forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Децембар 10, 2018, 19:53:10

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Српкиња упутила апел Трампу "да не подржи изборну крађу у Србији"  (Прочитано 629 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 12071

Погледај профил
« послато: Мај 05, 2017, 23:07:24 »

Српска лобисткиња у Вашингтону, Данијела Сремац,
 упутила апел председнику САД, Доналду Трампу
 "да не подржи изборну крађу у Србији"

САД да траже нове изборе у Србији под фер условима

*Међународне организације нису предузеле озбиљну иницијативу за оспоравање Вучићеве владе у вези с преварама током ових и бивших гласања грађана.

Српска лобисткиња у Вашингтону и чланица Републиканске партије Данијела Сремац упутила је првих дана након окончања избора у Србији и протеста на улицама Београда и других градова писмо председнику Доналду Трампу обавештавајући га о приликама у нашој земљи.

- Управо сам се вратила из Србије, где 100.000 студената и других људи протестују на улицама главног града, Београда, као и широм земље, незадовољни тренутном владом Александра Вучића, који је поред своје позиције шефа безбедносних служби и премијера, сада освојио и функцију председника државе. Протести одражавају фрустрацију коју су људи осећали годинама, и ако се организована корупција, контрола медији, и економски монопол не зауставе у Србији, бојим се да ће ситуација донети велику нестабилност у овом делу Европе, наводи Сремац у писму Трампу.

Без легитимности као демократски изабран председник Србије, доводи се такође у питање законитост свих докумената које Вучић потписује у име српског народа у вези са ЕУ или било којих споразума о Косову, додаје она у обраћању председнику САД.

- Жао ми је да је садашња влада у Србији одбила сарадњу са многим истакнутим Србима у САД који су покушавали да помогну, што сам искусила као председница Српског института у Вашингтону, и као неко ко је покушао дуги низ година да помогне народу Србије подстицањем економских, социјалних и политичких реформи да би се створио просперитет и слобода коју сам искусила током мог живота у Америци. Схвативши да ће се напредак десити само када у српску владу уђе права особа, која не зависи од локалне корупције, одлучила сам да се кандидујем за председницу на недавним изборима као амерички и српски грађанин. На тај начин, имала сам директно искуство са политичком ситуацијом у Србији која је нажалост показала потпуни недостатак демократског процеса, контролу медија, корупцију и политичке манипулације, што све подржава диктаторски једнопартијски систем који води Александар Вучић и његова странка, пише Сремац.

Она истиче и да сматра како говори у име српског народа у Србији и широм света када апелује и тражи од америчке владе да не призна тренутне изборе и самопроглашеног председника Александра Вучића, јер нису били организовани на фер и демократски начин, што су многи примери изборне преваре јасно документовали.

- Међународне организације нису предузеле озбиљну иницијативу за оспоравање Вучићеве владе у вези с преварама током ових и бивших избора. Али људима у Србији је доста. У интересу промовисања демократије, тражимо од САД да заузме став и одбије да прихвати лажне изборе у Србији и тражи прво нове изборе за Србију, затим спровођење електронског гласања за спречавање будућих изборних превара, и најзад, сасвим слободни медијски простор за све кандидате, закључује у допису Данијела Сремац.

Цитат

Магистрирала америчку спољну политику

Данијела Сремац од своје седме године живи у Америци, где је завршила студије филозофије и магистрирала америчку спољну политику. Ради као ПР консултант, а бави се и музиком и сликарством. Већ четврт века се бори за интересе Србије кроз лоби кругове републиканаца, али и бројним гостовањима на телевизијама, у радио-емисијама, у дуелима са Хрватима, Бошњацима, Албанцима. Основала је Српски институт у Вашингтону, који се бави промоцијом Србије, написала две књиге, једну "Рат речима" о медијима и пропагандном рату који је утицао на америчку политику према Балкану, а друга је промотивно луксузно издање "Срце Србије".

(Данас)

Текст на енглеском језику можете прочитати на следећем линку, (ОВДЕ)

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!