forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Децембар 13, 2018, 18:00:00

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: УБИЈЕН један од најбољих кривичара у земљи!  (Прочитано 678 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 12074

Погледај профил
« послато: Јул 29, 2018, 09:59:18 »

УБИЈЕН адвокат Драгослав Миша Огњановић!

Огњановић је убијен испред зграде у којој је живео, уз њега се налазио и његов син који је у пуцњави рањен.

- Нападач је имао црни качкет и одећу, испалио је у Огњановића три или четири хитца - рекле су комшије, како преносе медији у Србији.

Цитат

Драгослав Миша Огњановић (57) био је један од најпознатијих београдских и српских адвоката кривичара. Заступао је бројне клијенте окривљене за тешка кривична дела пред Вишим и Специјалним судом.

Последњих година понајвише је заступао Луку Бојовића, али и његову породицу и сараднике.

Последњи случај у ком је Огњановић учествовао тицао се заступања породице Бојовић, у својству оштећених, пред Специјалним судом у процесу против убица Николе Бојовића, Лукиног брата. Заступао је и Лукину мајку када је у Црној Гори приведена па протерана због наводног надзирања куће Ратка Кољеншића, једног од припадника групе Слободана Шарановића, пише `Блиц`.

Подсећамо, само у последња два месеца, убијено је и неколико сарадника и пријатеља Луке Бојовића у Београду.

Огњановић је био и на сахрани Драгослава Милорадовића, Бојовићевог кума, који је недавно убијен на Карабурми.

За осумњиченима за те ликвидације се трага, али полиција сумња да су пали у рату кланова у борби за превласт на тржишту наркотика.

За сада није познато како је и због чега дошло до овог убиства Огњановића, и да ли оно на било који начин има везе са тим сукобима.

Иначе, Огњановић је био у тиму адвоката који су заступали Слободана Милошевића у Хагу, а био је и бранилац Ђорђа Прелића, једног од оптужених у случају убиства Бриса Татона.

(Ekspres)

Цитат

Председник Адвокатске коморе Србије Виктор Гостиљац изјавио је вечерас Танјугу да је цела адвокатура у шоку због убиства Драгослава Мише Огњановића, и рањавања његовог сина, и најавио да ће један дан следеће недеље обуставити рад у знак протеста због убиства колеге.

Гостиљац је рекао да ће поводом овог злочина тражити хитан састанак са министрима правде и полиције због питања система безбедности адвоката у држави.

Поред тога што је био један од најбољих кривичара у земљи, био је и добар човек!

Моје питање, које ми се мота по глави, од тренутка када сам чула и за ово убиство, је: "КО то и ЗАШТО хоће Србију да направи тотално несигурном и хаотичном?"

Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Јул 30, 2018, 09:48:38 »

Убице Огњановића знале где су сигурносне камере

УБИСТВО адвоката Драгослава Мише Огњановића (56) дигло је на ноге његове колеге широм Србије, који од данас у знак протеста ступају у једнонедељни штрајк. И док припадници Министарства унутрашњих послова раде на расветљавању овог злочина, ангажујући све расположиве капацитете, свој допринос у откривању нападача и наручилаца даће и Адвокатске коморе Србије и Београда расписивањем новчане награде за грађане који надлежном тужилаштву буду доставили веродостојне информације, које би могле да расветле овај немили догађај

Огњановић, који је важио за једног од најбољих кривичара у земљи, убијен је у суботу увече у Улици антифашистичке борбе на Новом Београду у близини `Штарк арене`. У пуцњави је у руку рањен и његов син Петар (26). Према причи очевидаца, на адвоката је пуцао младић обучен у црно, са црним качкетом на глави. Огњановић је нападнут у пасажу зграде у којој је живео са супругом и десетомесечном ћеркицом. Интересантно је да овај део зграде није покривен камерама.

Наиме, Огњановић је, према причи комшија, у стан у приземљу у којем су живели његови родитељи и где је одрастао, дошао пре пола године. Приликом реновирања обновио је заједничко двориште и тада је поставио сигурносне камере које покривају улаз у зграду, њен задњи део, где је тераса стана породице Огњановић, али не и део у којем је настрадао. Претпоставља се да је нападач био добро упознат са овим детаљем, па је вероватно сакривен чекао моменат да адвокат крене према стану са доњег улаза, према тераси. Није искључено и да га је пратио неко време, чекајући погодан моменат.

Полиција ће наредних дана прегледати снимке постојећих камера, како би се утврдило да ли је на њима забележен моменат доласка нападача. Биће саслушани и сведоци, пошто је том приликом у околини зграде било доста људи. Највећа помоћ очекује се од Петра Огњановића, који би можда могао и да опише нападача, уколико га је видео, као и да појасни околности под којима се догодио злочин. Поред тога, битно за истрагу је и утврдити мотив напада. Према мишљењу једних, Огњановић је још једна у низу жртва рата криминалних кланова, пошто је био један од бранилаца Луке Бојовића и близак његовој породици. Са друге стране, има и оних који верују да је био умешан у неке послове са "оне стране закона".

На месту убиства, где су и у недељу били видљиви трагови крви, Огњановићеве колеге су палиле свеће и остављале цвеће.

Како је истакла Зора Добричанин Никодиновић, “пуцањ у Огњановића је пуцањ у српско правосуђе”.

- Ово што се десило је катастрофа. Колега Огњановић је био добар, одличан колега, врстан и познат адвокат, пријатељ... То је велики губитак за целу адвокатуру. Смрт колеге Огњановића није само пуцање у адвокатуру, већ на цело правосуђе. То је напад на закон - поручила је Добричанинова. - Крајњи је тренутак да се схвати где смо и шта се догодило. Као адвокат, а пре свега бранилац, апелујем на криминалне кланове да престану са убијањем.

Адвокатске коморе Србије и Београда истовремено су навеле да је ово убиство само последње у низу бројних напада на адвокате, од којих је велики број до данас остао нерасветљен.

- Најенергичније захтевамо од свих надлежних државних органа да моментално ставе у функцију све расположиве капацитете, јер је од суштинске важности у оваквим случајевима одговарајућа реакција тужилаштва у полиције у првих неколико дана. Ми ћемо употребити све своје ресурсе и извршити највећи притисак на надлежне државне органе како би починиоци овог злочина били пронађени у најкраћем року - наводе ове две коморе.

Надлежни из АКС и АКБ затражили су и да се формира посебан тим који би чинили представници тужилаштва, полиције и адвокатуре у циљу брзог расветљавања злочина.

ПОРОДИЧНИ дом Огњановића, где је Драгослав живео са супругом Сањом и ћеркицом, у недељу је био празан. Вест о трагедији Сању је затекла на одмору у Хрватској где је отишла пре неколико дана. Некадашња мисица је на свој инстаграм-профил, скоро у исто време кад је убијен њен супруг, поставила фотографију са својом ћерком Ларом. О настрадалом комшији суседи имају само речи хвале. Старији становници вишеспратнице познавали су га од малих ногу, с обзиром на то да је одрастао баш у овој згради.

Цвеће пред вратима породичног стана / Фото З. Јовановић

Цитат
ХРОНОЛОГИЈА НАПАДА НА СРПСКЕ АДВОКАТЕ

* ЗА последњих деценију и по у Србији је убијено или нападнуто више од 40 адвоката, а највећи број ових случајева до данас није разрешен.

* У ЈУНУ 2011. године у Улици Јурија Гагарина у Новом Београду рањен је Александар Зарић, који је између осталог у то време учествовао у поступцима за убиство премијера Зорана Ђинђића, бранио поједине припаднике “земунског клана”, једног од чланова групе “Пинк Пантер”, а тренутно је у тиму одбране Зорана Марјановића. У њега су пуцала двојица нападача, а два метка су га погодила у горњи део бутине.

* ДРАГИША Вукашиновић претучен је у априлу 2012. године испред своје куће.

* У ЈУНУ 2012. године нападнут је Ненад Вукасовић, бранилац Звездана Јовановића, осуђеног за убиство премијера Зорана Ђинђића. Док је у канцеларији седео са колегом и сином у просторију су ушла два маскирана мушкарца. Један од њих је Вукасовића полио киселином по лицу, док га је други неколико пута ударио.

* НА мети нападача у априлу 2013. био је и Милан Вујин, један од најуваженијих српских адвоката. Нападач му је у лице бацио киселину, и том приликом Вујин је задобио лакше повреде очију и очних капака.

* ПОЧЕТКОМ децембра 2015. из кола у покрету изрешетан је Владимир Зрелец испред своје канцеларије на Врачару. Три недеље касније подлегао је повредама у Ургентном центру. За његово убиство оптужен је Владимир Шарановић, рођак Слободана Шарановића, који је у фебруару 2017. године убијен у Будви.

* У СЕПТЕМБРУ прошле године убијен је адвокат из Јагодине Немања Стојановић. Он је упуцан око три сата после поноћи испред зграде у којој је живео. Један од четири испаљена хица погодио га је право у главу.

(Е.В.Н.вечерње НОВОСТИ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Август 01, 2018, 07:03:13 »

Одлазак неуморног борца за правду

Катрин Шиц (Cathrin Schütz ), политиколог из Франкфурта, аутор студије "НАТО интервенција у Југославији: позадина, нежељени ефекти и последице", била је један од ретких иностраних чланова тима одбране председника Милошевића у Хагу, а већ више година је секретар Међународног комитета "Слободан Милошевић". Поводом убиства адвоката Мише Огњановића, дала је следећу изјаву:

Цитат
На вест о смрти Драгослава – Мише Огњановића

Прошлог викенда у Београду је брутално убијен мој некадашњи колега из тима за одбрану председника Слободана Милошевића, српски адвокат Драгослав – Миша Огњановић.

Миша, кога сам упознала као неуморног борца за правду, прерано је овим подмуклим убиством, отргнут из живота.
Пред илегалним трибуналом у Хагу председнику Милошевићу је свака врста одбране била максимално отежана.

Миша је био тај који је увек изнова у штампи и јавности обелодањивао под којим изузетно тешким условима је одбрана морала да ради.
Одричући се сна и без предаха, у непрекидној акцији, дању и ноћу, Миша је у Хагу дао све од себе. Овом раду је поветио сву своју душу и цело своје срце – за Србију, своју отаџбину, и за Слобу, кога је необично ценио, коме је био одан и за кога је био дубоко емотивно везан.

Мишино знање и рад су битно допринели томе да је председник Милошевић и поред свих замки и препрека које су му постављане успео да оповргне наводе оптужнице и докаже да су неодрживе.
Дубоко саосећам са члановима Мишине породице.[/size]

Катрин Шиц, магистар политичких наука, секретар Међународног комитета "Слободан Милошевић", Франкфурт на Мајни, 30.07.2018

(Инфопорт)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Август 03, 2018, 10:24:03 »

Цитат

Убијени адвокат Драгослав Миша Огњановић
гостовао је у емсиији `Ћирилица` 2015. године,
када је објаснио како се нашао у тиму који је бранио Слободана Милошевића,
 али и како су изнели кључни доказ после којег су у Хагу сви занемели!

ОВО ЈЕ ДОКАЗ
КОЈИ БИ ОСЛОБОДИО МИЛОШЕВИЋА СВАКЕ КРИВИЦЕ:
Адвокат Огњановић
обелоданио снимак Ешдауна са терористима ОВК

"Шест година сам провео у Хагу сарађујући са њим, мада га претходно нисам ни познавао. Пре тога сам га видео само на телевизији. Нисам био ни његов политички истомишљеник. Мој колега Бора и ја смо оснивали партију Народна странка правда. Он је био председник, а ја генерални секретар. То је фама са којом никада нисам хтео да се јавно сучелим, писало је да сам члан ЈУЛ-а, СПС-а итд, немам намеру да такве ствари деманујем", почиње Огњановић.

На питање водитеља како су га одабрали да буде у тиму који заступа Милошевића, Огњановић је тада изјавио:

"Ја сам у то време био најмлађи члан тима, било је девет адвоката, на челу са Томом Филом. Неки су одбијали због његове политике. Ја сам позван, заиста не знам којим сплетом околности, а он је чак једном приликом мени рекао да зна да сам бранио неке припаднике Отпора. Оно о чему се овде приче је најболније у предмету који је вођен против њега. Навешћу вам један пример који је фрапантан, а колико се сећам то је било током сведочења генерала Божидара Делића, који је био фантастичан и говорио је са позиције знања. Он је заиста један врхунски војни експерт, широко образован", рекао је тада адвокат.

Како је даље навео, он је "једним транспарентним сведочењем побио све наводе иза којих су стајали експерти тужилаштва у Хагу, Најса и Карле Дел Понте" .

"Ми смо, а то ме немојте питати како, дошли до филма, аутентичног, који је сведочанство о томе да је Педи Ешдаун, изасланик британског премијера, илегално прешао тадашњу границу СРЈ у координацији са припадницима УЧК, непосредно пре бомбрадовања. И то преко Јуничких планина, а то су козје стазе којима не можете да прођете не знам каквим мотором или неким возилима. То се једва надлеће и авиониома и хеликоптерима. Он је прешао границу, дошао у једно село на Косову, једну албанску кућу у којој се у том примаћој соби на шаторским крилима, налази гомила наоружања, од митраљеза, пушко-митраљеза итд. Он је прегледао цев по цев, оцењујући квалитет оружја. Припадници УЧК су ћутали и стајали око њега и онда је рекао "Оружје вам није добро. Ја сам специјални изасланик првог министра, тада Тонија Блера и дошао сам овде да вам помогнем да убијате Србе. То се на снимку и види и чује, не постоји никакав трик у овоме што ја вама сада говорим", присећа се Огњановић.

Сцена која је уследила у Хагу их је све посебно изненадила.

"У том тренутку састав судећег већа тужилаштва је био комплет британски. По извођењу тог доказа, на затвореној седници, било је и тужно и јадно и са одређеним поносом посматрати њихова лица јер су били без текста. Ништа нису рекли, настао је мук. Доказ је изведен, нико ниједну реч није рекао. Ми смо најавили снимак, и он се налази у судским списима. Тај снимак је сведочанство о учешћу страних служби о ономе шта је рађено пре, за време и после свих ових догађаја на Косову", додао је адвокат.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UMGkZL93RV8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UMGkZL93RV8</a>

(Правда)

Да сам на месту српског тужилаштва, ову чињеницу и још МНОГО тога што је убијени адвокат ЗНАО, бих такође разматрала, и узела такође као евентуални МОТИВ овог кукавичког УБИСТВА. Можда НЕКО намерно истрагу одвлачи у КРИВОМ смеру??!
Чињеница јесте да је он био познати и успешан адвокат, који се бавио кривичним правима, па је стога бранио многе клијенте, који су и на овај и на онај начин довођени са разним мистериозним убиствима, али то није разлог да се само то разматра и да се адвокатов УБИЦА само тражи из окружења тих, које је он у последњих неколико година успешно бранио.

Зашто се у медијима, само ПОВРШНО помиње да је он пред Хашким трибуналом био један од водећих браниоца најпознатијег хашког затвореника, бившег председника Слободана Милошевића, који је због немоћи Хашког тужилаштва, највероватније тамо и УБИЈЕН и да је самим тим, адвокат Драгослав Миша Огњановић МНОГО ТОГА ЗНАО Молим?  А ЗАШТО се у српским медијима највише пише, и скоро САМО објављује о овим последњим случајевима, којима је Огњановић био адвокат и све то се још приде "досољава" са "ексклузивним" информацијама  из његовог приватног живота (колико се пута женио, ко су му биле супруге, колико има деце и слично).

Моје лично мишљење, да се свим тим можда НАМЕРНО одвлачи пажња о ПРАВИМ мотивима убиства адвоката Драгослава Мише Огњановића!

А моје питање би било:
- КОМЕ је то највише одговарало, да "Мишина мртва уста више ништа не говоре"

А он је само обављао свој посао, ОДЛИЧНО, професионално. И због тога је изгледа био кажњен!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Август 04, 2018, 12:38:17 »

Цитат

Убијени адвокат Драгослав Миша Огњановић
гостовао је у емсиији `Ћирилица` 2015. године,
када је објаснио како се нашао у тиму
који је бранио Слободана Милошевића,
 али и како су изнели кључни доказ после којег су у Хагу сви занемели!

ОВО ЈЕ ДОКАЗ
КОЈИ БИ ОСЛОБОДИО МИЛОШЕВИЋА СВАКЕ КРИВИЦЕ:
Адвокат Огњановић
обелоданио снимак Ешдауна са терористима ОВК

Спојлер:
"Шест година сам провео у Хагу сарађујући са њим, мада га претходно нисам ни познавао. Пре тога сам га видео само на телевизији. Нисам био ни његов политички истомишљеник. Мој колега Бора и ја смо оснивали партију Народна странка правда. Он је био председник, а ја генерални секретар. То је фама са којом никада нисам хтео да се јавно сучелим, писало је да сам члан ЈУЛ-а, СПС-а итд, немам намеру да такве ствари деманујем", почиње Огњановић.

На питање водитеља како су га одабрали да буде у тиму који заступа Милошевића, Огњановић је тада изјавио:

"Ја сам у то време био најмлађи члан тима, било је девет адвоката, на челу са Томом Филом. Неки су одбијали због његове политике. Ја сам позван, заиста не знам којим сплетом околности, а он је чак једном приликом мени рекао да зна да сам бранио неке припаднике Отпора. Оно о чему се овде приче је најболније у предмету који је вођен против њега. Навешћу вам један пример који је фрапантан, а колико се сећам то је било током сведочења генерала Божидара Делића, који је био фантастичан и говорио је са позиције знања. Он је заиста један врхунски војни експерт, широко образован", рекао је тада адвокат.

Како је даље навео, он је "једним транспарентним сведочењем побио све наводе иза којих су стајали експерти тужилаштва у Хагу, Најса и Карле Дел Понте" .

"Ми смо, а то ме немојте питати како, дошли до филма, аутентичног, који је сведочанство о томе да је Педи Ешдаун, изасланик британског премијера, илегално прешао тадашњу границу СРЈ у координацији са припадницима УЧК, непосредно пре бомбрадовања. И то преко Јуничких планина, а то су козје стазе којима не можете да прођете не знам каквим мотором или неким возилима. То се једва надлеће и авиониома и хеликоптерима. Он је прешао границу, дошао у једно село на Косову, једну албанску кућу у којој се у том примаћој соби на шаторским крилима, налази гомила наоружања, од митраљеза, пушко-митраљеза итд. Он је прегледао цев по цев, оцењујући квалитет оружја. Припадници УЧК су ћутали и стајали око њега и онда је рекао "Оружје вам није добро. Ја сам специјални изасланик првог министра, тада Тонија Блера и дошао сам овде да вам помогнем да убијате Србе. То се на снимку и види и чује, не постоји никакав трик у овоме што ја вама сада говорим", присећа се Огњановић.

Сцена која је уследила у Хагу их је све посебно изненадила.

"У том тренутку састав судећег већа тужилаштва је био комплет британски. По извођењу тог доказа, на затвореној седници, било је и тужно и јадно и са одређеним поносом посматрати њихова лица јер су били без текста. Ништа нису рекли, настао је мук. Доказ је изведен, нико ниједну реч није рекао. Ми смо најавили снимак, и он се налази у судским списима. Тај снимак је сведочанство о учешћу страних служби о ономе шта је рађено пре, за време и после свих ових догађаја на Косову", додао је адвокат.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UMGkZL93RV8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UMGkZL93RV8</a>

(Правда)

Да сам на месту српског тужилаштва, ову чињеницу и још МНОГО тога што је убијени адвокат ЗНАО, бих такође разматрала, и узела такође као евентуални МОТИВ овог кукавичког УБИСТВА. Можда НЕКО намерно истрагу одвлачи у КРИВОМ смеру??!
Чињеница јесте да је он био познати и успешан адвокат, који се бавио кривичним правима, па је стога бранио многе клијенте, који су и на овај и на онај начин довођени са разним мистериозним убиствима, али то није разлог да се само то разматра и да се адвокатов УБИЦА само тражи из окружења тих, које је он у последњих неколико година успешно бранио.

Зашто се у медијима, само ПОВРШНО помиње да је он пред Хашким трибуналом био један од водећих браниоца најпознатијег хашког затвореника, бившег председника Слободана Милошевића, који је због немоћи Хашког тужилаштва, највероватније тамо и УБИЈЕН и да је самим тим, адвокат Драгослав Миша Огњановић МНОГО ТОГА ЗНАО Молим?  А ЗАШТО се у српским медијима највише пише, и скоро САМО објављује о овим последњим случајевима, којима је Огњановић био адвокат и све то се још приде "досољава" са "ексклузивним" информацијама  из његовог приватног живота (колико се пута женио, ко су му биле супруге, колико има деце и слично).

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CBOUyoWCsnM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CBOUyoWCsnM</a>

Моје лично мишљење, да се свим тим можда НАМЕРНО одвлачи пажња о ПРАВИМ мотивима убиства адвоката Драгослава Мише Огњановића!

А моје питање би било:
- КОМЕ је то највише одговарало, да "Мишина мртва уста више ништа не говоре"

А он је само обављао свој посао, ОДЛИЧНО, професионално. И због тога је изгледа био кажњен!

У прилог мом размишљању, које сам навела у поруци испред, ДА СЕ МОЖДА УБИЦА АДВОКАТА, СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕРНО ТРАЖИ НА ПОГРЕШНОЈ СТРАНИ, ево и овај интересантан текст, који се појавио јуче у медијима, па нека свако процени:

Цитат
ПРОНАШАО ДОКАЗ НА ФОТОГРАФИЈАМА
ОГЊАНОВИЋ РАСКРИНКАО МОНСТРУОЗНУ ПРЕВАРУ ЗАПАДНИХ МЕДИЈА:
После ових измишљених жртава почело је БОМБАРДОВАЊЕ СРБИЈЕ!
ОВО ЈЕ ДОКАЗ (УЗНЕМИРИЈУЋЕ)

Адвокат Драгослав Миша Огњановић, отркио је током гостовање 2015. године у емисији Ћирилица шта се крије иза догађаја због којег је почело бомбардовање Србије 1999. године!

Наиме, он је био у тиму саветника Слободана Милошевића током свих шест година боравка у Хагу и тада је изнео непознате детаље из његове одбране.

Случај Рачак

"Ми смо успели да докажемо да 43 тела која су пронађена у Јарузи, села киломтар од Рачка, а води ка систему ровова које су припадници ОВК ископали у дужини од 7 километара, су убијени од стране припадника, како то тврде неки од њих који су волшебно преживели, од стране припадника српске полиције.

Ја сам тада био у Хагу и доставили су нам око 1.200 фотографија тих тела. Данима сам само то гледао, чинило ми се да што више гледам, све мање видим. А онда сам, уз Божју помоћ, угледао како на једној од тих фотографија се види да крв тече узбрдо, што је очигледан доказ да су та тела померали, пре него што су дошли Вилијам Вокер и екипа која је од Рачка направила један скандалозни масакр од стране Срба, који је био увод у оно због чега смо ми 24. марта 1999. године бомбардовани", навео је тада авокат Огњановић.

Он је додао да је током суђења злоупотребљен фински форензички тим на челу са Хеленом Рантом, која је у Хашкој судници признала да се ради о намештаљци на коју је цео свет насео.

"Ти људи су пресвлачени, њима су скидане униформе, на сваком од тих тела су биле откопчане панталоне, на брзину их је неко облачио. Дакле, они су требали да се пењу уз Јаругу и наводно на 30 метара испред њих стајала су два српска полицајца који су на њих пуцали из митраљеза. Сви су наводно погођени у груди и горње екстремитете, а пошто су се кретали узбрдо, нико од њих није пао главом низбрдо, него обрнуто, узбрдо. Гравитација и сила кинетичке теже чине то да су морали да падну обрнуто од затеченог стања", додаје Огњановић.

Убијени адвокат је навео и да је атмосфере у судници била веома непријатна.

"Они тамо доводе студенте из разних центара света који те оптужене, дакле наше људе, гледају као звери које седе у кавезу. Неко од њих се смешка, неко црта... Врло је то непријатно и мучно. Ко није искусио, не зна о чему се ради", закључио је Огњановић.

ПОГЛЕДАТИ снимак емисије "Ћирилица"..... ОВДЕ

(Курир)

« Последња измена: Август 18, 2018, 06:12:26 Гога » Сачувана

moka
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 860

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Октобар 17, 2018, 16:24:43 »

Шта је убијени адвокат Огњановић говорио о Американцу?
Američki portal Bazfid piše o bivšem pripadniku američkih “foka“ Danijelu Korbetu i navodi da je on već osam meseci u zatvoru u Srbiji.

Kako se navodi, on se nalazi pod istragom zbog nelegalnog posedovanja oružja, a dodaje se i da je njegov branilac bio Dragoslav Ognjanović, koji je ubijen u julu ove godine.

“Nije poznato da li je ubistvo advokata u vezi sa Korbetovim slučajem“, navodi se.

Bazfid piše i da je Korbet poznat pod nadimkom “Prljavi“, da je ratovao u Iraku i Avganistanu, kao i da su te informacije stigle iz tri izvora koji su upoznati sa njegovim vojnim dosijeom.

“Služio je u Timu 5 američkih “foka“, a potom je prebačen u Tim 6, poznatiji kao DEVGRU. Ta grupacija je učestvovala u ubistvu Osame bin Ladena. Od 2012. godine je prebačen u rezervnu jedinicu i imao je dozvolu za pristup informacijama od najveće tajnosti“, navedeno je.

Takođe, američki portal piše da je Korbet radio u Jemenu tokom 2016. godine za “američku kompaniju finansiranu iz UAE sa ciljem da se eliminišu islamistički politički lideri i verske vođe“.

Rukovodilac kompanije Sper operejšns grup koja je uposlila Korbeta Abraham Golan je početkom 2018. godine došao u Srbiju, ali je odbio da razgovara o tome.

“Ni američka mornarica ni američka ambasada nisu htele da komentarišu ovaj slučaj. Izvori kažu da Korbet nije dobio dozvolu da govori o svom slučaju. Nije moguće stupiti u kontakt sa njim, a njegov aktuelni advokat odbija da odgovori na poruke. Njegov prethodni advokat, ubijeni Ognjanović je nekoliko nedelja pre ubistva rekao da je Korbet optužen za posedovanje oružja koje nije u funkciji i istakao je da očekuje njegovo puštanje na slobodu“, piše Bazfid.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=10&dd=17&nav_category=16&nav_id=1457119
Сачувана

Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!