forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Мај 25, 2020, 05:30:24

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Смијешно ми је да муслимани Рашке траже помоћ Београда за турску иницијативу  (Прочитано 1331 пута)
lorka
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1283

Коњи изумиру! Спасимо коње да спасемо људе!

Погледај профил
« послато: Новембар 22, 2011, 04:04:16 »

Чудно ми да турска иницијатива о јединству исламске заједнице у Србији ''зависи од Београда'':
http://www.vesti011.com/2011/11/mustafa-ceric-jos-beograd-da-prihvati-sporazum-o-iz/

Истина, нису експлицитно рекли да она зависи од Београда, али траже да је Београд ''призна''.
Ако под појмом ''Београд'' подразумијевају државу Србију, онда би морали знати да се држава не мијеша у унутрашњу организацију вјерских заједница.
Зашто Србија треба да уједињује било коју вјерску заједницу, па и исламску?

Балмуси (чини ми се да је ово најновији термин за балканске муслимане) изузетно се труде да покажу како желе да се уклопе у западну демократску традицију. Е, па, онда би требали знати да у западним земљама свако може да оснује цркву, вјерски покрет, секту...
Према томе, ако једна исламска група жели да формира своју аутономну вјерску заједницу, а друга жели своју, трећа своју, онда Држава ту нема шта да се мијеша, осим да се увјери је ли све у духу са законима државе Србије.
Сачувана
НДанило
Администратор
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1001

Погледај профил
« Одговор #1 послато: Новембар 22, 2011, 06:10:00 »

Смишљено траже јер знају да Тадија флоскулом `ЕУ нема алтернативу` у ставри предаје-продаје српске земље неоосманлијама.
Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!