forum

*
Добродошли, Гост. Молим вас пријавите се или се региструјте. Април 10, 2020, 10:06:25

Пријавите се корисничким именом, лозинком и дужином сесије

logo

Прикључите се дискусији, изнесите своје мишљење, дaјте свој допринос борби за праве вредности! › Регистрација
Странице: [1]   Иди доле
  Штампај  
Аутор Тема: Како одабрати прави пут  (Прочитано 970 пута)
pidikanac
Уредништво
Ветеран
Ван мреже Ван мреже

Поруке: 1584

Погледај профил
« послато: Децембар 26, 2011, 22:30:55 »

У сумњама живимо, немаштина нас прогања, јачи од нас опет уцењују и прете, изгубили смо храброст да се смејемо, немамо разлог да се радујемо. А народ смо. Стари, вековни, у срцу свих раскршћа, на путевима светских догађаја, на самом извору светске историје!
Кројили су нам судбине, силни и моћни су нам увек хтели бити господари. Ратове су нам наметали, гинули смо и увек, у целој светској епопеји страдања, мука и умирања, Србин је био на исправној страни.

Данас смо нико и ништа. Шака јада притиснута са свих страна, немамо пријатеља јер су нас од правих, одвојили. Намећу нам зле и опаке, кажу, они су наш пут у будућност а истовремено добијамо шамаре и као народ и као независна држава.
Све слободарско, народно, честито и поштено што нам је некад било понос, данас се гази у блату нових претњи, нових уцена. Опкољени смо издајама, уши нам пуне лажима, пружају шаргарепу а у руци прете бичем.

Направили су нас геноцидним, злим, обесправили су један народ да брани самог себе. Суде нам, пресуђују и све уз сниходљив осмех нашег вођства, клањамо се као да понос никад ни имали нисмо, сагињемо се под притисцима а заборавили смо да и ми, Божијом а не људском одлуком, имамо право на живот!

Како да уверим мој народ да немора трпети срамоту?
Какав позив да упутим мом јадном националном поносу, да се пробуди?
Како да отклоним мутне облаке над мојом Србијом да бисмо коначно угледали сунце?
Шта треба да урадим, да бих био човек, Србин, поштован и цењен као некад?

Четири питања и 400 различитих српских удружења, Странака, Партија, клубова, хуманитарних организација, невладиних средина где се постављају оваква или слична питања, а нигде и ниодкуда не долази одговор!

Пролазим небројаним странама у Интернету где се брани српска част и српско име, а не налазим саговорника! Брата који ће ме посаветовати, охрабрити, показати да нисам сам у мојој патњи, у греху што ми је нанет кроз бол одсецања руке, да крст мој православни, подигнем над главама моје браће!

Да замолим и Свеце наше и Сина Господа нашег, да ми да ум и разум, реч и снагу позиву мом,-  Браћо, ујединимо се. Доста је било подела, доста страдања. Премного је српских гробова ископано и телима наше деце, напуњено, па заборављено!

Данас нам кроје судбину непријатељи наши. Зар слепоћа народа мог толика да не разликује добро од злог, да се клања злотвору свом а да не препознаје браћу своју?

Вичем колико ме глас носи, народе мој, чуј ме Србијо. Пред тобом клечим, за тебе се молим, твоју децу позивам, нимало патетично већ онако, из срца и дубине наше српске душе, недајмо да нас сасвим униште. Наша је снага у нашим рукама. У рукама целог српског народа, на нама је да не погнемо главу.

Ујединимо наше племените и родољубиве жеље, станимо сви у један строј јер само тако уједињени, имаћемо глас до неба и снагу мишице, да се против наших злотвора изборимо.

Наша је снага у нашим рукама. Учинимо својом вољом да се стање у нашој земљи промени. Нека завлада народна правда, стара и исконска, проверена и саборна, договарајућа, братска и честита као и наше име које добисмо у крви садашњих и прошлих генерација.

Јован М. Пидиканац

« Последња измена: Децембар 28, 2011, 15:12:40 pidikanac » Сачувана
Странице: [1]   Иди горе
  Штампај  

Пребаци се на:  

Покреће MySQL Покреће PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC

Исправан XHTML 1.0! Исправан CSS!