forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Септембар 26, 2020, 10:31:43

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: За све који се баве или би да се баве политиком  (Прочитано 4017 пута)
Wind of change
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 10

Погледај профил
« послато: Септембар 22, 2011, 16:53:41 »

Obzirom da se poslednjih 20, i više, godina na ovom (političarskom) tržištu može naći svašta, ali baš svašta na tu temu, bio bi red da se napravi red.
Elem, ima onih koji se, kao pijan plota, drže svojih „principa“, bez obzira što ti principi, očigledno ili manje očigledno, ne vode nikud, čak šta prave nam probleme.
Ima i onih koji svoje stavove i mišljenja menjaju kako vetar duva, tj kakvu direktivu dobiju, tj koliko para dobiju.
I ima onih, koji su „relativno novi u političarskom biznisu“ i koji su još uvek u dilemi da li da nastupe kao partija ili kao pokret, jer nisu načisto šta sada, posle svega, ima prođu kod naroda, tj nas.
Voditi računa i pratiti stavove takvih je , složićete se, sizifovski posao, ko bi to sve ispratio.
Dakle, dele se na one koji nas direktno i dosledno vode u propast i one koji nas ne baš direktno i ne baš dosledno isto vode u propast.
Što se mene tiče, svi oni koji se već sada, a i oni koji bi da se, bave politikom, bi morali da ispune mali upitnik, koji bi otprilike izgledao ovako:
Jeste li naši ili ste tuđi?
Imate li obraz ili ne?
Kakav vam je stav, tvrd ili mek?
Jeste li obavešteni ili ne?
Govorite li srpski ili srbski?
Jeste li za EU ili Rusiju?
Ili ste za Srbiju ( ako jeste, šta radite ovo)?
Jeste li patriota ( ako jeste, ovako li se voli svoja zemlja i svoj narod)?
Imate li rešenje( ako ga imate, dajte ga na videlo)?
Reći ćete da je nepristojno raspravljati o nekim pitanjima, i da je to intimna stvar, možda i jeste.
Ali, koliko god to bilo nepristojno, mi moramo znati čemu da se nadamo.
I tako, imalo bi se još što šta utvrditi,al’ kako ćeš kad oni svako malo nešto menjaju.
I šta ćemo ako je stvarno istina da se „stoka drži za rogove a čovek za reč“, ovi nit imaju rogove a ni reč.
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Септембар 22, 2011, 17:20:32 »

Веома поштовани Гопсодине Ветру промене, ( не ценим баш много Србе, кад себи дају енглеске псеудониме ), морали сте ипак помислити, да и овде, код нас веома великих лаика, када се ради о политици, постоје склоности и некаква глад, за све новим и новијим информацијама. Ипак, ви Вашим координираним наступом, уз веома цењеног Гопсодина Теодора, помало нападно водите планску рекламу за Ваш покрет, или Ваш Сајт, Народни Одговор!

Мало ћирилицом, национално и угодно, малу уз енглеске примесе Вашег имена и наравно, тада писано латиницом, дуплирате Ваше позиве и нека начела, која се лако могу видети из постављеног линка, Вашег Господина Теодора.
То бар у мени, оставља помало наметнут начин ословљавања нас, Вама непознатим људима, а све у уверењу, да сте Вашим речима открили Америку.
Немојте нас даље "бомбардовати" изводима из Вашег садржаја са Вашег Сајта, ипак и ми умемо отворити наведене странице и коначно, можда себи у браду, рећи, дали говоримо српским или србским језиком...

Не буди ми замерено, уз наравно, свако Вам добро...
Сачувана
Wind of change
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #2 послато: Септембар 22, 2011, 18:05:49 »

Naravno da Vam nije zamereno, ali da ne bi došlo, ako već nije, do nekih ishitrenih zaključaka, bilo bi dobro da se prvo upoznamo, zar ne?
Elem, Narodni odgovor je sajt na koji pristup imaju svi oni kojima je dosta ovakvog stanja u zemlji a koji zbog ogromne medijske blokade nemaju gde da iznesu svoj stav.
Mi Vas(tj ja) više nećemo bombardovati a za ostale ne garantujem.
Svako dobro želim.
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #3 послато: Септембар 22, 2011, 18:27:13 »

Можете ви слободно овде писати. Немам ја ама баш ништа против вас. Напротив, сваки покушај који у себи носи искрене жеље, које би нас одвеле неким политичким променама у нашој родној Србији, је корак уз који и ја стављам свој. Без много размишљања. Ипак, био бих лично далеко сретнији, да сте нас једноставно позвали к себи, отворено и онако како је домаћински уобичајено, да Вас упознамо, сагледамо шта радите и какве циљеве имате пред собом. То би онда био добар и искрен разлог, да прихватимо позив.

Ја лично, урадио сам то. Линк од Вашег Госп. Теодора ме је одвео на Ваше странице. Део текстова које сте овде поставили, су само копије истих које сам и тамо нашао. Из тога, а након и Ваше појаве, ( после Вашег сарадника Теодора ) јасно је видљиво да сте координирано овде, попут обичних дискутаната, покушали да садржајима, овдашње читаоце уверите да сте НАШИ чланови.

Уствари, намера вам је сасвим другачија. Иза једног таквог пројекта, какав Ви свој представљаљте, морају постојати истинска имена, адреса и број телефона да би Вас нашли, ако већ посећујемо родну груду! Један такав пројекат који позива на изборе, предвиђа именовање Премијера, оснивање једне нове Скупштине, мора имати и име и презиме!

Цео поступак није текао у смислу и духу Ваших намера. А намера Вам је свакако да нас привучете на Ваше странице, ко зна, можда и нешто више!?... Начин и покушај мора и треба бити отворен, колегијалан, јер радимо на сличним стварима, и све то захтева и један транспарентан однос. Ви нажалост нисте тако поступили. Незнам због чега, можда и из одлуке да оваквим путем рекламирате свој пројекат. Ако је тако, онда је за жаљење јер самим начином прилаза у новој средини, ( овој нашој ), Ваш планиран двоструки наступ и под псеудонимима који немогу да изазову неку посебну пажњу, јер признаћете, нити је српски, себе називати Ветром промена на енглеском језику, нити је Теодор српско име, кад код нас Срба постоји Тодор, а овај Ваш, већ има своје постојање у хеленском простору...

Друга грешка која је далеко озбиљнија, стоји у једном тексту и на Вашем Сајту. Ако таквим полу-слоганом, позивате оне који говоре српским, или србским језиком, направили сте опет једну нову поделу међу нама. Тај аспекат нема никаквог значаја изузев новотарија које су само контра продуктивне и продубљују наше разлике.
Српство је по мени једно и може се написати и на кинеском језику....

" Mi Vas (tj ja) više nećemo bombardovati a za ostale ne garantujem."

Опет Ви у множини! Дали то и у Теодорово име говорите, или се ради овде о једном те истом лицу?
Сачувана
Теодор
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 30

Погледај профил
« Одговор #4 послато: Септембар 22, 2011, 18:47:08 »

Надам се, а и сигуран сам да ово нећете схватити као "наставак бомбардовања" Смешко
Ипак, и ја сам у овој вашој "међусобици" на неки начин "прозван", па је ред и да се огласим.
Чланак наше симпатизерке је пре свега њен, а онда и наш, пошто у њему не видимо ниједан озбиљан разлог за, не дао бог, нове поделе.
Једначење сугласника по звучности је увео Србин Караџић и тако ће остати док се евентуално не промени.
Наравно, није проблем и да се то једначење прескочи Смешко

Нисам, нити смо овде због некакве пропаганде, него да обавестим(о).
И то је све.
Остало ће се одвијати или не (и) мимо овог форума.

Иначе,, име Теодор јесте (и) српско, што се може видети у календару СПЦ, а добио сам га као крштено или по знамењу јер сам рођен на дан који је у православном календару обележен као дан Теодора Тирона, који се још слави и као Теодорова субота.

Нисам сматрао да је и овде неопходно да се представим пуним именом и презименом, али није проблем.
Зовем се Драган Атанацковић, оно Теодор сам објаснио.

Могао бих оставити и број телефона, па и адресу, али то можете наћи на сајту који сте посећивали.
Чини ми се да би овде било...неумесно Смешко

Тајни нема никаквих, осим оних које се подразумевају, а које ће само привремено бити тајне.
У сваком случају, поздрав и нада да ћемо се и упознати.
Итекако имамо о чему и да разговарамо, а и да се договарамо.
Наравно, све на бази добре воље, без присиљавања и "бомбардовања".

Поздрав.

Сачувана
Wind of change
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #5 послато: Септембар 22, 2011, 19:17:59 »

Можете ви слободно овде писати. Немам ја ама баш ништа против вас. Напротив, сваки покушај који у себи носи искрене жеље, које би нас одвеле неким политичким променама у нашој родној Србији, је корак уз који и ја стављам свој. Без много размишљања. Ипак, био бих лично далеко сретнији, да сте нас једноставно позвали к себи, отворено и онако како је домаћински уобичајено, да Вас упознамо, сагледамо шта радите и какве циљеве имате пред собом. То би онда био добар и искрен разлог, да прихватимо позив.

Ја лично, урадио сам то. Линк од Вашег Госп. Теодора ме је одвео на Ваше странице. Део текстова које сте овде поставили, су само копије истих које сам и тамо нашао. Из тога, а након и Ваше појаве, ( после Вашег сарадника Теодора ) јасно је видљиво да сте координирано овде, попут обичних дискутаната, покушали да садржајима, овдашње читаоце уверите да сте НАШИ чланови.

Уствари, намера вам је сасвим другачија. Иза једног таквог пројекта, какав Ви свој представљаљте, морају постојати истинска имена, адреса и број телефона да би Вас нашли, ако већ посећујемо родну груду! Један такав пројекат који позива на изборе, предвиђа именовање Премијера, оснивање једне нове Скупштине, мора имати и име и презиме!

Цео поступак није текао у смислу и духу Ваших намера. А намера Вам је свакако да нас привучете на Ваше странице, ко зна, можда и нешто више!?... Начин и покушај мора и треба бити отворен, колегијалан, јер радимо на сличним стварима, и све то захтева и један транспарентан однос. Ви нажалост нисте тако поступили. Незнам због чега, можда и из одлуке да оваквим путем рекламирате свој пројекат. Ако је тако, онда је за жаљење јер самим начином прилаза у новој средини, ( овој нашој ), Ваш планиран двоструки наступ и под псеудонимима који немогу да изазову неку посебну пажњу, јер признаћете, нити је српски, себе називати Ветром промена на енглеском језику, нити је Теодор српско име, кад код нас Срба постоји Тодор, а овај Ваш, већ има своје постојање у хеленском простору...

Друга грешка која је далеко озбиљнија, стоји у једном тексту и на Вашем Сајту. Ако таквим полу-слоганом, позивате оне који говоре српским, или србским језиком, направили сте опет једну нову поделу међу нама. Тај аспекат нема никаквог значаја изузев новотарија које су само контра продуктивне и продубљују наше разлике.
Српство је по мени једно и може се написати и на кинеском језику....

" Mi Vas (tj ja) više nećemo bombardovati a za ostale ne garantujem."

Опет Ви у множини! Дали то и у Теодорово име говорите, или се ради овде о једном те истом лицу?

Ja uvek pišem u svoje ime, a hvala Bogu pa ima još ljudi u Srbiji, i van nje, kojima je stalo da se ovo ponižavajuće stanje u koje smo dovedeni promeni, pa nam se stavovi podudaraju.
Ako ste na istom pravcu, odlično.
A prozivka na račun srpskog (srbskog) jezika je upućena upravo onima koji i preko toga dele ovaj narod.
Puno pozdrava
Сачувана
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #6 послато: Септембар 22, 2011, 19:27:08 »

Буди поздрављен Брате Србине. Лепо је кад све узме своју прописану норму. Нисам се ја љутио. Хтедох само да пренесем, какав утисак може остати, ако се заједничким наступом два човека, која се представе као нови чланови, у гостима код рођака, лепо најпре представе и кажу шта имају за циљ. Овако, са оним копираним деловима текстова са Вашег Сајта, кроз форму писања, лако се долази до утиска, до којег сам и сам дошао!
То би било по мени поштено и честито. Да одмах у почетку, направимо основу и искрености и поверења.
Код нас често залазе многи који су на сличним задацима. Штета је то велика кад се не изнађу прави и начини, и путеви, да се у лепом и искреном разговору, погледамо и проценимо шта нам је најбоље чинити!

Читаво море сличних организација и пројеката, лута овим виртуелним светом. Мука је Брате што смо углавном сви на истом послу, али на различите начине, покушавамо да "своје" идеје пренесемо као генерална решења.
Уместо, да седнемо и упоредимо наше намере, наше програме и наше замисли. Од идеја лако настају дела, ако је сврха јединствена у оним погледима, који ће и мог вредног паора, орача, чика Милутина, разумљивим језиком уверити...

Ја сам увек отворен, нека ми не буде замерено...
Сачувана
Теодор
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 30

Погледај профил
« Одговор #7 послато: Септембар 23, 2011, 00:17:27 »

Замерке нема, наравно. Што се осталог тиче, пре или касније ћемо "расправити" и ван виртуелне сфере.
Погледати се у очи и рећи своје. А сагласити се око неопходног минимума за остварење бар осоновног циља: да дођемо к себи и пристојно живимо.
До тада могу само да Вас поздравим и како вама, тако и себи (нама) пожелим бар довољно уразумљења и саборности.
До слушања и гледања Д.А.Теодор.

« Последња измена: Октобар 01, 2011, 06:50:43 Модератор » Сачувана
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1283

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #8 послато: Септембар 23, 2011, 20:12:13 »

Лично не видим ништа лоше у томе што су нам у госте дошла два брата која представљају другу организацију и други сајт. Путева за сарадњу има пуно, а они почињу разговором и упознавањем. Идеја ''Сви Срби Света'' ка томе и тежи - успостављању веза међу свим Србима и српским организацијама и тражењу минимума заједничког што би нас довело ка заједничким стандардима и заједничком циљу.

Ја сам за то да нам ова два брата и даље долазе и изнесу све из свог програма.

Иначе, ако коментаришем питања у уводном тексту, морам рећи да та питања Србе само могу сврстати у различите подгрупе, али никако не смију да их дијеле. Одговори на та питања ће зависити од сваког појединца и свак ће различито одговорити. Али, ни једна подгрупа српског ткива не би смјела себи давати за право да је баш она та која искључиво репрезентује српство.
Сачувана
Wind of change
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Погледај профил
« Одговор #9 послато: Септембар 23, 2011, 21:44:21 »

Ni meni  nije delovalo kao loš postupak, međutim razumem i one koji imaju određeni gard prema onima koji opsedaju štampu i neke druge medije uključujući i forume.
Što se mene tiče ovo je jedan vid informisanja ljudi, da u Srbiji postoji,( hvala Bogu) još nešto tj neki, koji se ne kriju iza izanđalih parola i demagoških patriotskih fraza.
Da u Srbiji postoje ljudi koji imaju rešenje za ovo stanje u kojem smo se obreli.
I još nešto, jedan od dva brata, tj ja, je sestra.
Veliki pozdrav
« Последња измена: Септембар 24, 2011, 00:38:44 Wind of change » Сачувана
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1283

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« Одговор #10 послато: Септембар 24, 2011, 02:58:14 »

E, onda da pozdravim i tebe sestro. Dabro nam dosla. Naravno, nije moja greska sto nisam bio vidovit da preko teksta prepoznam i pol.  Смешко
Sad je vec bolje. Polako idemo naprijed u upoznavanju.
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!