 40 do 50 godina, visok je oko 190 centimetara, nosio je šarenu kapu, oker pantalone i crnu jaknu. (Blic)
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 11618

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Фебруар 07, 2014, 03:50:17 »

Ево још једног случаја, о тој нашој незаинтересованости. Невероватно, шта више треба да се деси, па да реагујемо?

Погледајте: Раставили па украли клупу на Дорћолу усред дана!

Двојица мушкараца јуче су око 13 сати демонтирали и однели клупу из Вишњићеве улице на Дорћолу, без трунке страха да ће их неко ухватити.

Крађа клупе | Фото: П. Марковић

Прво су скинули шрафове и одвојили клупу од тротоара, а онда су поскидали и даске.

Док је један паковао челичну конструкцију, други је уредно убацио даске у контејнер...

Натоварили су метални део на колица и отишли.

Очигледно уиграном тандему за целу "акцију" није било потребно више од три минута.

Нико од пролазника није се ни осврнуо за њима.

Погледајте:

(Блиц, Ало)

Цигани су данас у Србији најзаштићенији народ! Нико им ништа не сме. Чак, отворено провоцирају, а онда, ако им неко одговори, позивају разне НВО да их заштите, како их наводно неко угрожава. Скоро сам прочитала да у Србији има 200 разних НВО које су регистроване да би штитиле њихова "угрожена" права.

« Последња измена: Мај 04, 2017, 02:56:54 Гога » Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 802

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Фебруар 07, 2014, 14:56:04 »

ŠTA LEKARI IZ KRALJEVA RADE KADA PORODICA ZABORAVI NA BLIŽNJE
Špijuniraju rodbinu da bi pacijente vratili kući

Lekari kao detektivi traže gde žive porodice pacijenata, kako bi bolesnike vratili kući jer ih rodbina neće.

- Srbi su surov narod koji smatra da ako je neko teško bolestan i ne može da privređuje, ne treba ni da živi - kaže dr Branko Đokić, načelnik neurologije kraljevačke bolnice.

On ističe da nažalost nisu retki slučajevi da porodica ne želi natrag pacijenta koji je bio u bolnici.

- Šefovi odeljenja dobijaju jasne informacije od rodbine da ne žele da prime pacijenta kući i nažalost u poslednje vreme imamo sve više takvih slučajeva gde oni ostaju na odeljenju, danima nakon planiranog otpusta, jer niko ne želi da dođe po njih - kaže dr Đokić.

- Jednostavno, rodbina sebe smatra neobaveznom da primi pacijenta u svoj dom. Takve porodice nevoljno prihvate ponovo svog rođaka, a onda nas zovu telefonom danima objašnjavajući nam kako pacijent nije dovoljno izlečen, da treba da dođemo po njega i da ga vratimo u bolnicu - kaže dr Đokić.

Đokić navodi primere kada su morali da sprovedu smišljenu akciju ne bi li pacijenta vratili porodici.

- Trebalo je da pošaljemo pacijentkinju kući koja se nalazi na 200 metara od bolnice. Međutim, danima se to odlagalo, jer se porodica nije javljala na telefon koji je ostavljen kao kontakt. Smislili smo način da preko jedne osobe koja živi u komšiluku, osmatramo stan pacijentkinje, kako bismo videli da li gori svetlo u stanu, što bi bio znak da su ukućani kod kuće - priča Đokić.

Kada su se uverili da u stanu žive ukućani, pacijentkinju su stavili u vozilo i zajedno sa bolničarom odvezli do vrata stana.

- Pozvonili smo i na vratima se pojavila iznenađena porodica. Uveli smo ženu zajedno sa otpusnom listom, i tako rešili slučaj - kaže Đokić, dodajući da na odeljenju neurologije, gde je on načelnik, ima samo 18 postelja.

Porodice koje ne mogu ili ne žele da brinu o bolesnim ukućanima, spremne su da svašta smisle, ne bi li ih bolnica prihvatila. Bilo je primera da sin doveze bolesnog oca i da se predstavi da mu je komšija, kako bi ga bolnica prihvatila.

Najčešće je reč o starijim osobama, ali ima i drugih primera. Možda jedan deo problema predstavlja i to da je Gerontološki centar u Mataruškoj Banji, sa 250 mesta uvek pun i da postoje liste čekanja. Direktorka Svetlana Radosavljević kaže da je 70 odsto korisnika iz Kraljeva i uvek ima od 10 do 15 ljudi koji čekaju na prijem.

- Najviše se traži stacionar gde su zavisnici tuđe nege i pomoći. Trudimo se da uvek pronađemo rodbinu, kako bismo izbegli slučaj da budu ostavljeni - kaže Radosavljevićeva.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/440754/Spijuniraju-rodbinu-da-bi-pacijente-vratili-kuci

Србима треба репресивни апарат који ће немилосрдно да их кажњава.Од оних у врху власти,па до неписмених клошара и скитница са улице.
Сачувана

Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Фебруар 11, 2014, 21:07:01 »

Kakav sou. Da nije tuzno zbog ovoga coveka koji je verovatno ulozio svu zivotnu ustedjevinu u ovaj posao, bilo bi tragikomicno smesno. Stvarno, da neko radi celu noc, isece i odnese ceo pekarski kiosk sa inventarom bez straha da ce biti uhvaceni i to ni manje ni vise nego u samome centru grada, pa ako je i za Beogradske standarde, previse je.

Nepoznati počinioci u noći između subote i nedelje isekli su konstrukciju lokala na Zelenom vencu u Beogradu i odneli inventar vredan oko 20.000 evra, piše beogradska štampa.

„Kad sam oko 12 sati došao do lokala, umalo se nisam šlogirao. Cela prodavnica mi je nestala. Pomislio sam da je reč o skrivenoj kameri i da se neko zeza sa mnom. Nažalost, ovo nije šala, već realnost. Sramota i bezobrazluk. Najgore je što niko ništa nije ni čuo ni video, a lokal mi je na Zelenom vencu, u samom centru Beograda”, rekao je Nenad Savić, vlasnik pekare „Somunče”.

Njemu su nepoznati lopovi u noći između subote i nedelje brusilicom isekli sve delove fast fuda i odneli sav inventar. Savić je lokal uzeo pod zakup, a s radom je trebalo da počne u utorak.

„Bio sam u fast fudu u subotu do 21 sat, postavio sam s prijateljima reflektore i pripremao sve za početak rada. Sad nemam ništa, sve su ispraznili. Odneli su bukvalno sve, od stolarije, pa do šoljica za kafu. Jedino su mi ostavili ve-ce šolju u kupatilu. Šteta je ogromna, između 15.000 i 20.000 evra”, kaže Savić.

Savić je početkom februara zakupio lokal od vlasnice Branislave Petroski.

„Kad sam video da je fast fud bukvalno nestao, odmah sam pozvao vlasnicu i rekao joj: ´Branka, odneli su celu radnju´. U prvi mah pomislila je da je lokal obijen. Samo mi nije jasno kako je neko celu noć mogao da seče inventar brusilicom, utovara stvari u kamion, a da ni prolaznici ni policajci ne primete da se nešto sumnjivo dešava”, kaže Savić i dodaje da nijedan od okolnih lokala ne radi celu noć. (Telegraf.rs)
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #9 послато: Фебруар 15, 2014, 20:44:24 »

А тек ово:

Син запалио очеве аутомобиле

Два аутомобила приштинских регистрација запаљена су у насељу Дуваниште у Нишу. Полиција идентификовала особу која је запалила аутомобиле, потврђено РТС-у. Ради се о сину власника.

Аутомобили марке "пежо" и "рено" запаљени су око 23.40 часова, речено је у полицији. Напомињу да власник тих возила није особа из криминогене средине.

Сумња се да је син запалио очеве аутомобиле у намери да му нанесе материјалну штету због претходних породичних свађа, саопштила је полиција,

Против њега је по налогу надлежног тужилаштва поднета кривична пријава у редовном поступку без задржавања за наведено кривично дело.

Ватрогасне и полицијске екипе су одмах по дојави изашле на лице места.

(РТС)
Сачувана

moka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 802

Погледај профил
« Одговор #10 послато: Фебруар 25, 2014, 15:01:35 »

Zeko, znam ja da smo mi dobar narod, ali ovakvi izrodi nam kvare ime i lice. Evo, neko ubi ni manje ni vise zenu koja je skupljala dobrotvorne priloge za Kolo Srpskih Sestara. Ima li veceg greha?

Ljiljana Šulović Milojević, bivša predsednica humanitarne organizacije „Kolo srpskih sestara”, ubijena je svom stanu u centru Beograda.

Kako Novosti javljaju, nepoznati napadač surovo je pretukao i usmrtio ženu u Ulici Džordža Vašingtona 32, u centru Beograda.

U stanu su vidljivi tragovi premetačine.

Prema navodima medija, sumnja se da je motiv ubistva novac koji je ona prikupljala u ime „Kola srpskih sestara”, a za koji je ubica pretpostavljao da se nalazi kod nje. (B92)

Ubio humanu staricu koja ga je hranila i oblačila

Ljiljanu Šulović (76), doktorku čije je beživotno telo nađeno 3. februara u stanu u centru Beograda, prema sumnjama policije ubio je neko kome je ona pomagala, davala hranu i odeću i to duže vreme.

- Posle dvadesetak dana istrage, došli smo do saznanja da je dr Šulović, koja je svojevremeno bila i predsednica Kola srpskih sestara, pomagala mnogima koji su bili na ivici egzistencije.

Kupovala je hranu, hranila ih, odnosila pomoć u mnoge porodice. Kad je od bolesti prestala da izlazi, mnogi su po pomoć dolazili na vrata njenog stana - kažu u policiji.

Inspektori koji vode slučaj sigurni su da doktorku nije ubio “kriminalac” koji je prvi put upao u njen stan sa namerom da je opljačka.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #11 послато: Мај 17, 2014, 07:22:36 »

Трговци у поплављеним подручјима подигли цене чизама и пијаће воде за више од 100 одсто!

У радњама у Ваљеву цене чизама са 1.700 скочиле одједном на 3.200 динара, док је цена балона воде у Лозници са 60 скочила на 160 динара

СРБИЈА – Док се многи ових дана у Србији боре за сопствени живот и спасавају што се спасити може, и док је цела држава на ногама како би се, у једној од највећих природних катастрофа, помогло најугроженијима, има и оних који желе да зараде на туђој несрећи.

Наиме друштвеним мрежама шире се информације да су трговци у појединим градовима у Србији подигли цене чизама и пијаће воде за више од 100 одсто.

Грађани јављају да су у радњама у Ваљеву цене чизама са 1.700 скочиле одједном на 3.200 динара, док је цена балона воде у Лозници са 60 скочила на 160 динара.

(С.К.К.)
« Последња измена: Мај 04, 2017, 03:00:46 Гога » Сачувана

Cuburac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #12 послато: Мај 17, 2014, 22:06:05 »

Igleda da je ovo smisljena dezinformacija. Ljudi sa terena javljaju da nigde nisu nasli ovakve slucajeve, a i javljaju da narod stvarno skuplja pomoc gde, ko i koliko moze. Treba biti obazriv prema mnogim vestima sto se prenose preko facebook-a i twiter-a, ocigledno su neke od njih veoma tendenciozno zlonamerne. Samo polako, sva istina ce se pokazati na kraju.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #13 послато: Мај 18, 2014, 07:10:20 »

Igleda da je ovo smisljena dezinformacija. Ljudi sa terena javljaju da nigde nisu nasli ovakve slucajeve, a i javljaju da narod stvarno skuplja pomoc gde, ko i koliko moze. Treba biti obazriv prema mnogim vestima sto se prenose preko facebook-a i twiter-a, ocigledno su neke od njih veoma tendenciozno zlonamerne. Samo polako, sva istina ce se pokazati na kraju.

Нажалост, није дезинформација. Оваквих екстремних случајева је увек било у свим невољама које су се дешавале на овим нашим просторима. Надам се да ће ово да буду једини покушаји зараде на несрећи сопственог народа!

Цитат
ПОДНЕТЕ 83 ПРИЈАВЕ ПРОТИВ НЕСАВЕСНИХ ПРОДАВАЦА

Министар трговине, туризма и телекомуникација Расим Љајић је извавио је да су данас поднете 83 пријаве против продаваца који су хтели да продају намирнице по знатно вишим ценама.

Љајић је гостујући на РТС-у казао да се 55 одсто пријава односи на Град Београд и општине које нису захваћене поплавама где су трговци повећавали цене флаширане воде, а било је и случајева повећања цена гумених чизама.

ВУЧИЋ: УХАПШЕНИ ШПЕКУЛАНТИ

Ухапшена лица због малверзација са ценама животних намирница рекао је премијер Александар Вучић. Међу њима и једна особа из Обреновца која је утростучила цене животних намирница.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #14 послато: Мај 18, 2014, 13:23:04 »

Сава расте у Београду, морал испод нивоа

Иако нам је добар део земље опустошен поплавама, клизиштима и одронима, а више од 20.000 хиљада људи расељено, масовни одзив добровољаца из Београда и остатка Србије на тренутак је вратио наду да за ову земљу има спаса, макар моралног. А онда нас је дочекала сунчана недеља и право разочарање у неке суграђане. Једни су пијуцкали кафу на поплављеном кеју док се конобар у рибарском комбинезону кроз воду до колена пробијао са ајнцером у руци. Други су, неколико километара даље, направили кркљанац у пробоју на распродају покислих патика.

Конобар се пробија до успаваних суграђана

Друштвеним мрежама кружи снимак са Савског кеја где људи седе на сунцу и испијају кафицу, док поглед пуца на мутну и надошлу Саву. Исту ону Саву због које је неколико хиљада људи пре две ноћи по киши и блату пунило џакове у Шапцу и околним селима.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=VJiYcpEU_kc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=VJiYcpEU_kc</a>

А да би ови наши, изгледа врло "уморни" и "забринути" суграђани, могли да се опусте и добију своју дозу кофеина резервисану за недељу преподне конобар у гуменом комбинезону и чизмама хода кроз блатњаву воду до колена и разноси еспресо, макијато, лате и остале кафене ђаконије.

Неколико километара одатле, на Београдском сајму, изграђеном на обали Саве, стотине људи чека да купи патике које су на распородаји јер су покисле. Масу "босих" Београђана привукло је огромно снижење, јер патике које иначе коштају око 10.000 сада су спуштене на 2.000 пошто су мало измокрене.

"Због ваше безбедности нећете бити пуштени унутра! Померите се пола метра!", чуло се испред Хале 9 на Сајму.

(Вести)

Нажалост и то је она "јача" страна Србије!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #15 послато: Мај 25, 2014, 00:25:23 »

ПОНОЋ ЈЕ.
Док народ у Србији оплакује своје мртве и вида ране настале недавним поплавама, неки људи у Београду, као да су једва чекали да прође Дан жалости и ево, овог тренутка, небо се над Дунавом проломило од праскa. Тутњи на све стране! Сигурно су многи, већ одавно утонули у сан, скочили из својих кревета, ВАТРОМЕТ прашти. Небо се шарени, шарени, светли.

СРАМ БИЛО ОНОГА КО ТО ОВОГ ТРЕНУТКА ЧИНИ!!!

КО СЕ ТО ОВОГ ТРЕНУТКА, на тај начин У БЕОГРАДУ ВЕСЕЛИ?

Где је градоначелник Београда Мали? Шта он ради? Зар нема обзира према мртвима и њиховим породицама? Ко је дозволио да се овакве баханалије наставе по Дунаву? Још није ни прошла опасност од поплава. Па још не знамо ни колико је људи нестало у поплављеним подручјима, а неко је дао зелено светло да "забаве на Дунаву могу да почну". Е, куда иде ова наша Србија?

Какав смо бре то народ???

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #16 послато: Јун 11, 2014, 06:19:00 »

Милион евра више за бројила у Обреновцу?

Српски Конзорцијум произвођача бројила тврди да је посао укупне вредности 3,5 милиона евра у поступку хитне јавне набавке ЕДБ доделио конзорцијуму ELECOM кршећи Закон о јавним набавкама и начела фер конкуренције, пише БИРН.

Наводе да су са својим партнерима били спремни да испоруче бројила за 2,5 милиона евра.

Бирн пише да конзорцијум ELECOM чине три компаније: Meter&Contro, повезан са Војином Лазаревићем, EWG, у власништву кошаркаша Дејана Бодироге, и СИТЕЛ, ћерке компаније Микроелектроника из Бања Луке.

Ипак, у току дана је демантована информација да Војин Лазаревић има везе са овим конзорцијомом.

"Компанија Meter&Contro није део система Руднап Гроуп још од јануара 2012. године. У складу са том чињеницом, не постоји пословна веза између компаније Meter&Contro и Војина Лазаревића, те сходно томе ни његова веза са конзорцијумом ELECOM, поменутим у тексту", наводи се у саопштењу достављеном Новом магазину.

Како пише Бирн, ЕПС је 20. маја проценио да је за санацију у Обреновцу потребно набавити 22.000 бројила, скоро упола мање од онога што је ЕДБ заправо наручио.

"Оправдано претпостављамо да ЕД Београд злоупотребљава санацију од поплава да би мимо Закона о јавним набавкама прибавио посао предузећима Meter&Contro, ЕWГ и Сител по ценама знатно већим од тржишних," тврди у писму послатом БИРН-у Српски Конзорцијум Произвођача Бројила предвођен Енел-ом.

Конзорцијум тврди да је добио интерни документ ЕДБ-а који показује да је ELECOM изабран у поступку хитне јавне набавке, а да је једини критеријум за избор понуде био да понуђач може да испоручи са лагера одмах тражену количину, без обзира на цену.

Српски Конзорцијум Произвођача Бројила наводи да је ЕДБ "неосновано и неоправдано користио дискриминаторски критеријум 'рок испоруке за целокупну количину'" чиме је повредио начело обезбеђивања конкуренције Закона о јавним набавкама.

Они тврде да није било потребе да се најбоља понуда бира по критеријуму времена испоруке, јер ЕДБ заправо ни нема могућност да угради одмах целокупну количину бројила.

"Технолошки систем дистрибуције је такав да се бројила уграђују постепено и не постоји потреба да ЕД Београд има одмах на камари 39.400 комада бројила. Овде се ради о превари када се уводи хитност као потреба и као једини критеријум за оцену понуде без обзира на цене и свесно се наноси штета наручиоцу," пише у писму Енел-а.

Документ на ком не стоји датум када је понуда и изабрана, наводи да је ЕДБ позвао 4. јуна произвођаче бројила да поднесу своје понуде 5. јуна. Српски Конзорцијум Произвођача Бројила нема информацију да ли је уговор потписан.

(Нови Магазин)

Колико ће њих још злоупотребити несрећну ситуацију која је наступила након поплава, нисмо ни свесни. СРАМОТА!

Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #17 послато: Јун 11, 2014, 10:01:49 »

У наслову теме, - " Какви смо ми људи", - лежи и одговор.

Зар смо ми уопште људи?

Имамо ли поноса, имамо ли части, поштења, дружељубља, самоодржања, разумевања за друге, познајемо ли ми појам солидарности, прве помоћи, сажаљења, несебичности и љубави како за себе, тако и за друге?

Одговор је био у понашању народа за време ових недаћа и тешких поплава.

Она друга страна која се помиње у горњем тексту, то је само наш србски шљам, пропадање, лоповлук и превара, издајство и каљуга у којој се плива без поноса, уз грабеж, преваре, лажи и нечасно понашање које ником не смета јер све то, онај добри народ трпи, - упорно, ћутећи, погнуте главе и тек ту и тамо, зашкрипи немоћно зубима, -  јер је фукара на власти, и јача је од свега што нас као народ краси.
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #18 послато: Мај 14, 2015, 02:52:15 »

ТРАГИКОМЕДИЈА ОД ДРЖАВЕ
Поплављенима шаљу рачуне за одводњавање

У Србији је све могуће, па и да грађанима који су прошле године спасавали голе животе пред воденом бујицом стигну рачуни за плаћање накнаде за одводњавање.

Ево како га је држава одводнила: Кораћев плац и кућа у насељу Забрежје

Овакав сценарио вероватно не би смислио ни сам Нушић, али држава Србија јесте. Како то у пракси изгледа, осетио је Обреновчанин Гојко Кораћ када је у свом сандучету 8. маја пронашао "честитку" из Пореске управе за годишњицу поплава.

Симболика је и најдобронамернијима крајње иронична, јер се наплаћује накнада за одводњавање у 2014. години, када је вода опустошила Обреновац и бројне градове у Србији.

- Прво сам мислио да ми је стигао неки порез на имовину. Али кад сам видео шта је, да хоће да ми наплате одводњавање за годину кад сам био потопљен, истог тренутка ми је скочио притисак. Све могу да прогутам, али овакав шамар не могу! - каже за `Блиц` Гојко Кораћ.

Њему је стигло решење да плати накнаду за одводњавање баш за плац у Забрежју на којем му је вода потпуно разорила кућу. У решењу пише да су грађани дужни да накнаду за одводњавање плате у року од 15 дана. У супротном следи принудна наплата - пленидба имовине.

- Знате кад ћу да платим? У првој недељи лимбурга месеца! Није то неки новац, око 1.000 динара, али се ради о принципу! - јасан је Кораћ.

Ова решења су праву пометњу већ направила по Војводини. Не само да су стигла у поплављена подручја већ су адресирана и на мртве људе, као и на оне који немају земљу.

- Имамо око 15 ари плаца, а они су написали да смо власници 55 ари и 116 квадрата грађевинског земљишта. Тек после интервенције установили смо да је мом оцу придодат и плац комшије - каже Александра Нешковић из Обреновца.

Овакав поступак Пореске управе не одобрава ни председник општине Обреновац.

- Трудили смо се да услуге које нисмо могли да испоручимо грађанима - пијаћу воду, одношење смећа и остале комуналије, не наплатимо. Ни накнада за одводњавање не треба да се фактурише Обреновчанима јер не можете да наплатите нешто што нисте испоручили - каже Мирослав Чучковић.

Цитат
Вујовићево министарство: Што нисте доказали да сте поплављени?
У Министарству финансија кажу да су грађани из поплављених подручја могли да буду ослобођени плаћања накнаде за одводњавање уколико су до 22. марта ове године доставили доказе о штети локалном пореском органу. Петог фебруара 2015. године усвојен је закључак Владе којим се одређује и рок од 45 дана у ком власници земљишта треба да доставе доказе. Пошто су рокови прошли, истекло је и право на жалбу по овом закључку. Са том могућношћу ниједан од наших саговорника није био упознат, јер о томе нису добили званично обавештење. Ова информација објављена је на сајту локалне самоуправе, али је очигледно да то није било довољно да би се грађани упознали са својим правима и могућностима.

(Бојана Анђелић, Блиц)
« Последња измена: Децембар 24, 2015, 06:31:30 Гога » Сачувана

Zeka
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Zeka

Погледај профил
« Одговор #19 послато: Септембар 14, 2015, 16:48:55 »

Весна Веизовић: Затуцани Срби…

Пракса наших политиканата уназад већ годинама је да све своје неуспехе и потписане споразуме који су лоши по нас, а које су они из само њима знаних разлога потписали, у јавности представљају као некакав ванредан успех. Болесни спин наводних успеха ту не стаје већ се иде до тога да се јавном мнењу шаље таква слика у којој ми треба да будемо срећни јер је, углавном нека од земаља Европске уније, пристала да са нама склопи такав споразум.

Почев од најскоријег Бриселског споразума, споразума о реадмисији па све до трећеквалификованог а ништа мање погубног Споразума о стабилизацији и придруживању.
Како све креће? Све креће од медијске манипулације. У јавност се деценијама уназад шаље слика о нама самима: Ви, јадни Балканци, затуцани Срби, ви сте заостали за светом, а ни не знате шта је то свет; ваша жеље нису модерне, а ваши обичаји су глупи, ви живите у средњем веку, а да само знате како живи остали савремени свет; ваше школе су лоше, ваш школски систем је заостао, ваше жене су јадне домаћице, ваше жене су мајке – ви ни не знате да у свету модерне жене не морају да буду мајке, ни домаћице, у свету напредним женама и мушкарцима друге жене рађају децу; ви сте нижа класа, ви сте мајмуни, ваша вера је заостала – ви ни не знате да се вера може модернизовати у складу са новим добом, савременим светом; ваше траве су лекови из средњег, затуцаног средњег века, ви не схватате чари содомије, промискуитета, голотиње, разврата, ви и даље мислите да је брак институција и верујете у белог човека са брадом који хода по води.

Наравно у почетку ове поруке не иду директно, већ врло суптилно све до тренутка док јавност не само да не замера онима који му се тако обраћају, већ сама о себи почне да гаји такву слику – заосталог јадника који верује у бајке.

Истовремено се слика о Западу се формира на потпуно супротан начин, односно Запад је нешто супериорно, модерно, нешто чему сваки “нормалан” човек треба да тежи не би ли једног дана дошао до тога да том Западу пере смрдљиве ноге и буде захвалан што ће попити ту штрокаву воду. Један од основних постулата Запада је благостање, али не оно које ми “заостали” можемо да задобијемо разним подвизима и трудом, већ оно које је на Западу врло развијено – изгубљеним осећајем за морал, илити другим речима рај за љуштуру “савременог човека!

Како онда ми “мајмуни” да не будемо срећни када тај врли свет обрати пажњу на нас. Не само да треба да будемо срећни, већ треба да скачемо као и сви остали “мајмуни” који се радују доласку таквог једног деморалисаног друштва и таквих модерних вредности. Па још када пристану на разговоре и понуде “мајмунима” могућност да и они постану људи у складу са временом тада скакање треба да се претвори у еуфорију пристанка на све и свашта.

Заправо, реалност је таква да су већи “мајмуни” већ пристали а да се мањи радују и логично – мајмунишу, јер шта би друго радили мајмуни… Ми остали, што и даље себе сматрамо људима, само посматрамо.

Колико има “мајмуна” у Србији

Некада је најбоља илузија народне владавине представљена у савременој демократији, такође производу Запада. “Мајмуни” и даље “верују” у демократију, остатак човечанства који је осетио а и даље осећа физичку и психичку бол као нуспојаву демократије зна да се “владавина народа” заправо владавина “мајмуна” свела на свега 1 до 2 % од укупно људи на свету.

У Србији и даље има најмање “мајмуна”, а и оних који и поред силних психичких притисака нису попустили да се промајмунишу, ипак као и свугде, али као и у сваком политичком уређењу, било оно добро или лоше по народ и државу, мањина је та која управља. Мањина “мајмуна” који су савршено распоређени, војностратешки као и сваки агресор, како би илузорним манипулацијама народ убедили како је он у мањини.

Мајмунски споразуми

Прорежимски медији и они који жале за савременим светом нису крили своје одушевљење када су “успели да наговоре” Запад на потписивање Бриселског споразума. Ништа мање одушевљење није било ни када је потписан споразум о реадмисији, али екстаза је достигнута тек након што је стављен параграф на Споразум о стабилизацији и придруживању.

Тешко је пронаћи праве речи које би могле да опишу овакво понашање властодржаца једне земље, читаву њихову представу и јалове покушаје обмане јавности, можда је најједноставније и најбоље, а то је да они убеђују свој сопствени народ да је његова пропаст величанствен успех. Након Бриселског споразума све наше легалне институције су замењене шиптарским, Косово је полако добило постулате државности а непризнавање независности свело се на једну фусноту – заиста врхунски успех!

Споразум о реадмисији више није само пука теорија параноичара, већ његове “благодети” имамо прилике да гледамо својим очима. Број азиланата у Србији свакодневно се повећава за по неколико стотина, са друге стране њих неколико стотина и одлази. Међутим захваљујући споразуму о реадмисији, број се не смањује већ повећава, јер све земље потписнице овог споразума са Србијом, имају легално право да врате азиланте, не у њихову матичну земљу, већ у Србију.

Пропаганда који у пежоративу говори о њима је забрањена, њихови преступи скривени су од јавности, чак и сама прича о топљењу буџета, робних резерви је табу тема. Јер ми ако желимо да будемо “демократска” земља и да се “излечимо од своје заосталости”, не смемо да их истерујемо као Немачка, да им палимо џамије и рушимо скровишта попут Француза, да обележавамо странце као што то чини Луксембург где цвета највиши облик шовинизма, нити да позивамо на забрану ислама као што је рецимо случај у Великој Британији, или не до Бог да јавно проговоримо о дискриминацији сопственог становништва у односу на дошљаке како је то учинила владајућа странка у Мађарској билбордима широм земље. Забрањено је помињати и учење језика, док је у свим осталим земљама света један од основних услова за останак азиланата знање језика дате земље. Једног дана можда ћемо и моћи, уколико још увек будемо постојали као држава, али сада у овом стадијуму мајмунлука, нипошто.

Споразум који изазива екстазу

Већина земаља “модерног света” већ извесно време жели да се врати у оно стање из ког наши “мајмуни” желе да нас изведу. Јер врли лепи западни свет се и поред немерене грабежљивости економски распада. Статус какав ми, истина на климавим ногама, имамо у Русији, је за многе, посебно данас када је већини стављен вето на увоз робе у Русију, само пусти сан. Наиме, Србија већ годинама има повлашћен положај за извоз робе у Русију, за разлику од већине земаља којима је довољно било и то што им је руско тржиште било отворено, ми у Русију увозимо робу без царине.

Буквално сви наши производи имају отворен пролаз у Русији и никад их није довољно. Али Русија није Запад, западним полтронима није довољно добра, па су у циљу “пропасти кроз ново ускрснуће” пописали онај ЕУфорични Споразум о стабилизацији и придруживању.

Поводом овог споразума Србија која има статус државе придружене Европској унији, што у буквалном смислу значи пластична шаргарепа испред носа правог магарца, мора да испуни две обавезе. Прва је да усклади своје законе са законима Европске уније и да успостави зону слободне трговине.

Ускладити законе са правом Европске уније пластично речено значи оставити се политике и препустити одлуке Западу. Што буквално можемо да видимо, јер су напреднији “мајмуни” већ обзнанили јавности да ће нови Устав Србије писати припадници међународне заједнице, према њиховим потребама. У том случају не треба сумњати да ће “интерес Србије” наједном бити одрицање од Косова и Метохије,” преко потребна” легализације геј бракова, увођење санкција Русији, пријем свих избеглица и потпуно окретање Западу. Све ово није фикција већ оно што се управо дешава и над чим се жмури, као да се не дешава нама – већ тамо неком трећем ко нас уопште не интересује.

Успостављањем зоне слободне трговине, не само да смо уништили преосталу пољопривреду и постали једна од најнеплоднијих земаља на свету где људи умиру од глади, него су мајмуни чекићем скрцкали и оне стаклене ноге на којима је стајао наш повлашћен бесцарински увоз у Русију, јер је либерализација тржишта широм отворила врата европским производима које су “мајмуни” даље паковали као наше и слали Русима или заиста мајмунски мислећи да ће им то проћи, или као још један намеран ударац који ће затворити руска врата.

Ипак, све је то за наше добро, за нашу “уврнуту” психу која се натчовечанском снагом бори против промене свести.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #20 послато: Јануар 30, 2017, 07:59:00 »

Родитељи шетају децу по сред залеђене Аде

Већ неколико апела, па чак и и контроле редара и комуналне полиције не могу да опамете Београђане да се не излажу ризику шетњом по залеђеном Савском језеру, а при том не штеде ни најмлађе.

Неодговорни родитељи сликају децу која прелазе залеђену Аду

Тако је и ових дана освануло неколико снимака на "Јутјуб-у", где родитељи са малом децом шетају по средини језера и поред упозорења редара.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vNkMasFpZ1M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=vNkMasFpZ1M</a>

Многи се ипак држе, чак седам километара дуге стазе коју имају на располагању за шетњу, док поједини апсолутно игноришу сваки апел.

Надлежни су већ неколико пута упозоравали да дебљина леда на језеру није свуда једнака и да је непотребан ризик којим се излажу посетиоци Аде Циганлије.

(Вести)

Нисам могла да верујем својим очима, када сам ово видела.
Никада нисам била заговорник "одузимања" деце од родитеља, али овом човеку (ако је он отац ове деце) вероватно нису све овце (у глави) на броју. У некој нормалној земљи, овакви родитељи би били одмах позвани на неку врсту разговора, са адекватним казнама, до тога да се постави и питање одузимања деце.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #21 послато: Мај 04, 2017, 03:16:59 »

Славили `Првомајски уранак`,
па оставили ругло иза себе

Дошли, роштиљали и затрпали ђубретом родно место Вука Караџића.

Било је жалосно прошетати Тршићем након прославе `1. маја`. Лепо време су већином млади, не само из Лознице већ и из Шапца, Ваљева и Београда, искористили да на уранак крену дан раније, разапну шаторе, припреме месо, а целу причу залију огромном количином алкохола.

Мада су ове године били дисциплинованији него раније, ипак су направили ругло од значајног културног места у Србији. Сабориште је остало прекривено смећем, а захваљући радницима Центра за културу ‚‘Вук Караџић‘‘, полицији и комуналној полицији, дрвени објекти народне архитектуре остали су неоштећени.

Културо, еве ме... Родно место реформатора после уранка

Запослени у Центру за културу имали су пуне руке посла, са травњака су сакупили гомилу папира, празних лименки и флаша ПЕТ амбалаже. Уклоњени су сви трагови некултуре и осунчани Тршић нове посетиоце дочекује чист.

А они који су дошли у јединствени споменички комплекс у нашој земљи да се за првомајски уранак напију и направе хаос, нека погледају слике кад се отрезне и виде шта су оставили иза себе. Срамота!

(ТИХОМИР ИЛИЋ, Курир)

Шта се то дешава са нашим народом? Какви смо то постали?

Сачувана

Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!