forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Август 08, 2020, 13:29:40

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Како је Мундијал променио животе оца и сина  (Прочитано 1233 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12561

Погледај профил
« послато: Јун 12, 2014, 22:24:30 »

Како је Мундијал заувек променио животе оца и сина

Светско првенство у фудбалу је уз Олимпијске игре највеће спортско такмичење на планети. Игра се на сваке четири године и зато је ваљда тако посебно. Дечаци широм света једва чекају да виде своје идоле, попут главног актера ове наизглед необичне, а заправо тако обичне људске приче о љубави оца и сина и страсти према фудбалу.

"Ово је моја прича, истинита прича о којој свако дете, а и родитељ сања. Саткана је од снаге, воље, обећања и родитељске љубави, дакле свега оног што једна породица треба да има", овако причу започиње Немања Стојановић, тридесетогодишњи Србин који је сањао да уживо гледа Драгана Стојковића Пиксија и Југославију на Мундијалу, али и који је 16 година желео да се реваншира оцу за обећање које је испунио 1998. године.

- Имао сам 12 година када сам више тренирао фудбал него што сам мислио на школу. Моји родитељи Милка и Небојша дали су ми понуду коју нисам могао да одбијем. Пошто сам у то време имао четири јединице у школи, а нисам био глуп него лењ, нешто се морало предузети. Једног дана сам читао "Темпо", и видевши разочаравајући наслов како ће се мој идол Пикси после Мундијала у Француској опростити од националног дреса, бризнуо сам у плач знајући да га никад нећу видети уживо како игра. Када су видели колико то желим, родитељи су ми понудили да ми у замену за поправљање оцена и врло добар успех у школи купе две карте за Мундијал и утакмицу Немачка - Југославија - каже Немања, и додаје да је одмах кренуо са учењем.

Француска 1998. | Фото: 24 сата

- Тај осећај еуфорије и језе се и данас провлачи кроз мене кад то споменем. Завршио сам шести разред као врло добар, да би ми отац у Београду у једном ресторану касније показао две карте за Мундијал. Плакао сам од среће и неверице. На утакмици са Немцима, мој идол Пикси је постигао гол. Мој велики тата ми је после меча рекао: "Сада, када смо овде и када си постигао велики циљ, обећај ми да ћеш кад ти порастеш одвести мене на Мундијал". Рекао сам да хоћу - испричао је наш саговорник.

Стојановић је потом истакао да се са породицом временом преселио у Београд и да му је скоро па прошла љубав према фудбалу. Завршио је гимназију, уписао и успешно завршио факултет, а са оцем и мајком готово и да није више помињао авантуру у Француској, сада далеке 1998. године.

- Пре три године сам почео да тражим своје место под сунцем, прво на Малти, па у Катару и на крају у Емиратима, где сам сад. Отац је у међувремену доживео инфаркт, потом је и фирму угасио... Ништа није указивало на то да ћемо се он и ја једном поново наћи у мундијалској причи. Када сам прошле године био у Србији на одмору, тата је прелиставао новине и видевши плажу на Копакабани, рекао је: "Човече, како изгледа овај Рио, мислим да је сан сваког мушкарца да оде тамо". Ћутао сам и имао на уму обећање које сам дао пре 15 година. Одлучио сам да преко интернета купим две карте за бразилску "Маракану", проследивши мејл оцу у којем је само стајало: "Рио и Копакабана нас чекају!".

Пред Рио 2014.

Исти осећај који сам ја имао пре 16 година мислим да је и отац имао када је прочитао поруку. Тако сам по други пут испунио дечачки сан да са оцем будем на Мундијалу, а верујем да ће и њему 18. јуна, када будемо крочили на стадион, бити пуно срце [/b]- истакао је Немања Стојановић на крају ове лепе, мундијалске приче.

(Ђукић)

Заиста дирљива и прелепа истинита прича.

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!