Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ndanilo/webapps/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/ndanilo/webapps/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3
Kamo NVO za zaštitu Srba od Srba?
forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Октобар 30, 2020, 11:01:42

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Kamo NVO za zaštitu Srba od Srba?  (Прочитано 1454 пута)
Wind of change
Нови члан
*
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 10

Погледај профил
« послато: Октобар 02, 2011, 12:35:30 »

Nisam sigurna da je ovo dobar način da započnem ovu svoju priču, ne znam da li uopšte postoji dobar način da se ovo saopšti.

Iskreno, i ne zanima me, ni mene niko ne pita   …

Želim li da slušam očigledne laži naših političara na vlasti, da gledam njihove licemerne igranke.

Želim li da slušam isprazne priče onih koji glume opoziciju i patriote koji penušaju oko toliko beznačajnih stvari i time  i još više mute glib u Srbiji, a o stvarnim problemima niko ni da bekne.

Koji zakrvavljenim očima i  krvoločnim pokličima „brane i čuvaju“  Srpsku tradiciju i duhovne  vrednosti .

Želim li da mi vređaju zdrav razum razne NVO ..svojom, navodnom, brigom  o ljudskim pravima, sve lapajući pare gde god stignu ne pitajući šta se od njih očekuje zauzvrat.

Samo, ne sećam se da je iko od tih dušebrižnika napravio organizaciju za zaštitu Srba?

Da li  zato što Srbima ne treba zaštita?

Ili nam treba, ali da se zaštitimo sami od sebe.

E tu onda ne pomaže ništa i niko… osim…

Jesmo li dotle došli?

Jesmo!

Želim li da slušam one koji još uvek sa nadom gledaju u sve ove gore pobrojane, kao da imaju potpunu amneziju, a da bar imaju neku korist, to bih bar razumela, a ovako…ne razumem..

Kao da nisu dovoljno puta namagarčeni, poniženi, bačeni na kolena u najgori glib.

Želim li da razumem one kojima je svega preko glave, one koji stalno kukaju i krmauču a nikako da stisnu petlju i potraže izlaz iz  svega što ih pritiska.

Kako da saopštim da mi je muka od svega, da ne upotrebim neki mnogo gori izraz na koji bi se ovo, do koske u licemerje ogrezlo, društvo  prenerazilo?

Kako da im saopštim da mi je teško zbog svih poniženja i paklenih muka kroz koje prolazimo, a da se ne izložim njihovom prezrivom, nadobudnom, sveznalačkom pogledu.

Jer to je taj pogled, to je taj dobro poznati i prečesto sretan stav, koji ne priznaje svoje greške, svoje blamove, svoje neznanje.

To su ti, ili te, koji ni pod najgorim mukama neće priznati da nešto ne znaju, već svaki put iznova i iznova prolaze isto.

Jer otkud mi, tj oni, mogu da pogreše, kako je moguće da mi, tj oni, nešto ne znaju…

Tja, kako nazvati takve, a takvi nam godinama unazad kroje i prekrajaju sudbinu, i još bi, ako im se pruži prilika.

Kad pustim da me prođe gnušanje i revolt zbog svega šta nam se dešava, shvatim da  sve ono šta nam priređuju i o čemu nam neki pričaju, i čak pokušavaju da nas ubede u ispravnost sopstvenih stavova toliko pohabanih da je to teško opisati, ima svoj rok.

To mi i daje snage i strpljenja.

Svanuće i ovde.

Mnogo brže nego što neki misle, i pribojavaju se.

A to što će neki na ovo „mudro“ reći da mogu da odem odavde, obzirom da mi sve to smeta…

E pa neću.

Iz principa.

Iz inata.
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!