forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Октобар 22, 2017, 23:01:20

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: 1 2 [3]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Српски ТЕНИСЕРИ, победе, порази и...  (Прочитано 33693 пута)
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 11713

Погледај профил
« Одговор #100 послато: Април 07, 2013, 08:03:50 »

Ноле, Виктор, Илија и Ненад против САД

Новак Ђоковић, Виктор Троицки, Илија Бозољац и Ненад Зимоњић представљају Србију у четвртфиналу Дејвис купа против САД. Меч се игра у Бојсију од 5. до 7. априла. Квери, Изнер и браћа Брајан дочекују Србију.

Први меч тениских репрезентација Србије и САД у четвртфиналу Светске групе Дејвис купа је почео дуелом између Новака Ђоковића и Џона Изнера.

После два часа игре Новак је савладао Џона Изнера 3:0 и донео први поен Србији.

"Јако ми је драго што сам Србији донео први поен. Била је велика трема и код мене и њега. Са доста опреза сам ушао у овај меч. Имао сам ту несрећу да направим две дупле грешке и дам му предност брејка. На сву срећу имао сам и много концентрације да вратим брејк, што мислим да је била прекретница овог дуела, јер велика је разлика водити или губити са 1:0 у сетовима", рекао је Новак после победе.

Али, Американци  стижу до изједначења.

После велике борбе Сем Квери је  у пет сетова савладао Виктора Троицког  са 3:2 и донео свом тиму изједначење.

Тако је протекао први дан такмичења Србија:САД, нерешено 1:1!

(Уредила Г.Г. - фотографије РТС-Спорт
)
Сачувана

* Моје племе сном мртвијем спава *
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #101 послато: Април 07, 2013, 08:06:01 »

Српска подршка у Бојсију

У маси Американаца, гласни и српски навијачи у Бојсију. Новак Ђоковић поклонио карте онима који нису могли да их приуште.

Српски тенисери имају подршку у Бојсију, на тренутке гласнију него Американци.

Локални медији у овом америчком граду пратили су српске навијаче цео дан, од доласка у Бојси па до уласка у Тако Бел арену.

Неколико карата српским навијачима поклонио је Новак Ђоковић.

(РТС)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #102 послато: Април 07, 2013, 08:27:23 »

У суботу, у 21.10  је почео  сусрет дублова. Србију је представљао,  Ненад Зимоњић и Илија Бозољац, а Американце, браћа  Брајан.

Феноменални Илија Бозољац и доста искуснији Ненад Зимоњић су остварили велику победу  против најбољег дубла света, браће Брајан победивши их са 3:2.

Међутим, меч је био врло узбудљив и напет, нарочито после другог сета, када су Срби водили са 2:0. После трећег сета, као да срећа напушта наш пар Бозољац-Зимоњић. Трећи сет припада Американцима, а онда и четврти.
Пети је био можда најтежи, свакако и доста исцрпљујући, али на радост свих нас, окончао је нашом победом, 15:13.

Тако је савладан амерички пар, браћа Брајан, резултатом 3:2.

После другог дана Дејвис купа Србија, води са 2:1.

Све то време, српски навијачи су непрестано бодрили своје играче. Понекад су били чак гласнији од домаћих навијача, који су, разумљиво, били бројнији.

Победника ће одлучити синглови у недељу. Један меч ће играти Новак Ђоковић и Сем Квери, а други Виктор Троицки и Џон Изнер.

СРЕЋНО!

(уредила Г.Г.- фотографије са РТС Спорт)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #103 послато: Април 08, 2013, 01:34:42 »

Новак одвео Србију у полуфинале!

Новак Ђоковић победио је Сема Кверија са 3:1 у сетовима и одвео Србију у полуфинале Светске групе Дејвис купа.

Наш тенисер је готово два и по сата играо повређен, али ни то му није сметало да у последња два сета препусти само један гем противнику. На крају је било 7:5, 6:7(4), 6:1 и 6:0.

Србија је победила САД са 3-1 и пласирала се у полуфинале где ће играти са бољим из дуела Канаде и Италије. Предност нашем тиму пред последњи дан такмичења у Бојсију донели су Ненад Зимоњић и Илија Бозољац.

Претходно је Србија повела преко Ђоковића, који је победио Џона Изнера, док је изједначење домаћинима донео Квери, који је био бољи од Виктора Троицког.

После Ђоковића и Кверија на терену "Тако Бел Арене" требало би да се нађу Троицки и Изнер.

(Б 92)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #104 послато: Април 08, 2013, 01:52:00 »

Гледам ову фотографију,

На њој су петнаесторица обучена у тренерке српске тениске организације, па се питам.

Ако је четворо наших тенисера учествовало у мечевима, ту је њихов тренер, а ко су ови остали људи? Додуше, знам да екипи треба физиотерапеут, лекар, ту на слици  не видим Нолетовог личног физиотерапеута, али је и он је ту са њима. Ко зна колико  још има оних да су отпутовали на рачун тениске репрезентације. И сви они су на тој слици у гро плану, а они који су извојевали победу над Америма, лили зној и повређивали се, су у другом плану. Увек је било тако и док год се не измени нешто, у свим сверама, па и у нашем спорту, неће нам бити  бољитка.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #105 послато: Април 09, 2013, 07:24:09 »

Обрадовић: Нико за Србију не чини колико Новак

Селектор наше репрезентације у Дејвис купу Богдан Обрадовић после победе у Бојсију истакао улогу најбољег тенисера света

После победе против америчке репрезентације и пласмана у полуфинале Дејвис купа, наш стручни штаб и играчи су заслужено славили у Бојсију. Тениској суперсили Америци није помогла ни брижљиво одабрана подлога ни надморска висина која даје лоптицама "хипер убрзање", даље одлази "мала земља", са неупоредиво мање регистрованих тенисера, а о фактору новца да и не говоримо. Ово је, без сумње, најзначајнија победа нашег спорта на америчком тлу после успеха кошаркаша у четвртфиналу Светског првенства у Индијанаполису 2002.

Изузетан подвиг Ненада Зимоњића и Илије Бозољца, који су у дублу учинили готово немогуће – јер тешко је браћу Брајан савладати, поготово на њиховом терену – за тренутак је последњег дана пао у сенку новог подвига. Од Новака Ђоковића су се, свакако, очекивале две победе, али савладати „с једном ногом” тако жестоког ударача какав је Сем Квери, равно је чуду. Зато су у завршној вечери све похвале биле резервисане за њега.

Селектор Богдан Обрадовић је казао да никоме у тиму није било лако када се Ђоковић на почетку меча повредио:

Ова победа је још један доказ његове величине. Просто је невероватно колико је спреман да се жртвује за своју репрезентацију. Нећу претерати ако кажем да за Србију нико није толико учинио као он. Ово је само још једна у низу ствари које Новак чини за све нас и своју земљу.

Новак Ђоковић у тренуцима кад је било неизвесно да ли ће моћи да настави (Фото Бета)

Ђоковић очекује да буде спреман за Ролан Гарос

Чекајући на преглед магнетном резонанцом и тачну дијагнозу повреде, Новак Ђоковић је и неколико сати после победе над Кверијем био оптимиста, упркос веома отеклом чланку десне ноге:

– Веома бих волео да играм у Монте Карлу. То је почетак сезоне шљаке и припрема за Ролан Гарос, који ми је међу приоритетима ове сезоне, али не знам колико је реално да се опоравим за недељу дана. Убеђен сам да повреда није толико озбиљна да би ме спречила да играм у Паризу.

Америчке новинаре је највише интересовало како се најбољи тенисер света повредио, шта се догађало приликом лекарске интервенције и о чему је размишљао када је наставио меч:

– Повреде су део спорта,нешто што покушавате да избегнете на сваки начин. Показали су ми касније снимак на телевизији, није изгледало добро... Није било лепо ни за мене, ни за све који су гледали. Урадили смо неке пробе, а затим су адреналин, лекови, мотивација и све то заједно, помогли да умањим бол и одиграм цео меч. Не знам шта бих одлучио да нисам играо за екипу и за Србију. Покушавао сам да размишљам само о следећем поену, о тактици, али повреда је била у подсвести, размишљање да ли смем да се ослоним на десну ногу и како да се крећем. После меча осећао сам сам велику срећу, због себе, због тима и због нације. Прво што сам учинио са ногом било је да ставим много леда на њу. Имао сам само једном проблем са истегнућем зглоба и надам се да их више нећу имати. Мој физиотерапеут је радио са кошаркашима и има богато искуство с том врстом повреде. Једино магнетна резонанца може да постави тачну дијагнозу.

Да ли је физиотерапеут предлагао прекид меча?

– Физиотерапеут ми је добар пријатељ, знао је да ће одлука на крају да буде моја. Ја сам кум његовој кћерки и спаја нас много више од пословног односа. Он зна како размишљам и осећам. Наравно, учинио је све да провери могу ли да наставим. Због себе, због мене, због свих. Показало се да истегнуће лигамената није екстремно и са лековима сам наставио даље. Срећа је да сам на крају победио...

Ђоковић је наставио пут из САД у Монте Карло, најпре на магнетну резонанцу, а затим на договор са целим тимом да ли да брани прошлогодишњи наступ у финалу турнира који још није успео да освоји.

М. К.
објављено: 09.04.2013.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #106 послато: Април 21, 2013, 14:12:07 »

Фед куп репрезентација Србије одиграће током викенда мечеве за опстанак у Светској групи, а противнице ће бити Немице.

- Добро познајемо немачки тим и очекује нас тежак посао, пошто имају играчице из самог врха светског тениса. Претпостављам да ће играти Кербер и Бартел. Од Бартел сам прошле године два пута изгубила на шљаци. Биће тешко, али оптимисти смо. Фед куп је другачије такмичење и постоји велика шанса. Позитивно ћемо да уђемо у дуел, желимо да га добијемо и то би нам много значило - рекла је Ивановић.

И тако је и било. За Немачку су прве мечеве управо одиграле Кербер и Бартел.

Прво је Ана играла са  Бартеловом и савладала је са 2:1 у сетовима и донела Србији вођство од 1:0.

Цитат
"Победа ми много значи, не само зато што је бод за Србију, већ и за мене као играчицу. Трећи сет никад није лак, али много значи када то преломиш у своју корист", рекла је Ана Ивановић након победе против Моне Бартел.

Наша друга тенисерка, Бојана Јовановски је  изгубила у два сета од Анђелике Кербер, 7:5, 6:5, чиме је Немачка изједначила на 1:1 у дуелу против Србије у плеј-офу за опстанак у Светској групи Фед купа.

"Пробаћу да се спремим за Бартел, да исправим неке ствари и пробам да победим", рекла је Јовановски.

Тако је завршен први дан изједначеним резултатом Србија-Немачка 1:1.

(Уредила Г.Гајић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #107 послато: Април 21, 2013, 14:24:51 »

Другог дана турнира  Ана Ивановић је савладала Ангелику Кербер са 2:0 у првом мечу, и тако довела Србију на корак до тријумфа.

Одличном игром Ана је  дошла до тријумфа са 7:5, 7:5, после једног сата и 56 минута игре.

У 13.45 је почео и други, а можда и одлучујући меч другог дана ФЕД куп дуела између Немачке и Србије. Бојана Јовановска игра против Моне Бартел.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #108 послато: Април 21, 2013, 15:50:48 »

Бојана Јовановска, понајвише захваљујући сопственим грешкама, је изгубила меч против Моне Бартел и  унела неизвесност у овај дуел. Победника окршаја одлучиће дубл, који би требало да почне за око пола сата. Још није извесно ко ће наступати за Србију.

Јовановски је поражена са 6:1, 3:6, 6:3,
па ће о победнику меча у Штутгарту одлучивати дубл сусрет.Раније је најављено да ће за Србију наступити Весна Долонц и Александра Крунић, а за Немачку Ана Лена Гренефелд и Сабине Лисицки.

У плеј-офу за опстанак у Светској групи резултат дуела између Немачке и Србије је сада 2:2. За неколико минута ћемо знати које тенисерке ће играти дубл за Србију.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #109 послато: Април 22, 2013, 04:12:35 »

Нажалост наше тенисерке, у дублу су изгубиле и нису успела да обезбеде опстанак у Светској групи I Фед купа. У Шутгарту су поражене са 3:2 у плеј-офу од Немачке.

Да се подсетимо како је протекао овај викенд:

Првог дана такмичења, у суботу, Ивановићева је победила Бартелову са 2:1 у сетовима (7:6, 2:6, 6:2), док је Јовановска изгубила од Керберове са 0:2 (5:7, 2:6).

Другог дана, у недељу, Ана Ивановић је донела други поен Србији после победе над Ангеликом Кербер од 2:0 у сетовима (7:5, 7:5), док је Немицама бод донела Мона Бартел победом над Бојаном Јовановски од 2:1 (6:1, 3:6, 6:3)

Након тога, исти дан, дубл је одлучивао победника - Долонцова и Крунићева су поражене од Лисицки и Гронефелдове са 0:2 (2:6, 4:6).

Овај пут, нисмо имали среће. Међутим, сем Ане Ивановић, и донекле Бојане Јовановски, за остале наше тенисерке не може да се каже да су показале ни знање ни умеће. Ипак, за овакаву врсту такмишења наша репрезентација треба да изађе са озбиљнијим и јачим тимом!

(Уредила Г.Гајић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #110 послато: Септембар 13, 2013, 17:48:03 »

Новак одвео Србију у полуфинале!

Новак Ђоковић победио је Сема Кверија са 3:1 у сетовима и одвео Србију у полуфинале Светске групе Дејвис купа.

Србија је победила САД са 3-1 и пласирала се у полуфинале где ће играти са бољим из дуела Канаде и Италије. Предност нашем тиму пред последњи дан такмичења у Бојсију донели су Ненад Зимоњић и Илија Бозољац.

И ево Србије у полуфиналу!

Дејвис куп репрезентација Србије игра у Комбанк арени, од петка до недеље, полуфинали дуел са изабраним тимом Канаде (сви мечеви директно ће се преносити на РТС-у).

Дуел отварају, од 16 часова (РТС 1), први рекет света Новак Ђоковић и Вашек Поспишил. Након њих, на терен ће и Јанко Типсаревић и Милош Раонић, у мечу који се може окарактерисати и као дерби првог дана полуфинала.

Ђоковић и Поспишил до сада се нису састајали, док су Типсаревић и Раонић три пута играли један против другог и сваки пут је рођени Подгоричанин излазио као победник.

Јасно је са колико жеље и мотива Ђоковић улази у тај меч, и колико му значи игра за репрезентацију Србије. О томе је говорио и новинарима, али се и навијачима путем Фејсбука.

"С великим узбуђењем ишчекујем свој први меч. Ни умор, ни џет лег, ма ништа ме неће спречити да изађем и играм за наш тим. Сав се најежим кад се сетим невероватне атмосфере у Арени, коју је публика створила када смо освојили трофеј. Радујем се кад играм пред нашом публиком, тај осећај је незамењив и хвала вам, свима, што долазите у великом броју да нас подржите. Ви сте наш џокер у рукаву!", написао је Ђоковић.

Што се тиче суботе, она је резервисана за окршај дублова. Ненад Зимоњић и Илија Бозољац, који су у Бојсију били одлични против сјајне браће Брајан, играће против Поспишила и рођеног Београђанина Данијела Нестора. Меч је на програму од 16 часова.

У недељу ће снаге одмерити најбољи играчи две селекције - Ђоковић и Раонић. Меч почиње у 14 часова, а одмах по његовом завршетку на терен ће Типсаревић и Поспишил.

Други полуфинални пар, који своје мечеве такође игра овог викенда, чине репрезентације Чешке и Аргентине.

Ана Ивановић у Арени

16.00 - Отпеване су химне две репрезентације у Комбанк арени, све је спремно за спектакл. Новак Ђоковић ће против Вашека Поспишила покушати да донесе Србији први бод у полуфиналном мечу против Канаде.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #111 послато: Септембар 14, 2013, 06:20:52 »

Фантастичним тенисом Новак Ђоковић је отворио полуфинални дуел Дејвис Купа против Канаде. "Страдао" је Вашек Поспишил са 3:0, а први рекет света свестан је своје одличне игре.

"Одиграо сам изузетно добро и драго ми је што је завршено само после неких сат и по времена. Иако је изгледало јако лагано, морао сам добро да враћам сервисе и да га натерам да одигра додатну лопту и тако прави много грешака", рекао је Ђоковић за РТС после меча у Београду.

Иако се у Београд из Њујорка вратио тек у среду увече, Ђоковић је Поспишила добио после сат и 40 минута игре.

"Мотивације увек има на претек, играње за земљу је оно што ме инспирише и даје ми додатну снагу када ми је најпотребнија. Много сам свежији него претходних година, немам повреду, нешто што ме брине...", изјавио је Ђоковић.

У другом мечу дана Јанко Типсаревић игра против Милоша Раонића.

"Типсаревићу ће бити тешко против Раонића. Канађани нису специјалисти за шљаку, али не би требало да их потцењујемо, јер су са разлогом у полуфиналу", рекао је Ђоковић.

Први дуел у београдској Арени пратило је око 10.000 људи, а Ђоковић је рекао да очекује више публике у наредним дуелима.

"Нама је пуно срце када видимо пуне трибине, изванредан је осећај када имате подршку публике. Надам се да ће ова победа донети подстрек навијачима да дођу у већем броју", закључио је Ђоковић.

За разлику од Ђоковића, који је без већих проблема надиграо 41. играча на свету, Типсаревић је велику борбу водио са неугодним Раонићем, и његовим страховитим сервисом.

Српски тенисер је у десетом гему петог сета имао меч лопту, али је Канађанин сјајно одсервирао и касније, после четири сата и 14 минута, коначно решио меч у своју корист.

Селектор репрезентације Србије Богдан Обрадовић рекао је да ће се у тиму задржати добра атмосфера, упркос поразу Јанка Типсаревића.

"Јанко нема за чим да жали, одиграо је добар меч, био близу победе, али није искористио своје шансе. Остаје добра атмосфера у тиму. Сутра нас чека важан дан, а волео бих када би нас публика подржала", рекао је Обрадовић за РТС одмах после меча.

Дуел две репрезентације наставља се у суботу од 16 сати мечом дублова у којем би требало да наступе Ненад Зимоњић и Илија Бозољац против Поспишила и Данијела Нестора.

У недељу су на програму преостала два сингл меча.

Пласман у финале избориће селекција која прва дође до три победе, а бољи из дуела у Београду играће против победника мећа Чешка - Аргентина.

Чеси воде у Прагу са 2:0, а предност домаћину обезбедили су Радек Штепанек и Томаш Бердих.

(РТС)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #112 послато: Септембар 15, 2013, 02:40:39 »

Дејвис куп репрезентација Канаде повела је са 2:1 против Србије у полуфиналу тог такмичења, пошто су у Београдској арени Данијел Нестор и Вашек Поспишил савладали Илију Бозољца и Ненада Зимоњића са 3:2, по сетовима 6:7 (6:8 ), 6:4, 3:6, 7:6 (7:5), 10:8.

"Момци су заиста дали све од себе, ово су тешки мечеви, али сутра нам остају још два дуела у синглу. Наша предност је што Новак сутра први излази на терен, а Јанко игра против Поспишила који ће после ова два дана имати мање енергије", рекао је за Радио-телевизију Србије после меча селектор Богдан Обрадовић.

Зимоњић и Бозољац

Одлука о коначном победнику пашће сутра, када се играју још два меча у синглу.

Од 14 сати снаге ће одмерити Новак Ђоковић и Милош Раонић, док ће након њих на терен Јанко Типсаревић и Вашек Поспишил.

(РТС)

Гледала сам овај меч и нервирала се, али не због наших тенисера, него због "наше" публике у Арени. По мени нису изгубили тенисери него НАВИЈАЧИ који су се налазили данас у Арени. Никада ми неће бити јасно зашто неко одлази на оваква спортска такмичења. Да ли да буду виђени, па још ако је среће да их и камера ухвати у кадар,. ма. Превртање очима
Канађане је бодрило далеко мањи број навијача, али они су скоро све време били гласнији у навијању од наше публике. И није ово први пут. Тако се дешавало и када је игран Сербиан Опен на отвореним спортским теренима "Новак". Са нашим народом дефинитивно нешто није у реду. Нешто се баш дешава. Овакви ми нисмо раније били!

Једино да се понадамо да ће нас Ноле и Јанко сутра обрадовати и победити, то би Србију спасило и донело победу.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #113 послато: Септембар 16, 2013, 05:44:32 »

Спасише нас Ноле и Јанко, победише обојица и омогућише да се тениска  репрезентација Србије пласира  у финале Дејвис купа, пошто је у полуфиналном мечу, у београдској Комбанк арени, победила селекцију Канаде резултатом 3:2!

Прво је на терен изашао  Новак Ђоковић и победио  Милоша Раонића са 3:0 у сетовима и изједначио укупан резултат Дејвис куп меча Србија - Канада на 2:2.

Милош Раонић

Овај пут је публика у београдској арени била  бројнија и бучнија него претходна два дана.

Одмах иза Нолета, на терен је изашао Јанко Типсаревић и победио Вашека Поспишила са 3:0 у сетовима и тако одвео Србију у финале Дејвис купа!

Вашек Поспишил

Након Јанкове победе сви чланови тима Србије су истрчали на терен да поделе радост са њим,

Наша репрезентација ће се за другу титулу екипног првака света борити против Чешке, која је у другом полуфиналу савладала Аргентину са 3:2.

Финални меч биће одигран
у Београду од 15. до 17. новембра, а тенисери Чешке бране титулу коју су осовјили прошле године.

Овим се поновила 2010. година, када се репрезентација Србије у полуфиналу у Београду састала са Чешком. После другог дана Чеси су водили 2:1, да би онда Ђоковић победио Томаша Бердиха, а Типсаревић Радека Степанека. Уследило је финале у Београду против Француске и први тријумф Србије у екипном првенству света.

Све честитке нашим тенисерима!
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #114 послато: Новембар 16, 2013, 04:02:49 »

финални меч Дејвис купа у Београду између тениских репрезентација Србије и Чешке

Данас нерешено, 1:1

После првог дана финалног меча Дејвис купа у Београду резултат је нерешен, 1:1.

српски тим

чешки тим

Први поен у борби за "салатару" освојио је Новак Ђоковић савладавши Радека Штјепанека са 3:0.

Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић изјавио да му је ове сезоне приоритет освајање Дејвис купа са репрезентацијом Србије. "Посебан је осећај када представљате своју земљу, то вас чини веома поносним и то је нешто што нико не може да вам узме".

Изједначујући поен Чешкој донео је Томаш Бердих победивши Душана Лајовића такође са 3:0.

Душан Лајовић,тренутно 117. играч света је заменио Јанка Типсаревића, који има великих проблема у опоравку од повреде пете.

Он је пружио жесток отпор Томашу Бердиху у другом мечу финала Дејвис купа против Чешке, али није успео да спречи изједначење. После меча, захвалио се публици на подршци, и екипи на указаном поверењу.

Виктор Троицки није могао да игра јер је под суспензијом ИТФ-а. Њему је забрањено  да буде присутан у Арени чак и као гледалац, па је било оних наших суграђана који су овај гест "забране" искарикирали и све време носили маске на глави са ликом Тројицког,

Претходно се појавила спекулација да је ИТФ избацио маскоту наше репрезентације из Арене јер су мислили да је испод маске Троицки, човек за комуникације ИТФ је ту информацију демантовао, али у Арени нема наше маскоте. Шокиран

Београдска Арена је овај пут била пуна.

Међу онима који су дошли да прате меч или да буду ВИЂЕНИ, између осталих био је и Тома,

У суботу је на програму меч дублова, а у недељу два преостала сингла.

Цитат

ЗАНИМЉИВОСТИ

СРБИЈА и Чешка играју трећи пут у последње четири године

У свим мечевима досад, рачунајући и Југославију и ЧССР, Чеси воде 6:5

У финалу Дејвис купа 2010. Србија је савладала Француску 3:2

ЧЕСИ бране титулу и у прилици су да постану прва репрезентација од 2008. (Шпанија) која је узела два пехара заредом

ЧЕШКА је прва репрезентација света на ИТФ ранг-листи, а Србија је број два

КАПАЦИТЕТ "Комбанк арене" за овај меч је 15.500 гледалаца

НА путу ка финалу Србија је победила Белгију 3:2, САД 3:1, и Канаду 3:2

НА "твитер" страници Дејвис купа постављена је анкета са питањем "Ко бисте желели да узме титулу". Чак 91 одсто је гласало Србија, а девет процената је уз Чехе.

(Н.Мандрапа)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #115 послато: Новембар 16, 2013, 20:12:48 »

Можда је овај дубл одлучујући меч у финалу Дејвис купа између Србије и Чешке, који се играо у Арени од 16 сати. Боје Србије су бранили Ненад Зимоњић и Илија Бозољац

док су госте из Чешке представљали Радек Штепанек и Томаш Бердих.

Пред почетак дубл меча, српски тенисер Ненад Зимоњић добио је награду ИТФ-а за изузетан допринос тенису.

Чеси су угран тандем, Штепанек и Бердих дуго играју заједно а уз то су и актуелни освајачи "салатаре".

Гости су током целог меча диктирали темпо, ...и

дошли до победе!

Чешки дубл Бердих/Штепанек победио је српске тенисере Зимоњић/Бозољац са 3:0 у сетовима - (2:6, 4:6, 6:7 )и тиме довели своју селекцију у предност од 2:1 у укупном резултату.

Грешка је што Ноле није играо и у дублу. Ако ова двојица Чеха могу да издрже три дана, за редом, да играју, могао је онда и он. Штета. Сутра ће бити јако тешко, потребно је да оба меча добијемо. Једино да Ноле игра оба, један за другим, а што је нереално очекивати или да Јанко Типсаревић буде у могућности да игра, да се напрасно опорави од повреде. Питање је ко ће играти против Штепанека, јер од тог меча зависи све!!! (Који пех, оба наша тенисера која су раније играла, сада нису у могућности, Троицки кажњен, а Типсаревић повређен)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #116 послато: Новембар 18, 2013, 21:33:12 »

Јуче су боје Србије бранили Новак Ђоковић и Душан Лајовић. Први је победио, а други изгубио,

Новак Ђоковић:Томаш Бердих (3:0)
Душан Лајовић: Радек Штепанек (0:3)

и тако је Чешка опет освојила Дејвис куп.

Свих пет мечева од петка, до недеље, завршено је резултатом, три у корист Чеха, два у корист Србије, тачније Новака Ђоковића.
Повреда Јанка Типсаревића и чудна суспензија Виктора Троицког су били  ненадокнадиви губици за "орлове", а пораз Ненада Зимоњића и Илије Бозољца у суботу, ипак се испоставило, као пресудан дубл.

У сенци свега овога што се дешавало у београдској Арени је била и антидопинг контрола Новака Ђоковића која је трајала за време играња дубл меча. Сигурно су многи приметили да Новака нема да бодри наше дубл играче и верујем да нису знали шта је разлог. Да ли је и то било случајно, нека остане питање за све нас.

Цитат

Освета због Троицког: Ђоковић био на антидопинг контроли скоро пет сати!

Наш најбољи тенисер је током меча дублова у финалу Дејвис купа морао у два наврата на тестирање, због чега га није било на клупи у суботу.

Тежак суботњи дан: Новак Ђоковић

Многи се запитали зашто није било Новака Ђоковића на клупи током дубл меча другог дана финала Дејвис купа у "Комбанк Арени", када су вероватно и пресудни бод освојили Томаш Бердих и Радек Штепанек против Ненада Зимоњића и Илије Бозољца.

Према писању "Спортског журнала", наш најбољи тенисер је током меча био на антидопинг контроли - у два наврата, што је трајало скоро четири и по сата!

Да ли је ово одговор Антидопинг агенције на жестоке критике Ђоковића због случаја Виктора Троицког, о чему је наш најбољи тенисер говорио у Лондону на завршном мастерсу, али и после победе првог дана финала, тек Ђоковић је био страшно нерасположен јер није могао да прати меч дублова. Није у потпуности јасно зашто се агенција определила да баш у том тренутку тестира Ђоковића, а камоли зашто је то толико трајало.

Колико Ђоковићу значи да буде уз своје саиграче током мечева, говори и његово пожуривање (не и скраћивање) конференције за медије после победе над Бердихом у недељу како би се што пре вратио на терен да посматра меч Душана Лајовића и Радека Штепанека.

(Журнал.рс, Вести)

Сачувана

moka
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 810

Погледај профил
« Одговор #117 послато: Фебруар 01, 2015, 23:39:21 »

Заборавите Супербоул,поклоните се Новаку

Zaboravite Toma Brejdija i Rasela Vilsona. Zaboravite Pita Kerola i Bila Beličika. Zaboravite Ričarda Šermana i Darela Revisa.

Sportista o kojem bi trebalo sada da pričate je Novak Đoković. Ne zato što je još jednom dokazao da je najbolji igrač na svetu, već zato što je pokazao da je više od toga.

Đoković je miran, pribran i nemilosrdno odlučan na terenu. On je inteligentan, zabavan i konstatno graciozan na istom. Mislim, delio je čokoladice novinarima na konferenciji za štampu pre početka turnira. Kakav sportista radi tako nešto? Sigurno ne Maršon Linč.

Zamislite medijske sposobnosti koje može prikazati. Đoković govori više jezika (srpski, nemački, engleski i italijanski i pomalo francuski), dok je kineske novinare na toj konferenciji sa čokoladicama pozdravio rečima „Ni-hao“ (zdravo na mandarinskom).

Đoković takođe ima pozadinu vrednu „Junajted veja“ (United Way) – nevladine organizacije koja se bavi socijalnim problemima. Odrastao je u bombardovanoj Srbiji, neko vreme trenirajući u praznom bazenu. Od takvih početaka on je postao najbolji igrač na svetu.

Ipak, ljudi će više pričati o reklamama za Superboul nego o Đokovićevoj impresivnoj pobedi nad Endijem Marijem na Australijan openu, rezultatom 7:6, 6:7, 6:3, 6:0. To jednostavno nije pošteno jer je on sportista koji zaslužuje „hajp“, koji bi trebalo da se nađe u reklamama za „Kembel“ ili „Badvajzer“ u nedelju (dokle god su supe i pivo bez glutena).

Šta još treba da uradi da bi prigrabio pažnju ljudi – garderoba? Nedeljna titula na Ozi openu bila je Đokovićeva peta, najviše ih ima u Open eri. Osvojio je svoj osmi Gren slem izjednačivši se sa Andreom Agasijem, Džimijem Konorsom i Ivanom Lendlom.

I osvojiće ih još. Ima samo 27 godine, šest manje od Rodžera Federera, iako govori kao da je deceniju stariji i zreliji.

„Ovaj trofej ima dublje značenje, unutrašnju vrednost u mom životu jer sam sada i otac i muž“, rekao je. „Ovo je prva Gren slem titula koju sam osvojio kao suprug i otac. Osećam se veoma, veoma ponosno na to“.

Ovo nije bio prvi meč između Đokovića i Marija koji su rođeni u razmaku od nedelju dana i kao juniori su počeli da igraju sa 12 godina. Rivalitet nije jednostran kao onaj između Serene Vilijams i Marije Šarapove, ali Đoković drži sigurnu prednost od 16-8, a pobedio je na osam od poslednjih devet mečeva. Marijev jedini trijumf bio je 2013. na Vimbldonu koji je osvojio. Novak posebno dominira u Melburnu, ovo je treći put da su igrali i treći put da je pobedio Đoković.

U nedelju, dugo vremena uspeh je bio pod znakom pitanja. Njih dvojica igrali su sličnu igru dosta dugo, činilo se da će meč toliko potrajati da će dostići nastup Kejti Peri u poluvremenu Superboula. Slično kao i u njihovom finalnom meču 2013, prva dva seta trajala su dva časa i 32 minuta i oba su otišla u taj brejk. Đoković je osvojio prvi, a Mari drugi.

Setovi su iscrpeli obojicu tenisera, toliko da je Đoković padao po terenu u drugom i trećem setu. Nažalost, u tenisu ne postoji rezerva koja bi mogla da uđe sa klupe.

„Mogli ste da vidite da sam imao krizu krajem drugog i početkom trećeg seta. Osećao sam se veoma iscrpljeno i bilo mi je potrebno neko vreme da se oporavim, napunim baterije i vratim na pravi put“, naveo je srpski teniser.

Mari je osvojio prva dva gema trećeg seta, ali je brzo krenuo nizbrdo. Čudno, rekao je da je bio ometen Đokovićevim padanjem po terenu.

„Sve je pogađao u četvrtom setu. Riterni koji je slao sa osnovne linije bili su daleko od onih tokom celog meča. Kada je napravio brejk, opustio se i samo išao po svoje udarce. Nisam mogao da se oporavim“, opisao je Mari četvrti set.

Đoković se vratio, osvojio 12 od poslednjih 13, od kojih je devet poslednjih bilo zaredom. Napravio je brejk u pet od poslednjih šest gemova na servis Marija. Baš kao i protiv Vavrinke u polufinalu, sa ’nulom’ je dobio i poslednji set protiv Marija kako bi obojica mogla da stignu na „Papi boul XI“ na kanalu „Animal planet“.

„Nikada ne odustajem. Čak i kada prolazim kroz te teške trenutke, verujem da imam potrebnu snagu. Moram da zaradim pobedu i to je ono što sam uradio. Bolje sam počeo da udaram lopticu, da pokrivam teren, skraćujem poene i omogućio sebi da se vratim u meč“, istakao je Novak.

Đoković poseduje znanje, izvedbu, inspiraciju i motivaciju čoveka koji zaslužuje potpunu pažnju sportskih navijača na ovaj dan. Neće je dobiti zbog Superboula. Ali, možda i hoće ukoliko osvoji Otvoreno prvenstvo Francuske u junu, ili Vimbldon po treći put u julu.

Spomenuo bih i osvajanje drugog trofeja na US openu, ali avaj, finale tog turnira biće igrano u prvoj nedelji sledeće NFL sezone.

Na ovaj način novinar „ESPN“ Džim Kejpl predstavio je istorijski uspeh Novaka Đokovića u Melburnu.

http://www.b92.net/sport/australianopen2015/teme.php?yyyy=2015&mm=02&dd=01&nav_id=953523

Коментар није потребан,Американци ипак много више воле своје тупаве рагбисте.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #118 послато: Март 08, 2015, 03:16:01 »

Србија савладала Хрватску и пласирала се у четвртфинале

Тениска репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Светске групе Дејвис купа, пошто је у Краљеву повела против Хрватске са 3:0.

Дејвис куп репрезентације Србије и Хрватске

Србија ће у четвртфиналу играти против победника дуела Аргентине и Бразила.

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић и 158. играч на АТП листи Мате Делић су отворили дуел Србије и Хрватске у првом колу Светске групе Дејвис купа.

Новак Ђоковић и  Мате Делић

Публика у краљевачкој Хали спортова аплаузом, без иједног звиждука, пропратила је химну хрватске "Лијепа наша", што до сада није био случај на овим просторима.

Ђоковић је рутински и без превише напора савладао Мату Делића са 6:3, 6:2, 6:4. Меч је трајао сат и 30 минута.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MGuYTYZgqHQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=MGuYTYZgqHQ</a>

Предност Србији је дуплирао Виктор Троицки после великог преокрета и маратонског меча са Борном Ћорићем у пет сетова 3:2 (4:6, 1:6, 6:3, 6:2, 6:1)

Виктор Троицки и Борна Ћорић

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=i1FPhK2R3r8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=i1FPhK2R3r8</a>

Виктор Троицки је имао огромну помоћ публике и колега тенисера, а нарочито "ветар у леђа" је пружало навијање Ђоковића.

Српски тенисер Виктор Троицки је рекао после преокрета и победе над Хрватом Борном Ћорићем у другом мечу првог кола Светске групе Дејвис купа да му је публика у важним тренуцима дала снагу:

"Дефинитивно ми је публика дала снагу у важним тренуцим. Осетио сам у трећем сету да се ломи меч и публика је ми је тада пружила најбољу подршку, после које сам се ја осетио јачим. Он је тада пао у игри... Напокон ми је искуство помогло... Драго ми је да сам победио у овом важном дуелу", рекао је Троицки за РТС после меча.

Трећи поен Србија је освојила у мечу дублова, пошто су Новак Ђоковић и Ненад Зимоњић победили Марина Драгању и Франка Шкугора са 3:0 у сетовима (6:3, 6:4, 6:1). Меч је трајао један сат и 48 минута.

Српски дубл је уз подршку сјајне краљевачке публике од старта ставио до знања какав ће бити исход овог сусрета. Хрватски тенисери практично нису имали ниједну прилику за евентуални повратак у меч, пошто су Ђоковић и Зимоњић неумољиво погађали све што су желели.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jnLUH4tkVCw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jnLUH4tkVCw</a>

Пошто је Србија обезбедила победу, предстојећа два сингл меча у недељу неће имати резултатски значај.

Репрезентација Србије ће се за пласман у полуфинале борити у јулу против победника дуела између Бразила и Аргентине. Уколико противник буде Бразил, Србија ће бити домаћин, а у супротном ће гостовати Аргентини.

БРАВО за српске тенисере!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #119 послато: Април 20, 2015, 04:17:53 »

Фед куп: Србија - Парагвај

Женска тениска репрезентација Србије је комплетна дочекала мечеве плеј-офа за попуну Светске Б групе ФЕД купа против Парагваја, пошто су се националном тиму у Новом Саду прикључиле Ана Ивановић и Јелена Јанковић.

Најбоље српске тенисерке поручиле су да су срећне што поново играју за репрезентацију и обећале повратак Србије у светски врх.

"Лепо је осетити тимски дух и атмосферу, имамо предивно сећање када смо играле заједно, дошле до финала и побеђивале многе репрезентације. Лепо је што сам опет са девојкама, надам се да ћемо победити и вратити репрезентацију тамо где јој је место", рекла је Јанковићева на конференцији за медије у Новом Саду.

Српске тенисерке су биле спремне да пруже свој максимум и стигну до тријумфа

– Многи су нас отписивали када смо почетком године почели да се окупљамо, направили смо велико изненађeње и резултат, надам се да нећемо ту да станемо. Смеши нам се блистава будућност, сигурно да уз две најбоље тенисерке можемо поново да играмо финале Фед купа – рекла је селектор женске тениске репрезентације Србије Татјана Јечменица.

Дуелом Александре Крунић и Веронике Кепеде Ројг у суботу је у Новом Саду започео меч тениских репрезентација Србије и Парагваја у плеј-офу за попуну Светске групе Б Фед купа.

Александра Крунић

"Нисам изненађена што сам у тиму за суботу... Чула сам за Јеленину (Јанковић) повреду и пре него што је она дошла у екипу, јер сам пратила турнир у Чарлстону. Спремна сам да играм, да дам све од себе и то је све што очекујем, има других који ће очекивати остало од мене", рекла је Крунићева.

Прва је изашла на терен Александра Крунић и ПОБЕДИЛА и тако и донела први поен Србији у окршају за улазак у Светску групу!!!

Без већих проблема Александра савладала Монику Цепеде Ројг са 6:1, 6:3.

Једино је у првом мечу подбацила новосадска публика, јер је дворана "Спенс" била полупразна.

Други поен за Србију освојила је Ана Ивановић која је била супериорна у дуелу против много слабије рангиране противнице, 225. на ВТА листи Монсерат Гонзалес, резултатом 6:2, 6:0.

"Драго ми је што сам поново са Фед куп тимом. Спорије сам почела јер нисам знала шта да очекујем од противнице, први пут сам играла против ње, мењала сам подлогу, мало ме је лакат мучио. Драго ми је што сам ушла у ритам у завршници првог сета и што сам други сет одиграла на високом нивоу", рекла је Ивановићева после меча.

"Поен је поен, задовољна сам и надам се да ћемо сутра завршити меч у истом ритму. Пресрећна сам и част ми је што сам играла у Новом Саду", додала је шеста тенисерка света.

Цитат
Зашто нема публике у Новом Саду?

За ФЕД куп репрезентацију Србије после дужег времена заједно играју Ана Ивановић и Јелена Јанковић. Две некадашње прве играчице света у Новом Саду бране боје националног тима против Парагваја. Очекивало се да ће њихов повратак "довести" публику у дворану `Спенс`, али се то није догодило.

На оба меча у суботу (играле су Крунићева и Ивановићева), а трибине су биле полупразне. Навијање присутних је било добро, али једноставно то није била бука коју обично ствара српска публика.

Шта је са публиком, зашто их нема? Било је питање које се најчешће постављало у новинарској ложи. Карте нису претерано скупе (коштају 700, 1000 и 2000 динара и то за оба дана). Причале су српске тенисерке колико им подршка значи, колико им помаже "хук са трибина", а управо су представници "седме силе" питање везано за навијаче поставили Александри Крунић после њене победе.

- С обзиром на то колико је било рекламе, добро је да је било ко дошао. Иако не гледам превише телевизију, тамо није било ништа, билборда није било превише. Ми смо на друштвеним мрежама звали, али ни њих не користе сви. Поготово оне старије генерације. Ето, надам се да ће их у недељу бити много више – помало тужним гласом је објашњавала Крунићева.

Шта је тачан проблем, нисмо успели да сазнамо. Да ли су људи остајали поред ТВ да гледају меч Новака Ђоковића и Рафаела Надала или су можда одлуччили да оду у Београд на кошаркашки "вечити дерби"?

Можда ћемо одговор на то питање добити у недељу и у остала три меча (два сингла и дубл). Видећемо хоће ли новосадска публика положити испит.

БЕЗ УЗБУЂЕЊА

Питали смо једног возача таксија у Новом Саду да ли су његови суграђани узбуђени због мечева ФЕД купа и постоји ли нека посебна атмосфера због тога.
- Искрено, никакво посебно узбуђење се не осећа. Можда евентуално има мало више славља и нешто другачијег амбијента близу `Спенса`, али у граду нема неког посебног узбуђења – објаснио нам је таксиста.

(вечерње НОВОСТИ)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8NCs4bKTYr8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8NCs4bKTYr8</a>

Први дан се завршио победом српских тенисерки (2:0)

А онда је други дан почео поразом Иване Јоровић од Вероника Цепеда Ројг (3:6, 6:2, 6:1).  ФЕД куп репрезентација Србије је морала да сачека на трећи, одлучујући поен. Борила се Ивана Јоровић колико је могла, али је изгледа повреда ноге пресудила овај меч.

Повређена Ивана Јоровић

Већ на старту трећег сета је било јасно да се млада српска тенисерка мучи са повредом. Слабије се кретала, проценти сервиса су јој опали, а њена ривалка је то умела да искористи и да донесе својој репрезентацији први поен у овом окршају.

ПУБЛИКА ИСПОД НИВОА

Ни другог дана такмичења дворана "Спенс" није била испуњена до последњег места. На трибинама је било нешто више гледалаца него у суботу, али та бројка није била ни близу 3.000 људи.

Одлучујући поен Србији донела је Александра Крунић која је за 51 минут игре победила Монсерат Гонзалес са 2:0, у сетовима 6:0, 6:2.

Крунићева је после меча рекла да је срећна што је репрезентација Србије изборила пласман у Другу Светску групу Фед купа.

"Драго ми је што смо одрадили посао како треба, што смо испунили циљ. Концентрисала сам се да што брже завршим меч... Ово је добро искуство за мене. Драго ми је што сам победила. Значи ми ово за самопоуздање после лоше турнеје у САД", рекла је Крунићева.

Победом нашег дубла, стављена је тачка на данашњи меч између Фед Куп селекција Србије и Парагваја у Новом Саду. Србија је победила Парагвај у плеј-офу са 4:1

Ивана Јоровић и Александра Крунић су са 2:0 у сетовима 6:1, 6:4 победиле Веронику Кепеде Ројг и Монсерат Гонзалес

Селектор женске тениске репрезентације Србије Татјана Јечменица, са дубл играчицама,
Иваном Јоровић и Александром Крунић

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AFAmeJ4ioew" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AFAmeJ4ioew</a>

Српска тенисерка Јелена Јанковић, нажалост није могла да игра због повреде, али је њено присуство било врло значајно за остале тенисерке које су играле. Све време их је бодрила и као искуснија тенисерка помагала саветима, што је и сама Александра Крунић потврдила у једном кратком интервјуу, додајући, да су тако биле мотивисане и да играју боље.

Александра Крунић је свакако јунакиња овог сусрета, али треба и осталим тенисеркама, на челу са селектором Татјаном Јечменицом одати признање и  честитати на победи!!!

(Сви Срби Света)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #120 послато: Јул 16, 2015, 19:22:30 »

Дејвис куп меч у Аргентини, четвртфинале

Обрадовић објавио списак за Аргентину:
 Троицки предводи Србију, враћа се Типсаревић

На мечу четвртфинала Дејвис купа Светске групе наша репрезентација ће играти без Ђоковића

Меч је на програму у Буенос Ајресу (од 17. до 19. јула), а селектор Богдан Обрадовић је позвао Виктора Троицког (24. на АТП листи у синглу), Душана Лајовића (86), Јанка Типсаревића (486) и Ненада Зимоњића (11. у дублу).

Са друге стране, селектор Аргентине се одлучио за следећи тим: Леонардо Мајер (21), Дијего Себастсијан Шварцман (64), Федерико Делбонис (73), Карлос Берлок (121).

Првог дана такмичења се играју два сингл меча (први почиње у 11 часова по локалном, 16 часова по нашем времену), а други одмах после првог.

Другого дана (18.јул) се игра дубл меч са почетком у 12 часова по локалном, 17 часова по нашем времену, док су трећег дана (19.јул) на програму два сингла (први почиње у 11 часова по локалном, а 16 по нашем времену.

Победник овог меча ће играти против бољег из дуела Канада-Белгија.

(вечерње НОВОСТИ)

Обрадовић: Услови нису најбољи

Богдан Обрадовић

Селектор Дејвис куп репрезентације Србије Богдан Обрадовић изјавио је да није претерано задовољан условима у Аргентини, али да очекује да се организатори покажу у најбољем светлу.

"Имамо одличне услове што се тиче хотелских услуга и хране, међутим, оно чиме нисмо задовољни јесте хала у којој се игра меч. Били смо у обиласку комплекса и сама хала је доста импровизована. Изненађени смо и затечени условима који нису на врхунском нивоу. Конкретно свлачионице нису уређене по највишим стандардима, као ни сале за масажу и простор за загревање. Извршили смо притисак на на организаторе и видећемо шта ће урадити по том питању", изјавио је Обрадовић.

Према његовим речина, са друге стране терен је добро припремљен, али му се чини да ни осветљење није баш најбоље.

(вечерње НОВОСТИ)

Крајиновић први иде у битку са Аргентином:
Желимо титулу у Дејвис купу!

После Филипа Крајиновића и Леонарда Мајера на терен излазе Федерико Делбонис и Виктор Троицки. Ово је само један од задатака на путу ка трофеју - поручује Богдан Обрадовић

Репрезентација Србије Фото: ИСП/Ж. Ленг

ШАМПИОН челенџера у Брауншвајгу Филип Крајиновић добио је шансу да отвори меч четвртфинала Светске групе Дејвис купа и Србији избори први поен. У петак, од 16 часова у Буенос Ајресу наш тенисер се састаје са Аргентинцем Леонардом Мајером, 22. играчем АТП листе. Биће то велики изазов за младог Сомборца, који је уврштен у жреб након што се Јанко Типсаревић и дефинитивно повукао услед проблема са десним коленом. Мајер је добио четири последња меча која је играо за своју селекцију, рачунајући и тријумфе против Белучија и Соузе из Бразила пре пар месеци.

Драго ми је што играм први, раније устајем због временске разлике, тако да ми то неће сметати. Спремни смо, атмосфера је сјајна, надамо се најбољем. Ту смо да дамо све од себе - поручио је Филип.

На шљаку дворане "Технополис" после њих излазе леворуки Федерико Делбонис (77. у синглу, 301. у дублу) и Виктор Троицки.

- Улазимо спремни у меч, добро смо тренирали, сви смо на окупу и задовољни смо условима. Филип игра невероватно, у њега се највише уздамо. Прижељкивао сам да играм други, имаћу више времена да се одморим, жао ми је само што ће Филип морати раније да устане - уз осмех прича расположени Виктор.

Селектор Обрадовић је одлучио да Душан Лајовић заигра у дублу, у тандему са Ненадом Зимоњићем, а ривали у суботу од 17 су им Берлок и Шварцман.

- Тренирали смо овде четири дана, ово нам је пети. Имамо доста сати проведених на терену. Филип излази први на терен, као што је и желео. Поштујемо Аргентину, али смо пуни самопоуздања. Имамо енергију, желимо да освојимо Дејвис куп и ово је само један од задатака на том путу - јасан је Богдан Обрадовић.

Трећег дана састају се Троицки и Мајер и Крајиновић и Делбонис, али савезни капитени имају право на промену до сат времена пре почетка мечева.

У осталим мечевима четвртфинала састају се Аустралија - Казахстан, Белгија - Канада, Велика Британија - Француска.

НОВАК ДАЈЕ СНАГУ

Иако су ослабљени неиграњем Новака Ђоковића, селектор каже да имају велику подршку од првог рекета планете.
- Тим је "наштимован" на највише резултате, снагу нам даје и Новак који је освојио Вимлбдон. У сталном смо контакту и какве нам он задатке даје, ми морамо да их испуњавамо, а то су најсјајнија одличја - поручује Обрадовић.

(Н.Ма./Н.Ст., вечерње НОВОСТИ)

СРЕЋНО момци! Обрадујте нас и овај пут, као много пута до сада. Србији, Србима, је то у ово смутно време и више него потребно.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #121 послато: Јул 18, 2015, 04:36:13 »

Тениска репрезентација Србије је у првом дану изгубила у Буенос Ајресу од селекције Аргентине са 2:0, у четвртфиналном мечу Светске групе Дејвис купа.

Вођство домаћем тиму донео је прво Леонардо Мајер лако савладавши Филипа Крајиновића у три сета – 6:4, 6:2, 6:1, а онда је Федерико Делбонис савладао Виктора Троицког у пет сетова - 2:6, 2:6, 6:4, 6:4, 6:2.

Филип Крајиновић

Српски тенисер био је без изгледа у дуелу против пет година старијег Аргентинца, за 65 места боље рангираног на АТП листи (22). Трудио се колико је могао, али и направио велики број грешака, док је расположени Мајер играо веома добро и погађао са сваког дела терена, уз сјајан сервис.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=UVaBIZe3JMQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=UVaBIZe3JMQ</a>

Победа Аргентинца ниједног тренутка није долазила у питање, а успех је изборио рутински, након само сат и 40 минута борбе.

На почетку меча између Троицког и Делбониса све је говорило да Србија иде ка изједначењу. Троицки је играо изванредно и у великом стилу повео са 2:0 у сетовима, али му је у наставку несхватљиво попустила концентрација.

Виктор Троицки

То је зналачки искористио Делбонис, 77. на АТП листи, и уз бучну подршку са трибина заиграо као препорођен. Аргентинац је умео да казни све грешке српског тенисера, у петом сету је потпуно наметно ритам и иницијативу и на крају заслужено тријумфовао након три и по сата маратонске борбе искористивши прву меч лопту.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BvYlNNTnRx8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=BvYlNNTnRx8</a>

Другог дана сусрета између Аргентине и Србије, у суботу, на програму је меч дублова за који су пријављени Карлос Берлок и Дијего Шварцман (Аргентина), односно Ненад Зимоњић и Душан Лајовић (Србија).

Последњег дана, у недељу, требало би да се састану Мајер и Троицки, односно Делбонис и Крајиновић.

(РТС)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #122 послато: Јул 18, 2015, 04:42:20 »

Тужно је било гледати како губе наши тенисери. Толико лош дан за њих, а за све нас који смо пратили меч са простора свих континената је било поражавајуће то колика је била видна нека апатија, неборбеност, просто као да није постојала никаква жеља за победом. За разлику од неких ранијих мечева наше репрезентације, просто се осећало да нешто КРУПНО недостаје. Више није била у питању ни публика, из разумљивих разлога, куп се одржава у Аргентини.

Невероватно, али је можда и неки психолошки моменат утицао да обадва наша тенисера претрпе пораз. Новак Ђоковић је очигледно недостајао српској репрезентацији, ако не игром, а оно макар неком врстом "моралне" подршке из "публике", као што је то раније радио, ако је био спречен неким случајем да игра.

Аргентинци су имали такву врсту подршке од њиховог колеге Дел Потра који и поред тога што носи лонгету се ипак одлучио да се појави у хали у Буенос Ајресу и "помогне" Леонарду Мајеру, Дијегу Шварцману, Федерику Делбонису и Карлосу Берлоку.

Повређени Дел Потро

Евидентно је колико је његова појава дала крила Аргентинцима.

А за то време док су се српски тенисери мучили да освоје макар један бод, најбољи тенисер света, Новак Ђоковић је са породицом уживао на најлепшим плажама Црне Горе.

Можда би све спортске репрезентације Србије требале коначно да размисле о усвајању неког правног акта који би на неки начин обавезивао све оне који желе да играју за своју земљу, када и у којим моментима морају или не морају да заступају боје своје отаџбине. Треба разумети и премор, потребу за одмором неког врхунског спортисте, али како на пример тај врхунски спортиста не одлучи да "прескочи"  неки турнир који му доноси огромну зараду, зарад свога одмора, уместо што се баш тај одмор поклопи са турнирима у којима учествује репрезентација. Ово размишљање се не односи само на тенис, него уопште на све спортове. Више пута су наше репрезентације губиле управо због овог (по мени) недефинисаног статуса "репрезентативаца",

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #123 послато: Јул 18, 2015, 19:10:53 »

Крај снова о освајању Дејвис купа: Аргентинци славили у дублу

Покушао је Обрадовић да изненади Аргентину увођењем Троицког уместо Лајовића, али су Берлок и Мајер прилично лако славили

Ненад Зимоњић, Виктор Троицки и Богдан Обрадовић Фото: ИСП/Ж. Ленг

Најављивали су Дејвис куп репрезентатвци Србије да се неће предати. Да ће се борити иако су имали заостатак од 2:0 после првог дана, али оно што су показали данас је далеко од свега што су најављивали...

Покушао је Богдан Обрадовић да направи изненађење увођењем Троицког уместо пријављеног Лајовића да заигра са Зимоњићем, али је на другој страни Даниел Орсанић узвратио изменом такође, уместо Шварцмана је убацио Берлока.

На крају, лака и убедљива победа - 6:2, 6:4, 6:1, без икакве шансе за српски дубл током меча...

За коначних 3:0 у укупном скору. За пласман у финале ће Аргентина играти против Белгије која је лако изашла на крај са Канадом која је играла без помоћи Милоша Раонића и Васека Поспишила.

Што се дуела у недељу тиче, највероватније ће прво на терен изаћи Душан Лајовић и Дијего Шварцман, док се пети меч највероватније неће ни играти.

ПУБЛИКА

Све време је публика у Буенос Ајресу навијала као да је на фудбалској утакмици, дефинитивно неспортски, а ниједан од судија их ни у једном тренутку није опоменуо... На крају меча, када је све било готово, видно изнервирани Зимоњић је одлучио да сервира "испод руке", тако што је бацио лоптицу испред себе и из форхенда је само пребацио на другу страну. Тако је само додатно испровоцирао навијаче...

Иначе, подршку свом тиму је пружао повређени Хуан Мартин Дел Потро који се придружио слављу на крају меча.

(вечерње НОВОСТИ)

И поред тога што су тенисери подбацили, и тренер је направио баш "изненађење" за Аргентинце, али и за све нас. Данас, у дубл са Зимоњићем убацује Виктора Троицког, који је јуче био КАТАСТРОФАЛНО ЛОШ. Лајовић је требао да игра дубл са Зимоњићем и верујем да би дао више од себе, него апатични и помало неозбиљни Троицки. Све је ишло на штету нашу. Овим дублом се завршио Дејвис куп за нашу репрезентацију. ДАЉЕ НЕ ИДЕМО Тужан захваљујући многим чудним околностима и лошим проценама. Највећи пех је био изгледа изостанак Новака Ђоковића, који сем добре игре на неки начин увек буде и стимуланс за остале чланове репрезентације.

Сутрашњи дуели, који су преостали да се играју, због пораза од 3:0 не могу ништа изменити.

Сачувана

pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1583

Погледај профил
« Одговор #124 послато: Јул 18, 2015, 20:22:14 »

Славити најбољег на свету, лак је задатак. Чак кад и тај чудесни Ноле, у неком моменту посуста па изгуби меч, свесни смо његових квалитета, знамо шта може и да за њега не постоје границе.
Србски тенис у националном погледу још увек стасава. Лајовић, Троицки, Зимоњић и остали су у односу на Новака, полетарци!
Без њега, све је теже провлачити се кроз иглене уши. У женском тенису је слична ситуација. Наше две "перјанице" увек поуздана Јелена и Ивановићева, која уме да заблиста али и да закаже тамо где се то неби смело десити, немају достојме наследнице.
Пар имена следи ту вечиту двојку али је све далеко од истинске светске класе.
Аргентинци су меч организовали у једној фабричкој хали где је гледалиште, трећи играч и у пакленој галами и дреци, наши се нису снашли.

То је све. Тениском савезу предстоји озбиљан рад на подмладку, Новак је лига за себе и нетреба га вечито "жртвовати" да вади врело кестење из ватре...
У мечу са Аргентинцима наш тренер није био на потребној висини. Калкулисати се сме али не коцкати...
Сачувана
Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #125 послато: Фебруар 06, 2016, 05:02:29 »

Фед куп: Србија - Шпанија

У Краљеву 6. и 7. фебруара, у 1. колу Светске Б групе ФЕД купа, је меч између Србије и Шпаније.

Дуел репрезентација Србије и Шпаније отвориће меч Бојана Јовановски и Гарбиња Мугуруза.

Меч између Јовановски и Мугурузе игра се у суботу, у 13.00 у Краљеву, а након тог дуела на терен ће Јелена Јанковић и Карла Суарез Наваро.

Другог дана, у недељу од 13.00 почиње меч Јелене Јанковић и Гарбиње Мугурузе, а након њих две свој меч одиграће и Бојана Јовановски и Карла Суарез Наваро.

Дуел Србије и Шпаније затвориће меч дублова. За репрезентацију Србије ће играти Ивана Јоровић и Нина Стојановић, док ће за гошће наступити Лара Аруабарена и Лудрес Домингез Лино.

Српска репрезентација:
Ивана Јоровић,Бојана Јовановски, тренер-Татјана Јечменица,Јелене Јанковић и Нина Стојановић

СРЕЋНО девојке!!! Обрадујте нацију!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #126 послато: Фебруар 07, 2016, 06:36:04 »

Пред Србијом (не)могућа мисија

После првог дана у Краљеву Шпанија води са 2:0 и биће веома тешко да другог дана Србија добије сва три меча

Србија је на корак од пораза. После првог дана мечева у оквиру Светске групе два Шпанија води са 2:0. Поене гошћама су донеле Гарбина Мугуруза и Карла Суарез Наваро које су савладале Ивану Јоровић, односно Јелену Јанковић.

Пред изабраницама Татјане Јечменице-Јевтић је сада веома тежак задатак, у недељу ће морати да добију сва три меча (два сингла и дубл) да би дошле до прилике да се врате у Светску групу један.

Велика битка је виђена у другом мечу – Јелена Јанковић и Карла Суарез Наваро су одиграле дуел пун брејкова, успона, падова, али и "уплитања" судија. На крају, као победница је изашла шпанска тенисерка – 6:4, 6:2.

Велику подршку су тенисерке добиле од сународнице Александре Крунић која је дошла у Краљево да буде уз њих упркос недавној операцији тумора штитне жлезде. Александра је, уз доста муке, успевала да се суздржи и да не навија како зна и уме како не би додатно угрозила здравље, али се видело да су јој порази Иване и Јелене тешко пали.

А Ана Ивановић, и поред тога што није играла за српску репрезентацију, није ни физички била ту, да макар са клупе подржи своје земљакиње.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #127 послато: Фебруар 08, 2016, 08:47:40 »

Јелена изгубила, Србија иде у борбу за опстанак у Светској групи

Покушала је Јелена Јанковић све, али ни то није било довољно да се избегне пораз од Гарбине Мугурузе – 6:3, 6:4.

Није успела Србија да освоји почасни поен, у дублу (други сингл се није играо) су Ивана Јоровић и Нина Стојановић изгубиле од Ларе Аруабарена и Лурдес Домингез-Лино после три сета.

Овај пораз је уједно значио и изгубљен дуел са Шпанкињама (3:0), али и борбу за опстанак у Светској групи.

Селектор Татјана Јечменица-Јевтић је анализирала цео викенд.

-Не могу да будем срећна што смо изгубили, али ни незадовољна јер су оне веома јак тим. Пружиле смо максимум, Јелена је дала све од себе, Ивана је показала да је близу светског врха, а што се дубла тиче, немамо прилику да их уигравамо и бићемо сигурно још бољи када се Бојана и Александара опораве.

Спремала се да одговори на питање кога би волела у борби за опстанак у Светској групи, али су је Јелена и остале играчице прекинуле и рекле да желе Кинески Тајпех код куће.

Српкиње ће тако морати да се боре у плеј-офу Светске групе два како би избегли испадање у Евроафричку зону...

(вечерње НОВОСТИ)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #128 послато: Фебруар 10, 2016, 09:20:00 »

Тениски савез сасвим затајио

КРАЉЕВО је још једном очитало лекцију из гостопримства, фер-плеја, културног понашања и поштовања противника, док је Тениски савез Србије, као организатор ФЕД куп меча Србија - Шпанија минулог викенда у граду на Ибру, пао на испиту.

Ово је готово јединствена оцена публике, већине новинара, гостију, па и самих актера тениског дуела у новосаграђеној хали спортова у Краљеву. Тениском савезу Србије замера се што је улазница за један дан коштала чак 1.000 динара, прилично скупо за финансијски осиромашене Краљевчане. Зато и не чуди што дворана није била испуњена до последњег места, а са овом констатацијом на завршној прес конференцији сложила се и наша најбоље рангирана тенисерка Јелена Јанковић.

- Да четворочлана породица издвоји чак 4.000 динара да би један дан гледала тенис, стварно је много! Требало је то другачије организовати, омогућити људима из Краљева и околине да присуствују мечу, јер сада смо играле овде, па ко зна када следећи пут - оценила је Јанковићева.

Осим тога, ТСС се није потрудио ни да промовише овај меч. Тако су у целом Краљеву залепљена само два плаката и то на паноима испред дворане која се налази у приградском насељу, локалним телевизијама нису достављени ни званични промотивни спотови.

Према речима начелника Рашког округа Небојше Симовића, локална самоуправа је учинила све да се и наше и шпанске тенисерке у Краљеву осећају као код куће. Некадашња легендарна тенисерка Кончита Мартинез, а данас селектор шпанске репрезентације захвалила се Краљевчанима на сјајном гостопримству.

(вечерње НОВОСТИ)

Зар уопште неко у Србији очекује да ће државне инстистуције ( у овом случају министарство спорта и Тениски савез Србије) било шта да предузму у оваквим и сличним ситуацијама.
Народ треба сам да се организује, а свима на власти да покаже (на наредним изборима) где им је место убудуће.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #129 послато: Јун 05, 2016, 21:20:18 »

Новак освојио једини гренд слем који му је недостајао

Новак: Победа за живот и љубав која нас окружује

Посветио бих победу свим људима који су ми дали толико тога у животу. И Јелена Генчић, и мој ђед, који више нису са нама... Хвала мојој породици, мом тиму, мојим љубавима – рекао је српски ас

Први тенисер света Новак Ђоковић изјавио је данас да му је тешко да нађе праве речи после победе на Ролан Гаросу и оценио је да је у деловима финала против Ендија Мареја играо на свом максимуму.

- Имао сам прилику да разговаран са (Густавом) Гугом Куертеном пре меча и рекао сам му да је за мене најупечатљивији тренутак са Ролан Гароса када сам га видео да је после освајања трофеја црта срце на терену и леже у њега. Питао сам га за дозволу да и ја то урадим, јер је то божанстено начин да се прослави титула - рекао је Ђоковић.

- Осећао сам се потпуно другачије од када сам дошао у Париз. Атмосфера данас је била као да је Дејвис куп - додао је он.

На новинарско питање коме би посветио победу, Ђоковић се замислио, а онда дао свој одговор.

- Ух, посветио бих победу животу. Љубави која нас окружује у овом тренутку и свим људима који су ми дали толико тога у животу. И Јелена Генчић, и мој ђед, који више нису са нама, имали су своју улогу и допринели су мом развоју.

Српски тенисер је раније, после доделе трофеја, честитао Мареју на сјајном турниру, а захвалио је и својој породици и свом тиму на томе што су га "трпели" током две недеље трајања турнира.

- Хвала мојој породици, мом тиму, мојим љубавима. Хвала вам много што сте толерисали све од мене на нервној бази. Има много тога о чему бих могао да причам. Хвала вам што сте успели да управљате мноме.

(Бета, вечерње НОВОСТИ)

Браво Ноле, Србине! Ти си на врху Света!!!

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #130 послато: Јул 15, 2016, 07:44:59 »

Дејвис куп: Србија - Велика Британија

Дуел Србије и Велике Британије игра се од 15. до 17. јула на стадиону Ташмајдан.

Српска репрезентација ослабљена, овај пут играће без Новака Ђоковића и Виктора Троицког.

Јанко Типсаревић и Кајл Едмунд отвориће дуел у четвртфиналу Дејвис купа.

Типсаревић и Едмунд играју данас од 16 сати на Ташмајдану, а после њих састају се Душан Лајовић и Џејмс Ворд.

Другог дана, у суботу, игра се дубл Ненад Зимоњић и Јанко Типсаревић састају се против Доминика Инглота и Џејмија Мареја.

У недељу први на терен излазе Типсаревић и Ворд, а потом Лајовић и Едмунд.

СРЕЋНО!!!
Сачувана

moka
Ветеран
На мрежи На мрежи

Поруке: 810

Погледај профил
« Одговор #131 послато: Јул 15, 2016, 19:24:37 »

Кад Вучић и Мали бирају терен и подлогу за тенис, Србија мора да губи

Duel Janka Tipsarevića i Kajla Edmunda u četvrtfinalu Dejvis kupa vodio se na Tašmajdanu, uz dva prekida zbog kiše. Velika Britanija je blizu vođstva, duel je prekinut pri vođstvu Edmunda sa 6:3, 2:0, a ostrvski teniser često je imao podršku kao da se igra u Londonu.

А Ђоковић и Троицки навијају преко Скајпа.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #132 послато: Новембар 02, 2016, 04:23:13 »

Новак загрљајима чува прво место?

Светски медији сумњичави према одлуци Ђоковића да му тренер у Паризу буде Пепе Имаз. Таблоид "Дејли мејл": Окупљања у Марбељи помало личе на секту

Новак са братом Марком и Пепеом Имазом

МИСЛИЛИ смо да је срце на шљаци Ролан Гароса исцртао у част Густава Куертена. Неки сматрају да је срце које Новак шаље у публику јефтин трик, али очигледно да је све то подстицао његов духовни тренер".

Британски "Дејли мејл" веома је сумњичав према одлуци Ђоковића да у тим за турнир у Паризу уврсти Пепеа Имаза, а чак је методу тениског гуруа "љубав и мир" описао као нека нечиста посла.

"Окупљања у Марбељи помало личе на секту", пише у опширном тексту овог таблоида. "Усред свих спекулација око тога шта се дешава са Ђоковићем од оног шокантног пораза на Вимблдону, расте утицај Имаза и његових 'њу ејџ' веровања".

Повод за оваква писања је снимак са предавања на ком су Новак, његов брат Марко, Данијела Хантухова и мистериозни Шпанац два сата говорили о љубави, срећи, хармонији, унутрашњем миру.

- Док је Србија губила против Велике Британије у Дејвис купу, Ђоковић је боравио у Марбељи, а Мареј је дошао у Београд да подржи свој тим иако није играо - наставља "Дејли мејл" да распирује ватру.

И "Гардијан" тражи кратак фитиљ Новака, кроз енглески сарказам пише о методи Имаза да човек кроз загрљаје од 25 секунди може да спозна другу особу:

"Ђоковић је ангажовао гуруа, специјалисту за дуге загрљаје, да му помогне да сачува прво место."

"Телеграф" сматра да је чудно то што је Србин у тим за тако важан турнир уместо Бекера и Вајде уврстио Имаза:

"Да ли је то назнака да ће доћи до промена у његовом стручном штабу?"

Словаци су се забринули за судбину Маријана Вајде, па портал "Екипа 24" преноси причу немачког "Билда" о Пепеу Имазу. Немци већ дуже време пишу о могућем растанку Бекера и Ђоковића, па "Јуроспорт" и "Спортал" доносе текстове о томе да је Новакова будућност са Борисом неизвесна и да се после Имазовог ангажовања поставља велико питање о наставку сарадње са Бекером.

СТАН: НИЈЕ ТО КРИЗА

СТАН Вавринка сматра да је нормално што је Новак последњих месеци доживео пад.

- То може да се објасни засићењем које је осетио после свих остварења, не само у тенису него и ван њега. У таквим ситуацијама је очекивано да изгубите неке мечеве од слабијих играча. Кажете да је Новак у кризи, а он је још број један. У најгорем случају ће завршити годину на другом месту, не знам да ли се то баш може назвати кризом.

(Ј.Ј., вечерње НОВОСТИ)

Шта се дешава са Новаком Ђоковићем? То се питам свих ових дана, и не само ја, него сви они који су га све ове године уназад пратили, бодрили и волели.

Прочитах у многим медијима разне приче, стручна и лаичка мишњења разно разних и стручњака и нестручњака и објашњења шта се то дешава већ једно извесно време са нашим тенисером број.1 у свету. Пратим дуго тенис и увек уживам у њему, а највише у мечевима нашег Нолета. И тако сам стекла једно мишљење о свему кроз шта је он прошао (његов вртоглав успон ка трону, брзоплета женидба, он буквално преко ноћи постаје и отац). Све је то стресно за многе, а нарочито је било за њега, који је своје детињство, игре, тинејџерско доба, заљубљивања и све оно што прати те периоде, жртвовао и прескочио зарад тениса. Када све то саберем, а нарочито све оно што сам уочила у појединим, тежим његовим мечевима, дефинитивно сам дошла до неког свог мишљења, због чега је он сада у овој, наизглед, конфузној ситуацији.

ШТА је то што је утицало да наш тенисер има сада овакве тренутке и неуспеле мечеве, у којима катастрофално лоше игра и изгледа?

С обзиром да нигде нисам прочитала да је неко дао објашњење слично том мом, до ког сам ја дошла, ПОНАДАЋУ СЕ да то моје мишљење није исправно и да грешим и зато ништа у том правцу овде нећу ни да напишем. И то чиним само из  великог поштовања и љубави које сам све ове године имала за нашег тенисера, који је све ове године нашу земљу на НАЈБОЉИ НАЧИН презентовао целом свету.

Искрено бих волела да су ови непријатни и несрећни моменти део само једне пролазне кризе у коју је Ноле упао и да он то брзо превазиђе  и да нас још дуго у најбољем светлу представља пред целим светом. И да то траје, док год он може да игра, а да се повуче само онда, када ОН САМ ТО ПРОЦЕНИ, ДА ТРЕБА.

« Последња измена: Новембар 02, 2016, 07:37:11 Гога » Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #133 послато: Јануар 24, 2017, 13:53:20 »

Дејвис куп 2017- Србија:Русија

Жребом у Лондону одлучено је да ће Русија бити први ривал тениској репрезентацији Србије у оквиру Светске групе Дејвис купа 2017. године.

Србија, којој је ово десето узастопно учешће у Светској групи (шампион 2010. године), угостиће тенисере Русије од 3. до 5. фебруара ове године.

Богдан Обрадовић - Ненад Зимоњић

Богдан Обрадовић више није селектор репрезентације Србије,
 заменио га је Ненад Зимоњић

Цитат

Иако је за многе изненађење, ова вест није права новост јер су гласине о могућности да Зимоњић смени Обрадовића данима колале у тениским кулоарима. Наравно, као и увек у оваквим ситуацијама, има неколико нејасноћа.

* Прва, с обзиром да је Зимоњић постављен за вршиоца дужности, да ли то значи да ће бити расписан конкурс, као што је био случај са Татјаном Јечменицом-Јевтић. Она је била бирана конкурсом за селектора ФЕД купа. У саопштењу нема никаквих датума ни услова за конкурс.

* Према неким тумачењима, конкурс је обавезан приликом избора новог селектора, тако да или је овај акт у међувремену промењен, или ће накнадно све бити испеглано, јер је мало вероватно да би ико имао шансе против Зимоњића који по свим критеријумима заслужује место селектора.

Није јасно ако је конкурс обавезан, зашто није раније расписан него је све некако исхитрено избором вршиоца дужности.

* Који је разлог Обрадовићевог одласка, јер то што у образложењу пише да му је истекао мандат, не пије воду. Боћин рад у репрезентацији сигурно заслужује одличне оцене и ако му је уговор истекао, а то је једини разлог, онда су могли и да га продуже.

* Намеће се и питање да ли је тачно да се Новак наљутио на Боћу због критика због рада са Пепеом Имасом па покренуо смену или је то неко урадио у његово име, а могуће и без његовог знања. На пример, његов отац Срђан.

* Зашто Зимоњић жели да баш сада буде изабран када још игра. Једна је ствар бити селектор-играч када је неко млад, а сасвим друга кад има 40 година.

Да ли ово значи да се Зики помирио да се његова играчка каријера неумитно ближи крају па жели овако да остане у тенису.

У интервјуу у Дохи је деловао као да жели још да игра, тако да је можда могао да сачека са селекторском функцијом док не окачи рекет о клин.

* Да ли ово значи да Зимоњић више неће играти у репрезентацији јер је тешко поверовати да може једног дана десетак сати да води мечеве у синглу па да сутрадан проведе неколико часова на терену. Раније је то могао, али био је много млађи.

* Многи су најаву ове смене видели још летос, кад Обрадовић није отишао на Олимпијаду са нашим тенисерима, иако је то било логично.

Тада су се појавиле приче да је иницијатива за смену селектора покренута још током четвртфинала Дејвис купа са Британцима на Ташмајдану.

* У оптицају је и теорија по којој селектор Обрадовић више не може да буде на кормилу репрезентације јер је посланик СНС у Скупштини Србије, а није могуће обављати две функције. Наравно, неко ће рећи да селектор у Дејвис купу није та врста функције на коју се ово односи.

Шта је од свега тачно, није јасно, али је истина вероватно негде међу претходним параграфима.

(Спортски журнал)

ЂОКОВИЋ ПОТВРДИО:
Играћу за Србију у Нишу!

Дејвис куп репрезентација Србије ће имати велико појачање у првом колу Светске групе. Наш најбољи тенисер Новак Ђоковић ће играти у Нишу против Русије (од 3. до 5. фебруара).

- Увек се радујем да играм у Дејвис купу, то је посебан осећај када смо сви заједно и кад играмо за нашу земљу. Верујем да ће Ниш бити одличан домаћин, и да ћемо победнички изаћи из сусрета са Русијом - рекао је Новак.

Ово ће и те како бити добра ствар за све стране, како за навијаче да уживају у бравурама српских асова, тако и за Ђоковића да поврати сампоуздање и добије додатну енергију пред наставак сезоне и трку за првим местом на АТП листи.

Зимоњић: Новак ће први пут доћи у Ниш, очекујемо феноменалан амбијент

Нико се, вероватно, није обрадовао Новаковој одлуци о игрању у Чаиру као Ненад Зимоњић. Овакав расплет не само да му практично гарантује успешан повратак на кормило репрезентације, него је и одличан увод у ново освајање Салатаре.

Јер, прво коло Дејвис купа, када се игра непосредно после Аустралијског опена, најтежи је изазов у сезони. Остале мечеве је лакше играти, четвртфинале јер је у априлу, а полуфинале и финале јер је улог много већи.

- Наравно да ми је драго због Новаковог пристанка – јавио се нови селектор из далеког Мелбурна. - Он много значи целој екипи и верујем да ћемо у оваквом саставу победнички започети сезону против Русије.

Србија је фаворит?

- Најважније је да је то изузетно важан меч, јер том победом не само да настављамо такмичење, него и обезбеђујемо опстанак у Светској групи.

Како ће бити у Чаиру?

- Очекујемо феноменалан амбијент. Ми остали смо већ играли тамо, али ће Новак први пут доћи у Ниш. Нема сумње да ће то бити сјајна прилика за тај део Србије да види Ђоковића на делу и да ће дворана бити испуњена до последњег места.

Победа над Русијом донела би четвртфинални дуел против победника дуела Хрватска – Шпанија, који се игра у Осијеку. Фаворити су гости јер се очекује долазак Надала, док ће домаћин бити десеткован?

- Има времена до тог дуела. Најважније је да наша репрезентација, када је у најјачем саставу, има шансе против сваког и на сваком терену. О четвртфиналу ћемо причати кад дође на ред. Сада морамо да размишљамо само о мечу са Русима. Најважније је да сви будемо здрави и да напредујемо.

Како процењујете учинак репрезентативаца на почетку сезоне?

- Виктор је добро одиграо Аустралију. У Сиднеју је ушао у полуфинале, у Мелбурну добио два меча у пет сетова, повео против Вавринке, имао шансу и за пети сет. Јанко је освојио два челинџера заредом, Милојевић је играо једно финале. Дуци је добио прво коло у Мелбурну, после је испао од Цонге. Добро је да се Филип вратио на терен и да неће морати на операцију.

Крајиновић се предао у последњем мечу?

- Није ништа опасно. У питању је прехлада, а не обнова повреде. Виктор и ја смо играли дубл у Сиднеју, добили смо и овде мечеве у дублу, он са Лајовићем, ја са Зверевим, штета што сам већ у другом колу налетео на браћу Брајен. Кецмановић је јуче освојио титулу на Флориди, и то из квалификација.

А Ноле?

- Освојио је Доху, али је имао пех у Мелбурну. Раније су таква изненађења била чешћа, да шампиони губе од анонимуса, али откако је завладала ова генерација у којој су Ђоковић, Федерер, Надал и Мари, то је постало реткост.

(Спортски журнал)

ИНФОРМАЦИЈА да ће Новак Ђоковић играти за репрезентацију Србије у дуелу са Русијом,
 на старту Светске групе Дејвис купа од 3. до 5. фебруара у хали "Чаир",
 изазвала је праву хистерију и јагму за картама у Нишу

У недељу је због огромног интересовања пао сајт преко кога се резервишу карте. У понедељак током дана, немогуће је било купити улазнице. Због пада сервера и сајта овлашћене радње нису могле да продају карте. То је довело до стварања редова, нервозе и револта Нишлија.

- Чекам у реду сатима. Обожавам тенис, планирала сам да пратим меч и са и без Ђоковића. И 2012. године када Ђоковић није играо против Шведске у Дејвис купу у Нишу пратила сам уживо меч. Нервирам се што продаја карата није боље организована. Бесмислено је да на овој хладноћи и минус 10, чекамо у редовима - каже, за "Новости", Милка Правдић која је желела да купи два комплета карата, за сестру и себе.

Љубомир Николић истиче да је покушавао током јутра да купи карту, али да је одустао.

- Чекао сам у реду без икаквог смисла. Систем не ради, сервер не функционише, сајт је пао, ред се не помера. Само је из сата у сат, ред био све дужи - нервозно нам поручује Љубомир.

После информације да сајт сигурно неће бити у функцији до вечерњих часова у понедељак, људи су се разишли...

Бранислав Качар, градски већник Ниша, ресорно задужен за спорт, раније је најавио да ће од 30. јануара бити у продаји карте и на билетарници хале "Чаир", од 10.00 до 16.00. Ипак, Нишлије су нестрпљиве да се што пре обезбеде пакетом улазница, за како многи кажу, спортски догађај деценије у граду на Нишави.

Биће то први наступ Новака Ђоковића у Нишу, у граду у коме има на десетине хиљада ватрених обожавалаца.

Цене појединачних карата су: петак (3. фебруар) - 700 динара, субота - 400 и недеља 700 динара, док је цена комплета 1.650 динара.

(вечерње НОВОСТИ)

Цитат

Подсетимо да је Дејвис куп последњи пут у Нишу одржан 2012. године, када су многи грађани остали без карата, јер није било јасно ко их продаје и где могу да се купе, као ни колико их је уопште било у продаји.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #134 послато: Јануар 25, 2017, 06:27:17 »

Зимоњићев први списак Дејвис куп репрезентације:
 Србија комплетна на Русију

У уторак је истекао рок за пријаву екипа које ће на терен извести селектори Србије и Русије у мечу првог кола Дејвис купа Светске групе за 2017. годину.

У ИТФ ( Међународну тениску Федерацију ) је из Тениског савеза Србије послат списак са именима играча на које ће селектор Дејвис куп репрезенатције Србије Ненад Зимоњић рачунати у предстојећем сусрету.

За дуел са селекцијом Русије који је на програму од 03. до 05. фебруара 2017. године у Нишу селектор Зимоњић одлучио се за следећи тим: Новак Ђоковић (2. на АТП листи у синглу), Виктор Троицки (35), Душан Лајовић (94) и Ненад Зимоњић (57. у дублу на АТП листи).

Селектор Дејвис куп тима Русије Шамил Тарпишћев одлучио се за следећи тим: Андреј Кузњецов (45. на АТП листи у синглу), Карен Качанов (52), Данил Медведев (63) и Константин Кравчук (88).

Првог дана такмичења (03. фебруар) играју се два сингл меча. Први сингл меч почиње у 15 часова, други одмах по завршетку првог.

Другог дана такмичења (04. фебруар) игра се дубл меч са почетком у 16 часова, док се трећег дана (05. фебруар) играју два сингл меча. Први почиње у 14 часова, други одмах по завршетку првог.

(вечерње НОВОСТИ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #135 послато: Фебруар 02, 2017, 05:03:39 »

Велико интересовање за тренинг тенисера -
`Чаир` премали за све навијаче

Незапамћена спортска еуфорија у Нишу због доласка српског тенисера на Дејвис куп. Испред хале остало више од 1.000 навијача, а у дворани се орило "Ноле, Ноле"

ВИШЕ од 1.000 Нишлија остало је испред препуне хале "Чаир" током јавног тренинга Дејвис куп репрезентације Србије. Људи свих генерација, од три до 83 године, дошли су да виде Новака Ђоковића, човека којим се поносе, за кога навијају и због кога се секирају.

Многи кажу да је оваква спортска еуфорија у Нишу владала само осамдесетих година прошлог века, када су фудбалери Радничког играли у полуфиналу Купа УЕФА.

Док је Ђоковић спаринговао са Душаном Лајовићем и Филипом Крајиновићем, орило се с трибина "Ноле, Ноле", као да се игра финале гренд слема или неког мастерс турнира. Атмосфера у `Чаиру` подсећала је на важне фудбалске мечеве у Латинској Америци.

У дугим редовима испред хале затекли смо много деце, али и познатих спортиста. Бивши фудбалери Радничког близанци Предраг и Ненад Стаменковић довели су своју дечицу Неду, Нину и Јована да уживо виде Новака. Јован каже да обожава Нолета, да прати све његове мечеве и да бучно навија.

У хали сваки потез Ђоковића пажљиво је пратио атлетски репрезентативац Ненад Филиповић. Његова седмогодишња Теодора и трогодишњи Василије дуго су чекали прилику да уживо виде Нолета, како кажу најбољег човека и тенисера.

У реду испред хале смо затекли малог Ђорђа са оцем Драганом Ивановићем. Поручују да су разочарани што нису могли да купе карте, али не желе да пропусте прилику да виде Нолета макар на тренингу.

Нема дилеме, српска репрезентација имаће огромну подршку са трибина у дуелу са Русијом у првом колу Светске групе Дејвис купа од петка до недеље.

Жреб ће бити одржан у четвртак у 13.00 у Официрском дому у Нишу.

ПЕТАР У ПРВОМ РЕДУ

ПЕТРА Иванчева (4) у халу је довео дека Живорад Костић. Петар је дошао спреман, са фломастером и лоптицом да уграби од Нолета аутограм. Мали Петар нам је у поверењу рекао да му је мама рекла да мора да једе месо да би био велики и јак, а да Новак више не једе месо и да је зато почео да губи.

Дечак је стрпљиво седео у првом реду поред терена и чекао крај тренинга, јер жели да ода мамину тајну Нолету и да му помогне да поново буде рекет број један на свету ...

Цитат

БРАТСКА БОРБА

ЗАНИМЉИВУ поруку из `Чаира` послао је Константин Кравчук, тренутно 88. тенисер света.
- Ово је братска борба - написао је Кравчук на Твитеру уз фотографију наше и руске заставе.

(М.Петковић, вечерње НОВОСТИ)

Цео Ниш би у `Чаир`!

Интересовање за меч тениских репрезентација Србије и Русије је огромно на југу Србије. Да Ниш има халу величине београдске `Арене`, и она би била мала да прими све оне који желе да пруже подршку Новаку, Јанку, Виктору, Душану и Ненаду, тенисерима који су толико радости у протеклој деценији донели читавој нацији.

Дејвис куп репрезентација Србије одрадила је први тренинг у хали `Чаир` пред меч са Русијом. Спаринговали су Виктор Троицки и Душан Лајовић, под будним оком Ненада Зимоњића. Нови селектор наше Дејвис куп селекције истиче да наши тенисери једва чекају наступ пред нишком публиком, јер су српски спортисти увек највећу подршку добијали у хали "Чаир".

- Још памтимо дуел са Швеђанима из 2012. и сјајну подршку са трибина - каже селектор Зимоњић. - Овог пута бићемо још јачи, јер ће наступити и Ђоковић. Нишлије нису имале прилику да Новака гледају уживо. Ноле је од саиграча из репрезентације чуо много лепих ствари о нишкој публици и сигуран сам да једва чека наступ у `Чаиру`.

Кормилар "орлова" рекао је да у тиму нема проблема са повредама.

- Сви смо здрави и спремни, што је најважније. Руси имају добар и перспективан тим. Ипак, мислим да Србија у комплетном саставу, и када смо сви спремни, може да победи сваку репрезентацију на свету. Надам се да ћемо се реванширати Русима за пораз у Москви, у претходном мечу Дејвис купа - наглашава Зимоњић.

Селектор не искључује могућност да заигра у дубл мечу у суботу.

- После сингл мечева у петак, проценићемо шта је најбоље за наш тим. На основу тога одредићемо који тенисери ће нас представљати у дублу.

Информација да ће Новак Ђоковић играти за репрезентацију Србије у дуелу са Русијом, на старту Светске групе Дејвис купа од 3. до 5. фебруара у хали `Чаир`, изазвала је праву хистерију и јагму за картама у Нишу.

Редови за мали број појединачних карата направљени су у понедељак од раних јутарњих часова. На минус 10 степени Целзијуса сви су стрпљиво чекали. Билетарница хале `Чаир` отворена је око 10.00, а већ у 11.30 карата више није било. Жеља је било много, а улазница мало. Многи су отишли разочарани, јер нису дошли до, по мишљењу многих ових дана, највредније и најтраженије ствари у Нишу, карте за меч Дејвис купа.

УЛИЦЕ ПУСТЕ КАД НОЛЕ ИГРА

НАСТУП Новака Ђоковића у хали `Чаир` за многе је спортски догађај деценије у граду на Нишави. Новак у Нишу има десетине хиљада ватрених обожавалаца. Током његових најважнијих мечева улице Ниша су често пусте. Његови тријумфи се бучно славе, а порази, попут оног од Дениса Истомина у Мелбурну, болно преживљавају.

Новак је идол младих и омиљени спортиста. Нишлије немају дилему да је освајач 12 гренд слем титула, по њиховом мишљењу, најбољи тенисер свих времена и најбољи спортиста кога је Србија икада имала.

(М.Петковић, вечерње НОВОСТИ)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #136 послато: Фебруар 03, 2017, 07:20:06 »

Виктор отвара дуел са Русима,
Новак игра други меч!

Меч првог кола Дејвис купа са Русијом за наш тим отвара Троицки, који игра против Хачанова.

После девет година тениске репрезентације Србије и Русије поново се састају у Дејвис купу, и опет је то меч првог кола
. Дуел, који се овога пута игра у Нишу од петка до недеље, отвориће наш Виктор Троицки (37.) и Карен Хачанов (52. на АТП листи) који је дебитовао са само 17 година, али прошле сезоне није наступао за репрезентацију. Овај сусрет почиње у 14 часова у дворани Чаир.

Приликом извлачења парова у Официрском дому, жребом је одлучено да ће у другом синглу првог дана наступати најбољи српски тенисер Новак Ђоковић и дебитант у националном тиму Русије Данил Медведев, 20-годишњак који је доспео на 63. место на АТП листи после пласмана у финале турнира у Ченају.

У суботу од 15 сати у дублу ће Ненад Зимоњић и Виктор Троицки играти против Андреја Кузњецова и Константина Кравчука. Андреј Кузњецов је на 55. позицији, а његове три победе у синглу прошле године су вратиле Русију у Светску групу. Искуство Кравчука играће велику улогу у овом дублу.

У недељу, са почетком од 13 часова, играју се два нова меча у појединачној конкуренцији. Новак ће наступити против Хачанова а Троицки против Медведева

Победник дуела Србија – Русија у четвртфиналу, од 7. до 9. априла, састаће се са бољим из меча Хрватска – Шпанија, који се овог викенда игра у Осијеку, док ће поражени играти за опстанак у најелитнијој групи Дејвис купа.

(Тенис Уживо, Ј.Павловић)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #137 послато: Фебруар 04, 2017, 04:10:43 »

СРБИЈА КОРАК ДО ЧЕТВРТФИНАЛА

ДУГ, предугачак пут претрчала је Србија првог дана окршаја са Русијом, али је већ пред циљем!

Троицки је издржао маратон, па је показао мишиће прослављајући први поен за домаћина - 6:4, 6:7 (3:7), 6:3, 1:6, 7:6 (8:6). Наш други рекет је савладао Карена Хачанова после четири и по сата игре, четири неискоришћене меч-лопте на 5:4 у петом сету, потом једне спасене у тај-брејку у коме је губио 0:4 и преокренуо!

Цитат

Виктор Троицки је донео први поен Србији уз велику подршку навијача у препуном Чаиру.

У маратонском дуелу двојица тенисера провели су чак четири сата и 35 минута на терену – Виктору је ово био најдужи меч у каријери (против Албота је на УС Опену прошле године играо четири сата и 27 минута и добио га), сјајни Карен ће га упамтити као ватрено крштење и неће га скоро превазићи по дужини.

Велику победу Виктор је извојевао у пет сетова, резултатом 6:4, 6:7 (3:7), 6:3, 1:6, 7:6 (8:6).

(Тенис Уживо)

Снаге после тог дуела понестало је енергичној публици, али и Ђоковићу и Медведеву, који је предао дуел другом тенисеру света при резултату 3:6, 6:4, 6:1, 1:0.

Новак је имао физичких потешкоћа, масирали су му раме, али после меча у коме је његов ривал падао као покошен од болова и настављао дуел, није сматрао потребним да говори о својим малим мукама. Имао је бољу тему – своју лошу партију, поготово у првом сету:

- Моја игра није била задовољавајућа. Желео сам боље, али сам био суочен са физичким потешкоћама од почетка меча. Нисам могао да пружим максимум у неким ударцима. То ме је пореметило психички. Тражио сам начин да останем у мечу, да ми не одмакне превише. Други сет је био кључан, донео ми је доста самопоуздања. На крилима подршке публике успео сам да преокренем због свог искуства. Жао ми је Медведева, јер нико не жели на такав начин да дебитује за репрезентацију. Нити ја желим да тако добијам мечеве.

Цитат

Млади Рус није могао да дође до ваздуха у том делу игре, у четвртом је пао као покошен од грчева, али се борио више него поједини навијачи који нису издржали тениски програм од 15 до скоро 23 часа.

Данима се тражила карта више за Нолетов меч, али је могла да се уочи и понека празна столица! Да су то знала дечица која су сатима без улазнице трчкарала око `Чаира`, вероватно би молила момке из обезбеђења да их пусте.

Али, то се нимало није одразило на атмосферу, а тенисери су као опијени енергијом са трибина:

- Хвала Нишлијама који су били уз нас од првог до последњег поена. Била је пуна хала, није лако ни седети и подржавати седам-осам сати заредом. Нишка публика је чувена у Србији – скинуо је Ђоковић свој качкет гостољубивом домаћину.

Али, велико је питање да ли ће га Нишлије данас гледати у дублу. Не због повреде рамена, коју није желео да преувеличава.

- Не бих да улазим у детаље, било је и прошло. Успео сам да издржим меч до краја, то су све околности које увек могу да те задесе. Али, предност нашег тима је што су сва четворица играча квалитетна и могу да играју у обе конкуренције. Све комбинације су отворене, видећемо ко се најбоље буде осећао – закључио је Ђоковић.

Зимоњић није имао много шта да дода на то, а ни њему неће бити лако у суботу после седам сати на клупи.

- Тешки су мечеви били, играчи су дали све што су имали. Тако се ирга за своју земљу. Ујутру ћемо донети одлуку. Није лако било гледати, тешки мечеви, играчи дали све што имају. Тако се игра за своју земљу. Имамо сви још снаге – поручио је у име целог тима селектор.

(Ј.Ј.- Н.Ст. вечерње НОВОСТИ)

Још дванаестак сати нас дели од трећег меча у дублу између представника Србије и Русије. Ненад Зимоњић и Виктор Троицки ће играти против Андреја Кузњецова и Константина Кравчука. Андреј Кузњецов је на 55. позицији, а његове три победе у синглу прошле године су вратиле Русију у Светску групу. Искуство Кравчука играће велику улогу у овом дублу.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #138 послато: Фебруар 05, 2017, 02:31:11 »

(дубл): Србија-Русија 6:3, 7:6, 6:7, 6:4

Наша репрезентација искористила је прилику да већ после другог дана реши питање победника у окршају са Русијом. Зимоњић и Троицки донели одлучујући поен

Први дан је завршен идеално, иако тако није деловало у неким моментима. Репрезентација Србије је добила оба меча у сингловима и искористила прилику да питање победника у окршају са Русијом реши већ другог дана.

Одлучујући поен српском националном тиму донео је тандем Ненад Зимоњић/Виктор Троицки, који су у дубл мечу савладали Андреја Кузњецова и Константина Кравчука 6:3, 7:6, 6:7, 6:4.

Србија је у четвртфиналу Дејвис Купа!

Последњи дан меча првог кола Дејвис купа у `Чаиру` биће само формалност – Ненад Зимоњић и Виктор Троицки савладали су Кравчука и Кузњецова у три сета, и тако угасили последњу наду селекције Шамила Тарпишчева у преокрет.

У недељу, 05.фебруара, трећи дан Дејвис Купа који се игра у Нишу, предвиђени су ови мечеви (У 14 часова играће  Новак Ђоковић и Карен Качанов, а у 16 часова на терен излазе Виктор Троицки и Данил Медведев) који неће имати никаквог утицаја на постигнути резултат, јер Србија већ води у сусрету са Русијом 3:0, што је довољно за пласирање у четвртфинале Дејвис Купа.

Наш национални тим ће се за полуфинале борити против победника из дуела Хрватска:Шпанија.

« Последња измена: Фебруар 05, 2017, 19:39:51 Гога » Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #139 послато: Фебруар 06, 2017, 10:15:50 »

Душан оверио тријумф против Руса:
 Лајовић играо за сјајну публику у Нишу

Пласман у четвртфинале Дејвис купа је изборен у суботу када је српски дубл савладао руски, али је у недељу одигран и четврти меч за сјајну публику у Нишу.

Снаге су одмерили Душан Лајовић и Константин Кравчук, а српски играч је после доста проблема стигао до тријумфа и донео још један бод нашој селекцији – 6:3,4:6, 6:3 .

Интересантно је да је управо у граду на Нишави Лајовић пре пет година дебитовао. Тада је играо последњи меч у окршају против Шведске.

Оно што посебно радује јесте чињеница да су навијачи током целог меча пружали подршку Душану, скакали за добијене поене и тако показали да би можда чешће требало да играју у Нишу.

СЕМАФОР

Семафор у `Чаиру` је престао да ради на крају другог сета, али то није сметало судији у столици који је пратио резултат. По завршетку меча се Душан посебно захвалио публици и са три прста подигнута у ваздух показао колико му значи подршка.

ЗИМОЊИЋ: ХВАЛА

По завршетку Душановог меча на терену је остао Зимоњић:
- Хвала вам на невероватној подршци током много, много сати тениса овде. Уживали смо заиста и били сте невероватни. Што се петог меча тиче, надам се да разумете. Новак није толико добро играо у првом дану и потребан нам је за наставак сезоне, Виктор је превише уморан, а ја сам у годинама. Хвала вам и велики поздрав - рекао је Зимоњић, тако да је коначан резултат 4:1.

(Н.Ст, вечерње НОВОСТИ)

Тениска репрезентација Шпаније пласирала се у четврфинале Дејвис купа, пошто је у Осијеку победила селекцију Хрватске са 3:2 у првом колу Дејвис купа.

Шпанија ће у четвртфиналу, од 7. до 9. априла, играти против Србије. Домаћин ће бити Србија.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #140 послато: Април 06, 2017, 17:00:28 »

Дејвис куп 2017 - СРБИЈА:ШПАНИЈА

У ректорату Универзитета у Београду данас је одржан жреб за четвртфинални меч Дејвис купа у коме се састају националне селекције Србије и Шпаније, а који почиње сутра у београдској хали `Пионир`. која однедавно има нови назив "Александар Николић".

Први на терен, у петак, 7.априла, испред српског тима излази Новак Ђоковић, док ће се на другој страни мреже наћи 24. играч света, Алберто Рамос Вињолас.

У другом сингл мечу првог дана такмичења наступиће Виктор Троицки и 19. са АТП листе, Пабло Карењо Буста – одлучено је данашњим жребом.

У суботу од 16 сати на терен ће дублови, када би за Србију требало да наступе Ненад Зимоњић и Виктор Троицки, а за Шпанце Марк Лопес и Хауме Мунар.

Програм завршног дана такмичења почиње у 14 сати, а тада ће играти најпре Новак Ђоковић и Пабло Карењо Буста, а затим ће на терен Виктор Троицки и Алберт Рамос Вињолас.

Пролазак у полуфинале Светске групе обезбедиће селекција која стигне до три победе, а у наредној фази надметања следи дуел са победником сусрета између Француске и Велике Британије.

(Тенис Уживо, Ј. Павловић)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #141 послато: Април 07, 2017, 06:55:12 »

Дејвис куп 2017 - СРБИЈА:ШПАНИЈА

У ректорату Универзитета у Београду данас је одржан жреб за четвртфинални меч Дејвис купа у коме се састају националне селекције Србије и Шпаније, а који почиње сутра у београдској хали `Пионир`. која однедавно има нови назив "Александар Николић".

Први на терен, у петак, 7.априла, испред српског тима излази Новак Ђоковић, док ће се на другој страни мреже наћи 24. играч света, Алберто Рамос Вињолас.

У другом сингл мечу првог дана такмичења наступиће Виктор Троицки и 19. са АТП листе, Пабло Карењо Буста – одлучено је данашњим жребом.

У суботу од 16 сати на терен ће дублови, када би за Србију требало да наступе Ненад Зимоњић и Виктор Троицки, а за Шпанце Марк Лопес и Хауме Мунар.

Програм завршног дана такмичења почиње у 14 сати, а тада ће играти најпре Новак Ђоковић и Пабло Карењо Буста, а затим ће на терен Виктор Троицки и Алберт Рамос Вињолас.

Пролазак у полуфинале Светске групе обезбедиће селекција која стигне до три победе, а у наредној фази надметања следи дуел са победником сусрета између Француске и Велике Британије.

(Тенис Уживо, Ј. Павловић)

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=yT9iYLhR8Zg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=yT9iYLhR8Zg</a>

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #142 послато: Април 07, 2017, 23:04:48 »

Србија је у четвртфиналу против Шпаније повела са 2:0

ЈЕДИНО питање које се постављало првог дана четвртфинала Дејвис купа јесте – ко је овде "фурија", Србија или Шпанија? Наш тим украо је надимак вишеструком шампиону овог такмичења са две експресне победе. Ђоковић је декласирао Рамоса Вињоласа – 6:3, 6:4, 6:2, а Троицки после исто тако убедљивог славља над Карењом Бустом – 6:3, 6:4, 6:3 упутио смешак Кончити Мартинез, која је лоше проценила да је Виктор највећа шанса њеног тима.

Српски тенисери у суботу (16.00) имају прилику да, као у првом колу против Руса у Нишу, заврше посао већ у дублу. Фуриозно. На мегдан Лопезу и Мунару вероватно ће Зимоњић и Троицки.

Срце које је Новак послао београдској публици после првог поена опет куца за тенис. Гласно "оле" српских, а не шпанских навијача после првог меча четвртфинала Дејвис купа између нашег тима и "фурије", зачуо се као уздах олакшања око 6.000 фанатика којима Ђоковић није деловао ни мршав, ни слаб, ни незаинтересован за овај спорт. Са 26 винера, десет асова, сервисима од преко 200 километара на час и тек једном брејк лоптом коју је дао Алберту Рамосу Вињоласу за два сата игре, први рекет Србије подсетио је и на оног старог, првог рекета планете.

- После тешког периода који сам имао, овај меч је прилично охрабрење. Врло сам задовољан наступом – са срца које Новак шаље на трибине као да је пао велики камен. - Сервирао сам добро, ово је најбољи ниво сервиса у последњих неколико месеци, што ме је много растеретило.

После 18 директних поена из форхенда, наш ас је неуморно испалио још неколико винера, али ка публици. Слао им је лоптице, пољупце, срце, тражећи помало изгубљену хемију са својим народом.

Цитат
СТЕФАН ЈОШ МАЛИ ЗА МЕЧЕВЕ

ЂОКОВИЋ је у Београд дошао са сином, али га није повео на меч.
- Још је мали, не би га држало место. Вероватно је гледао, али на телевизији, када се пробудио после поподневне дремке.

- И мени је било тешко да прихватим чињеницу да нисам више на нивоу на коме сам био последњих осам година. Када направите такву ауру да је све осим титула и финала неуспех, онда људи траже кривца, разлог зашто ствари не функционишу добро. Захвалан сам на огромној подршци, а наравно да ће бити оних који те мање воле. Трудим се да повратим форму и верујем да сам на добром путу.

Фото:Б92

Ветар у леђа са трибина гурао га је ка мрежи, да буде агресивнији и спречи сваку могућност драме какву је имао прошле године против Казахстанца Кукушкина. Волеје је хватао у ритму бубњева са трибина, брзо и ефектно, а за један храбар винер на почетку другог сета добио је гласно браво од Николе Пилића.

Цитат
БУБЊАРИ

НАВИЈАЊЕ српског тима предводила је група одевена у мајице нашег националног тима, "наоружана" бубњевима. И Шпанци су имали солидну подршку од тридесетак фанова.

Оне који су завршавали далеко у ауту брзо је заборављао са скандирањем "Ноле, Ноле", а шпанско "оле" није помагало Рамосу Вињоласу. Ђоковић је прелепим лобом у рутинском трећем сету најавио у какве висине жели да се врати, а Дејвис куп ће му очигледно бити одскочна даска.

Нешто интимнију прославу првог поена у борби за полуфинале имао је са селектором Зимоњићем и саиграчима – тимски су правили покрете прстима као да соле салату, подсећајући да им је циљ ове сезоне - "салатара".

- Шта ради Виктор, је ли то добио сет – распитивао се Ноле за резултат током своје конференције. - Ја сам спреман и за дубл ако буде потребе, небитно да ли са Виктором или Ненадом. Са ким бих пре играо? То је као да ме питате да ли више волим маму или тату.

Троицки се после своје победе насмејао на Новакову опаску, а још смешнија му је била она Кончитина.

- Селекторка Шпаније ме је мотивисала изјавом да траже поене против мене.

Легендарна шпанска тенисерка измамила је константне сервисе од преко 200 километара на час.

Фото:Б92

- Сјајно ме је служио сервис, као и ритерн, излазио сам често на волеје. Ово ми је био најбољи меч сезоне. Коначно сам победио у три сета у Дејвис купу, мало сам и ја изненађен – задржао је осмех Троицки.

ВИКТОР И НЕНАД ЗА ДУБЛ

СЕЛЕКТОР Ненад Зимоњић најавио је да Ђоковић неће играти у дублу.

- Феноменално је што су сви спремни да сва три дана играју. Али, зашто бисмо ризиковали са Новаком, који је имао повреду? Потребан нам је свеж за евентуални меч сингла у недељу. Логичније је да наступимо Виктор и ја, добили смо све мечеве у дворани ове године.

ПИЛИЋ СА НОЛЕТОВИМ РОДИТЕЉИМА

ГОСТ нашег тима првог дана био је легендарни Никола Пилић, који је мечеве пратио у друштву Новакових родитеља Дијане и Срђана. У ложи су били и тениски стручњаци Радмило Арменулић, председник ТСС Мирко Петровић, бивши селектор Богдан Обрадовић, кандидат за председника ОКС Божа Маљковић, легендарни фудбалер Саво Милошевић, помоћни тренер кошаркаша Партизана Душан Кецман, аутомобилиста Душан Борковић, глумци Зоран Цвијановић, Бранислав Трифуновић, Иван Бекјарев...

Браћа Ђоковић, Марко и Ђорђе, посматрали су дуел са клупе Србије.

(Ј.Јевремовић, НОВОСТИ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #143 послато: Април 08, 2017, 21:56:31 »

СРБИЈА У ПОЛУФИНАЛУ ДЕЈВИС КУПА

Троицки и Зимоњић победили Бусту и Лопеза после драме за убедљивих 3:0 у четвртфиналу престижног такмичења.

СРПСКО "оле" за полуфинале! После два лагана "гем, сет, меч" узвика судија у синглу првог дана четвртфинала Дејвис купа против Шпаније, наши тенисери преузели су ауторска права за надимак "фурија", која им нису одузета ни због драме у дублу. Виктор Троицки и Ненад Зимоњић намучили су се у суботу са Марком Лопезом и Паблом Карењом Бустом у пет сетова - 4:6, 7:6 (7:4), 6:0, 4:6, 6:2, али су потврдили експресну победу шампиона из 2010. над петоструким освајачем "салатаре" у само два дана – 3:0.

Истим резултатом Французи су декласирали Велику Британију, па ће наш тим од 15. до 17. септембра гостовати "триколорима" у борби за велико финале.

(вечерње НОВОСТИ)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #144 послато: Септембар 04, 2017, 22:36:05 »

Примиче се датум када Србија треба да укрсти рекете на полуфиналном мечу Дејвис купа са репрезентацијом Француске. Јавност је одавно сазнала да овај пут не можемо да рачунамо на нашег најбољег тенисера Ђоковића, који је због повреде лакта отишао на мало дужи одмор и опоравак, а стигла је вест да и Троицки  због повреде неће играти, поред такође повређеног Типсаревића.
И тако видно ослабљена наша репрезентација највероватније неће имати никакве шансе наспрам јаких Француза. Али, ко зна, можда нека чуда да се тих дана десе. У животу, па и у спорту изненађења више и нису нека реткост, па је могуће свашта очекивати.....
Наш тренер Зимоњић је данас саопштио имена српских тенисера који ће се од 15-17 септембра борити за победу.

ДК: Зимоњић саопштио састав за Французе

Селетктор Дејвис куп репрезентације Србије Ненад Зимоњић саопштио је састав за полуфинални меч против Француске (Ли, 15-17 септембар).

Као што је од раније познато, Србија ће у полуфиналу бити ослабљена неиграњем Новака Ђоковића, Јанка Типсаревића и Виктора Троицког. Поред селектора/играча Ненада Зимоњића, наш национални тим у Лилу представљаће Душан Лајовић, Филип Крајиновић и Ласло Ђере, а резерва ће бити Миљан Зекић.

– После четвртфинала против Шпаније желео сам да сви будемо здрави и на окупу, али нажалост ништа од тога се није остварило. Сваки од играча је имао неки здравствени проблем: Новака је повреда лакта одвојила од терена и неће играти до краја године, Виктор је имао проблема са леђима на Вимблдону, Јанко са задњом ложом, што је утицало доста и на број турнира који су њих двојица одиграли и резултате које су постизали – рекао је српски селектор, и додао да би "Триколори" свакако били фаворити и да смо у пуном саставу.

– Галски петлови би у сваком случају били фаворити. Како Новак не игра, они су преузели примат великог фаворита. Можда је ово шанса да се и Јанко и Виктор врате добрим резултатима и играњем на турнирима до краја године и поправе пласмане на ранг листи, а да ово буде шанса за младе играче, односно за некога попут Ђереа који никада није био у тиму, а својим резултатима на шљаци је сигурно заслужио позив ове сезоне.

Први рекет Србије у овом мечу биће Душан Лајовић.

– Од осталих тенисера који су претенденти за позив у тим, ту су Никола Милојевић који је имао одличну сезону (три финала на челинџерима) и који се бори за даљи напредак на ранг листи. Надам се да ће успети да постигне најбољи пласман у каријери на крају сезоне. Миомир Кецмановић је, такође имао доста добрих резултата у првој професионалној сезони у којој је освојио три фјучерса и одиграо полуфинале и четвртфинале челинџера. Он је добио вајлд карту за учешће на челинџеру у Бањалуци који се игра у истој недељи када и полуфинале против Француза. То је добра прилика да оствари нове победе и напредује на листи. Надам се да ће Пеђа Крстин, Данило Петровић, Марко Тепавац и остали наставити да унапређују игру и напредују – наставио је Зимоњић.

– Биће свакако велико искуство за све нас, биће прелеп амбијент на стадиону. Можда је ово прилика за стварање млађег тима. Даћемо све од себе да извучемо максимум. Иако је Француска фаворит, нећемо се унапред предати, борићемо се до последњег поена јер је у спорту све могуће. Лајовић је доста напредовао ове сезоне, после Вимблдона на шљаци је освојио челинџер у Бастаду, сјајно одиграо турнир у Кицбилу где је победио Жила Симона, а у четвртфиналу изгубио 7:6 трећи сет од Колшрајбера који је касније и освојио турнир. Ђере је ове сезоне имао сјајне резултате на шљаци, постигао најбољи пласман у каријери (98. позицију), одиграо полуфинале АТП турнира у Будимпешти и четвртфинале Истанбула, победио Вердаска, Троицког, Клижана, Лоренција. Имао три финала и један освојен челинџер (све на шљаци). Крајиновић је освојио три челинџера на најспоријој подлози у 2017. и у одличној је форми. Фића ће се ускоро вратити у првих 100 на АТП листи што је одлично с обзиром да је изашао из повреде. Одиграо је већ неколико мечева за репрезентацију и донео нам одлучујућу победу за опстанак у Светској групи против Индије у Бангалору 2014. Мислим да ће овај сусрет са Француском бити велики изазов за сваког од њих у синглу – закључио је Ненад Зимоњић.

(Тенис Уживо, М. Марјановић)

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #145 послато: Септембар 15, 2017, 17:04:04 »

ПОЧЕО
Дејвис куп 2017- Француска : Србија

Репрезентација Србије

Данас се састала репрезентације Француске и Србије након седам година и великог београдског финала, када су наши момци освојили Дејвис куп.
Сада су Французи, иако ослабљени, велики фаворити, пошто за Србију неће играти Ђоковић, Троицки и Типсаревић.

На шљаку стадиона `Пјер Моруа` први излази Лука Пуиј и Душан Лајовић, петак, 15.септембар, од 13.00 часова.

Након тог дуела, други сингл меч играће Жо-Вилфрид Цонга и Ласло Ђере.

Као што је то обичај, субота је резервисана за дубл. Ако не буде промена, од 14.00 заиграће Ербер и Мау са једне, а Зимоњић и Крајиновић са друге стране.

У недељу би требало да се састану Душан Лајовић и Жо-Вилфрид Цонга, а после њих Ласло Ђере и Лика Пуј.

Подсетимо, селектори Ненад Зимоњић и Јаник Ноа имају право измене играча сат времена пред мечеве.

Србија и Француска су се последњи пут састале у чувеном београдском финалу 2010. године, када су наши момци освојили прву и једину титулу Дејвис куп шампиона до сада.

(Тенис Уживо)

МУК У ЛИЛУ:
ЛАЈОВИЋ шокирао Пуија, Србија повела!

Први рекет наше репрезентације у овом мечу, Душан Лајовић, је на најбољи могући начин оправдао улогу најважније карике тима селектора Зимоњића и изненадио фаворизованог Пуија на шљаци стадиона `Пјер Моруа`.

(Душан Лајовић, Фото: Д. Перуничић, Тенис Уживо)

Да је наш ас изашао на терен пун самопоуздања и решености да победи постало је јасно од самог старта – Душан је за свега 26 минута добио први сет са 6:1.

Међутим, Пуиј се брзо сабрао и узвратио у другом сету, који је решио у своју корист захваљујући фуриозном старту и вођству од 4:0.

Сличан сценарио виђен је и у четвртом сету
Лајовић је силовито кренуо и повео са 3:0, потом и 5:2, али је поново прокоцкао предност. При вођству од 5:3, је имао меч лопту на свој сервис, а на 6:5 и три везане (0:40). Срећом, остао је Душан прибран у тај-брејку, и искористио шесту меч лопту за 7:5!

После првог сингла полуфиналном меча између Француске и Србије у Лилу, гости (СРБИЈА) воде са 1:0 захваљујући изненађујућој победи Душана Лајовића над Луком Пуијом!

(М.Марјановић, Тенис Уживо)

БРАВО за нашег Душана!!!

Очекивала сам у нашем тиму, МАКАР као ПОДРШКУ са клупа, Новака Ђоковића и Виктора Троицког.
ТОЛИКО су могли да дају за наш тим Превртање очима. САМО да буду ту и да дају `ветар у леђа` нашем ослабљеном тиму.
Али ,...њих није ту било. Моје велико разочарење од мојих љубимаца, и Нолета и Троћка!!!

Међутим, ИДЕМОооооо даље. Да пожелимо срећу нашем следећем играчу, Ласлу Ђере, који неће имати нимало лак задатак јер ће играти против познатог Француза, Цонге.
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #146 послато: Септембар 15, 2017, 23:32:39 »

После првог дана полуфиналног меча између Француске и Србије на стадиону `Пјер Моруа` у Лилу, резултат је 1:1.

Након сјајне победе Душана Лајовића над Луком Пуијом, Ласло Ђере није успео да изненади фаворизованог Жоа Вилфреда Цонгу који је славио након два сата и осам минута игре.

Ђере је имао своју шансу у првом сету, када је направио брејк и повео са 4:2, али је Цонга брзо успео да се врати, а потом и добије први сет у тај-брејку (7:2).

Испоставило се да је то и преломило меч, пошто је Француз заиграо доста боље од ривала у наставку. Експресно је повео са 3:0 и рутиснки задржао предност до краја другог сета.

Ђере се држао до резултата 3:3 у трећем сету, али је онда Цонга повезао три гема која су му донела победу, иако су сва три била неизвесна и дуга.

(Фото: Д. Перуничић, Тенис Уживо)

Дубл меч на програму је у суботу, од 14.00, а планирано је да на терен изађу Ербер/Мау и Зимоњић/Крајиновић.

(Тенис Уживо)

С  обзиром да је ово било "ватрено крштење" за нашег младог тенисера, Ласла, први пут је играо за репретентацију, разумећемо да је трема имала утицај да изгуби меч. Добро, скоро одлично је ктренуо, али пошто је Цонга већ уиграни француски тенисер, професионалац, па је победа ипак била његова.

Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #147 послато: Септембар 17, 2017, 01:49:53 »

Ненад и Филип лак залогај за домаћи дубл,
Французи на корак до финала

Српски дубл није имао шансе против врхунски уиграног тандема Ербер/Мау. Французи су убедљиво добили за сат и 52 минута игре, и донели својој репрезентацији предност од 2:1 у полуфиналном мечу Дејвис купа који се овог викедна игра на стадиону `Пјер Моруа у Лилу`.

Утисак је да ниједног тренутка није било дилеме око победника, Французи су у сва три сета рано долазили до брејкова а потом рутински чували, па и увећавали предност.

Ипак, Ненад и Филип су у трећем сету показали зубе, и то у тренутку када је пораз у три сета био потпуно известан – Ербер и Мау су водили са 5:2 уз два брејка вишка, а онда су наши тенисери заиграли изврсно и преокренули на 6:5. Међутим, испоставило се да је та серија само одложила неизбежно, пошто су домаћи играчи најпре изједначили, а потом славили у тај-брејку са 7:3.

Ербер и Мау су оправдали улогу фаворита,

али Србија још увек има шансу, пошто су у недељу на програму још два сингла.

Подсетимо, Душан Лајовић је довео нашу репрезентацију у вођство победом над Луком Пуијом, да би Жо Вилфред Цонга поравнао савладавшии Ласла Ђереа.

Прилику да реши питање финалисте има Цонга, којем би по плану требало да се супротстави Лајовић (тренери имају право на измену до сат времена пред почетак меча). Уколико први рекет Србије у овом мечу освоји и други поен, одлучиће окршај Ђереа и Пуија.

У другом полуфиналу играју Белгија и Аустралија, а после првог дана резултат је 1:1.

(М.Марјановић, Тенис Уживо)
Сачувана

Гога
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #148 послато: Септембар 17, 2017, 17:26:34 »

БОРБЕНИ ЛАЈОВИЋ ИЗГУБИО:
Цонга одвео Француску у финале Дејвис Купа

У четвртом мечу полуфинала српски тенисер је пружио велики отпор боље рангираном ривалу, али је на крају изгубио - 2:6, 6:2, 7:6 (7:5), 6:2

Није успео Душан Лајовић да направи ново изненађење и да обезбеди пети меч у полуфиналу Дејвис купа, па ће Француска опет играти у финалу и бориће се за нову салатару, а ривал ће им бити Белгија или Аустралија. У случају тријумфа Белгијанаца они ће бити домаћини поново, док ће ако победе Аустралијанци морати да путују на гостовање.

Што се српског тима тиче, чекаће се жреб, највероватније у среду, после којег ће бити познато ко ће нам бити ривал у првом колу наредне године и ко ће имати предност домаћег терена.

(НОВОСТИ)

Како год, наши момци су заслужили сваку похвалу, нарочито Душан. Дао је све од себе, свака му част!

А Нолету и Троицком заиста свака критика, могли су ни да ово извуку, ко од шале. Оставили су репрезентацију на цедилу, а да ли су повреде биле толике да се ОДБИЈЕ учешће у Дејвис Купу, нека њима остане за размишљање.

Сачувана

Странице: 1 2 [3]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!